Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת לגבי 2 גרסאות סותרות שהופיעו בכתב תביעה

שימו לב! השרשור הזה בן 1368 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולכם

בחודש הבא אני הולך למשפט לגבי תאונה שהייתה לי במעגל תנועה עם שני נתיבים.

התאונה קרתה במעגל תנועה עם שני נתיבים (כאשר הנתיב היציאה מהכיכר הכיל שני נתיבים - ככה ששני רכבים יכולים לצאת משם) - אני נכנסתי לנתיב החיצוני בשביל לצאת ימינה בכיכר - הכי פשוט שאפשר והרכב הפוגע היה בנתיב הפנימי וסטה באמצע הכיכר לכיוון הנתיב שלי ופגע במכונית שלי.

זה נחשב כתאונה "קלאסית" שמתרחשת במעגל תנועה עם שני נתיבים. שבה הנהג מהנתיב הפנימי חותך בחדות לנתיב החיצוני ופוגע ברכב שנמצא בנתיב החיצוני.

בכתב תביעה ששלחו לי הביטוח שלו הופיעו לי שני גרסאות שונות לגבי מה שהיה שם -

גרסא 1 מופיעה בכתב תביעה עצמה : " להלן גרסת הנהג מטעם התובע שכנגד 2: עת נסע עם רכבו בכיכר בנתיב השמאלי (הפנימי) רכב התובע לא עצר את רכבו בכניסה לכיכר כמתחייב ונכנס לכיכר תוך שהוא פוגע ברכב התובעת שכנגד בחלקו אחורי הימיני עם פינה שמאלית קדמית של רכבו."

גרסא 2 מופיעה בנספח שמצורפים בכתב התביעה. הכותרת של הנספח - "הודעה על תאונת דרכים". והגרסא נמצאת בסעיף- "תאור נסיבות התאונה".

מה שרשום בסעיף- " רכב מבוטח נסע בכיכר שני נתיבים בנתיב החיצוני רכב צד ג בכניסה לכיכר פגע בו".                                                                בנוסף לסעיף יש שרטוט של אזור התאונה בו רואים שהנהג נסע בנתיב החיצוני.

כנראה שמה שסימנתי בכחול זה היה טעות בהקלדה והם התכוונו לרכב הנתבע (זה כתב תביעה שלהם מולי). הם פשוט עשו העתק הדבק מהכתב הגנה שלהם ושכחו לשנות את זה. הגרסא שהיה להם בכתב הגנה - " הנתבע 1 יטען לגרסתו, כי עת נסע עם רכבו בכיכר בנתיב השמאלי (הפנימי) רכב התובע לא עצר את רכבו בכניסה לכיכר כמתחייב ונכנס לכיכר תוך שהוא פוגע ברכב הנתבעים בחלקו אחורי הימיני עם פינה שמאלית קדמית של רכבו."

עכשיו הבדל העיקרי בין שני הגרסאות זה המיקום של הרכב שפגע בי - פעם רשום בנתיב הפנימי ופעם בנתיב החיצוני- כפי שמסומן בירוק.

האם אני צודק בקביעה שיש פה שני גרסאות סותרות ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יש סתירה בין הגירסאות של הנהג השני

ינמקו אותה כי את הגירסה על הודעה על תאונת דרכים כתבה אולי הפקידה "המטומטמת" ואילו הגירסה הנוספת היא הגירסה הנכונה. 

תראה האם התיאוריה שלי נכונה?

אבל תיאור הפגיעה זהה  אתה נכנס בנהג השני בניגוד לגירסתך.?

מה נכון מבחינת הפגיעה?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שיתרחש בתאונה באמת זה - שהנהג ,שהיה בנתיב הפנימי, סטה לנתיב שלי ,הנתיב החיצוני, ונכנס ברכב שלי. זה תאונה "קלאסית" שמתרחשת במעגל תנועה עם שני נתיבים.

גרסא א (הגרסא היותר רשמית) היא גרסא קצת לא הגיונית - לפי איך שאני הבנתי שהוא נהג בנתיב הפנימי ואני -

1) נכנסתי למעגל התנועה.

2) חציתי את הנתיב החיצוני.

3) פגעתי בו בנתיב הפנימי.

גרסא ב - אני צריך לטעון טיעונים אחרים בשביל לפסול אותה. הטיעונים כבר מוכנים ליום המשפט.

• השאלה היא איזה גרסא ניראה לך שהם ישתמשו במשפט ?

בנוגע לטיעון של "טעות הקלדה"- אני יכול לקבל את בטעות מסומנת בכחול - במקום רכב הנתבע הם רשמו רכב התובע.

בנוגע לטעות שמסומנת בירוק - קשה לי לקבל את הטיעון כי הטענה הזו חוזרת גם בכתב הגנה שלהם וגם בכתב התביעה שלהם. זה כבר לא "טעות חד פעמית".

• האם אני יכול לנצל את את הסתירה בשתי הגרסאות לטובתי ? 

בסופו של יום שני הגרסאות שרשומות בכתב תביעה הן שקריות !!

עריכה אחרונה על ידי ronen1906
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית אתה התובע לכן אתה צריך להוכיח את גירסתך והם להפריך את גירסתך בחקירה שלך

אחכ הם התובע שכנגד הם צריכים להוכיח את גירסתם ואתה להפריך אותה בחקירה שלו.

האם יש תמונות דו"ח שמאי שמהם ניתן ללמוד שהרכב שלהם נכנס ברכב שלך.

היכן הפגיעות לפי גירסתך. אתה מתאר תאונה ביציאה מהכיכר הם טוענים לתאונה בכניסה שלך לכיכר.

יש עדים / תמונות / סרטון?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי הרב אין לי תמונות, עדים וסרטונים .... 

אני מצרף קובץ Pdf שהכנתי שמראה איך התאונה התרחשה. בגדול זה היה אחרי שכל האוטו שלי היה כבר בנתיב החיצוני - הייתי באמצע הדרך בתוך הכיכר.

יש תמונות של השמאי שמעידות שהנזק שהיה לי זה בפינה השמאלית הקדמית. הנזק הוא לכיוון הצד השמאלי של הרכב- הג'נט הקדמי-שמאלי שהיה לי נסדק בתאונה.

יש את התמונות של השמאי שלו - שמעידות שהנזק שהיה לו זה בדלת הימינית-אחרונית.

נספח 2.pdf

אני צריך להכין להם כתב הגנה ? השבוע קיבלתי מהם את כתב התביעה.

והאם אני אמור להכניס את העיינין של 2 הגרסאות בכתב הגנה או במשפט עצמו ?

עריכה אחרונה על ידי ronen1906
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד משהו שחשבתי על זה שעל כתב תביעה יש חתימה של חברת הביטוח ......

גם אם "הפקידה" טעתה ורשמה 2 גרסאות סותרות .... בסופו של יש חתימה של חברת הביטוח ולכן ניסיון להפיל את זה על דרג פקידותי לא נשמע טוב. הם חתמו על הכתב התביעה ולכן הם צריכים לשאת בהשלכות ! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גירסתך הייתה שהרכב השני נכנס ברכבך  השרטוט מראה שאתה נכנסת בו , מתאים לגירסת הנהג השני.

לא יודע איך ניסחת את כתב התביעה שלך אבל אם ניסחת זאת שהוא נכנס בך אתה בבעיה. עקב מיקום הפגיעות.

כמובן אתה יכול לתרץ זאת שהוא חתך אותך ואז נכנסת בו.

כיוון שאין תמיכה מגורם נייטרלי לאיך קרתה התאונה אתה תסתמך על גירסתך והם על גירסתם.

כמובן שהסתירה היכן היה הנהג השני עת קרתה התאונה יכולה לסייע לך.

אתה אמור להכין כתב הגנה על כתב התביעה שלהם שם תצייין רק את גירסתך.

בחקירה הנגדית של הנהג תנסה להפיל אותו על שתי הגירסאות הסותרות שלו.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה קריטית הינה :מה המרחק של מקום התאונה, מהכניסה לכיכר בה נכנס פות"ש? אם זה קרה מטרים ספורים מהכניסה לכיכר, מרבית האשם על פות"ש כי היה עליו לתת זכות קדימה לרכב הנע בכיכר.

בשתי הגרסאות (אגב, בדומה לפות"ש אני סבור כי נפלה טעות הקלדה, ובמקום "נתבע" רשמו "תובע", במקרה כזה אין הבדל בין הגרסאות). האם יש סרטוני וידאו/ צילומים שמיד אחרי התאונה ,כדי ללמוד על מיקום הרכבים?

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

כנראה שאני ואתה קוראים שני דברים שונים

יש סתירה ברורה

פעם הרכב השני בנתיב הפנימי בכיכר כלומר השמאלי ופעם אחת הרכב השני נמצא בנתיב החיצוני בכיכר כלומר הימני.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון. התכוונתי , שכפי שפות"ש כתב- עשו קופי פייסט מבלי להתעמק בהבדלים. 

לכן חשוב לראות תמונות ו/או סרטונים.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, fatboy1340 כתב:

שאלה קריטית הינה :מה המרחק של מקום התאונה, מהכניסה לכיכר בה נכנס פות"ש? אם זה קרה מטרים ספורים מהכניסה לכיכר, מרבית האשם על פות"ש כי היה עליו לתת זכות קדימה לרכב הנע בכיכר.

בשתי הגרסאות (אגב, בדומה לפות"ש אני סבור כי נפלה טעות הקלדה, ובמקום "נתבע" רשמו "תובע", במקרה כזה אין הבדל בין הגרסאות). האם יש סרטוני וידאו/ צילומים שמיד אחרי התאונה ,כדי ללמוד על מיקום הרכבים?

כל האוטו שלי היה בתוך הכיכר  ....

התאונה קרתה בגלל שהנהג חתך אותי בשביל לצאת בנתיב היציאה הימני (היציאה הכילה 2 נתיבים) ...

בתאריך 27.6.2020 בשעה 00:50, ישה כתב:

גירסתך הייתה שהרכב השני נכנס ברכבך  השרטוט מראה שאתה נכנסת בו , מתאים לגירסת הנהג השני.

לא יודע איך ניסחת את כתב התביעה שלך אבל אם ניסחת זאת שהוא נכנס בך אתה בבעיה. עקב מיקום הפגיעות.

כמובן אתה יכול לתרץ זאת שהוא חתך אותך ואז נכנסת בו.

כיוון שאין תמיכה מגורם נייטרלי לאיך קרתה התאונה אתה תסתמך על גירסתך והם על גירסתם.

כמובן שהסתירה היכן היה הנהג השני עת קרתה התאונה יכולה לסייע לך.

אתה אמור להכין כתב הגנה על כתב התביעה שלהם שם תצייין רק את גירסתך.

בחקירה הנגדית של הנהג תנסה להפיל אותו על שתי הגירסאות הסותרות שלו.

בכתב תביעה שהכנתי רשמתי שהוא חתך אותי .... כנראה אני צריך לשנות את שפת דיבור שלי לקראת המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.6.2020 בשעה 13:02, ronen1906 כתב:

שלום לכולכם

בחודש הבא אני הולך למשפט לגבי תאונה שהייתה לי במעגל תנועה עם שני נתיבים.

התאונה קרתה במעגל תנועה עם שני נתיבים (כאשר הנתיב היציאה מהכיכר הכיל שני נתיבים - ככה ששני רכבים יכולים לצאת משם) - אני נכנסתי לנתיב החיצוני בשביל לצאת ימינה בכיכר - הכי פשוט שאפשר והרכב הפוגע היה בנתיב הפנימי וסטה באמצע הכיכר לכיוון הנתיב שלי ופגע במכונית שלי.

זה נחשב כתאונה "קלאסית" שמתרחשת במעגל תנועה עם שני נתיבים. שבה הנהג מהנתיב הפנימי חותך בחדות לנתיב החיצוני ופוגע ברכב שנמצא בנתיב החיצוני.

בכתב תביעה ששלחו לי הביטוח שלו הופיעו לי שני גרסאות שונות לגבי מה שהיה שם -

גרסא 1 מופיעה בכתב תביעה עצמה : " להלן גרסת הנהג מטעם התובע שכנגד 2: עת נסע עם רכבו בכיכר בנתיב השמאלי (הפנימי) רכב התובע לא עצר את רכבו בכניסה לכיכר כמתחייב ונכנס לכיכר תוך שהוא פוגע ברכב התובעת שכנגד בחלקו אחורי הימיני עם פינה שמאלית קדמית של רכבו."

גרסא 2 מופיעה בנספח שמצורפים בכתב התביעה. הכותרת של הנספח - "הודעה על תאונת דרכים". והגרסא נמצאת בסעיף- "תאור נסיבות התאונה".

מה שרשום בסעיף- " רכב מבוטח נסע בכיכר שני נתיבים בנתיב החיצוני רכב צד ג בכניסה לכיכר פגע בו".                                                                בנוסף לסעיף יש שרטוט של אזור התאונה בו רואים שהנהג נסע בנתיב החיצוני.

כנראה שמה שסימנתי בכחול זה היה טעות בהקלדה והם התכוונו לרכב הנתבע (זה כתב תביעה שלהם מולי). הם פשוט עשו העתק הדבק מהכתב הגנה שלהם ושכחו לשנות את זה. הגרסא שהיה להם בכתב הגנה - " הנתבע 1 יטען לגרסתו, כי עת נסע עם רכבו בכיכר בנתיב השמאלי (הפנימי) רכב התובע לא עצר את רכבו בכניסה לכיכר כמתחייב ונכנס לכיכר תוך שהוא פוגע ברכב הנתבעים בחלקו אחורי הימיני עם פינה שמאלית קדמית של רכבו."

עכשיו הבדל העיקרי בין שני הגרסאות זה המיקום של הרכב שפגע בי - פעם רשום בנתיב הפנימי ופעם בנתיב החיצוני- כפי שמסומן בירוק.

האם אני צודק בקביעה שיש פה שני גרסאות סותרות ? 

לפני 4 שעות, ronen1906 כתב:

כל האוטו שלי היה בתוך הכיכר  ....

התאונה קרתה בגלל שהנהג חתך אותי בשביל לצאת בנתיב היציאה הימני (היציאה הכילה 2 נתיבים) ...

בכתב תביעה שהכנתי רשמתי שהוא חתך אותי .... כנראה אני צריך לשנות את שפת דיבור שלי לקראת המשפט.

חתך אותי זה מינוח מקובל בבית המשפט 

רק כאמור מה שכתבת בהודעה הראשונה בחלק המואדם לא  תואם את השרטוט

לכן אם לא רשמת מי פגע במי בכתב התביעה אז

גירסתך - אני בתוך הכיכר בנתיב החיצוני הרכב השני מהנתיב הפנימי חותך אותי בפתאומיות כדי לצאת מן הכיכר ואז אני בולם ולא מצליח למנוע את הפגיעה ברכב החותך מצ"ב השרטוט.

וגירסת והרכב השני - אני בכיכר בנתיב החיצוני והרכב שלך נכנס בפתאומיות לתוך הכיכר בניגוד לזכות הקדימה שלי ופוגע בי

האם מצ"ב שרטוט התאונה על ידי הרכב השני בהודעה לביטוח שלו?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חשיבות לגודל הכיכר, מה המרחק בין הכניסה שלך ליציאה הבאה, וכמו שציין fatboy, האם התאונה ארעה סמוך לכניסה או כבר אחריה.

בכניסה, רוב האחריות היא עליך, גם אם הרכב השני עבר נתיב, עליך לתת ז״ק לרכב בכיכר, גם אם הוא במהלך מעבר נתיב.

אם בין הכניסה שלך ליציאה שלה יש מרחק כזה שאשפר לך כבר לסיים את הכניסה לפני שהיא החלה לסטות, אז האשמה מוסטת יותר לכיוון שלה. (בתאונות כאלה לרוב האשמה מחולקת בין שני הנהגים, אבל לאו דווקא שווה בשווה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתביעה על מקרה דומה, הנהג של הרכב הפנימי קיבל אשמה 100% מהתאונה.

ההבדלים העיקריים:

1. התאונה קרתה אחרי כמעט חצי מעגל תנועה (הוא יצא ביציאה השנייה מהנתיב הפנימי) אני המשכתי בחיצוני ליציאה השלישית.

2. אני נסעתי בנתיב הפנימי רבע מהמעגל ולפני היציאה השנייה עברתי בעצמי לנתיב החיצוני.

3. היה תיעוד ממצלמת הרכב.

בנוסף לזה (אם כי לא חשוב בגלל התיעוד) הנהג השני העיד שנהג בנתיב החיצוני ולא הפנימי. כאמור השופט פסל את דבריו בעדות כי היה וידאו שמוכיח שנהג בנתיב הפנימי.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי באיזשהו פסק דין על מיקרה שדומה 99% לאחת הגרסאות שלו -

"לעניין זה טען התובע, כי בזמן שנסע בתוך הכיכר, בנתיב הימני מבין שני הנתיבים, הגיע רכב הנתבעת במהירות מצד ימין, נכנס לכיכר מבלי לתת זכות הקדימה, והתנגש ברכבו בכנף הימנית מאחור."

השופטת אמרה שזה גרסא סבירה והגיונית. 

ההבדל היחידי הוא שאצלו הפגיעה הייתה בדלת האחורית-ימינית ובפסק דין הנזק היה בכנף האחורי-ימיני (ליד המיכל דלק).

הבדל הזה יכול לעזור לי במשפט ?

בתאריך 28.6.2020 בשעה 08:49, Be roo כתב:

יש חשיבות לגודל הכיכר, מה המרחק בין הכניסה שלך ליציאה הבאה, וכמו שציין fatboy, האם התאונה ארעה סמוך לכניסה או כבר אחריה.

בכניסה, רוב האחריות היא עליך, גם אם הרכב השני עבר נתיב, עליך לתת ז״ק לרכב בכיכר, גם אם הוא במהלך מעבר נתיב.

אם בין הכניסה שלך ליציאה שלה יש מרחק כזה שאשפר לך כבר לסיים את הכניסה לפני שהיא החלה לסטות, אז האשמה מוסטת יותר לכיוון שלה. (בתאונות כאלה לרוב האשמה מחולקת בין שני הנהגים, אבל לאו דווקא שווה בשווה)

יש פה חשיבות שהיציאה מהכיכר הכילה שני נתיבים -

התאונה הייתה יכולה להימנע אם הוא היה יוצא מהנתיב היציאה השני ..... ולא לסטות בצורה חדה לנתיב החיצוני להתנגש בי 🙁

בתאריך 28.6.2020 בשעה 07:11, ישה כתב:

חתך אותי זה מינוח מקובל בבית המשפט 

רק כאמור מה שכתבת בהודעה הראשונה בחלק המואדם לא  תואם את השרטוט

לכן אם לא רשמת מי פגע במי בכתב התביעה אז

גירסתך - אני בתוך הכיכר בנתיב החיצוני הרכב השני מהנתיב הפנימי חותך אותי בפתאומיות כדי לצאת מן הכיכר ואז אני בולם ולא מצליח למנוע את הפגיעה ברכב החותך מצ"ב השרטוט.

וגירסת והרכב השני - אני בכיכר בנתיב החיצוני והרכב שלך נכנס בפתאומיות לתוך הכיכר בניגוד לזכות הקדימה שלי ופוגע בי

האם מצ"ב שרטוט התאונה על ידי הרכב השני בהודעה לביטוח שלו?

הוא חתך אותי בחדות ולא הצלחתי להגיב לזה.....

שאני הייתי בתוך הכיכר - ראיתי שהיציאה מהכיכר הכילה שני נתיבים .... הנהג היה יכול להימנע מהתאונה אם היה ממשיך בנתיב היציאה השני !!! אם הוא כל כך רצה לצאת מהיציאה הראשונה אז הוא היה לפחות לעשות את זה בזהירות ותוך כדאי מתן זכות קדימה..

מצ"ב שרטוט התאונה נמצאת בכתב תביעה שלי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1368 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...