Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כשקונים רכב יד שניה נהוג לבדוק ביסודיות את מערכת המיזוג?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 2266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סתם תהייה אני יודע שלא.

היו לי עלויות טיפול גבוהות במערכת המיזוג של הרכב.

ואני תוהה אם מישהו בודק רכב יד 2 אצל מזגניסט לפני הקנייה.

העלויות של הטיפול במזגן תקול, יכולות להגיע למאות ועד אלפי שקלים.

במכון בדיקה מעבר לבדיקה שטחית המזגן לא נבדק ביסודיות.

או שנפלתי על חוסר מזל או שמדובר בנושא שצריך לבדוק גם כן לפני הרכישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקניתי את המאזדה 3 שלי בדקתי במכון "מבדק" בפתח תקווה ורשמו שהגלגל בורר הטמפרטורה לא תקין

זוהי מחלה של מאזדה 3 דור ראשון ובזכות הבדיקה המוכר נשא בעלות התיקון

אם יש דליפה מהמדחס ומלאו גז יום לפני הבדיקה מכון לא יעלה על זה.

ברכב משומש יש סיכונים וזה אחד מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכוש מד חום מסוג דוקרן ארוך דיגיטלי ותקח איתך לבדיקה.

העבר לקירור וסירקולציה פנימית ומדוד טמפ' בפתחים בפנים, אם אתה רואה מספרים יפים כגון 3-4-5-6 מעלות זה נהדר, תלוי בסוג הרכב.

כפי שכתבו, אם מלאו ימים בודדים לפניי המכירה גז מזגנים ולמעשה יש דליפה במדחס וכו'? לא תדע.

אבל, כן יש טריק:

רכוש פנס LED UV ואיתו תוכל להאיר על חלקי המערכת מיזוג ולהבין, האם היו נסיונות עבר לאיתור דליפות וכו'.

אתה מבין שזה דורש מספר דברים וציוד מסויים בסיסי וטבעי שלא ישקיעו בזה הקונים, חבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב הראשון שלי מילאו גז והייתה תקלה, כך שלא היה לי מזגן למעשה מעל שנתיים, 2 קיצים של חום בלתי נסבל ולא היה תקציב לשדרג..

לפני המכירה תיקנתי את המזגן בסהכ ב500 שח, חבל שלא עשיתי את זה קודם

רוב הרכבים היום עם מזגן תקין לדעתי, אלא אם הם לא ישנים מדי (בני 15 ומעלה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם הגיל הוא הפקטור, כי מזגן בארץ הוא מרכיב כל כך חשוב - זה לא אביזר מותרות, זה כמעט אביזר בטיחות.

אז אני חושב שרוב האנשים דואגים שהמזגן ברכב יעבוד. אולי לא יעשו תיקון כולל אלא טלאי שיסגור את הקיץ (שהוא 8 חודשים בערך בארץ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אני שאלתי ושואל.

לא תמיד ניתן לעשות טלאים ומעקפים.

אם מדחס הולך, מעבה /יחידה פנימית וכד' כבר לא מדובר בואקום גז או מילוי גז פשוט מבלון זהיכול להגיע להוצאות של אלפי שקלים...

חבל שמכונים לא משלבים את זה בבדיקה שלהם...

השיטה של הדוקרן טובה בדיוק לאותו הרגע.

כמה ימים/שבועות/חודשים הגז יכול לברוח עם התיקון שטחי.

כל זה מנסיון מר.

אני מבין יותר ויותר למה אנשים רוצים רכב חדש ובאחריות.

לפעמים זה יותר מזל משכל.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל לקחת את זה לקיצון.

מערכות המיזוג באופן כללי, עובדות היטב שנים רבות מאוד כל עוד לא נוגעים בהן.

כמו כן, רכבים מקטגוריות רבות המגיעות לארץ, מגיעים עם מיזוג "חזק" מאוד כיאה לאקלים שלנו המוגדר כ "חם" (לא כולם, אבל רק רכבים אשר מוחלפים בהם רכיבים לאקלימים שונים).

מן הסתם שאם לקחת איתך דוקרן, בדקת, הכל עובד פיקס ולאחר כמה שבועות אין גז, קשה עד מאוד להבין האם אותו אדם מילא גז או שזה כתוצאה מאיזה משהו שקרה, יישור קו וכן הלאה.

כן, לעיתים בעת טיפולים עלולים לשחק ולגעת בצנרות וברכיבים שונים, זה עלול לגרום לבעיות.

באופן כללי, אני דווקא הייתי מנסה להמנע מבדיקות המיזוג מהסיבה הפשוטה, אפשר לעשות הרבה יותר נזק בחיבור לא נכון לשסתומי הבדיקה מאשר התועלת שלה.

קורים לא מעט מקרים שבהם אנשים פחות מיומנים מתחברים לשסתומים ולמעשה, גורמים לבעיות או שברים כאלו ואחרים ברכיבים.

כל זה עלול להוביל לבריחת הגז.

עוד טריק קטן שיעזור לך, אם הרכב שאתה רוכב נמכר לדוגמא 2-3 שבועות, הרי שאותו אדם לא ממלא גז בכל יום וגם אם מילא גז לאחרונה, סביר להניח שהתקלה יחסית, לא קריטית כיוון שאיבוד הגז יכול לקחת גם חודשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שאני מגזים ובאמת אני ספציפית אכלתי אותה עם מזגן דפוק.

אי אפשר להיערך לכל תרחיש כזה או אחר.

אצלי או שהנוגעים לדבר קילקלו או שמלכתחילה קניתי רכב עם מערכת קירור מצולקת.

בנוסף להכל נתקלתי בהרבה מזגניסטים לא מקצועיים - חלקם סתם מילאו גז מבלון מבלי לאתר דליפות.

בכל מקרה, כהצעתך להבא אני אסתובב עם מד טמפרטורה. (אם הוא מציג יותר מ- 10 מעלות ביום קיצי במצב סרק בהתאם לסוג הרכב כמובן) אז יאללה ממשיכים לרכב הבא.

עוד סוג של מסננת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד מביט בזה מנוקדת מבט אישית מאוד - אני בשום פנים ואופן לא מוכן לקנות רכב בידיעה שאני מראש משלם 120 אחוז מס ועל השניה שהרכב יורד על הכביש וגם בשלוש שנים הראשונות שלו הוא סופג את ירידת הערך הכי מסיבית שלו.

בפועל מרכב שעולה 120 אלף שקלים אתה מאבד 40-50 אלף שקלים כבר בשנתיים הראשונות שלו - אז מה עוזר לך שהוא באחריות? מה עוזר לך שהוא חדש?

ונגיד ורכשת ב60 אלף שקלים רכב שעלה כחדש 120 אלף שקלים ואחרי חמש שנים על הכביש הלך בו מזגן והיית צריך להשקיע בהגזמה נניח 6 אלף שקלים ואז למעט טיפולים ובלאי סביר נסעת עליו עוד 2-3 שנים לפחות בשקט תעשייתי.

מה היית מעדיף?

עד היום הרכב הכי גרוע שהיה לי (שממנו נגזר הכינוי שלי) עלה לי 40 אלף שקלים והוספתי עליו עוד 16 בתקלות תוך שנה והוא איבד בשנה הזו 20 אלף נוספים במחירון - ואתה יודע מה - אני חושב שזה שקנה אותו מהמפעל - כנראה הפסיד הרבה יותר ממני כשהוא מכר אותו לסוחר שאני כצעיר חסר נסיון רכשתי אותה ממנו.

אני יודע שנכווית אבל תיקח את הדברים בפרופורציות.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...