Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ לרכישת רכב לסטודנט : ג'אסטי מול סיטרואן AX וסקסו

pandi
שימו לב! השרשור הזה בן 6137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם !

אני סטודנט מהצפון שצריך עזרה ביעוץ לגבי רכב קטן שיוכל לבצע נסיעות באיזור חיפה והקריות, נהריה, מעלות ושלא יפחד גם לנסוע לתל אביב וירושליים פעם בחודש או חודשיים...

קראתי רבות בפורום, כולל חיפושים רבים, וקיבלתי מושג וכיוון כללי לגבי הרכב שאני צריך ושנראה לי אך התקשיתי למצוא הכרעה בבחירה בין סובארו ג'אסטי לסיטרואן AX.:confused:

שתי המכוניות שוות אותו ערך במחירון, לסיטרואן איבזור טוב יותר ושנתון גבוהה יותר , כמו גם היתרון שבגלל משקלו הקל של האוטו הוא חסכוני בדלק (מדובר אגב - במנוע 1.4 הזרקה שנת 95-97).

הג'אסטי נהנית ממוניטין של אמינות מופלגת ו... זהו פחות או יותר. כאן מדובר בדגם ה-1.2 מוזרק שנת 93-94.

כל מה שאני כתבתי הוא מקריאה בלבד - לא מנסיון - כך שאני אשמח אם מישהו יתקן אותי אם אני טועה.

כסטודנט חשוב לי שהרכב יהיה אמין, וכשיתקלקל יהיה זול ומהיר לתקן (זמינות חלפים).

כמו כן - עלויות אחזקה שוטפות חשובות לי ביותר גם כן - שהרי אוטו זה לא רק הקניה וזהו, אלא הרבה יותר אחזקה.

כמובן שהייתי מעדיף אוטו מפנק ונח (ח"ח, נ"מ, ה"כ) עם מזגן (חובה!!!) - וכאן עושה רושם שה-AX מובילה.

כמו כן ה-AX הרשימה אותי במיוחד במנוע - הייתי בטוח שהיא רק בעלת מנוע 1.1 אך כשראיתי את הסימון 1.4i :shock:... עושה רושם שהמנוע יהיה חזק מאוד יחסית לרכב. האם כך הדבר ? והאם הרכב באמת מתאים למנוע שכזה ?

:idea: אציין כי בחירה נוספת ששקלתי היא סיטרואן סקסו משנים 97-98 מנוע 1.4 אך אני טיפה מזניח את התיחסותי לרכב זה בגלל שהוא היקר ביותר מהשלושה... אם כי האטרקטיבי ביותר בעיני...

אם תוכלו לעזור לי לגבי באמת חסרונות ויתרונות של הדגמים הנ"ל אחד מול השני אני אודה מאוד...

תודה מראש בכל מקרה וסעו בזהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל לא בטוח שהחלפים של הג'אסטי זולים מאלו של הAX. הAX חולקת את מנוע ה1.4 שלה עם עוד כמה וכמה רכבים מבית פיג'ו-סיטרואן, כדוגמאת ה205, ה106 ואפילו הC15. יש המון חלקים, גם תחליפיים, ובזול.

ובכלל, אין מה להשוות בין הAX והג'סטי לסקסו. הסקסו מודרנית משניהם בצורה משמעותית ואם היא נכנסת לך לתקציב אין ספק שהיא האופציה העדיפה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרונות הסקסו ידועים וברורים, אך הבעיה בתקציב.

ברור שאם אמצא אקזמפלר טוב במחיר סביר אני אמתח את התקציב, אבל נכון לעכשיו זה בעיקר ה"קרב" בין הג'אסטי ל-AX ולכן אני מעוניין יותר בדיעות ועצות לגבי זוג המיני הללו יותר מאשר לגבי הסקסו - זה ברור שהסקסו עדיפה... כך גם פולו 1000, אבל שתיהן לא בתקציב נכון לעכשיו... :|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלא תעיז לגעת בג'אסטי,הקופסאת שימורים הזו היא זוועה מוטורית לנהיגה.

כמו שכבר נאמר,AX חולקת מכלוליה עם המון דגמים[אחזקה זולה,חלפים זמינים] די נוחה ומהנה לנהיגה ובגירסת ה1.4 אף מצטיינת כזריזה.

קל למצוא בשוק AX שמורה במחיר נוח.

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוועה מוטורית... אני לא מחפש את כליל השלמות המוטורית

אני מחפש את הרכב שיביא אותי ללימודים, לעבודה, לחברה וחזרה הביתה - ולא את הרכב שיתן לי פידבק ואחיזה ושאני אשחק בשומאכר על הכביש.. אני לא יוצא למי ישמע נסיעה ארוכה כל יום ואני לא רוצה לשחק במסלול מירוצים - אני רק רוצה להגיע בשלום ובזמן... כך שהיכולות המוטוריות של הרכב פחות חשובות לי (למעט העובדה שעל הרכב להיות חזק מספיק לסחוב עליה לחיפה - ובגלל זה אני מתמקד במנועים היותר גדולים בדגמי המיני)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת - לגבי שוק הרכב בכלל והשוק של הדגמים שציינתי בפרט - מה מצב השוק בימינו ?

האם יש מכירות במחירי מחירון ? האם נהוג בכלל למכר ולקנות במחירון ? ולדגמים שאני ציינתי - מכיוון שמחירון שלהם נמוך בין כה וכה - מה נחשב להורדה סבירה בטווח המחירים הזה (לא הורדה בגלל תקלות) ?

האם הג'אסטי והסיטרואנים הנ"ל (,סקסו ו-AX) הן מכוניות שנתקעים איתן ? שהמוכרים ישמחו להיפטר מהן ?

אני יודע שכל מקרה לגופו וכל אקזמפלר למחירו אבל תשובה כללית של תמונת מצב של שוק הרכב המשומש תעזור לי מאוד.

אוטו ראשון שאני קונה - עד עכשיו הייתי עם קטנועים, ודברים טיפה שונים שם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"האם הג'אסטי והסיטרואנים הנ"ל (,סקסו ו-AX) הן מכוניות שנתקעים איתן ? שהמוכרים ישמחו להיפטר מהן ?"

כל רכב שנתקע , מן הסתם , הוא רכב לא מטופל .

אין דבר כזה "מכוניות שנתקעים איתן" כי אף מכונית לא נתקעת סתם .

יכול להיות מצב שרכב , לדוגמא כמו רובר 214 לצורך העניין , עם בעיה בזמינות חלפים וכו' , ייתקע תמיד . כי יש לו בעיה בזמינות חלפים ולכן הוא לא תמיד מטופל בזמן \ מטופל בכלל .

בדרך כלל רכבי הג'אסטי מראים אמינות יוצאת דופן , לאחותי הייתה גא'סטי שנת 85 עד לפני 5-6 שנים והרכב היה מטופל והביא אותה לאן שהיא הייתה צריכה .

מה שכן , הרכב מרגיש ממש כאילו אתה נוסע בתוך קופסאת גפרורים וזאת לא תחושה נעימה ... לעומת השרייד לדוגמא , מאותו שנתון , שנותן תחושה קצת אחרת ויותר יציבה .

מה שכן , אם אתה מחפש רכב אמין וזול , הג'אסטי תענה לך על הדרישות .

טיפולים זולים ואחזקה זולה , אני אישית מכיר אדם שהיה נוסע עם ג'אסטי (עד היום נוסע) 1.2 לירושלים פעם בשבוע .. עושה את העליות לירושלים בלי להתאמץ בכלל ... שוב , הכול תלוי בתחזוקה והרכב שלו מאוד מתוחזק ומראה תוצאות .

HU: Pioneer 4900IB Front Speakers: JBL GT06508C Rear Speakers : none

Amp: Infinity 475A Sub: JBL GT5-12

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבב מוסכים קצר ושמיעת חוות דעת של מכונאים - אין טוב מזה.

חבל לדבר באוויר.

למה אין טוב מזה?

אז מה, אם מכונאי או 2 יזבלו לו את השכל עם שטיפת המוח היפאנית שהישראלים מצטיינים בה כלכך.

הוא מוזמן מצד שני לשאול את המכונאי או כל בן אדם אחר -

מה עדיף, לקנות פחנוע מיושן כמו ג'אסטי רק בגלל מיתוס האמינות הבלתי מעורערת שהולך וגוסס (אולי בשנת 92 זה היה נכון, מאז כל היצרנים שנחשבו בעייתיים באותה תקופה התגברו על הבעיות שלהם, למשל פיז'ו וסטיגמת החשמל).

אני מזכיר - קופסאת גפרורים בת 15, או סקסו שנת 97, שלכל הדיעות תהיה הרבה יותר נוחה,בטוחה ולדעתי גם הרבה יותר אמינה -

תבין כבר שרכב זה לא דבר בלתי שביר, ותאמין לי שג'אסטי בת 15 עברה בחייה המון הזנחות קטנות וקומבינות - לפחות הרבה יותר מסקסו בת 10 שסבלה מהרבה פחות בלאי משום שהיא צעירה משמעותית.

לי לפחות, לא נראה הגיוני להעדיף פחנועים כמו ג'אסטי,DL, סוויפט וכל שאר היפניות שתוכננו בסוף שנות ה 80 על פני רכב מודרני בהרבה רק בגלל אשליה מטופשת.

תבין - אמינות של רכב היא תוצאה ישירה של אופן הטיפול בו, אם חסכו בטיפולי הג'אסטי ועשו "קומבינות" שונות כדי לחסוך כמה שקלים אחרי כמה שנים היא תתחיל להיכנס למוסך באופן קבוע.

הדבר תקף גם לסקסו.

וגם להאמר.

וגם ל BMW X5.

ולכל רכב!

תפסיק לייחצן את הסטיגמה הזאת, זה סתם מוריד מרמת הדיונים - אם אתה בכל זאת רוצה לדון בנושא, אשמח אם תסביר לי במפורש למה ג'אסטי תהיה אמינה יותר (ובלי לזרוק משפטים באוויר כמו לך תעשה סבב מוסכים, אני רוצה שאתה תסביר לי).

בן.

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל לדבר באוויר.

כיוון שאתה רק מדבר באוויר , וזורק סיסמאות ריקות מתוכן , אין להתייחס לדבריך באופן רציני, הגיע הזמן לעובדות !

בעוונותי , היתה ברשותי גאסטי מודל 90, מנוע 1.2 ליטר מהראשונות אשר הגיעו לארץ.

חוץ ממנוע נמרץ , ומזגן מקפיא, אין יותר מדי דברים טובים להגיד על הרכב..

לא זכור לי עלות הטיפולים ברכב , לרכב היו מספר תקלות אשר השביתו את הרכב , אבל בהחלט לא משהו חריג.

אם ברצונך להיות מעט יותר בטוח, לנהוג ברכב אמיתי ומודרני הרבה יותר מרכב אשר שורשיו נטועים בשנות ה 80, ההמלצה היא חד משמעית סקסו.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל לדבר באוויר.

אתה יחצ"ן של מוסכי סובארו או משהו?

כל פעם שיש איזושהי התלבטות בין יפנית לצרפתית, מייד אתה שולח את כולם לסבב מוסכים, מה עובר עליך, DL וג'אסטי הם שני רכבים זוועתיים שלא מיועדים לאנשים, אז תפסיק להמליץ עליהם בכל הזדמנות ולכל אחד, בייחוד כשמולו עומדת סקסו.

מעבר לעובדה שאולי כדאי שתפנים קצת משהו שלא הבנת כשנרשמת לפורום, זה פורום חובבי רכב לא חובבי אמינות נטו כמוך.

פשוט לא מעניין אותך כלום מעבר לאמינות, ולראיה, אתה נוסע בDL.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר ישיר לשרשור הזה , נראה לי שהבחור עם הסובארו כל כך התרגל לזובור שעושים לו בכל פעם שהוא ממליץ על רכב יפני , ולכן הוא בחר לצמצם את התגובה שלו למשפט אחד שמפנה לבעל מקצוע.

נכון פורום לחובבי רכב אין ויכוח , אבל אל תהיו עוורים יש כאלה שבאמת צריכים רכב בסיסי נטול כל איבזור ונוחות שהדבר היחיד שחשוב בו הוא מזגן חזק - יש אנשים שזה מה שמעניין אותם SO WHAT?? אסור להם לשאול כלום בפורום? מי קבע את זה?

אי אפשר להגיד על הסובארו שהיא לא אמינה ובאותה נשימה להתחייב על אמינות בסקסו , זאת צביעות.

שכל אחד ימליץ על מה שנראה לו , ורצוי מנסיון (!) , ופחות יחפור לחברים אחרים בפורום על הויכוח המפגר הזה של "מי יותר חובב רכב"

זה דופק את האובייקטיביות של הפורום לדעתי.

GOT סחוג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סטודנט מהצפון שצריך עזרה ביעוץ לגבי רכב קטן שיוכל לבצע נסיעות באיזור חיפה והקריות, נהריה, מעלות ושלא יפחד גם לנסוע לתל אביב וירושליים פעם בחודש או חודשיים....

רק המחשבה לעשות את זה עם ג'סטי או DL מעבירה בי צמרמורת :mm_eek:

כל עוד מפרקים שם 6 תימניות בלילה...המטרה מקדשת את האמצעים!
:roflmao:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי להיכנס יותר מידי לויכוח יפנית/צרפתיה/אירופאית....

מבין המועמדות הנ"ל, הסקסו היא אכן הבחירה הנכונה, וזאת כמובן במידה ויימצא אקזמפלר ראוי!

היא מודרנית, מתקדמת ובטוחה יותר משתי האחרות! (וגם עולה יותר כמובן).

בהצלחה

עידן

Black Nissan JUKE TEKNA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...