Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח של המוסך לרכב - בטוח כדאי ? (אחריות למערכות / קילקולים לשנה לטויוטא אוונסיס 2012)

kamashay

פוסטים מומלצים

בשנה שעברה הלנתי כאן על טיפול וביטוח חלקים / אחריות לקילקול שנעשה ע״י מוסך מורשה טויוטא לאוונסיס 2012 שלנו,
והשנה (פראירים לא מתחלפים) הגעתי לאותו מוסך שוב, ודוחפים לי את אותו ביטוח שוב - סרבתי לביטוח - וישב עמי נציג נכבד והסביר לי שהביטוח הזה, 515 ש״ח לשנה,

הוא כדאי מאין כמוהו, והמוסך יכול להציע אותו במחיר משתלם מאוד, וזו פשוט טעות לפקפק / לחשוד ולסרב - וחבל !

אדרבה - ביקשתי הפעם את הפוליסה (שכלל לא הייתה לי בשנה שעברה) ואני מצרף אותה כאן,

ובאמת שואל  - זה כדאי ועשוי להציל אותי מתיקונים יקרים מאוד - האומנם?

תודה 🙏

IMG_0631.jpg

IMG_0632.jpg

IMG_0633.jpg

IMG_0634.jpg

IMG_0635.jpg

IMG_0636.jpg

IMG_0637.jpg

IMG_0638.jpg

IMG_0639.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שיכול להציל אותך מתיקונים יקרים מאוד זה רכב חדיש, שימוש בחלקים תחליפיים איכותיים, טיפול במוסכים מקצועיים לא מורשי יבואן, וכמה שיותר הכרה עם התחום הטכני של הרכב.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחשב שמדובר ברכב בן 13 שנים,

אם אתה מקפיד על טיפולים בזמן ועומד בתנאי האחריות, לי זה לא נשמע הרבה כסף בשנה בכדי לקבל שקט נפשי במכלולים הכלולים באחריות ויש כמה שלא נכללים בה שצריך להיות מודעים להם.

גילוי נאות: אני לא מרבה לפקוד מוסכים, מטפל ותקן בעצמי ככל הניתן

עריכה אחרונה על ידי yairw

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחשב בכך שהרכב בן 11 וככל הנראה אינו באחריות יבואן בשום תחום, החיסכון הגדול ביותר שתוכל לקבל הוא לעבור ממורשה יבואן למורשה רגיל שאינו מורשה יבואן, תחפש מוסך מומלץ מתמחה לדגמי טויוטה, ותקבל ככל הנראה רמת מקצועיות לא פחות מהמורשה יבואן במחירים הרבה יותר נמוכים,

מורשה יבואן בד"כ נותן לך אולם המתנה מפואר וממוזג + אנשי שירות שינעימו עליך את השהות במקום, כל אלו עולים הרבה כסף, ואתה משלם את זה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, kamashay כתב:

טוב, אני מבין - זה קל להגיד - אבל זה הרכב שלי כרגע, ואני פחות מכיר את התחום הטכני של הרכב - השאלה האם ההצעה סבירה בהתחשב בנסיבות

אם ההצעה הייתה נראית לי, הייתי כותב לך, אבל לא כתבתי. עד כמה שזכור לי, זה גם מה שכתבו לך לפני שנה. תחזור ותקרא מה כתבו שם בנושא.

להכיר את התחום הטכני לא חייב להיות מסובך. להבין קצת בהבדלים בין צמיגים שהחלפת לפני שנה לוקח, נגיד, חצי שעה. להבין מתי צריך להחליף בלמים שהחלפת לפני שנה לוקח, נגיד, שעה. זה הכל עניין של רצון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה גם ככה מטפל אצל מורשה יבואן ובכל תקלה קטנה/גדולה תלך למורשה יבואן אם או בלי ביטוח. זה משתלם.

אם אתה מטפל במוסך מורשה רגיל. ותצטרך לעבור לטפל הכל אצל היבואן, לדעתי פחות כדאי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

קרא בתחילת הדף השני מה הארחיות כן מכסה (אחרי זה לא תרצה אפילו להיכנס לפרטים הקטנים והשוליים של מה היא *לא* מכסה).

היא מכסה ".... ואשר נמצא בו פגם בחומר או בייצור ....".

כלאמר - בלאי, כמו כל אחריות היא לא מכסה.  לך יש רכב בן 11.  כמה רכיבים ברכב שלך יתקלקלו בגלל פגם "בחומר או בייצור"?   לכל היותר רכיב שממש עכשיו החלפת, אבל לו יש בכל מקרה אחריות כל שהיא.

בקיצןר - האחריות הזו לדעתי כדאית מאוד - למוסך. ליתר דיוק ליבואן טויוטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, shlomiko כתב:

לא הבנתי פגם בחומר או בייצור זה לא חובתם לתקן?

חובתם לתקן, וזכותם לגבות תשלום על כך, (כך לפחות הם חושבים)

חוץ אם הם נפלו על לקוח שאינו פראייר ואז הם יצטרכו לתת את האחריות ללא תשלום.

עריכה אחרונה על ידי chezik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 11 שעות, shlomiko כתב:

לא הבנתי פגם בחומר או בייצור זה לא חובתם לתקן?

הפוך גוטה! הפוך!

לפי החוזה רק פגם כזה חובתם לתקן.  אבל מתי בפעם האחרונה נתקלת ברכב שלך בפגם שנובע מהחומר או מהייצור?  אולי כשהיה חדש.  אולי.  מה שאתה נתקל כשהרכב מתישן זה פגמים עקב בלאי.  וזה (כמובן) לא מכוסה באחריות הזו (או בכל אחריות אחרת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, dani666 כתב:

הפוך גוטה! הפוך!

לפי החוזה רק פגם כזה חובתם לתקן.  אבל מתי בפעם האחרונה נתקלת ברכב שלך בפגם שנובע מהחומר או מהייצור?  אולי כשהיה חדש.  אולי.  מה שאתה נתקל כשהרכב מתישן זה פגמים עקב בלאי.  וזה (כמובן) לא מכוסה באחריות הזו (או בכל אחריות אחרת).

זה מה שלא הבנתי אם זה מוסך של טויוטה אז זה מחובתם לתקן גם בלי חוזה הביטוח, כי אם זה בעיה בחלק אז זה פאשלה שלהם

תכל'ס הם לא נותנים לו כלום מחוץ למה שגם ככה הם חייבים לתת לו אז מה מוסיף הפוליסה? 🤔

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

-- ^ --

אתה מתבלבל.  חובתם לתקן פגם הנובע מהחומר או מהייצור חלה רק בתקופת האחריות.  הרכב שלך יצא ממנה מזמן.  הם מציעים לך בעצם אחריות למרות גיל הרכב.

מה שאני מנסה להדגיש כל הזמן, שאחרי כל כך הרבה שנים, לא תוכל לטעון ללכשל עקב ייצור/חומר אלא רק עקב בלאי רגיל.  כך שאין טעם לרכוש אחריות לרכב שיצא מאחריות היצרן.

זה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...