Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה פגע וברח עם טרקטורון ללא מספר רישוי

ליאור קלה
שימו לב! השרשור הזה בן 5114 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב.

היום אני וחבר נכנסנו לשטוף את האוטו שלו בתחנת דלק דור אלון בכניסה הדרומית באשדוד, למי שמכיר זאת תחנה עמוסה וליד יש את הדיונות , שם כל הזמן ביום שישי יש טרקטורונים, מוטוקרוס וסופות. באופן קבוע רוב הנהנגים מסתערים על התחנת דלק במהירות עם הרמת גלגל בלי כל התחשבות בסובבים אותם, היום גם היה לזה מחיר. נהג טרקטורון נכנס במהירות עם הרמת גלגל, איבד שליטה ונפל מהטרקטורון ונכנס ברכב של חבר שלי. הכל צולם במצלמות התחנה. אותו טרקטורון ללא לוחיות רישוי ולפני ששמנו לב למה שקרה הנהג קפץ על הטרקטורון וברח משם. במקרה הזה אנחנו מכירים את הנהג ויודעים עליו את מה שצריך, הוגשה נגדו תלונה בצירוף צילום וידאו, איך שהוא בורח והכל, לפי מה שהחוקר אמר לנו , הנהג הפוגע צריך להתייצב בתחנה תוך שעתיים ואם לא יגיע יוצא נגדו צו מעצר על תאונת פגע וברח (למרות שמדובר רק ברכוש). התאונה התרחשה בשעה 12 בצהריים בערך ועד עכשיו חבר שלי לא קיבל שום עדכון לגבי המצב. הרכב נגרר לחניית ביתו כי הוא לא במצב נסיעה, כאמור הרכב איבד דלת , כנף קדמית, פגוש, אינטרקולר התעקם וכל המי קירור נשפכו החוצה. עדיין לא ידוע אם יש מכה לשלדה, זה מה שאני ראיתי ממבט ראשון(מדובר בgti 2001 תכלת יפיפיה). עכשיו למרות שהמצב ממש לרעתו של חבר שלי, הוא יכול להתנחם בכך שאנחנו מכירים את הנהג. למרות הכאב על הנזק לאוטו, באמת כואב הלב, רכב שהיה שמור יד ראשונה אצלו, אף פעם לא עשה תאונה או קרע את האוטו טפו טפו טפו, והנה מגיע לו זאטוט שמתיימר להיות נהג מירוצים אבל בסוך יוצא שהוא עבריין ופושע הכי שפל שיש.

רציתי לדעת מה עושה בן אדם מסכן ותמים שנפל בגורלו להיות קורבן למקרה כזה והנהג בורח לו, אל מי הוא פונה בתביעה לתיקון הרכב?

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היחיד שאפשר לתבוע ממנו את עלות התיקון הוא נהג הטרקטורון.ברגע שאין ביטוח אין מי שישלם.

אין לנו על מי לסמוך,אלא על ABS,ESP ושאר צירופי האותיות באנגלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר שלך נכנס לבור ללא תחתית שלא יצפה לקבל כסף אם בכלל בזמן הקרוב, נהג הטרקטורון לא ישא באשמה ויתוודה כי:

א. חבר שלך מחפש אותו.

ב. המשטרה מחפשת אותו.

ג. הביטוח של חבר שלך מחפש אותו.

הייתי ממליץ לסגור את העניין ב-4 עיניים היות ואתם מכירים אותו, לדעתי ככה יהיו יותר סיכויים להחזר כספי כלשהו אבל קצת מאוחר לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוודה או שלא יתוודה לא כל כך מעניין אף אחד, כי הכל מצולם ומוקלט, והראיות די ברורות והוא גם ברח מזירת האירוע מה שהופך את זה לפלילי וחמור יותר.

עדכון קטן, הטרקטורון הוחרם ,לא היה ביטוח לא מקיף ולא חובה, הבחור ללא רישיון בכלל, והופה הוריו של הבחור יצרו קשר כבר ומתחננים לבטל את ההאשמות נגדו כי הוא ילד קטן וטיפש שלא מודע למעשיו וכבר תקופה שהוא מורד ועושה מה שבא לו(אימו של הילד דיברה ככה בבכי), מה אתם הייתם עושים במקום?

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלונה במשטרה היא הצעד הנכון. אם אתם מכירים את הבחור, אתם אמורים לספק כל פרט מזהה עליו כדי שהמשטרה גם תוכל לדפוק בדלת ולהביא אותו אם הוא יתעלם ממכתב או טלפון שלהם להגיע לתחנה.

גם כאשר מדובר בפגיעת ברכוש ולא בפגיעת גוף, והנהג לא עצר ומסר פרטים - זאת תאונת פגע וברח לכל דבר וענין בהבדל אחד: אם היה נפגע אדם, היו שולחים מיד שוטר לביתו שיביא אותו לתחנה, כיוון שזה רק רכוש, יזמינו אותו בדואר או בטלפון.

לענין הנזק והתיקון - אתה לא אמור לעשות לו הנחות בגלל שאתה מכיר אותו. אתה אמור לקבל כסף מיד ולא כשיהיה לו. אם אין לו לשלם מיד, תבע את הביטוח שלך, ספק להם את כל הפרטים לרבות הקלטת הוידאו. אומנם תרשם לחובתך תביעה, אבל במקביל תוכל לתבוע את הפוגע על ההפסדים שנגרמו לך כגון השתתפות עצמית, כינון ואובדן הנחות.

תהיה בטוח בדבר אחד - בלי קשר לזה שחברת הביטוח תפצה אותך, היא תתבע מהנהג הפוגע כל שקל שהוציאה, כך שבסופו של דבר הוא ישלם את כל הנזק ואף יותר כי חברת הביטוח תדרוש הוצאות משפט ושכ"ט גבוהים כיוון שהיא תלך על התיק לבימ"ש שלום ולא לתביעות קטנות.

לכן אני מציע לך לא להתמהמה עם תביעה, אחרת חברת הביטוח שלך תצליח להוציא ממנו את הכסף הגדול שעלה לה, יותר מהר ממה שאתה תצליח להוציא ממנו את ההפסד שלך שהוא למעשה כסף קטן.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלונה במשטרה היא לא הצעד הנכון.

הצעד הנכון,הוא לקחת את הסרטון על קלטת ולעשות העתק.

לקחת את ההעתק ולפנות להוריו של הבחור ולציין בפניהם שזהו הנזק שהוא גרם - במידה והם מוכנים לשתף פעולה ולשלם את הנזק,הכל טוב ויפה.

במידה ולא,אתם מתכוונים להגיש תלונה במשטרה ותלונה במשטרה משמעותה "פגע וברח" וכמו כן אישום על נסיעה ללא מספרי רישוי.

בהצלחה.

כמו שאמרתי לך,אם זה מישהו מהמושבים ליד אשדוד אולי אני יכול לעזור לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הפוגע היה עם קסדה הסיכוי להרשיע אותו קלוש מאוד, ההגנה טטען שלא ניתן לזהות את החשוד היות והייתה קסדה לראשו ובנוסף שלא ניתן לשייך רכב לאדם מהסיבה כי קיימים עוד רבים כמותו, ישנם עוד הרבה טריקים בסגנון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהנזק הוא באזור ה-10,000 שקל לרבות ירידת ערך.

אם לא תתלונן במשטרה, יכול להיות שההורים שלו כשישמעו שאתה מציג להם אלטרנטיבה שתתלונן עליו, הם יאיימו עליך בחזרה שהם יטפלו בך וכדאי לך להתאזר בסבלנות עד שהם יחליטו אם לשלם, כמה לשלם ומתי לשלם. הם עוד עלולים להגיד לך שאתה אשם שהשארת דלת פתוחה או שחנית שם או שהיית אמור לדעת שזה אזור מסוכן ועוד שאר תירוצים של עבריינים. אתה הרי לא יודע מי הם וממילא הבן שלהם עבריין, ואם ההורים של קטין מאפשרים לו לנהוג כך וללא רשיונות וביטוח, אזי הם פושעים לא פחות מהבן שלהם. אם הוא לא קטין, אין כל משמעות בפניה להורים.

אתה יכול להגיע למשפחה, לבקש פיצוי ולא להזכיר בכלל את ענין המשטרה. תראה את הלך הרוחות ותחליט אם אחרי שיצאת מהם לדרבן את המשטרה להמשיך לפעול.

לא תוכל לתבוע את חברת הביטוח שלך אם לא תתלונן במשטרה. אם תשקר בפרטים ותטען שאתה לא יודע ולא תספק להם את הוידאו, אתה עלול למצוא עצמך בלי כיסוי לתביעה כי חברת הביטוח תשלח שמאי/חוקר מטעמה לבדוק את הזירה ותשמע מאחרים שהיתה הקלטה. אם יתברר לחברת הביטוח שאתה כביכול מסתיר מידע, היא תזרוק אותך מכל המדרגות ולא תטפל בך כלל.

אח"כ כשתתאפס על עצמך ותרצה לספק את כל המידע לחברת הביטוח, זה יהיה כבר מאוחר.

גם אם ההורים או הנהג יבטיחו לך שישלמו, מי מבטיח לך שאחרי התיקון אכן תקבל את הכסף. גם אם תסכם איתם שהם משלמים ישירות למוסך, מי מבטיח לך שכשתרצה לשחרר את הרכב שהם באמת יבואו לשלם. בסופו של דבר, אתה עלול למצוא את עצמך מחוייב למוסך ונאלץ לשלם מכיסך כדי לשחרר הרכב. אם תקבל את כל הכסף מראש לפני התיקון, אז אולי תוכל להגיע להסדר איתם ובלבד שאת הכסף תקבל כבר ביום ראשון, אחרת הסחבת פועלת לרעתך מכל כיוון.

על סמך מה תוכל לתבוע ירידת ערך מההורים או מהבחור כשמדובר על פחת "וירטואלי"? - לצורך כך צריך גם לממן שמאי.

אם ביום ראשון לא קיבלת כסף, תתקדם לפי הספר.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שהוא לא יכול לתבוע את הביטוח אם לא יגיש תלונה, אמרתי שלדעתי אם היה יכול לסגור את כל הסיפור בלי ביטוח היה יותר טוב.

תלונה במשטרה במקרה כזה לא מוטלת בספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, הבנתי את הלך הדברים, רק אני יציין שהמקרה לא קרה לי, אלא לחבר, ולצורך הבהרה כן הוגשה תלונה במשטרה וכן צורף וידאו וכן הוא נקרא להגיע תוך שעתיים לתחנה לצורך תחקור, יום ראשון הרכב ייכנס למוסך מורשה בלבד על פי בחירת בעל הרכב ,חברת הביטוח כבר מכירה את הסיפור, כל מה שהיה צריך להיעשות נעשה מבחינת כיסוי תחת עצמי.

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלונה במשטרה היא לא הצעד הנכון.

הצעד הנכון,הוא לקחת את הסרטון על קלטת ולעשות העתק.

לקחת את ההעתק ולפנות להוריו של הבחור ולציין בפניהם שזהו הנזק שהוא גרם - במידה והם מוכנים לשתף פעולה ולשלם את הנזק,הכל טוב ויפה.

במידה ולא,אתם מתכוונים להגיש תלונה במשטרה ותלונה במשטרה משמעותה "פגע וברח" וכמו כן אישום על נסיעה ללא מספרי רישוי.

בהצלחה.

כמו שאמרתי לך,אם זה מישהו מהמושבים ליד אשדוד אולי אני יכול לעזור לך.

כמי שגר גם באזור המושבים בסביבה , אני ממש ממש לא מסכים איתך. אתה לא באמת מכיר את המשפחה של הילד וזה יכול להדרדר , לפנות למשטרה זהו הפתרון הנכון וזוהי גם חובתך כאזרח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוודה או שלא יתוודה לא כל כך מעניין אף אחד, כי הכל מצולם ומוקלט, והראיות די ברורות והוא גם ברח מזירת האירוע מה שהופך את זה לפלילי וחמור יותר.

עדכון קטן, הטרקטורון הוחרם ,לא היה ביטוח לא מקיף ולא חובה, הבחור ללא רישיון בכלל, והופה הוריו של הבחור יצרו קשר כבר ומתחננים לבטל את ההאשמות נגדו כי הוא ילד קטן וטיפש שלא מודע למעשיו וכבר תקופה שהוא מורד ועושה מה שבא לו(אימו של הילד דיברה ככה בבכי), מה אתם הייתם עושים במקום?

הכל שאלה של רמת הנחמדות שלך.

אם אתה רוצה ללמד את הילד לקח, אל תבטל את התלונה במשטרה ותסביר לאמא הבוכיה שבנה (למרות שהוא קטין) צריך לשאת בעונש של המעשים שלו ומה שהיא עושה עכשיו זה מלמדת אותו שכסף פותר הכל בחיים ובעתיד הקרוב/רחוק הוא יחזור לעשות שטויות. תסביר לה גם את העובדה שבקלות האירוע הזה יכל להגמר עם פצועים/הרוגים ורק במזל נגמר בנזק לרכוש בלבד ולכן היא כבר צריכה להודות למי שצריך שהמקרה לא כזה גרוע.

אני ממש לא בנאדם נקמן/שומר טינה אבל אם היה קורה לי מקרה כזה שרכב שלי שהוא מאוד שמור ומלוקק ובגלל מקרה כזה של צפצוף מוחלט על כל חוק שקיים היה נגרם לו נזק כזה רציני (שבטוח היה משאיר לי צלקת בלב), אני הייתי בהחלט נותן למשטרה להכנס בו בכל הכח ואפילו הייתי מתנדב להגיע למשפט להעיד כדי שהשופט יחמיר איתו בכל חומרת הדין ולא יקל את העונש בגלל שהוא קטין.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לעניין של להיות נחמד עם ההורים ועם הבחור והמלכוד שבעל הרכב נמצא בו מול חברת הביטוח שלו יש עוד היבט.

רק השבוע נסעה נהגת בקריות בלי רשיון נהיגה והורגת שתי נשים במעבר חצייה.

תאר לך שליד כנף הרכב הנפגע היה עומד אדם תמים.

כך צריך לשפוט את המקרה הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5114 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...