Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השכרת רכב בחו"ל לנהג חדש

שירת הים
שימו לב! השרשור הזה בן 599 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

מתכננים טיסה,

עוד לא סגורים על יעד,

(חושבים על צרפת/שוויץ/אטליה)

אבל חשוב לנו עם רכב,

הבעיה שכל חברות ההשכרה דורשות לפחות שנה רשיון :(

מכירים השכרות בחו"ל(עדיף ליעדים הנ"ל) לנהגים חדשים?

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק וותק רשיון, אלא גם הגבלת גיל. בשום מדינה לא תוכל לנהוג מתחת גיל 18, ויש מדינות בהן ניתן לשכור רכב רק מעל גיל יותר גבוה.

המדינה היחידה ששמה עולה לי מיידית ככזו שבה נהג חדש ושגילו עולה על 18 שנים ויום אחד ,יכול לשכור רכב בלי קושי היא גרמניה. כמובן רק לדגמי רכב בסיסיים, וצריך להביא בחשבון ביטוח יקר (ולא לוותר על שום סעיף ביטוח!!). מן הסתם יש עוד מדינות עם תנאים כאלה, פשוט לגבי גרמניה זה זכור לי.

גם מבחינת הנהיגה עצמה גרמניה יחסית נוחה, כמובן בתנאי שאתה נוהג כמו ייקה טוב ומקפיד על כל הכללים (חפש קצת בגוגל). מבחינה זו שוויץ היא ההפך, לפחות בחלק ממחוזותיה נתקלתי בכל מיני מוזרויות. גם צרפת לא מסובכת מדי, באיטליה יש כמה מלכודות שמהן צריך להזהר.

עוד דבר שחשוב לבחור צעיר הוא נושא מסגרת האשראי. תזקק לכרטיס אשראי עם מסגרת די גדולה - כי תדרש לו כערבון הן בשכירת רכב והן בבתי מלון. בעניין הזה יש לי כמה וכמה המלצות - אבל אם עדיין אין לך שני כרטיסי אשראי תתחיל בהנפקת כרטיסים כאלה, כאשר מומלץ שאחד יהיה מאסטרקארד והאחר ויזה (לא חשוב  של איזה חברת הנפקה).

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל לדבר עם סוכני השכרת רכב שמתמחים בהשכרת רכבים בחו"ל, בטוח יוכלו לעזור יותר.

כמובן שהמחיר בהתאם.

לפני 3 שעות, sperial כתב:

אבל אם עדיין אין לך שני כרטיסי אשראי תתחיל בהנפקת כרטיסים כאלה, כאשר מומלץ שאחד יהיה מאסטרקארד והאחר ויזה (לא חשוב  של איזה חברת הנפקה).

כמובן האשראי בינלאומי על שם שוכר הרכב. (יש מקומות שלא מקבלים אשראי שהוא לא על שם שוכר הרכב, אפילו אם בעל האשראי נוכח)

סתם לידע

למה שני כרטיסים?

ולמה משתי חברות שונות?

אולי הכוונה שתהיה מסגרת אשראי גדולה יותר, וכשיתפסו מסגרת אשראי לרכב הוא עדיין יוכל לבצע רכישות?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרטיס לא על שם שוכר הרכב אלא על שם הנהג.

למה שניים? - מהרבה סיבות. אתה יכול לאבד כרטיס או שהוא ייגנב. אתה יכול ליפול קורבן להונאת אשראי והכרטיס יחסם אוטומטית (קרה לי בשבוע שעבר, קרה בעבר לאשתי, קרה פעמיים לבן שלי. לחברת האשראי מספיק חשד קל כדי לחסום את הכרטיס). יכולה להיות תקלה במערכות של ויזה ואז רק המאסטרקארד יפעל (או להפך), והיו דברים מעולם. 

למה דווקא ויזה ומאסטרקארד - כי אלה הכרטיסים הנפוצים, שמתקבלים כמעט בכל מקום. דיינרס ואמריקן אקספרס מקובלים פחות, אז שימושיים רק כגיבוי נוסף. דרך אגב - לי יש כרטיס שהוא דיינרס בארץ ומאסטרקארד בחו"ל.

עוד דבר שכדאי לעשות הוא להצטרף לשירותי גוגל פיי או אפל פיי (לפי המכשיר שיש לך). מתברר שחסימת הכרטיס לא מונעת שימוש בו באמצעותם עד שיונפק כרטיס חדש - שיצורף לשירות באופן אוטומטי, ואז יהיה לך רצף שימוש גם בלי כרטיס פיזי. אבל חשוב להצטרף מראש, כי פעם שהכרטיס חסום לא תוכל לעשות זאת.

והחשוב ביותר - דאג שמסגרת האשראי שלך תהיה מספיק גדולה, כי בשכירת רכב ובכניסה למלון ייחסם סכום מסויים, שישוחרר עם החזרת הרכב או היציאה מהמלון (בד"כ תראה זאת באחור של יום יומיים). הסכומים האלה נועדו לחיוב במקרה של תשלום השתתפות עצמית לרכב או אקסטרות במלון שלא שולמו. דרך אגב - החסימה הזו מתרחשת אפילו בתדלוק, סכומים של כמה מאות שקלים, בהתאם לנוהג באותה מדינה.

• רעיון טוב! 2

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שפות"ש דיבר על פחות מגיל 18.

בכל אופן: ישנן מדינות בהן נפוצות השכרות רכב פרטיות חוקיות (אנשים המשכירים מס' רכבים פרטיים שלהם. גם ישנים) או חברות מקומיות בעלות גמישות רבה יותר.

לדוגמא:

בולגריה. רומניה. אזרבייג'אן, גיאורגיה

• רעיון טוב! 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על כל העצות!

כנראה נלך על אנגליה,

במידה ונמצא השכרuת לנהגים חדשים,

מה אומרים?

כמה מסובך לנהוג באנגליה שהכל הפוך?

עדיף תחבורה ציבורית?

עריכה אחרונה על ידי שירת הים
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני חושש מהנהיגה בשמאל. חברה טובה של אשתי נהרגה 2 דקות אחרי היציאה ממשרד ההשכרה במדינה כזו (לא אנגליה) בהתנגשות שנגרמה בגלל מעבר לנתיב הימני.

מצד שני - יש כאן לא מעט אנשים שנהגו באנגליה, קפריסין, מאלטה ועוד מדינות בהן הנהיגה "הפוכה", ולא היתה להם שום בעיה.

• מבאס 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נהגתי מספר פעמים בשמאל (3 פעמים באנגליה, פעם באירלנד.  אחת מהפעמים (כחודש) היתה עם הרכב הישראלי שלי).

מה שייעצו לי זה - בהתחלה תיצמד לרכב שנוסע לכיוון שלך, סע אחריו ודאג ליסוע כמוהו.  ככה תתרגל.  לנסיוני עובד מעולה.

דבר נוסף - בעקרון בחו'ל, כמו בארץ, אני מעדיף רכבים ידניים.  פרט למדינות הנוהגות בצד שמאל שבהם אני לוקח רק רכבים אוטומטיים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוך זה הפוך. במעגלי תנועה נוסעים עם כיוון השעון, היציאות מהכביש המהיר הן לשמאל והכניסות הן משמאל (התנועה העיקרית מימין), פניה שמאלה צמודה וימינה רחבה (הרי עליך להגיע לנתיב השמאלי) ברמזורים צריך לתת זכות קדימה לתנועה הפונה  ימינה (לשמאל שלך), במעבר חצה צריך להסתכל ימינה - שמאלה ימינה.

אילו חשבתי לנהוג במדינת LHT  כנראה שהייתי לוקח שניים - שלושה שיעורים כדי להתרגל תחת השגחה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג בריכוז ובאיטיות עד שתתרגל (ובפניות בצמתים גם לאחר שתתרגל).

אם אתה נוסע ללונדון בעיקר - מיותר ומפריע לשכור רכב.

• רעיון טוב! 2

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברת טסט לפני פחות מחודש וכבר חושב להשכיר רכב בחו"ל ועוד בצד ההפוך של הכביש? :loco:

מה לגבי תקופת הליווי בארץ? מה גילך? כמו שאמר sperial, אם אתה מתחת ל-21 כנראה שתתקשה למצוא מקום שישכיר רכב, למעט גרמניה.

מה לגבי לצבור נסיון בסיסי בנהיגה לפני נהיגה במדינה אחרת עם חוקים/התנהלות לכל הפחות מעט שונה?

באירופה, בעיקר בערים ראשיות יש תחבורה ציבורית בדר"כ עדיפה על זו שבארץ.

ובוודאי יותר זול מאשר לשכור רכב (למשל עכשיו בגרמניה יש מבצע על רכבות "איטיות" ב-9 יורו לכל החודש).

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הופס, פספסתי:

אם אתה מחויב עדיין במלווה לא תקבל רשיון פלסטיק ולא תוכל לשכור רכב בחו"ל עם רשיון הנייר שלך.

צר לי.

• מעניין 1

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.6.2022 בשעה 15:08, tinoki כתב:

בולגריה. רומניה. אזרבייג'אן, גיאורגיה

בגדול החלוקה היא מזרח אירופה מערב אירופה 

אם חשוב לך עניין הנהיגה סע למזרח מאמין שלא תתקל בשום בעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 599 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...