Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נפלתי על סוחר רכב

TheExplorer
שימו לב! השרשור הזה בן 4994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם כך, אני מחפש רכב חדש כבר זמן מה ודיי נעול על ניסאן אלמרה.

לפני כמה ימים מצאתי מודעה ביד 2, ניסאן אלמרה, 2003, 1.8, יד 2. ניסיתי להתקשר כמה פעמים ולא ענו לי. אחרי מספר ימים התקשרתי שוב וענתה בחורה שאמרה שהיו לה בעיות עם הפלאפון ועכשיו הכל בסדר.

מנסיון החיפושים שלי כבר נשאלו בטלפון השאלות הרגילות, תאונות, היסטוריית טיפולים, על שם מי הרכב וכו'... הכל נראה תקין, מה גם שהכתובת שקיבלתי ממנה היא של אזור מגורים מאוד איכותי ויוקרתי בחיפה, אז ציפיתי שהכל יעבור חלק.

קבעתי איתה ל-8 בבוקר, הגעתי למקום, חניתי והתקשרתי אלייה. היא אמרה שבעלה עם הרכב והוא תכף יוצא (דגש על "יוצא")

לאחר כ-15 דקות מגיע מישהו עם הניסאן (ממש לא יוצא משום מקום), עוצר לידי ושואל אם אני מחכה לו. הבחור מזדהה כבעלה של האישה שדיברתי איתה ולוחץ לי את היד. דבר ראשון שאני שם לב הוא שאין לו טבעת על היד, חשוד? אולי.

דבר שני שעורר אצלי חשש הוא שהאשה בטלפון נשמעה סביב גיל 50, "בעלה" נראה סביב גיל 30 מקסימום, חשוד? פה אני כבר מרים גבה.

אני עובר לשלב הבא, מסתכל על האוטו ויזואלית, עובר על הכל, מבחוץ האוטו נראה דיי נקי אם כי הרבה פחות ממה שתואר בטלפון (יש פגיעות חנייה קלות פה ושם ורואים שהיה שיפוץ בחלק האחורי).. הבחור אומר שזה "סך הכל" פגיעות חנייה ואפשר יהיה להוריד את זה מהמחיר. בשלב זה אני עדיין זורם...

אני מסתובב מסביב לאוטו, מסתכל ותוך כדי שואל אותו שאלות, הבחור מספר לי שהאוטו משמש אותם כרכב משפחתי ושהם מוכרים אותו כי הם מחפשים משהו יותר גדול. אני פותח את הבגאז' והוא ריק לגמריי. אני זורק הערה בסגנון "אתה יודע, נדיר לראות רכב משפחתי בשימוש יומיומי עם בגאז' ריק", הוא לא מגיב.

אני נכנס פנימה לרכב, הרכב לא נראה שמור מי יודע מה, כמה פלסטיקים מלוכלכים ודיי מוזנחים, הוא אומר שעל כל זה אפשר לדבר. אני עדיין זורם, הוא מציע לי להכנס לרכב ולנסוע איתו לבדיקה. (שכחתי לגמריי לגבי הרשיונות באותו הרגע).

בדרך לבדיקה אנחנו יושבים ברכב ומדברים, הוא שואל אותי מה אני עושה בחיים, אני שואל אותו מה הוא עושה בחיים ופה הוא עונה לי שהוא בתחום הנדל"ן, מכירת דירות וכו'. אז אני אומר לו: "מצויין, יש לי ידידה טובה שמוכרת את הדירה שלה בדיוק, אשמח לשמוע עוד דעה לגבי השווי האמיתי שלה.."

הוא עונה לי: "בטח, אני בתחום כבר הרבה זמן, אין שום בעייה.."

אני מספר לו על הדירה והוא זורק בלי להסס " השווי שלה 900 אלף שקל..."

אני עונה לו "אתה בטח לא משהו בתחום שלך.. כי היא קיבלה הערכת מחיר של בדיוק חצי מזה..."

הוא מתחיל לגמגם ומסיים את השיחה ב: "יכול להיות שאני לא מעודכן"

פה נזכרתי לגבי הרשיונות. אני מבקש לראות אותם והוא אומר שהם במושב האחורי ברכב וברגע שנעצור הוא יביא לי אותם. אני שוב פעם מוודא שהרכב רשום על שמו והוא שוב פעם אומר לי שאין עם זה שום בעייה והוא הבעלים של הרכב. אני מציין בפניו שאם הוא סוחר רכב, אני אעלה עליו בכל מקרה לפני הבדיקה של הרכב ולא אקנה ממנו את הרכב ויהיה מה, הוא מרגיע אותי ואומר שהוא לא סוחר ושהכל בסדר. יש לציין שכל דבר שאני שואל לגבי הרכב הוא עונה בשליפה, בלי לחשוב. עשה שיעורי בית.

הוא עוצר לתדלק, ואני מבקש ממנו רשיונות שוב, הוא מנסה לשנות נושא שיחה. אני אומר לו "חבל שנמשיך בנסיעה למכון בדיקה בלי שאני אראה רשיון רכב..."

הוא מוציא לי רשיון רכב בעטיפה מהכיס שלו (הם במושב האחורי, אה?)

אני רוצה להוציא את רשיון הרכב מהעטיפה והוא תופס לי את היד ואומר "למה להוציא? רואים ככה הכל"

אני מוציא בכל זאת ומגלה... שבעטיפה יש 2 רשיונות רכב.

אני מסתכל על המעודכן ביותר (שכמובן מקופל מאוד יפה בדיוק במקום הנכון) תאריך העברת הבעלות לפני 3 ימים, אני בודק את תעודת הזהות שלו ומגלה שהוא באמת רשום כבעל הרכב (אגב השם משפחה שלו זה ממן, אני לא זוכר את השם הפרטי אבל). מבחינת מספר בעלים קודמים רשום 01.

מה שכן, הוא אמר שהוא בן 39 במהלך השיחה, בתעודת זהות רשום אחרת לגמריי. פה אני כבר בטוח ב-100 אחוז שאני מדבר עם סוחר.

אני שואל אותו איך יכול להיות שהוא אמר לי שהרכב אצלו 4 שנים אבל יש העברת בעלות מלפני כמה ימים, איך יש העברת בעלות ועדיין הוא יד 2 וכו'... הוא מתחיל לגמגם וזורק כל מני תירוצים. אני פותח את רשיון הרכב עד הסוף ורואה שרשום "הופקד בידי סוחר רכב". באותו הזמן אני מסתכל על רשיון הרכב השני שהיה אצלו ובכלל מדובר במישהו מבאר שבע שהרכב שייך לו (כל הסיפור מתרחש בחיפה). הוא התחיל לנסות לספר לי סיפורים על איזה רכב טוב זה, כמה אני מפסיד וכו'. אמרתי לו שיעצור את הרכב, הוא עצר, יצאתי ואמרתי לו "אני לא מבין, חצי יום אני מבזבז איתך, אמרתי לך ישירות שאני לא הולך לקנות רכב מסוחר ואני יודע איך לעלות עליכם, למה היית חייב לבזבז לי ולעצמך חצי יום??"

הוא ענה "אל תדאג, מישהו כבר יקנה ממני" ונסע.

זהו, מצטער על החפירה, אם כל מה שכתבתי פה יעזור לפחות למישהו אחד בעתיד להמנע מכאב ראש ועוגמת נפש, זה היה שווה את זה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

סיפור מעניין, ומאד מעצבן. אבל, אני מאשים רק אותך:

הדבר הראשון שעושים כשבאים לראות רכב, עוד לפני שמסתכלים עליו בצורה בוחנת מבחוץ ומבפנים, ובוודאי אף לפני שנוסעים עליו, הוא לבקש ניירת, ורצוי גם תעודה מזהה. לא נראה למוכר? מתחמק? נפגע? מתרץ תירוצים? מספר סיפורים? כאן חותכים מיד ולא ממשיכים הלאה, ויהיה הרכב נדיר, יפה, ונחשק ככל שיהיה.

רק כשבודקים ניירת והיא כשרה ואותנטית, ניתן להמשיך הלאה. לפני עשרים שנה בדיוק בדקתי לראשונה בחיי רכב, לפני קנייה. זאת אומרת, הגעתי לבדיקה, ושם גיליתי שנוספו ידיים, וכו' ובקיצור - נפלתי על סוחר. מאז, אני חשדן. נכון, יש אנשים שנעלבים מחשדנות-יתר של הקונה. אבל, מה אכפת לי? מישהו בכלל מכיר אותם? שילכו לה_ _ _ ן!

אגב, גם את הסיפורים של החלפת מנוע ושאר ירקות, אכלנו כבר מזמן. החלפת מנוע? תוכיח: אישורים, מסמכים, וקבלות בבקשה. אין אישורים כלשהם? צא מנקודת הנחה שזהו שקר, ולא משנה בכלל - גם מי שטיפל שחור אצל חבר שלו בחצר, אם החליף מנוע, יש שטר ייעודי של משרד הרישוי.

קנייה מהנה ובטוחה בעתיד!

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך לגמריי. וככה אני נוהג בדרך כלל, קודם כל מבקש רשיונות. אני לא יודע למה הפעם זה פשוט ברח לי מהראש, אולי כי הייתי בסוג של אופוריה "רכב שאני רוצה, לא רחוק מהבית, קילומטראז' סביר מבעלים שגר בשכונה יוקרתית".

מה שיותר מדאיג אותי זה אנשים שלא מודעים לכל הבני ז___ת האלה שמנסים לסבן אותם. זה חוקי בכלל? אנשים מפסידים המון כסף בגלל רמאות נטו ולאף אחד לא אכפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה למה למה??? למה לרמות? אני סוחר רכב, בשמחה אציג לכולם את רישיון הסחר שלי, ושהרכב בבעלותי והרישיון מופקד, והאמת, כנראה שיש להם מה לרמות, ובאמת צריכים להיזהר, בהצלחה לכולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע רגע, איפה כתוב ברכב שזה הפקדת סוחר רכב?

מתחת לבעלים נוספים?

צריך ממש לפתוח את כל הטופס עד המפרט של הרכב? איפה רואים שכתוב הפקדת סוחר רכב?

I never thought it could happen, but love hit me like an elephant and I was thrown into a jungle of dreams.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב נראה מעולה בתמונות, במציאות זה אחרת לגמריי. יש המון פגיעות פח, ככל הנראה הייתה תאונה מאחור (אם פותחים את הבגאז' רואים, שמתי לב גם לתיקוני צבע), בפנים הוא מאוד מוזנח וחלק מהפלסטיקים מתפרקים. המגן שמש נפל עליי במהלך הנסיעה, המושבים מכוסים בריפודים ואני אפילו לא רוצה לדמיין איך הם נראים מתחת לריפודים.. קיצור רכב מאוד מאוד מוזנח, ממש לא מה שרואים בתמונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב אם באזהרות עסקינן, יש ביד 2 טויוטה קורולה 2003 אדומה, יד 1 ב-50K.

זה לא יד ראשונה ולא בטיח, על הרשיון רכב רשום 01, ו"סוחר רכב"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכדאי שתתמקד באלמרה שאפשר להשיג אותה בכיף בקרסו טרייד אין. המון לקוחות חוזרים וקונים מכוניות, משאירים את הרכב בטרייד אין שלהם. אני באמת אומר לך - המון.

אני רואה בחיפה במיוחד את הוילון הזה, של קרסו טרייד אין - ויש די הרבה ניסאן איתו.

לא נורא - אמנם חבל שבזבזת זמן על הרכב, אבל זה רק זמן ולא רכשת את הגרוטאה המוזנחת הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...