Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין הדגמים החדשים של יונדאי קונה / סקודה אוקטביה / MG ZS EV

yuvalv

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

אנחנו משפחה עם 3 ילדים, גרים ביישוב בדרום הארץ, נוסע בערך כשעה (הלוך וחזור) לעבודה, כרגע בעקבות המצב לא נוסעים בכלל.

אני מאוד מתלבט איזה רכב עדיף לנו ובדקתי שלושה דגמים:

סקודה אוקטביה Ambition 1.5 החדשה:

יתרונות : הזול מבין השלושה, נראה שמאובזר יחסית, מרווח ואמינות גבוהה.

חסרונות: רכב די ארוך (מקשה על מציאת חניות, נוסעים כל כמה סופש״ים לתל אביב), הכי פחות חסכוני בדלק לעומת השאר.

יונדאי קונה היברידי prestige החדשה:

חסרונות : הכי יקר, מערכת זיהוי תמרורים שמצפצפת ומפריעה לנהיגה.

יתרונות: רכב מרווח, מאובזר, היברידי וחסכוני.

MG ZS EV החדשה.

חסרונות: כרגע אין לי אפשרות לעמדת טעינה (משהו כמו חצי שנה לקבלת דירה חדשה שבה נוכל לשים עמדה), הבנתי שיש ירידת ערך גדולה לרכבים חשמליים וMG במיוחד.

יתרונות: מאובזר, חשמלי.

זה הסיכום שלי בערך מהמחקר שעשיתי,

אשמח לדעת מה אתם חושבים ושתעזרו לי לפתור את ההתלבטות הזאת :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, yuvalv כתב:

הבנתי שיש ירידת ערך גדולה לרכבים חשמליים וMG במיוחד

הבנת לא נכון. אבל בהנתן ואתה לא מקבל הנחה גדולה על ה mg , עדיף ה byd כאופציה חשמלית ואם אפשר למתוח את התקציב אז נירוev החדשה שנמכרת ב 180 אלף ביד 1 0 קמ.

בכללי, מדובר על 3 אופציות מאוד שונות והנסיעות היומיות מאוד ארוכות, לנוחות הבין עירונית חשיבות מאוד גדולה. תתחיל מנסיעות מבחן בעיקר בבין עירוני כדי להתחיל לפסול את מה שלא מתאים לך.

הניסיון שלי מהאוקטביה (לא דור נוכחי), המתלים רכים מידיי והרכב מתנדנד מידיי בבין עירוני בעיקר בעומס מלא. אבל נוחות זה עניין אינדבידואלי רצוי שתבדוק בעצמך.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניינת ההערה על האוקטביה של קודמי. דווקא הדור הנוכחי רך יותר, קודמו ( בשבוע שעבר החזרתי אחת כזו אחרי שלוש ומשהו שנות נהיגה ), מהודק וקשיח יחסית, לא מתנדנד ולא נעליים, מתלים מעולים, עדיפים לטעמי על אלו של הנוכחי. עוד תכונה מפתיעה היא צריכת דלק מצוינת, לא כמו זו שתמצא ברכב היברידי אולי, אבל לא רחוקה משם. אצלי בנסיעה עתירת פקקים בכביש 4 בעיקר משהו סביב 17-18 ק"מ לליטר עם מנוע 1.5 נמרץ ומגיב יופי. אבל וזה הכי חשוב, האוטו מרווח שזה פשוט כיף, תא מטען ענק, מושבים מרווחים ואיבזור נחמד לגמרי גם ברמת הגימור הבסיסית. לגבי האחרות, לא מכיר..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסקודה הכי מרווחת ומתאימה להרכב המשפחתי, גם הקונה החדשה לא רעה.

ה- mg  נראית לי פחות מתאימה לשלושה נוסעים מאחור.

נראה לי שהקונה היא הבחירה המאוזנת בין 3 האופציות.

צריכת הדלק שלנה נמוכה אך ללא חרדת הטווח.

היא גם פחות ארוכה מהאוקטביה.

בנסיעה רגועה ונינוחה אפשר להשיג צריכה של כמעט 20 ק"מ לליטר.

היא מאובזרת היטב כבר בגרסת הבסיס והיא המודרנית מכולם.

ה- MG לא רלוונטית בכלל עד שתעברו לדירה החדשה ולמרות מתיחת הפנים היא כבר די מיושנת.

האוקטביה בדור הרביעי מאוד מאובזרת ומרשימה אך קצין הרכב בחברה שלי אומר שיש לה תקלות של חיישנים וכדו'

אני נוהג כבר כמעט 4 שנים באוקטביה 2020 1.5 ליטר ומאוד מרוצה, צריכת הדלק ללא ניסיון לחבוך בנסיעות י-ם ת"א בעיקר עומדת על 15 ק"מ לליטר ובנהיגה רגועה אפשר לשפר את הצריכה.

אצלי ברכב ניתן לבחור בין מצב נהיגה חסכוני למצב נוחות, ספורט ונורמלי וזה משנה את הנוחות של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שכרגע אני נוטה ליונדאי קונה,

אבל עכשיו הצטרפה התלבטות חדשה לרשימה - קיה סלסטוס 2023 דגם הפרימיום.

אז ההתלבטות היא בין הקונה לסלטוס כרגע, אשמח לדעת מה ההתרשמות שלכם (אני מודע לזה שהסלטוס פחות חסכונית בדלק, אבל כרגע הנסיעות הארוכות הם פחות גורם משמעותי מבחינתי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותה התלבטות שיש לי. אני נוטה יותר לקונה. המחיר של סלטוס פרימיום עלה לאחרונה וכרגע זהה לקונה טורבו ברמת פרסטיז'. 

הקונה רכב חדש יותר, חסכוני יותר (לפחות על הנייר), ועל פניו נראה איכותי יותר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקונה עדיפה, יותר מודרנית ובעיקר עם יחידת הנעה הרבה יותר טובה ממנוע 2.0 אטמוספרי וגיר רציף שבסלטוס.

הסלטוס הוא רכב תקציב בארה"ב עם איכות חומרים נמוכה ויחידת הנעה מיושנת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...