Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת צל לחניה, בחניה פרטית צמודה לטאבו, בבניין משותף (פתח תקווה)

שימו לב! השרשור הזה בן 752 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

האם ניתן להתקין צילייה לרכב (גזיבו) על חניה פרטית צמודת טאבו (יש לי 2, אני מעוניין ב-1) בפתח תקווה, בחניה פנימית של בניין משותף ?

צריך להשיג אישורים ו/או לשלם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא נכון. לא מצוי בדרישות לגבי גזיבו, אבל הבעלות על השטח אינה מהווה היתר בניה.

אני לא רוצה לתת לך עצות - עליך להתייעץ עם מי שמכר את החוק באיזור בו אתה גר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שני מישורים, מול הרשות ומול השכנים.

קודם כל פנה לרשות כדי לברר אם ואלו אישורים צריך כדי להקין את הצליה.

לגבי דיירים, עמודי הסוכך יכולים ליצור הפרעה פיזית למי שחונה לידך. בנוסף השטח שלך, אבל מדובר על מקום שחשוף לכולם וכמו שבבניינים מסויימים מחייבים את כולם להתקין סוככי שמש באותו צבע כדי למנוע בלאגן בעיניים, גם כאן יכולים לטעות להפרעה ויזואלית.

לכן ההמלצה שלי היא לקבל את הסכמת הדיירים מראש. ולא לקבוע עובדות בשטח ולריב לאחר מכן.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בתל אביב אמרו לאנשים לפרק סככות כאלה אחרי שהקימו את זה בהסכמת שכנים ובחניות פרטיות.
צריך לברר במחלקת הנדסה בעיריה לגבי הצורך בהיתר, ואם לא צריך אז שיהיה לך הוכחה מהם בכתב. וכמובן הסכמת שכנים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 10.4.2022 בשעה 06:03, sperial כתב:

ממש לא נכון. לא מצוי בדרישות לגבי גזיבו, אבל הבעלות על השטח אינה מהווה היתר בניה.

אני לא רוצה לתת לך עצות - עליך להתייעץ עם מי שמכר את החוק באיזור בו אתה גר.

https://www.architecture.org.il/node/4032

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, dani_BH כתב:

ציטוט מתוך הקישור: ״הפרגולה אינה חייבת להיות צמודה למבנה אך חייבת להיות בתוך קווי הבניין המותרים״

להערכתי זה רלוונטי לבתים פרטיים ולא יענה על הדרישה כשמדובר במדרש חניה של בנין.

וגם לגבי הצללת חניה, יש שם דרישות.

כלומר, הטענה שלך 

בתאריך 10.4.2022 בשעה 04:24, dani_BH כתב:

בשטח שלך אתה יכול להתקין הכל

לא נכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש לכל עיריה הנחיות מרחביות שמפרטות דברים כאלה.
יש הגדרות של חומרים ומרחק בן עמודים בפרגולה לחניה. 
בדרך כלל חניון של בניין כן נמצא בתחום קוי הבניין אבל לא תמיד. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בזמנו חיפשתי הנחיות לגבי זה (גר בפתח-תקווה). ההנחיות בפ"ת הן שמותר גזיבו כל עוד הסוכך שלו עשוי מבד. אם זה סוכך  מפלסטיק קשיח אזי תחוייב בארנונה על החנייה (במידה ותיתפס).

רצוי גם הסכמת השכנים - אצלי למשל, לשכן שהחנייה שלו צמודה לשלי, יש מצד ימין חומת בטו גבוהה כך שהוא חונה קצת גם על החנייה שלי והעמודים הפריעו לו. למען שלום שכנים - הורדתי.

"כל מי שנוסע לאט ממני הוא אידיוט, וכל מי שנוסע מהר ממני הוא מטורף"... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.4.2022 בשעה 11:00, Be roo כתב:

ציטוט מתוך הקישור: ״הפרגולה אינה חייבת להיות צמודה למבנה אך חייבת להיות בתוך קווי הבניין המותרים״

להערכתי זה רלוונטי לבתים פרטיים ולא יענה על הדרישה כשמדובר במדרש חניה של בנין.

וגם לגבי הצללת חניה, יש שם דרישות.

כלומר, הטענה שלך 

לא נכונה.

הציטוט שלך בא מהסעיף ״פטור מהיתר בניה לפרגולה״ שלא מזכיר חניה, בעוד יש שם סעיף אחר שכותרתו ״קירוי חניה/ פרגולה/ סככת צל״, אז אני חושד שרק אחד אמור להיות רלוונטי, אבל בכל מקרה ייתכן שיש הבדלים בין הרשויות המקומיות השונות, כפי שיש לגבי קירוי מרפסות.
אני שאלתי ברשות המקומית שלי (נתניה) לפני כשנתיים, לגבי קירוי בד של חניה בטאבו בחניון משותף, ונאמר לי (טלפונית) שצריך היתר בניה לכל קירוי שהוא. ממילא ירדתי מהנושא כי החניה צרה מדי מכדי לאפשר הקמה של עמודים ויש חניות מקבילות משני הצדדים, אז לא ביררתי יותר לעומק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 752 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...