Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

(ידידי , עזרה בבקשה , התלבטות בין) מזדה 5 או סיטרואן c4 פיקאסו

iceco
שימו לב! השרשור הזה בן 3646 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתקציב הזה אני לא רואה יתרון של פיקאסו על גרנד סניק - להיפך, הרבה יותר קל יהיה למצוא רנו במצב שמור. וזה מה שהכי חשוב בקנית רכב צרפתי - היחס והטיפול הנכון. כמובן, גם קילומטראז' משפיע.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הפיקאסו לטעמי רכב מעולה - שנת הדגם הראשונה שלו היא 2008 ונסעתי על אחת כזו עד לפני חצי שנה (ועכשיו לוקח אותה שוב - גרסת PK המאובזרת).

~25000 ק"מ לשנה עם אחזקה בסיסית של ליסינג/השכרה עם אפס תקלות.

הכי זול שמצאתי לאקזמפלר טוב שנת 2008 (~110000 ק"מ יד1 מפרטי) היה 57000 ש"ח מלובינסקי-טרייד לפני מיקוח, דגם PK, לא SX הבסיסי.

ראיתי כאן בפורום שקנו אקזמפלרים פחות אטרקטיביים ב~45000 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי נסעת בפיקאסו לאחרונה? או יותר מדוייק מתי ישבת במושבים האחוריים? הם לילדים בלבד אפילו ילדים מתבגרים יתקשו להשאר שם נסיעה ארוכה.

ראה למעלה - במשך 5 השנים האחרונות, כל יום. בתפוסה מלאה לא פעם ובנסיעות ארוכות.

המושבים האחוריים הם בפירוש לילדים אבל עדיין הרבה יותר מרווחים מבמאזדה 5 למשל וגם מבוגרים לא-גדולים או נערים/ות לא מגודלים מסתדרים שם בלי בעיה (נאמר, מי שפחות ממטר שישים וחמש ולא שמנמן במיוחד).

היא מרווחת מאוד מלפנים בעיקר בשל היעדר הקונסולות נהג הגדולות והמיותרות סטייל 5008 ובשורה השניה יש 3 מושבים בגודל מלא שנעים על מסילות בנפרד מה שמאפשר לכל אחת להתאים את מרווח הרגליים הנדרש.

זאת בניגוד גמור למאזדה5 בה המושב האמצעי הוא בעצם משענת-יד מוסבת או בוורסו/אורלנדו למשל שם זה 2/3 מושב.

אני יושב בכיסא הנהג משוך מקסימום לאחור ואין בעיה לכל מבוגר לשבת מאחורי בנוחות. אולי מלבד שחקני כדורסל/פוטבול.

עריכה אחרונה על ידי gillz
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הזה אני לא רואה יתרון של פיקאסו על גרנד סניק - להיפך, הרבה יותר קל יהיה למצוא רנו במצב שמור.

הגראנד סניק רכב מצויין עם כמה חסרונות לדעתי:

1. צריכת דלק גבוהה יותר

2. אין גישה למושבים האחוריים מהדלת האחורית כששניהם פתוחים - בעייתי כשהמושבים בשורה השניה עם כסאות בטיחות ולא ניתן לקפלם בנוחות.

3. קונסולת נהג אמנם לא מפלצתית ומנופחת אבל עדיין - מיותרת וסתם "סותמת" את המרחב מלפנים.

היתרון העיקרי שלו הוא שיש פתחי מיזוג מאחור בכל הדגמים (רק ב-PK במקרה של הפיקאסו).

וזה מה שהכי חשוב בקנית רכב צרפתי - היחס והטיפול הנכון. כמובן, גם קילומטראז' משפיע.

כפי שאמרתי - 5 שנים עם פיקאסו ברמת אחזקה מינימלית וק"מ משמעותי, אפס תקלות, וכך גם לחברי מהעבודה.

עריכה אחרונה על ידי gillz
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב אחד או חמישה רכבים שלא מתקלקלים בתחזוקה מינימלית זה לא סטטיסטיקה. גם המושג "תחזוקה מינימלית" לא אמר לי כלום.

איחרת בטיפולים? מלאת שמן באיכות ירודה? פילטרים לא מקוריים?

יש רכבים יותר רגישים להזנחה ויש פחות.

גרנד סניק ופיקאסו בין הרגישים.

לסניק יש חסרונות, אבל כאן במקרה שלנו יש הגבלת תקציב שלא מאפשרת לקנות פיקאסו עם נתונים טובים.

יש לי חבר שלפני חודש החזיר פיקאסו לליסינג והזמין מכספו טויוטה וורסו. פיקאסו שלו היתה פעם בחודש במוסך עם כל מיני תקלות. לכן הוא לא רצה לשמוע על קנית סיטרואן, למרות שפיקאסו התאימה יותר טוב לצרכי המשפחה.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים שרכב אחד, שניים או חמישה הם לא סטטיסטיקה אבל זה מה שיש לי.

אני שנים מחפש סטיסטיקה מהימנה כדי לגבות את כל האגדות האורבניות ש"טויוטה אמינה" ו"צרפתיות פח" - עוד לא מצאתי.

רק סוג של "חוכמת המונים" ערטילאית או מקסימום סקרי "שביעות רצון" מדגמיים מארצות זרות.

יש איזשהו גוף שמספק נתונים סטטיסטיים עדכניים ורלוונטיים בעלי ערך שממנו כולם שואבים את הידע מה "רגיש" ומה "אמין"?

ב"תחזוקה מינימלית" אני מתכוון שבליסינג טיפלו ברכב במינימום הנדרש, היו איחורים משמעותיים בטיפולים, אין לי מושג איזה שמן/פילטרים שמו וגם לא הייתה הקפדה יתרה על תחזוקה שוטפת מעבר לבסיס שבבסיס. הרכב היה פשוט סוס-עבודה ולא איזה אקזמפלר מלוקק של חובב רכב מושבע.

שנה שלמה נסעתי על פיקאסו מהשכרה שבוודאי עברה חוויות קשות מזה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סך הכל הסניק והפיקאסו די דומות מבחינת התכונות אבל בכל זאת לפיקאסו יש את היתרון של המנוע (גם ה-2.0 ליטר חסכוני יחסית) ושל תא הנוסעים היותר מפנק. זכור לי איזה מבחן דרכים שהיה בזמנו בהגה או אוטו (לא זוכר) שהפיקאסו ניצחה וזה מה שכתבו עליה. לדעתי מבחינת עלויות שתי המכוניות די דומות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראה למעלה - במשך 5 השנים האחרונות, כל יום. בתפוסה מלאה לא פעם ובנסיעות ארוכות.

המושבים האחוריים הם בפירוש לילדים אבל עדיין הרבה יותר מרווחים מבמאזדה 5 למשל וגם מבוגרים לא-גדולים או נערים/ות לא מגודלים מסתדרים שם בלי בעיה (נאמר, מי שפחות ממטר שישים וחמש ולא שמנמן במיוחד).

היא מרווחת מאוד מלפנים בעיקר בשל היעדר הקונסולות נהג הגדולות והמיותרות סטייל 5008 ובשורה השניה יש 3 מושבים בגודל מלא שנעים על מסילות בנפרד מה שמאפשר לכל אחת להתאים את מרווח הרגליים הנדרש.

זאת בניגוד גמור למאזדה5 בה המושב האמצעי הוא בעצם משענת-יד מוסבת או בוורסו/אורלנדו למשל שם זה 2/3 מושב.

אני יושב בכיסא הנהג משוך מקסימום לאחור ואין בעיה לכל מבוגר לשבת מאחורי בנוחות. אולי מלבד שחקני כדורסל/פוטבול.

באמת אין לי מושג על מה אתה מדבר אבל ילדים מעל 1.40 יתקשו לשבת בדרגש הנמוך הזה נסיעה ארוכה (תנסה לדחוף לשם ילד מתבגר 1.60+ לנסיעה תל אביב חיפה ותשמע את התלונות), מלפנים אכן היא מרווחת אין עוררין (למרות שמסילת כסא הנהג מוגבלת במרחב לאחור ונהגים גבוהים לא ירגשו נוחות מרבית).

שב במושב האחורי בלוגאן ותחוש בהבדל מקום ראוי ל2 נוסעים 1.70 בנוחות), אחד הסיבות היחידות שאני לא ממליץ עליו היא בגלל בטיחות יחסית נמוכה (גילוי נאות אני מחזיק אחת כזו: חסכונית מרווחת לנוסעים ויעילה, החסרונות: רועשת ובטיחותיות נמוכה).

לגבי האמינות אנחנו לא מדברים על 4\5 מכוניות התלונות שנצברו, אלא על הרבה יותר מזה תפתח סקרים של מספר תקלות לסך מסויים של מכוניות ותראה,

ולא מדובר על מנועים שנופחים את נשמתם (גם זה קורה) אלא על בעיות חשמל ומחשבים.

שוב תמיד תוכל למצוא פיקסו נהדרת (גיר מזוויע) שהגיע ל200K ק"מ ללא בעיות....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב תמיד תוכל למצוא פיקסו נהדרת (גיר מזוויע) שהגיע ל200K ק"מ ללא בעיות....

בעיות הבלאי יתחילו לצוץ מתישהוא...

אני דווקא ראיתי ברכה בקניית מכוניות שנמכרו כי לבעלים נמאס להכנס למוסך כל פעם עם תקלת בלאי אחרת. החכמה היא לקנות את הרכב בנקודה שכל החלפים המתבלים כבר תוקנו. והיו כבר כמה כאלה (לא פיקאסו אבל מכוניות משומשות מאד אחרות) ששמשו אותי כמה שנים באמינות טובה מאד.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי את שניהם (מזדה 7 שנים,סיטרואן-3) ...

השאלה מה חשוב לך :

נוחיות ופינוק - הסיטרואן לוקחת בגדול

נהיגה - מזדה לוקחת ללא ספק,הגיר הרובוטי דפוק

תחזוקה שוטפת - המאזדה לא ראתה מוסך , הסיטרואן כל הזמן נכנסת ויוצאת מהמוסך והתיקונים הרבה יותר יקרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ אני מאמין שזה טוב וכלכלי לרכוש רכב עם הסתכלות לטווח ארוך.

עם זאת במצבו של פותח השרשור לדעתי מוטב להשאר בגזרת ה 5 מושבים.

בתקציב הזה כל וריאציות ה 7 מושבים יהיו יקרות מדי או חבולות מדי או עייפות מדי.

התקציב מאפשר רכב 5 מקומות בלי הרבה פשרות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא ממהר לצאת ראשון מהרמזור, יש למכירה כמויות גדולות של פורד פוקוס. רכב מרווח, נוח ובטיחות, אבל כבד.

זה בקבוצת המשפחתיות עם 5 מקומות. עוד יותר זול - מגאן עד שנת 2009.

בקשר למיניוואנים כבר רשמתי את המלצתי - רנו גרנד סניק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הפוקוס של השנתונים האלה היא הרבה דברים, אבל מרווחת היא לא. לא יכולים לשבת בה 5 מבוגרים בנוחות כמו במגאן מאותן שנים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3646 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...