Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטול עסקת תעופה

mrmiki1234
שימו לב! השרשור הזה בן 671 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן

כיף לרשום את הפוסטים האלה אחרי שנתיים של קורונה. קניתי לפני יומיים כרטיס טיסה שעלה 700 ש'ח מספק ישראלי. בתנאים של הכרטיס כתוב ללא ביטול. תאריך הטיסה בסוף החודש (30/5). ראיתי את אותו הכרטיס באתר של החברה בהרבה פחות. האם אני יכול לפי עסקת מכר מרחוק לבטל את העסקה הנ'ל עם הספק הישראלי?

תודה! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת יותר מורכב מזה:

https://www.consumers.org.il/category/cancelling-vacation

https://www.kolzchut.org.il/he/ביטול_עסקת_מכר_מרחוק

בקיצור - תלוי באיזו חברת תעופה מדובר, מה תנאי הכרטיס ומה התנאים שנמסרו לך.

עניין התנהגות המחירים עם ההתקרבות למועד הנסיעה הוא נושא מרתק, יש עסקות שמתייקרות מיום ליום, אחרות הופכות כמעט חינמיות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, noknok כתב:

קח בחשבון שיש עלות ביטול של 100 שקל לפי החוק.

כן, עם זה ההפרשים מצטמצמים. ההודעה שקיבלתי מהסוכנות היא שהמחיר השתנה על ידי החברה. בכל מקרה לבטל עכשיו ולהזמין מחדש זה הבדל של 100 שח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי , רכישת כרטיס ללא ביטול משמעות הדבר שאין אופצית ביטול מרגע הרכישה. אלו רצו היו מוכרים כרטיס רגיל ללא ציון הסייג ואז ניתן היה לטעון לפי חוק  14 ימים וכו.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספק ישראלי מחויב לחוק הישראלי, שמאפשר ביטול בתנאים מסוימים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, ד ו ד כתב:

לדעתי , רכישת כרטיס ללא ביטול משמעות הדבר שאין אופצית ביטול מרגע הרכישה. אלו רצו היו מוכרים כרטיס רגיל ללא ציון הסייג ואז ניתן היה לטעון לפי חוק  14 ימים וכו.

לידיעתך, ספק/חברת תעופה לא יכולה לקבוע חוקים המנוגדים לחוק המדינה.

אם הרכישה הייתה מחברה זרה (ריינאייר,איזיגט וכו'), אז באמת המצב לא כפוף לחוק הישראלי.

הבחור ציין במפורש שהוא קנה מספק ישראלי, ולכן אין מקום להתפלפל.

המצב והחוק פשוטים וברורים.

לאחר תום תקופת הביטול לפי חוק הגנת הצרכן, יחולו חוקי הספק/חברת התעופה.

אני כותב לך כמי שעוסק בתחום התיירות הרבה שנים, מתוך יידע וניסיון.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה שזה המצב כמו שכתבת "ספק/חברת תעופה לא יכולה לקבוע חוקים המנוגדים לחוק המדינה" . אף אחד לא קובע שום חוק, פות"ח קנה כרטיס שבמוצהר לא לביטול , בעצם הקניה ובהכרת התנאי אישר את  הרכישה המקובלת עליו, הבנתי שהכל נעשה בצורה הוגנת ללא אותיות קטנות או התעלמות  מהתנאי, ולכן להבנתי תופס, אי אפשר לבטל.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

ספק ישראלי מחויב לחוק הישראלי, שמאפשר ביטול בתנאים מסוימים.

אז זהו, שלא. לפי החוק הישראלי, במקרה של ספק תיירות בחו"ל, הוא יכול למכור לפי תנאי הספק בחו"ל, ובלבד שיסביר אותם לקונה. פות"ש קנה כרטיס ללא אפשרות ביטול והוא מודה בכך במקלדת מלאה, אז אלה התנאים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, sperial כתב:

אז זהו, שלא. לפי החוק הישראלי, במקרה של ספק תיירות בחו"ל, הוא יכול למכור לפי תנאי הספק בחו"ל, ובלבד שיסביר אותם לקונה. פות"ש קנה כרטיס ללא אפשרות ביטול והוא מודה בכך במקלדת מלאה, אז אלה התנאים.

במקרה של כרטיסי טיסה הסעיף שאתה מדבר עליו מתייחס לגורם המכרטס, אם הגורם המכרטס נמצא בחו"ל או בישראל.

במקרה כזה ה"ספק הישראלי" הוא מתווך לספק.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבאתי קןדם שני מקורות לגבי ביטול עסקה, שמציינים שהגורם המתווך בישראל רשאי לבחור בין אפשרות ביטול עסקה לפי החוק הישראלי לבין ביטול לפי תנאי הספק בחו"ל. אני מניח שמדובר בחברת תעופה זרה, ולכן צריך לבדוק לפי איזה תנאים בחר הספק הישראלי למכור את הכרטיס, אבל מדברי פות"ש משתמע שלפי תנאי חברת התעופה בחו"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הספק בישראל הוא זה שמכרטס, אזי העסקה מולו ולא יכולה להיות לפי תנאי הספק בחו"ל (כיוון שאין כזה).

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...