Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיקום סאב Free-air

tzahico
שימו לב! השרשור הזה בן 7850 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן אנשים, קיבלתי השבוע סאב Freeair Pioneer W-304F.

בנתיים אני לא עומד להתקין אותו עד שלא יהיה מגבר, אבל התחלתי להתעניין במיקום התקנה עתידי.

מצאתי אתר טוב שנותן שלוש אפשרויות להתקנת סאב חופשי (בתרגום חופשי...): http://www.the12volt.com/caraudio/boxes1.asp

שרטוט ראשון - הכי פשוט להתקין על המדף האחורי שיש לי בו כבר חורים ריקים של 6X9 ואז כל מה שנשאר זה להגדיל חור אחד ל-12".

הייתי הולך על זה, אבל הבעייה היא שאני נותן שבוע עד שהסאב שנראה דרך השמשה האחורית נעלם מהמדף ביחד עם כל שאר המערכת.

יש למישהו רעיון? אמרו לי לשים בד אקוסטי, מה אתם אומרים? גנבים עד כדי כך טיפשים?

שרטוט שני - הצורה השנייה של מאחורי המושבים נראית מעניינת, אבל אני לא מבין אותה.

צריך לעשות חור בתוך המושב כולל הריפוד ולהכניס דרכו את הסאב? יש למישהו תמונות של התקנה כזאת?

שרטוט שלישי - למרות שיש לי מספיק מקום על המדף, זאתי גם אפשרות מעניינת כי אז לא יראו את הסאב דרך החלון האחורי.

יש לי גם פתחי רמקולים מקוריים כאלו בצד תא המטען של הגולף, אבל בדרך הזאת כמעט חצי מנפח תא המטען הולך לסאב... ולא בשביל זה סאב Freeair נוצר...

אכן דילמה קשה... ועכשיו לעוד שאלה טיפשית שמציקה לי - נניח אני משתמש במגבר ממוצע (Lightning Audio\Lanzer ושות'), שמחובר לסאב ב-Bridge,

ואני רוצה לחבר לרכב סאב שני. מה יקרה עם אני יחבר את הסאב החדש לסאב הקיים במקביל? זיקוקי דינור? הערוץ בברידג' יכול לרדת ל-2 אום?

תודה אנשים, צחי

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי אופציה 2 ו-3 הם טובות . . . .

אני ראיתי 2 סאבים FREE AIR במכונית הדגמה של LIGHTNING AUDIO באוטומטור (הרכב היה גולף אם אני לא טועה), הסאבים היו עם הפנים לתוך התא מטען. באופציה הזו עושים חור בעץ/ברזל החיצוני שמפריד בין התא מטען למושבים . . . .

אופציה שניה היא לעשות בניה על הקיר שמפריד בין התא מטען למושבים, אתה יוצר מעיין קיר מלאכותי, זה גם מונע בניסה וגם תוכל להכניס בפנים את כל החיווט ומגברים . . . .

דוגמא טובה תוכל לראות בקליאו RSI שמופיעה בכתה באוטוסאונד, רק ששם הרמקול הוא לא FREE AIR והתיבה נבנתה לפי הגודל שהסאב דורש, אצלך תעשה תיבה הרבה יותר קטנה . . . . .

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם שאתה רואה בשרטוטים את הקו האפור שעליו הסאב זה אומר שזה עץ MDF. ככה שבשרטוט השני זה אומר שאתה צריך לשים פלטה של MDF ככה שתפריד בין בגז' לפני הרכב.

לשים FREEAIR זה לא דבר פשוט כי אתה צריך הפרדה מוחלטת ואטומה בין החלל הלפני הסאב לבין החלל שאחרי.

אני חושב שעדיף שתתקין על הדק האחורי אני לא זוכר אם אמרת באיזה רכב אתה שם אותו אבל אתה יכול לעשות פלטה מעץ שבה יש חור במידה של הסאב לכסות אותה בבד מתאים ואז לחבר אותה מעל הסאב ככה זה יראה כאילו אין שם כלום. כלומר לחבר את הסאב למגש האחורי ואחרי זה לשים פלטה נוספת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, הרכב הוא גולף ג'יטיאיי 82, ובאמת הצעת רעיון מעולה עם הפלאטה הכפולה,

כי בדרך הזאת אני גם יאטום את החור 6X9 השני במדף ואת הפתחי שמע בצידי המדף האחורי.

שאלה נוספת - מה היתרון של שני סאבים על סאב בודד? סה"כ עוד 400 ש"ח, ויש כבר חור נוסף על המדף.

האם יש מגבר שיאפשר לי לחבר את הסאב השני במקביל לסאב הראשון (שיתחבר-Bridge)? או רק בערוץ (Bridge) נוסף?

צחי.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרון כמובן בעוצמה. אבל מגבר בשביל לחבר שניים כאלו במקביל יעלה לך הרבה(כי הוא צריך להיות יציב ב2 אוהם) מה גם שבגולף GTI סאב אחד כזה יספיק בהחלט. במיוחד כשהוא ממוקם על הדש.

אבל אם בכל זאת אתה רוצה אתה יכול לקנות מגבר 4 ערוצים ולגשר כל זוג לסאב. אבל לא הייתי קונה לנזר למשימה הזאת, זה מאמץ מאוד את המגבר והלנזר יכנס למצב הגנה די מהר.

מה יש לך מקדימה אולי עדיף לך לשדרג את הרמקולים הקדמיים, יש לך מגבר בשבילהם? יש גם אפשרות שתצטרך קבל (CAPACITOR) למגבר של הסאב כי לא בטוח שמערכת החשמל שיש לך תעמוד בצריכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה אייל, בנתיים אין לי רמקולים קדמיים, עוד שבועיים יהיו.

רציתי בהתחלה להזמין MBQuart DSD-216 ב-1030 ש"ח מכאן http://www.rechtman.co.il/def.asp?cat=10

אבל אז קראתי את מה שרשמת על מורל באחד הת'רדים ואתה צודק במאה אחוז.

שלחתי למורל אתמול E-mail בבקשה לקבל רשימת סוכנים במרכז ומחירים, ואני יעשה קנייה בעוד שבוע וחצי כשאני יחזור מהצבא.

הבעייה תהיה ההתקנה שלהם שצריכה להיות ב-Kickpanels כי הצורה של הרמקולים בדלתות היא משולשת.

לגבי מגבר, אני בנתיים מחכה עם זה כי עוד שבוע חבר שלנו טס לקנדה, ויכול להביא משמה משהו נחמד...

שמתי עין על US Acoustics, יש לו נתונים ממש טובים ומחיר זול - http://www.sounddomain.com/sku/USAUSX4085

מערכת חשמל - בשביל זה אבא חשמלאי רכב... אם יהיו בעיות יש קומבינה להכניס לגולף אלטרנטור 90 אמפר מה-MK3.

במידת הצורך אני יוסיף קבלים ואת כל מה שצריך מסביב.

צחי.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע לMBQ ולמורל יש צליל בעל אופי ממש שונה. ואני יכול להגיד לך שאני לא מת על MBQ אבל יש הרבה (ומיוחד בארץ) שלו אוהבים את המורל כי יש לו צליל רך בשל הטוויטר שלו כשהטוויטר בMBQ הוא טיטניום ומאוד "חזק" אז אם אתה יכול לשמוע את שניהם זה טוב. בכל אופן המורל הכי טוב יעלה לך יותר מהדגם הזה אבל האמצעי יעלה בערך אותו הדבר וגם הוא טוב.

US ACOUSTICS מגברים מצויינים בשביל מחירם.

אתה בדרך למערכת לא רעה בכלל, רק את הסאב אני לא כל כך אוהב כי הוא FREE AIR אבל אם תקפיד לאטום טוב טוב את הפלטה מהבגז' לפני הרכב אז יכולה להיות לך תוצאה יפה. לא יצא לי לשמוע את הסאב הזה בהתקן FREE AIR ככה שאני לא יודע.

זה טוב שאבא שלך חשמלאי תוכלו גם להתקין בעצמכם בלי בעיה דבר שיחסוך כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7850 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...