Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביקורת שירות "מצברים עד הבית", תחושות מעורבות

Eily
שימו לב! השרשור הזה בן 1533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה רבה!

אלה בדיוק התחושות שלי!

אלא שאני לא משוכנע שהיה כאן גבול רמאות. ממש רוצה להאמין שהיה רק חוסר מקצועיות.

אני גם מעריך את העניין שהמצבר שלי לא נעלם בדרך פלא.

לאחר קריאת שרשור שפתחת אני מוסיף פרט שלא קשור לעניין הנדון:

גם אני לא הסכמתי להחלפת מצבר עם מנוע פועל!

במקרה של הרכב שלי לא אכפת לי לנתק מצבר ולכוון מחדש מה שצריך, כך אמרתי לטכנאי (שהוא גם בעל העסק). הרי יש לעסקים האלה עשרות מצברים משומשים (שגם נמכרים), מה הבעיה להקצות אחד מהם לטובת מצבר גיבוי? או להחזיק מכשיר ייעודי שיחזיר את עלותו בפחות מיום עבודה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מאנשי מצברים מצופה שתבוצע דיאגנוסטיקה בסיסית, כי הרי זה יכול להיות סטארטר, מצבר, אלטרנטור וכד'.

אני מבין שהתחושות מעורבות, כך גם שלי, מצד אחד הגיע ומגיע לו משהו על ההגעה, מצד שני לא אבחן נכון וגרם לך להפסד זמן וכסף כתוצאה מכך (גם לנסוע אליו...).

רק שאלה שאני לא חושב שעלתה פה, במכשיר בדיקה שלו כאשר הוא בדק את המצבר, הופיע שהמצבר גמור?

הדבר היחיד שאפשר לומר לאור זאת שזה כבר קרה, להבא תבצע את הבדיקה בעצמך, יש שלל מדריכים ביוטיוב , יש צורך במולטימטר בלבד.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזיק מולטימטר, היה במצבר מתח מעל 12V במנוחה ואני לא בטוח שאפשר למדוד עם מד דיגיטלי מתח בזמן ניסיון התנעה.

לצערי אני לא מחזיק בבית בוסטר. שקלתי להזמין את המכשיר של שיומי, ולא הזמנתי בגלל הלחץ של נובמבר אבל לצערי כרגע אין הזמנות מסין. המחירים בארץ מאוד גבוהים ואני צריך בוסטר רציני למנוע דיזל לא קטן.

הטכנאי מדד מתח בעומס לטענתו היה בתחום BAD, אבל כאמור הבדיקה לא נעשתה כשהמצבר טעון כפי שאני מבין שצריך לבצע אותה.

אגב, גם המקום שהזמנתי ממנו את המצבר מציין שמבצע "בדיקה והתקנה". אם המקרה שלי חוזר על עצמו אז הבדיקה היא עבודה בעיניים ופשוט דוחפים לך מצבר בכל מקרה. במקרה שלי בהחלט ניתנה אפשרות לשלם על ביקור בלבד כאמור, אבל מהבדיקה בפירוש עלתה המלצה להחליף את המצבר, וכפי שציין Jenek רוב האנשים לא יחפשו אחר כך את המצבר הישן שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלי לפי הבנתי היה טכנאי, שהוא לא הבעלים.

קבענו שעה מדויקת, התקשרתי בנוסף להגיד שאני ברכב, ולפי וייז אגיע בשעה מדויקת.

לאחר הגעתי למקום, אנשים שהיו שם סגרו לי דלת בפנים, אחרי ששאלתי אותם, איפה המתקין.

התקשרתי שוב, '' אני עוד 5 דק, פה בכיכר''

ככה ביום שישי שרפתי לא פחות מחצי שעה, למרות שהוא זה שביקש ממני להזדרז כמה שאפשר.

בסוף הגיע, לא שלום ולא סליחה.

איפה הרכב, בלי לדבר בלי לבדוק החליף במצבר חדש והלך.

אני חייב להודות שלא ציפיתי ליותר מדי, אבל אני מוכן לשלם כמה שקלים יותר ולא להיתבש באזור תעשייה.

נב הוא שמר את המצבר שלך בגלל שהוא לא תקין בשבילך, אבל תקין בשביל לקוח שרוצה מצבר משומש.

חבר שלי קנה ממנו אחד כזה, וכל כמה ימים הגיע אליו להחליף לאחד אחר, עד שקיבל את כספו בחזרה.

אתה משלם ומקבל מצבר לא נבדק.

עריכה אחרונה על ידי Jenek
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות,

אבל במקרה שלי הוא שמר את המצבר כי ביקשתי ממנו בטלפון לשמור אותו חצי שעה אחרי שהיה אצלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יום שישי לפני הצהריים הרכב לא מניע בכמה נסיונות

...

בצענו כמה בדיקות במהלכן הרכב הצליח להתניע עם המצבר הקודם ללא טעינה וללא עזרה אבל ממש בקושי.

נשאיר את חוות הדעת על בעל המקצוע וה90 שקל למישהו אחר.

אם הרכב לא הניע לך כמה פעמים ואחרי זה בלי התערבות מתח חיצוני הניע- היית צריך להבין שזה לא המצבר ובזה היה נגמר הסיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבל את מה שאתה אומר, וזה מאוד ברור לי בדיעבד.

אני יכול (וצריך) להאשים את עצמי אבל זה גם מראה כמה משכנעת הייתה האבחנה שלו לגבי המצבר.

ההתנעה עם המצבר שלי הייתה ממש בקושי.

לאחר החלפת המצבר בהתנעה הבודדת זה לא היה בקושי, אבל כאמור לא נשמע כמו התנעה עם מצבר חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אומר לא שאם היית שואל בפורום לפני, היית מקבל לינק לשירשור הזה שהיה נותן לך כיוון די ברור לתקלה :-)

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=4594800

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!

אבל לא היה מצב הדרגתי. בשבועות האחרונים רק מדי פעם שמעתי שהסטרטר מסתובב רק טיפ טיפה יותר לאט מהרגיל ולא חשדתי במצב בעייתי. לא היה מצב שהרכב לא הניע בפעם הראשונה בשום שלב עד אותו בוקר.

הסטרטר הישן נמצא אצלי ואם תהיה לי מספיק סבלנות אפרק כדי לראות את מצב הפחמים ויתר החלקים.

התקלה הייתה קריסה מיידית. לאחר שבהשתלשלות המתוארת שללתי מצב של מצבר גמור החשוד המיידי היה הסטרטר.

עלות הסטרטר הייתה דומה לזיכוי ההפרש שקיבלתי בעבור המצבר (לטענת המוכר קיבלתי סטרטר חדש במחיר משופץ). ועוד כשעה עבודה עם פירוק מה שצריך מסביב כדי להגיע לסטרטר (יחסית נגיש) לא כולל זמן הרכישה (גם פחות משעה הלוך/חזור).

אגב, יש שירותים שמגיעים עד הבית להחלפת סטרטר. יש כמובן גם שירותי דרך (שיכולים לעזור להתניע) או מנוי גרר. טוב שיש - ומקווה שלא נזדקק!

אם אנחנו פותחים את העניין אז מדי פעם בעת כיבוי הרכב היה נשמע שיהוק מתכתי קצרצר. קפיץ בנדיקס התעייף בסטרטר הקודם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...