Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע נעלמו הקבריאולטים העממיים?

Buki

פוסטים מומלצים

כפי שהקרוסאובר הרג לא מעט מכוניות סדאן ואת המיניוואן הקומפקטי, הוא גם הרג את הקבריולט כסמל סטטוס ולא רק בשוק העממי אלא גם בשוק היוקרה שגם בו היה בעבר מבחר הרבה יותר גדול של דגמי קבריולט ומספיק להזכיר שה- Z4 הנוכחית לא הייתה קיימת אם לא הסופרה של טויוטה, מרצדס אחידה את ה- E/C קופה וקבריולט לדגם אחד - CLE ועוד. כנראה שזה לא רק הקרוסאובר ועלויות הייצור ובטח יש גם סיבות מתחום מדעי החברה.

לצד זה צריך לזכור שפעם יצרני רכב היו הרבה יותר בזבזנים והרשו לעצמם הרפתקאות שונות ומשונות, היום כבר סופרים כל בורג והולכים על הבטוח בלבד, יש יותר תחרות בשוק, השקעות העתק בצמצום פליטת מזהמים או במעבר להנעה חשמלית וכו'.יש איזה יצרן שיעז לייצר היום משהו כמו סיטרואן C3 Pluriel? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, tinoki כתב:

מה?

אינטרנאש = https://en.wikipedia.org/wiki/International_Harvester_Scout

כזה בדיוק אבל בכחול...

1978_International_Harvester_Scout_II_wagon_(23176143526)_(cropped).jpg

וככה זה נראה 'טופלס':

63f2c1b48ebf10521138e7e1_1973-International-Harvester-Scout-II-Green-3S8S8CGD26201_010.webp

עריכה אחרונה על ידי BoazB11
  • אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכמויות היו נמוכות מאוד גם כשהקטגוריה הזאת הייתה קיימת. מעבר לטרנד/אופנה, אני מניח שאת הקבריולט של פעם היה יותר קל לתכנן/להתאים מדגם קיים בלי להתחשב בבטיחות (חיזוק קל וזהו, תשכחו מקשתות ראש קופצות) - היום זה לא בא בחשבון מבחינה רגולטורית אפילו.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 3

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אישית אני מצטער על היעלמות הסגמנט.

גם כי זו אופציה מגניבה וגם כי זה היה שומר על משהו מפעם בעולם רכב שנהיה גנרי ודי מגעיל.

הפיאט שלי היא טארגה, פעולת הסרת והרכבת הגג יותר מסורבלת מקבריולט רגילה ובכ"ז בכל פעם שאפשר אני אפרק אותו.

הבקרים נעימים, בערב בכלל סבבה. יש לזה צידוק ושווה את המאמץ, עבורי.

• אהבתי 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שחייב להיות קשר בין רכב ספורטיבי לקבריאולט, הרי היו פונטו  60 כ"ס קבריאולט ופיז'ו 205 CJ עם 75 כ"ס ודווקא אלו היו הגרסאות הפופולריות יותר...נטו חווית הגג הפתוח ברכב פשוט.

וכן היה לזה ביקוש מסויים אפילו בארץ. כמובן לא באלפים אבל גם לא יחידות בודדות. 

• אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה בדיוק כמו ברכב גבוה. כמו שלרוב הג'יפונים היום אין יכולת שטח וזה בעיקר בשביל ההרגשה.

האמת שאף פעם לא התחברתי למראה של רכב קבריולט, במיוחד עם גגות הבד האלה שגורמים לזה להראות כמו עגלה של תינוק. מצד שני, בחיים לא נסעתי ברכב כזה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רכב בעיקר לדאווין כי מבחינת התנהגות וכו', עד כמה שאני זוכר, זה היה פחות טוב מכל אופציה אחרת (החיזוקים למטה גבו מחיר כבד תרתי משמע).

אז עם מה נשארנו ?
היום בשביל מקדם דאווין יש מספיק אופציות אחרות.

ההתחממות הגלובלית עושה את שלה.

פעם היתה לאנשים רעמת שיער, היום הם מקריחים בגיל 30.

לא משתלם כלכלית ליצרן.

יש יותר סיבות ל"למה לא" מ"למה כן".

• מצחיק 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העלות (לצרכן), לפחות היום (או בעשור החולף), אינה אישו בהעלמות הסיגמנט לדעתכם ?

(שואל. הקבריולטים הרי אמורים להיות יותר יקרים ממקביליהם ה"רגילים". הפרש שהצרכנים אינם מוכנים להוציא כספית ?)

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...