Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקום להשתקע - בחירת אזור מגורים

אלפרד חיות

פוסטים מומלצים

היי,
אמל"ק: זוג עם ילדה, מחפשים מקום נחמד לעבור לגור בו.

המצב כרגע: 
אנחנו זוג עם ילדה בת כמה חודשים,  רוצים להתחיל לחשוב לטווח רחוק היכן נשתקע.
המשפחה שלי מהדרום, משפחה שלה מהצפון, וכדי לסבך את העניינים, עבודה של שנינו בירושלים (הר חוצבים) - תחום הייטק.
כרגע שוכרים ומשלמים ממש מעט שכר דירה (יחסית לירושלים), ובמקביל משלמים משכנתא על דירה להשקעה שקנינו (צפי סיום עוד 10 שנים - משכנתא נמוכה, שאיפה לסגור ב-5) שווי דירה כיום 1.6.
כרגע נישאר בדירה הנוכחית, עד שהילדה תהיה בת שנתיים/שלוש. ואז נעבור לבדוק מקומות.

שנינו אוהבים מקומות קטנים, רגועים, לא המוניים (פחות בעניין של מגורים במגדלים), אנשים חברותיים, ומחפשים מקום עם חינוך איכותי. 
על פניו נשמע שאנחנו מחפשים איזה ישוב עם  קהילה קטנה ונוחה.
אנחנו דתיים (אמנם לייט, אבל דתיים), אז כן חשוב לנו שיהיה באזור גם בתי כנסת, ומשפחות צעירות.

יש המלצה על מקום מגורים?
חשבנו על מבשרת ציון, חמד, לוד (בן שמן, השכונה החדשה), אחיסמך וכולי - מקומות שקרובים לעבודה, עם נגישות לכביש 6 ולכביש 3. 
אבל לא מספיק מכירים את האזורים האלה, ופתוחים לשמוע על מקומות חדשים.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחיסמך המושב- לא מכיר. אחיסמך השכונה- לדעתי מתחרדת. מבשרת נשמע אחלה אופציה אבל באמת צריך לבדוק את הקהילה. פקטור חשוב לדעתי בחינוך דתי היום הוא כמה הוא תורני (מאיזה גיל יש הפרדה בבית ספר וכו'). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, mrmiki1234 כתב:

אחיסמך המושב- לא מכיר. אחיסמך השכונה- לדעתי מתחרדת. מבשרת נשמע אחלה אופציה אבל באמת צריך לבדוק את הקהילה. פקטור חשוב לדעתי בחינוך דתי היום הוא כמה הוא תורני (מאיזה גיל יש הפרדה בבית ספר וכו'). 

דווקא אנחנו לא מחפשים את התורני כלכך, מחפשים שיהיה דתי (אבל מינימאלי).

טוב לדעת על אחיסמך, חשבנו לסייר בשכונה. תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה זה דתי לייט, בוא לגבעת זאב, יכול להיות שתצליח למצוא דירה בתקציב.

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגורים  ביישוב קהילתי  - זה אופרה אחרת. כל השכונה היא כמו משפחה קרובה לטוב, ולרע.

(גדלתי בעיר ואני גר ביישוב קהילתי דתי)

אני הייתי בודק גם את מעלה אדומים.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזור מודיעין יכול לספק לכם את מה שאתם מחפשים - קרוב לירושלים (בייחוד להר החוצבים), נגישות לכביש 6 (משפחה בצפון ובדרום).

באיזור מודיעין אתה יכול למצוא את חשמונאים (קהילה אנגלוסקסית חזקה), שעלבים ונוף איילון או לחילופין במודיעין עצמה שכונה כמו בוכמן. מבחינת חינוך - אני לא יודע להגיד לך כיוון שאיני משתייך לזרם דתי כלשהו.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, topop כתב:

מה עם אזור בנימין, עפרה למשל? 

אשתי מפחדת קצת לגור באזור שומרון ובנימין..

לפני 13 שעות, zvit כתב:

מגורים  ביישוב קהילתי  - זה אופרה אחרת. כל השכונה היא כמו משפחה קרובה לטוב, ולרע.

(גדלתי בעיר ואני גר ביישוב קהילתי דתי)

אני הייתי בודק גם את מעלה אדומים.

לגבי מגורים בישוב קהילתי, אנחנו מודעים לזה שזה שונה, ולכן אנחנו רוצים לנסות תקופה מסוימת (לכן חשבנו לחכות עד שהילדה תהיה בת שנתיים/שלוש ולא עד גיל 6) לבדוק אם זה מתאים לנו באופי.

לגבי מעלה אדומים, האמת שזה נראה אופציה נחמדה, אבל לצערי זה די מרחיק אותנו מההורים, חשבנו יותר על ציר כביש 1/443 לכיוון מרכז.

לפני 14 שעות, avizaz כתב:

לא יודע מה זה דתי לייט, בוא לגבעת זאב, יכול להיות שתצליח למצוא דירה בתקציב.

שמעתי מכמה אנשים על גבעת זאב, ועל זה שהיא מתחרדת, קצת מרתיע אותנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, גור אדם כתב:

איזור מודיעין יכול לספק לכם את מה שאתם מחפשים - קרוב לירושלים (בייחוד להר החוצבים), נגישות לכביש 6 (משפחה בצפון ובדרום).

באיזור מודיעין אתה יכול למצוא את חשמונאים (קהילה אנגלוסקסית חזקה), שעלבים ונוף איילון או לחילופין במודיעין עצמה שכונה כמו בוכמן. מבחינת חינוך - אני לא יודע להגיד לך כיוון שאיני משתייך לזרם דתי כלשהו.

סליחה שאני משבית שמחות.

חשמונאים - אולי.

נוף איילון ושעלבים מ-מ-ש לא לדתיים-לייט.

בוכמן? ירושלים כבר זולה יותר. אני גם מעריך שהם זוג צעיר. הייתי הולך לשכונות חדשות וזולת יותר.

לפני 24 דקות, אלפרד חיות כתב:

חשבנו יותר על ציר כביש 1/443 לכיוון מרכז.

בית חורון יכול לבוא בחשבון.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפתח עין על היישוב (מועצה מקומית ליתר דיוק) אפרת קרוב מאוד לירושלים, אוכלוסיה חזקה מאוד יחסית (אחוז משמעותי של אמריקאים) ויישוב דתי/לייט ברובו. 

מבחינת איכות חיים נראה מקום חלום....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אם יש פחד לגור בבנימין/ שומרון - גם אפרת לא אופציה כל כך.

עריכה: למי שכן מחפש התיישבות, אפשר להכנס לאתר של 'שלום עכשיו', יש שם רשימה של כל ההתיישבויות פחות או יותר עם פירוט של סוג אוכלוסיה, מספר תושבים וכו'. יכול לתת כיוון. 

עריכה אחרונה על ידי topop
  • מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yd b-4 כתב:

תפתח עין על היישוב (מועצה מקומית ליתר דיוק) אפרת קרוב מאוד לירושלים, אוכלוסיה חזקה מאוד יחסית (אחוז משמעותי של אמריקאים) ויישוב דתי/לייט ברובו. 

מבחינת איכות חיים נראה מקום חלום....

אפרת אכן נראית מדהימה (וזה נכון לגבי ישובי הגוש), היינו שם כמה פעמים, אבל אשתי מפחדת פחד מוות מנסיעות לשם.

אז לצערי לא אופציה.

מבוא חורון נשמע מעניין, אבדוק את זה, תודה

לפני שעתיים, zvit כתב:

סליחה שאני משבית שמחות.

חשמונאים - אולי.

נוף איילון ושעלבים מ-מ-ש לא לדתיים-לייט.

בוכמן? ירושלים כבר זולה יותר. אני גם מעריך שהם זוג צעיר. הייתי הולך לשכונות חדשות וזולת יותר.

בית חורון יכול לבוא בחשבון.

מבוא חורון נשמע מעניין, אבדוק את זה, תודה על פניו מוקף בכפרים של בני דודים, אבל צריך לראות את הדרך לשם, ועד כמה זה מורגש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, אלפרד חיות כתב:

מבוא חורון נשמע מעניין, אבדוק את זה, תודה על פניו מוקף בכפרים של בני דודים, אבל צריך לראות את הדרך לשם, ועד כמה זה מורגש.

הדרך לשם לא עוברת בכפרים ערביים. כן צמודים לכפר בית סירא.

@zvit התכוון לבית חורון שנמצאת על כביש 443 בין מודיעין לירושלים

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבוא חורון - בית חורון.

נמצא על 443.

בית חורון הוא יישוב מעורב דתיים וחילוניים (לדעתי החילוניים די מיעוט שם) 

מבוא חורון - מושב שיתופי / יישוב קהילתי דתי שרוב תושביו הם חסידי הרב קרליבך.

• רעיון טוב! 1

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...