Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיפרנציאל - מה בדיוק זה אומר או איפה הוא נמצא ברכב?

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 6828 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים.

היום ירדתי לרכב (טויוטה סטרלט 97' ידנית) להחליף שמן מנוע. עברו 5000 ק"מ מאז הטיפול האחרון, בו שמתי שמן מנוע DEW 10-40 חצי סינטטי ולא הייתי מרוצה ממנו. אחרי 5000 ק"מ הוא עדיין זהוב... :? .

הקיצר - העפתי מבט באוטודאטא ושם מוזכר שמן דפרנציאל.

אני יודע מה זה דיפרנציאל של ג'יפים או משאיות, אבל איפה יש דיפרנציאל בטויוטה הקטנה שלי?

ידוע לי משהו על דיפרנציאל בגיר אוטומטי. אשמח אם מישהו יוכל להסביר מה זה, והאם גיר ידני חף מדיפרנציאל שכזה?

תודה למסבירים,

איתמר.

נ.ב, באוטודאטא כתוב

differential oil grade - front SAE: Dexron II

differential front/AT liters: 1.4 (AT)

AT - תיבה אוטומטית.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדפרנציאל קיים בכל אוטו..

תפקידו הוא לתת לגלגלים להסתובב במהירויות שונות בסיבוב שכן גלגל שקרוב יותר למרכז הסיבוב עושה דרך קצרה יותר והגלגל המרוחק דרך גדולה יותר. ללא הדיפרנציאל הייתה מאבד שליטה על הרכב..

הדיפרנמיאל נמצא בגיר.. מה שאומר שכנראה כתוב שם להחליף שמן גיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם תיבות הילוכים אוטומטיות שבהם יש הפרדה בין בית הדיפרנציאל לתיבה עצמה.

בתיבות אילו יש פתח מילוי יעודי לבית הדיפרנציאל.

על פי כמות השמן שצויינה ב AUTODATA יש לך תיבת הילוכים כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלילי.

באוטודאטא יש איור של איפה בורג הניקוז ואיפה בורג המילוי של שמן גיר.

יש איור נוסף של דיפרנציאל עם בורג עליון ובורג תחתון, וזה לא אותו המקום ולא אותו השרטוט...

כמו כן ב"נתונים הרטובים" רשום ככה:

דירוג שמן גיר: 75W90

כמות: 1.9

נוזל תיבת הילוכים: דקסרון 2

תיבת הילוכים אוטומטית (ריקון ומילוי): 2.5 ל'

דירוג שמן דיפרנציאל קדמי: sae: dexron II

דיפרנציאל קדמי (תיבה אוטומטית): 1.4 ל'

דירוג שמן דיפרנציאל אחורי: sae: dexron 2

עכשיו אני מבולבל לחלוטין... בגלגלים האחוריים בוודאות אין דיפרנציאל... :roll:

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם תיבות הילוכים אוטומטיות שבהם יש הפרדה בין בית הדיפרנציאל לתיבה עצמה.

בתיבות אילו יש פתח מילוי יעודי לבית הדיפרנציאל.

על פי כמות השמן שצויינה ב AUTODATA יש לך תיבת הילוכים כזו.

האוטו שלו ידני.

ל Starlet16v:

ייתכן (ולמרות שטרם נתקלתי באופן אישי במקרה דומה) שהשמן גיר רגיל אצלך מופרד מהשמן דיפרנציאל. בכל המכוניות הפרטיות עם הגיר הרגיל שנתקלתי בהן עד כה (ועדיין לא נתקלתי בכל הסוגים הקיימים :-) ) השמן גיר "כיסה" גם את השמן דיפרנציאל בפנים (ז"א ששניהם חולקים את אותו אגן השמן / מעטפת).

ראשית, יש לבדוק אם אצלך העסק עובד בצורה שתארת.

אם כן (ואתה מעוניין להחליף את השמן דיפרנציאל), ה"דקסרון" הוא למעשה שמן גיר אוטומטי (אדום) וניתן להשיגו בכל חנות שמוכרת שמנים לרכב. המחיר לא יקר בכלל.

בכל אוטו היצרן ממליץ על סוג שמן מסויים עבור הגיר/דיפרנציאל (למשל: בהונדה ידנית השמן גיר רגיל הוא שמן מנוע !!! שאותו ממלאים דרך פתח מילוי מיוחד בגיר - ז"א שהם לא חולקים את אותו אגן שמן / מעטפת).

ייתכן והיבואן ימליץ לך על שמן גיר אחר (לדוגמא: "פזגיר-4" או "סונולגיר 80" / "סונולגיר 90" וכד') ולא זה שרשום בספר - וכדאי לקחת את המלצת היבואן כי ברוב המקרים יש הרבה בעיות עם התאימות של השמנים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספר רכב באנגלית והמקורי (פרינטד אין ג'אפאן) שמן דיפרנציאל מופיע תחת הכותרת של תיבה אוטומטית.

גם המוסכניק שלי (לשעבר) אף פעם לא הזכיר שמן דיפרנציאל, ותמיד שאלתי אותו אם אין עוד משהו לרענן באוטו...

איציק, אני מאמין שהרכבים היפניים דומים זה לזה. נתקלת בעבר ברכב ידני (טויוטה, סובארו) עם שמן גיר נפרד ודיפרנציאל בנפרד?

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספר רכב באנגלית והמקורי (פרינטד אין ג'אפאן) שמן דיפרנציאל מופיע תחת הכותרת של תיבה אוטומטית.

גם המוסכניק שלי (לשעבר) אף פעם לא הזכיר שמן דיפרנציאל, ותמיד שאלתי אותו אם אין עוד משהו לרענן באוטו...

איציק, אני מאמין שהרכבים היפניים דומים זה לזה. נתקלת בעבר ברכב ידני (טויוטה, סובארו) עם שמן גיר נפרד ודיפרנציאל בנפרד?

איתמר.

ידני - לא.

אוטומטי ? בוודאי (כל סובארו).

אצלי יש שמן דיפרנציאל SAE-90 GL-5 בכמות של 1.2 ליטר

שמן גיר (אדום) אוטומטי מסוג DEXRON-III. כמות כוללת בגיר: 7.9 ליטר, כמות בזמן החלפה (ללא מסנן): כ 3.5 ליטר. עם מסנן: כ-6 ליטר.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק כדי לחדד את העניין למי שהתשובות פה קצת סיבכו אותו.. :)

הדיפרנציאל ותיבת ההילוכים הן מערכות נפרדות, שבחלק מהמכוניות משתמשות באותו שמן, ובחלק מהמכוניות לכל מערכת שמן שונה ?

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק כדי לחדד את העניין למי שהתשובות פה קצת סיבכו אותו.. :)

הדיפרנציאל ותיבת ההילוכים הן מערכות נפרדות, שבחלק מהמכוניות משתמשות באותו שמן, ובחלק מהמכוניות לכל מערכת שמן שונה ?

בדיוק.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, עכשיו העניינים ברורים יותר.

אז איך אפשר לדעת? אם הרכב על ליפט, מה לחפש?

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו אני מבולבל לחלוטין... בגלגלים האחוריים בוודאות אין דיפרנציאל... :roll:

איתמר.

ברור שאין. יש לך רכב הנעה קדמית. כלומר מנוע אחד ויחיד, מספק כוח לשני גלגלים, שלכל אחד מהם צריך להיות החופש להסתובב במהירות אחרת. לכן חייב להיות דיפרנציאל.

בציר האחורי אין מנוע. אז הגלגלים לא קשורים בכלל בינהם. ממש כמו גלגלים של עגלה. יש להם את החופש להסתובב כל אחד במהירות שונה. זה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6828 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...