Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פינוי/בינוי ע"י חברת "יהודה לוי" - נשמע ורוד מדי?

Fitch
שימו לב! השרשור הזה בן 2573 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בבניין של אחת הדירות של ההורים אוספים חתימות לביצוע פינוי בינוי.

בדר"כ זה איזה עו"ד שחושב שהולך להביא מכה, ואילו כאן מדובר על יזם/קבלן שבעצמו הולך על זה, אם יש 80% חתימות.

מדובר על דירות 2 חדרים בגודל של כ-40 מ"ר בבניין שהיה של 'עמיגור' שנבנה בשנות השישים.

מצ"ב המסמכים שנשלחו אלינו במייל, נשמע לג'יט או נסיון פישינג?

הצעת מחיר

1הצהרת כוונות די&#.jpg

הצהרת יכולת - יהו&.jpg

יהודה לוי - נכסים .pdf

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מסמך מסוכן. לא חותמים על שום מסמך מסוג זה בלי ייעוץ משפטי, ואני מהמר שעורך הדין ייעץ לא לחתום על שום מסמך שאינו מפורט וסופי. מזכיר לי את נושא "זכרון הדברים" במכירת דירות.

המכסימום שהייתי עושה - מרחרח אצל השכנים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גילוי נאות אני לא עורך דין.

אישית, לא הייתי חותם על המסמך המצורף בנוסח הזה מבלי לקבל עוד הרבה הבהרות והתייעצות עם עורך דין.. ממה שאני מצליח להבין מהמסמך אתם מחייבים ל12 חודשים רק לחברה הזו, והיא מצידה מחייבת לקדם את הפרויקט, מה זה אומר בכלל? הם יכולים למכור את הזכויות האלה?

באופן כללי מול קבלנים אני נכוויתי ולמדתי שצריך לפגוש דיירים שעבדו איתם לפני כדי לקבל מושג אמיתי לגבי האמינות ואיכויות של הקבלן, המסמכים הללו של חברות עורכי הדין לא אומרות כלום על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח את החוזה לעורך דין שיבדוק את העניין. מראש אזהיר שגם אם היזם רציני בכוונותיו, ייקח המון שנים עד שתראו את הפירות של העניין הזה. אם ההורים אנשים מבוגרים שרוצים ליהנות משארית חייהם בשקט, לא הייתי ממליץ לחתום.

אגב, בנוגע לסעיף של ההתחייבות ל-12 חודשים, אגלה רז קטן - במידה והורייך ירצו לחתום על הסכמה לפינוי בינוי אך ללא הסכמה על סעיף הזה, אני די בטוח שהיזם יסכים לנסח מחדש את המסמך ויעיף את הסעיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ נהוג שאם לא ממשיכים עם היזם הזה אזי ישנו פיצוי בשיעור כזה או אחר. (אני מציין את הדברים אחרי אי אלו חוזים דומים שראיתי, האמת שאני בטוח שיש לי אחד כזה בהישג יד, אם כן אעלה.)

החברה לא מוכרת אולם על פניו נראית איתנה.

מה שכן מוזר, שהכתובת מייל היא של GMAIL, היום למתמחה במשרד עורכי דין יש כתובת של גולדפרב (goldferb.com). (אני יודע שזה נשמע/נראה קטנוני אבל זה נראה קצת שכונתי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המסמך הזה נראה שכונתי. ראיתם את המכתב מרואי החשבון עם העברית הקלוקלת? לצערי זה לא אומר בהכרח שמשהו לא בסדר כי היום כולם ככה, אבל עדיין...

בכל מקרה, בדיקה ראשונית אין שום בעיה לעשות בעצמך באמצעות חברך גוגל. יש במסמכים הללו המון עובדות שקל לאמת או להפריך, ויש הרבה שמות של חברות שקל לבדוק את לגיטימיותן.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסמכים כתובים בצורה רשלנית ולא על ידי עו"ד.

אני ממליץ לך לקפוץ לביקור בפרויקטים שנבנו על ידי הקבלן ולשוחח עם הועד בית/דיירים.

סעיף ג' בחוזה הינו בעייתי מאוד, קרא אותו היטב!

"מיום חתימה של הדייר האחרון" - אתם תצטרכו להמתין עד שהדייר האחרון יחתום ואז לפנות לגורם אחר.

העוקץ?

בית המשפט עלול לחייב אתכם בחוזה (יש רוב מצד הדיירים להתחייבות לחברה המבצעת) ואתם תהיו חשופים לתביעה של כל הדיירים.

זהירות.

לא לחתום על כלום בלי ליווי של עו"ד שמבין היטב בתחום פינוי בינוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

עברו חלפו שנתיים, רוצים להחתים את הדיירים על חוזה חדש. אפילו היזם מינה עו"ד על חשבונו שייצג אותם.

https://drive.google.com/file/d/0B1j0q68efgqMb3MyLXlyQlN3WlE/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B1j0q68efgqMNDJlU3p0OUpnZlk/view?usp=sharing

החוזה נראה לי חופר, די חד צדדי אבל מצד שני כבר 2 פרויקטים קמים באזור עם הקבלן הזה.

עריכה אחרונה על ידי Fitch

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברו חלפו שנתיים, רוצים להחתים את הדיירים על חוזה חדש. אפילו היזם מינה עו"ד על חשבונו שייצג אותם.

https://drive.google.com/file/d/0B1j0q68efgqMb3MyLXlyQlN3WlE/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B1j0q68efgqMNDJlU3p0OUpnZlk/view?usp=sharing

החוזה נראה לי חופר, די חד צדדי אבל מצד שני כבר 2 פרויקטים קמים באזור עם הקבלן הזה.

המואדם=שמאי בית של חברת הביטוח

חוזה תפקידו לחפור בטח להדיוטות כמונו.

שורה אחרונה בהודעה 7 תקפה גם היום

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תציעו ליזם שאתם תבחרו עורך דין מטעמכם והוא ישלם.

מפרויקטים של תמ"א שאני מכיר (חוץ מבבניין שאני גר בו) ראיתי שהדיירים בוחרים עורך דין מטעמם, ובמידה והיזם מקבל אישורי בנייה הוא משלם להם על העורך דין. זה סוג של סיכון כי אם אין אישורים אז הדיירים משלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעיה להוציא 5-10K תמורת ייעוץ פרטני של העו"ד שלי.

אני פשוט לא בטוח שיש מה להיכנס לעובי הקורה כרגע.

הניירות של לפני שנתיים (בראש השרשור) היו מצחיקים, הניירות של היום טרם נכנסתי לזה.

לפי הידוע לי, בבקשה שהגישו לפני אי אילו שנים הגדלת כמות יח"ד בחלקות המדוברות נפסל עקב צפיפות יתר, מחסור בחניות, שטחים פתוחים וכד'.

לא ברור לי מה השתנה...

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בית המשפט עלול לחייב אתכם בחוזה (יש רוב מצד הדיירים להתחייבות לחברה המבצעת) ואתם תהיו חשופים לתביעה של כל הדיירים.

זהירות..

נקודה קטנה בנידון, יזמים לא מעוניינים לתת ערבויות בנקאיות מלאות גם על ערך הדירה וגם על ערך שכירות הדירה לכל משך הפרויקט.

סרבנות חתימה כתוצאה מאי מתן ערבויות בנקאיות מלאות לא תיחשב כסרבנות שבית המשפט יכפה את קיום החוזה על הסרבן.

כאמור, מי שלא מעוניין למצוא את עצמו עם הבית הקודם שלו הרוס, צקים חוזרים של הקבלן למשכיר וקבלן בפשיטת רגל, לנהל את העניין רק בליווי עו"ד המתמחה בתחום וילווה את כלל הדיירים שיתאגדו לשם כך.

כוחכם בהצגת חזית אחידה מול היזם.

צריך מאוד להזהר בתחום הזה, אין ספור שרלטנים.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תדאגו לועד קטן בבניין שיבחר/יתנדב בשביל לייצג את הבניין בשלבים הראשונים

אחר כך תמצאו עו"ד + אדריכל מטעמכם (ישולם ע"י כל יזם/קבלן שמכבד את עצמו) חשוב לבחור אנשים שכבר התנסו בפרוייקטים מסוג זה עדיף כאלו שגם עשו ליווי באותה עיר שבה ממוקמת הדירה .

אם תעלה לכאן כמה נתונים כלליים אפשר להגיד בערך אם הפרוייקט "שווה" או לא , כמובן שרק באופן כללי .

כמו שכבר אמרו מעליי יש הרבה נוכלים בתחום ורובם מנסים להחתים בניינים לכמה שיותר זמן מבלי להתחייב יותר מידי בזמן החתימה.

ולא לשכוח כמובן שגם משירותים ניתן להדבק באיידס במידה וזה שישב על האסלה לפניך עוד לא קם! :shock::?:shock:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאנחנו כבר אחרי השלב הזה. היזם החתים חלק ללא ההתאגדות וכעת מציג שיש עו"ד על חשבונו שמייצג את הדיירים.

חלק גדול מבעלי הדירות בבניינים הנ"ל הם משקיעים מיישובים רחוקים שלדעתי יחתמו על כל דבר כל עוד יש סיכוי שזה יגדיל להם את התשואה מההשקעה שעשו.

אנחנו לא נחתום, כי לדעתי התוכנית בכלל לא תעבור וחבל שנהיה מחויבים ליזם הזה כי יהיו לו 50%.

אם תעלה לכאן כמה נתונים כלליים אפשר להגיד בערך אם הפרוייקט "שווה" או לא , כמובן שרק באופן כללי .

אילו נתונים?

מדובר על 6 בנייני רכבת, 4 כניסות, 4 קומות, 32 דירות בבניין ועוד 5 בניינים של 16 דיירים כל אחד (אלו שיותר קרובים לים). גוש 10444 חלקות 1763 עד 1773 וגם 1809 עד 1812. ראה תמונה.

Capture.JPG

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בפרוייקט שכולל כיום כ 280 דירות ואחרי הבניה כ 350-400 דירות

צריך להיות מדובר בקבלן רציני ביותר

כאשר אפילו על פי האישורים שהבאת בהודעה הראשונה , לא משוכנע שהוא בנוי לזה ( תרתי משמע )

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...