Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למען יראו וידעו! רמאות בקניית הרכב!

שימו לב! השרשור הזה בן 3584 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 94
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אין מה לבזבז את הזמן במשטרה .

וגם אין מה לחפש אצל עורך דין.

מה סך הנזק ?

1000-2000 שח ?

גם זה לא בטוח.

יותר בכיוון של ביטול עסקה והחזרת מחיר הרכב+ פיצוי על עוגמת הנפש. איך הגעת לסכום הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם הסוחר מחוייב בגילוי נאות אבל יוכל לטעון שאין לו קשר לעברו של הרכב ולזיוף של הקילומטרז.

צריך גם לבדוק את הרישומים במשרד התחבורה בשנים הקודמות.

אגב, האם קיבלתן "טופס גילוי נאות" ובו רשום הקילומטרז' של הרכב? סוחר רכב מחויב על פי חוק לתת לקונה טופס כזה. זו עבירה פלילית לא לתת טופס זה.

למרות האמור אני מציע להגיש תלונה במשטרה על הונאה, זה יכול לעזור לביטול העסקה.

כל השטויות האחרות , כמו העובדה שהדגם שפורסם במודעה הוא LX ולא GLX, החלון לא תקין וכו' הם דברים שיכולתן (והייתן צריכות) לבדוק במעמד הקניה ולא תוכלו להתלונן עליהם.

מה זאת אומרת קיבלנו "צילום" של רשיון הרכב ללא כל הפרטים? מדוע לא דרשתן לקבל רשיון רכב מקורי ועדכני.

וכמו שנאמר כבר, עשיתן את כל הטעויות בתהליך הקניה.

עריכה אחרונה על ידי COMMANDER
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטסט הקודם שהרכב עבר רשום בטופס של הרישיון רכב 12 אלף קילומטר!!!

אנחנו קיבלנו צילום של הרישיון רכב, שבו מישהו מחק את הקילומטראז של הרכב!

ה"מישהו הזה" זהו הסוחר רכב.

הוא ידע בדיוק מה הוא מכר לנו.

בגדול, בדקנו פרטים.. והיא החליטה לקנות את הרכב.

נסענו לבנק, כדי למשוך כסף, לראות אם בכלל הבנקים פתוחים, לכן מיהרנו.

עדיין לא סגרנו עיסקה חוזה פרטים וכד.

כשהוצאנו כסף מהבנק, היא עשתה את טעות חייה, והיא נתנה לו לספור את הכסף, לוודא שאין טעות.

ומפה, אכלנו אותה!

כי הוא לא החזיר לנו את הכסף, אלא הכניס לכיס!!!

ומבחינתו מרגע זה, כבר קנינו את הרכב.

לפני העברת בעלות התווכחתי איתו חצי שעה בדואר, מול כולם!

על כל השקרים שלו והבעיות ברכב.. אבל הוא אמר - הרכב שלכם! כבר שילמתם עליו!!!

בקיצור, רמאי לא קטן.. ואנחנו הולכות לתבוע אותו אחרי שנשיג את כל המסמכים הדרושים.

וגם את העובדה שהוא היה בהשכרה, לא יכלנו לדעת.

על הרישיון כתוב יד 2 פרטית!

רק שביררתי במוסך מורשה, אמרו לי שהוא היה של אלדן.

עשינו אומנם את כל הטעויות האפשריות, כשקוראים את זה זה נישמע מצחיק כמה שבן אדם יכול להיות דפוק!

אבל מצד שני, הוא היה סוחר כ"כ טוב, שהוא ידע לעשות הכל בצורה נכונה, והכל מהר, והכל ככה..

ולכל דבר היתה לו תשובה.

ברכב כתוב 108 אלף.

הבחור במוסך עשה הצגהכמה שהרכב שמור, ללא תאונות, ללא נזילות.

כולם שם ביחד בקומבינה אחת גדולה!

את הטסט עברנו בדקות ספורות, למרות שאני יודעת יש ליקויים.

אני לא מבינה איך המדינה לא עושה כלום, כשיש עסק שעובד על אנשים בעיינים!!!

והוא מוכר מכוניות, לעוד אנשים!!!

היינו שם, וראינו.. אנשים קונים חתולים בשק!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאני יודע בדיוק על איזה מקום מדובר, כשחיפשי אלפא, הייתה אצלם אחת יד 3 עם 190,000 ק"מ, כשהגעתי לראות את הרכב זה היה יותר מ200,000, כשביקשתי לקחת את הרכב למוסך מומחה עם מכונאי שאני מכיר ומבין באלפא, הסוחר התחיל מיד לקלל, אמר שהם לא מבינים כלום, ושהוא לא סומך עליהם ובמקום זה הציע ללכת למכון טסטים שהוא סומך עליו. הרכב היה מסריח משמן, כל המנוע היה מלא נזילות, המון תיקונים בפגוש (כי התעקשתי לזחול מתחת לאוטו ב45 מעלות חום), הוא הפציר בי לקחת את הרכב לנסיעת מבחן ושנסגור עיסקה - אמרתי שאגיע ביום אחר כי אני לא רוצה לעשות דברים בדקה ה-90 וברחתי משם כמה שיותר מהר.

אני הרגשתי שמשהו באדם הזה מריח לא טוב, ובחרתי לא לבצע שם עסקה.

מקווה שעורך דין יוכל לעזור לחברתך ולך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהתבלבתן

קניתם רכב 2004 ולא 2014

לפי התאור הרכב עם קצת נזילות גומיה קרועה ובולם זעזועים חלש נשמע אפילו לא רע למודל 2004

אפילו המכונאי שלכם לא הצביעה על בעיה רצינית כלשהי ולפי התאור מדובר על יישור קו של 1000-2000 שח וגם זה כנראה לא ממש נחוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהתבלבתן

קניתם רכב 2004 ולא 2014

לפי התאור הרכב עם קצת נזילות גומיה קרועה ובולם זעזועים חלש נשמע אפילו לא רע למודל 2004

אפילו המכונאי שלכם לא הצביעה על בעיה רצינית כלשהי ולפי התאור מדובר על יישור קו של 1000-2000 שח וגם זה כנראה לא ממש נחוץ.

אתה מגיב כאילו לא טרחת לקרוא את הטענות של פותחת השרשור.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וודאי, ברור לי שקנינו רכב י-ש-ן ולא חדש!

ויש תיקונים, יש הוצאות, יש שיפורים.

זה ברור.

גם דגם LX ולא GLX לא מפריע לי.

גם זה שהובטח שהרכב ללא תאונות, ובסוף מסתבר שהרכב עבר תאונה, עוד מילא..

הבנתי שכל עוד זה לא פגיעה בשילדה, זה עוד לא ניקרא תאונה.

(למרות שזה לא ממש מובן לי)

אפילו הרדיו דיסק, זה בקטנה.

היא החליפה לרדיו דיסק שהיה ברכב הקודם שלה.

הדברים העיקריים שמפריעים לי - שאם הייתי יודעת אותם לא הייתי בכלל באה לראות את הרכב!

זה שזה רכב יד 2 פרטי עם 108 אלף קילומטראז.

הרכב לא פרטי ולא נעליים! לא פחות ולא יותר, השכרה!

וממש לא עם 108 אלף קילומטראז!

פשוט חרשו על הרכב הזה, וזה רכב שחוק!!!

המטעה הוא, החיצוניות...

אוטו לרות - עותק.jpg1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה ללכת לקנות רכב שנת 2004 יד שניה ממגרש מכוניות??

מי ששם אותו שם לא הצליח למכור אותו, אז הוא מכר אותו למגרש בגרושים רק כדי להפטר ממנו, ושהמגרש יעשה את העבודה השחורה,

לפי דעתי אם כבר קונים רכב משנתון כזה זה רק מבעלות פרטית, ובלי קשר אין שום סיבה לקנות ממגרשים,

וחוץ מזה חסרים מאזדה 323 יד ראשונה או שניה שמורות ?? דווקא ממגרש?? לא סתם הרכב הזה הגיע למגרש,

חוץ מזה אין מצב שרכב השכרה לשעבר, שהוא 10 שנים על הכביש, יש לו 108 אלף קילומטר,

דבר הכי בסיסי זה לקחת את הרכב למכון בדיקה שאת סומכת עליו , ולקבל חוות דעת נוספת ממוסך שאת מכירה וסומכת עליו, בדיקת קילומטראז' נעשית בקלות אם הולכים למכון בדיקה או למשרד הרישוי, הרי הק"מ נרשם בתחילת כל טסט

לפי דעתי את צריכה להגיש תלונה במשטרה על הונאה וזיוף קילומטראז'.

עריכה אחרונה על ידי ESTK

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) חבל על הזמן לגשת למשטרה , כי המשטרה לא תעשה כלום וזה יהיה סתם בזבוז של נסיעה לחיפה.

2) תוכלי לתבוע בתביעות קטנות אחרי תשלום אגרה של 1% מסכום התביעה (יש מינימום של 50 שח) .

את צריכה להחליט מה וכמה את רוצה לתבוע

כדאי שכבר תביני שביטול עסקה והשבה לא תקבלי וגם אין דבר כזה פיצויי על עוגמת נפש.

את יכולה להעריך את סכום התביעה כתוצאה מאי התאמת קילומטרז' דיי בקלות ע"י שימוש במחשבון השקלול שיש גם במחירון יד 2 וגם במחירון של יצחק לוי שב WINWIN, הניחוש שלי שההפחתה בגין הקילומטרז תיהיה מינורית לאור גילו של הרכב.

במחירון יד2 רכב כמו שלך עם 100,000 קמ מתומחר ב 24500

ואילו רכב עם 300,000 קמ מתומחר ב 21900

מספר בעלים וסוג הבעלים הקודמים אינו רלוונטי לשנתון זה (כך לפי מחירון יד2)

לאור כל זה סכום התביעה יהיה כ 3000 שח

2600 שח נזק + 400 הוצאות

שספק אם תקבלי במיוחד לאור העובדה שהמכונאי שלכם שבדק את הרכב לא מצא בעיות מהותיות ברכב.

אם תחליטו לתבוע קחו בחשבון סיפור של 6 חודשים בערך , אתן אמורות להגיש את התביעה בתביעות קטנות בחיפה אם כי גם אם תגישו במרכז יכול להיות שזה יעבור בשקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושבת שאתה צודק יגאל. זה כמו שתקנה דירת 5 חדרים, ותקבל דירה של 4, ויגידו לך לשמוח בחלקך כי בסה"כ ההפרש במחיר בין 4 חדרים ל-5 הוא קטן מדי בשביל לתבוע פיצויים. יש כאן מרמה, ובוודאי שיש מקום לפיצויים.

לגבי הרישום ברשיון: רק ב2008 נכנסה החובה לרשום את מקוריות הבעלות על הרכב. לפני כן הרבה מאוד רכבים לא נרשמו כהשכרה/ליסינג, וזה לא בהכרח מעשה מרמה או אפילו הסתרה (מכיוון שהרכב הוא כבר יד שניה לא תוכלו לטעון שהסוחר ידע שמדובר ברכב מהשכרה).

ובחייאת, אידיליה, לא למדת כלום מסאגת הפונטו שלך? עשיתן כאן את כל הטעויות האפשריות, וגם הוספתן עוד כמה. זה ממש סיפור עצוב. לא חושבת ששום דבר שתעשו ימתיק את החוויה הלא נעימה של הקנייה והשימוש ברכב הזה, אבל לדעתי, בהנחה שכבר העברתן בעלות (לא היה לי ברור לגמרי מה המצב של זה מההודעות שלך), צריך לעבור לחשוב על איך מביאים את הרכב הזה למצב עבודה טוב ככל האפשר. במקביל אפשר לנהל תביעה כלשהי (משטרה זו לא הכתובת), רצוי להתייעץ עם בעל מקצוע כדי לבדוק על מה נכון וצריך להתלונן ומה הוא תוצאה של רשלנות תורמת שלכן. שיהיה לה רק טוב.

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) חבל על הזמן לגשת למשטרה , כי המשטרה לא תעשה כלום וזה יהיה סתם בזבוז של נסיעה לחיפה.

2) תוכלי לתבוע בתביעות קטנות אחרי תשלום אגרה של 1% מסכום התביעה (יש מינימום של 50 שח) .

את צריכה להחליט מה וכמה את רוצה לתבוע

כדאי שכבר תביני שביטול עסקה והשבה לא תקבלי וגם אין דבר כזה פיצויי על עוגמת נפש.

את יכולה להעריך את סכום התביעה כתוצאה מאי התאמת קילומטרז' דיי בקלות ע"י שימוש במחשבון השקלול שיש גם במחירון יד 2 וגם במחירון של יצחק לוי שב WINWIN, הניחוש שלי שההפחתה בגין הקילומטרז תיהיה מינורית לאור גילו של הרכב.

במחירון יד2 רכב כמו שלך עם 100,000 קמ מתומחר ב 24500

ואילו רכב עם 300,000 קמ מתומחר ב 21900

מספר בעלים וסוג הבעלים הקודמים אינו רלוונטי לשנתון זה (כך לפי מחירון יד2)

לאור כל זה סכום התביעה יהיה כ 3000 שח

2600 שח נזק + 400 הוצאות

שספק אם תקבלי במיוחד לאור העובדה שהמכונאי שלכם שבדק את הרכב לא מצא בעיות מהותיות ברכב.

אם תחליטו לתבוע קחו בחשבון סיפור של 6 חודשים בערך , אתן אמורות להגיש את התביעה בתביעות קטנות בחיפה אם כי גם אם תגישו במרכז יכול להיות שזה יעבור בשקט.

אתה כנראה לא כ״כ מכיר את החוק. מרוכשת הרכב הוסתרו פרטיים מהותים שבמידה והיתה נחשפת אליהם, לא היתה רוכשת אותו. אי ידיעת המוכר, אינה פוטרת מעונש.

ממליץ לך לקרוא קצת על דיני חוזים ומתי עסקה מבוטלת.

במקרה כזה כמובן שישנה עוגמת נפש.

אני לא הייתי חושב פעמיים ומגיש תביעה על עלות העסקה+ בזבוז ימי עבודה ועוגנת נפש. הסיכוי שלה לזכות הוא גבוה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושבת שאתה צודק יגאל. זה כמו שתקנה דירת 5 חדרים, ותקבל דירה של 4, ויגידו לך לשמוח בחלקך כי בסה"כ ההפרש במחיר בין 4 חדרים ל-5 הוא קטן מדי בשביל לתבוע פיצויים. יש כאן מרמה, ובוודאי שיש מקום לפיצויים.

לגבי הרישום ברשיון: רק ב2008 נכנסה החובה לרשום את מקוריות הבעלות על הרכב. לפני כן הרבה מאוד רכבים לא נרשמו כהשכרה/ליסינג, וזה לא בהכרח מעשה מרמה או אפילו הסתרה (מכיוון שהרכב הוא כבר יד שניה לא תוכלו לטעון שהסוחר ידע שמדובר ברכב מהשכרה).

ובחייאת, אידיליה, לא למדת כלום מסאגת הפונטו שלך? עשיתן כאן את כל הטעויות האפשריות, וגם הוספתן עוד כמה. זה ממש סיפור עצוב. לא חושבת ששום דבר שתעשו ימתיק את החוויה הלא נעימה של הקנייה והשימוש ברכב הזה, אבל לדעתי, בהנחה שכבר העברתן בעלות (לא היה לי ברור לגמרי מה המצב של זה מההודעות שלך), צריך לעבור לחשוב על איך מביאים את הרכב הזה למצב עבודה טוב ככל האפשר. במקביל אפשר לנהל תביעה כלשהי (משטרה זו לא הכתובת), רצוי להתייעץ עם בעל מקצוע כדי לבדוק על מה נכון וצריך להתלונן ומה הוא תוצאה של רשלנות תורמת שלכן. שיהיה לה רק טוב.

המוסך שלהן כבר בדק את הרכב ומצא :

"אבל במוסך שלנו מסתבר שיש כן נזילות שמן, תאונה, בולם זעזועים קידמי חלש. צמיגים שחוקים, ציריה קרועה וכ"ד... "

אני מאחל לכל אחד שיקנה רכב בן 10 ממצאים כאלה , כך שכנראה אפילו לא צריך להשקיע הרבה כדי לתקן את הליקויים שעל פניו נראים מאוד מינוריים.

אתה כנראה לא כ״כ מכיר את החוק. מרוכשת הרכב הוסתרו פרטיים מהותים שבמידה והיתה נחשפת אליהם, לא היתה רוכשת אותו. אי ידיעת המוכר, אינה פוטרת מעונש.

ממליץ לך לקרוא קצת על דיני חוזים ומתי עסקה מבוטלת.

במקרה כזה כמובן שישנה עוגמת נפש.

אני לא הייתי חושב פעמיים ומגיש תביעה על עלות העסקה+ בזבוז ימי עבודה ועוגנת נפש. הסיכוי שלה לזכות הוא גבוה מאוד.

אתה בהחלט לא חושב פעמיים אחרת לא היית טוען שהיתה הסתרה של פרטים מהותיים מצד שני היתה אי ידיעה של המוכר.

בכל אופן אשמח אם תפנה אותי לקרוא על "עוגמת נפש" בדיני החוזים או מישהו שאי פעם קיבל פיצוי על "עוגמת נפש" בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3584 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...