Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה פיקנטו - אחריות מורחבת 7 שנים

הדר1234
שימו לב! השרשור הזה בן 775 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קניתי פיקנטו ספורט ידנית לפני כמה חודשים, שנת 2015 (7 שנים מהקנייה יהיו ביוני השנה).

אני חושש שיש בעיה בגיר של הרכב, התקשרתי למוסך מורשה של קיה והם אמרו לי שהם לא מכירים את האחריות 7 שנים לרכב הזה. 

שירות לקוחות של קיה היו מאוד לא מקצוענים ולא הצליחו לענות לי לשאלה האם למס' הרכב יש אחריות 7 שנים למנוע+גיר.

מציין כי יש לי טופס ממשרד התחבורה שמראה שהרכב היה רק בבעלות פרטית ולא בליסינג/השכרה.

איזה גורם יכול לתת לי אישור שיש לרכב אחריות 7 שנים?

מרגיש שמנסים איתי שיטת מצליח - "אין אחריות לרכב הזה כי בלה בלה בלה..., בהצלחה עם תיקון על חשבונך"

תודה רבה

עריכה אחרונה על ידי הדר1234
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האחריות לרכב הזה היא ל-3 שנים.

הארכת האחריות ל-7 שנים, היא במקרה שהרכב לא הגיע ל-150000 ק"ם.

ה-7 שנים, זה רק למנוע\גיר, וכפוף למה שרשום בחוברת האחריות שלהם.

הם עלולים [לנסות], להתנער מאחריות, בטענות שונות לגבי טיב הטיפולים, או החומרים ששימשו את הטיפול, במוסכים שאינם מוסכים מורשים מטעם היבואן.

מה הבעייה בגיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליסינג או חברה, רק 3 שנים וזהו.

https://kia-israel.co.il/wp-content/uploads/2018/08/kia-3-years.pdf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, הדר1234 כתב:

הרכב לא עבר עדיין 7 שנים ולא 150K.

איך אני יודע שמלכתחילה האחריות המורחבת חלה/לא חלה על הרכב שלי? 

פיקנטו נכללת ב-7 שנים אחריות. 

אבל מה, היא מותנת בזה שטיפלת בכול הזמן אצל היבואן לפי המועד/קילוטראז שמוגדר ע"י היצרן. האם יש לך היסטורית טיפולים שתומכת בזה? 

כי אם לא, אתה נתון לפי רצון טוב של היצרן, ובישראל כמו בישראל, אל תופתע אם ינסו להתחמק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, davemustaine87 כתב:

פיקנטו נכללת ב-7 שנים אחריות. 

אבל מה, היא מותנת בזה שטיפלת בכול הזמן אצל היבואן לפי המועד/קילוטראז שמוגדר ע"י היצרן. האם יש לך היסטורית טיפולים שתומכת בזה? 

כי אם לא, אתה נתון לפי רצון טוב של היצרן, ובישראל כמו בישראל, אל תופתע אם ינסו להתחמק. 

שאלה טובה, קניתי אותו יד שניה ואני לא בטוח שיש היסטוריה מלאה. 

סביר להניח שינסו להתחמק מזה? ובאופן כללי מה יש לומר על בעיה בגיר? יש טיפול שאפשר לומר שאם לא בוצע כמו שצריך יגרום לתקלות גיר?

לפני שעה, zaf כתב:

ליסינג או חברה, רק 3 שנים וזהו.

https://kia-israel.co.il/wp-content/uploads/2018/08/kia-3-years.pdf

אני לא רואה כאן שכתוב באופן מפורש לאילו רכבים יש  את האחריות הארוכה ואיזה לא. 

הפיקנטו כרגע משווקת עם 7 שנים, אבל אין לי מושג מה היה ב2015 ואם היו אותיות קטנות אז.

בקיצור אני לא מצליח להבין מי מהגופים הרשמיים יכול לומר לי כן/לא בוודאות ולא יעבוד עליי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, הדר1234 כתב:

שאלה טובה, קניתי אותו יד שניה ואני לא בטוח שיש היסטוריה מלאה. 

סביר להניח שינסו להתחמק מזה? ובאופן כללי מה יש לומר על בעיה בגיר? יש טיפול שאפשר לומר שאם לא בוצע כמו שצריך יגרום לתקלות גיר?

הסיכוי שיש לך בעיה בגיר הידני הוא לא גבוה במיוחד. צריך להחליף נוזל גיר כול 120 אלף, אבל ספק שיקרה משהו גם אם חרגת, במיוחד אם ההילוכים עוברים חלק. 

מה שכן יכול להדפק, זה הקלאץ, וזה ממילא חלק מתבלה שלא נכלל באחריות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב2013 קניתי קיה סיד מהיבואן היו 7 שנות אחריות. 3 שנים מלאות קראו לזה פגוש לפגוש ועוד 4 שנים מנוע וגיר.

אני זוכר בודאות שיש כתב אחריות מצורף לספר הרכב עם חותמת של טלקאר ומפורט לך מה כוללת האחריות.

בדוק בספר הרכב או בקיט המסמכים בתא הכפפות אם השאירו לך.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 775 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...