Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הצ"ח - קסדת דו"ג - איתן כבל vs זאב בילסקי

שימו לב! השרשור הזה בן 4841 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

או במילים אחרות: קסדת חצי OUT.

הקרב הוא בין מינימום קסדת 3/4(איתן כבל) לבין קסדה מלאה בלבד(זאב בילסקי).

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קסדת קלימרו, יעילה כמו לרכב עם כובע מצחיה.

:roll:

הצעת חוק מעולה, עכשיו נותרה העבודה הקשה וההסברה לרוכבי הדו גלגלי על כך שקסדת חצי אינה חוקית אינה יעילה ומסכנת אותם.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחקרים מראים באופן חד משמעי שרמת ההגנה של הקסדה פרופורציונלית לשטח הכיסוי של הראש.

קסדה שלמה תהיה תמיד טובה מקסדה פתוחה.

המחקרים גם אומרים שהדבר החשוב ביותר הוא - לחבוש את הקסדה.

נשמע אבסורדי, עד שרואים כמה רוכבים לא סוגרים את הרצועה של הקסדה. זה מקביל לאי חבישת חגורה ברכב - רק נפוץ יותר.

לא צריך להמציא את הגלגל , ובמקרה זה את הקסדה.

התקן האירופי ECE 22.05 הוא התקן המקובל ב-50 מדינות בעולם.

התקן מציין שני סוגים עיקריים של קסדות:

קסדה עם הגנה על החלק התחתון של הפנים

קסדה ללא הגנה כזו.

אין בתקן זה כלל קסדה מסוג שאינו מכסה את האזניים.

לא צריך לחייב חבישת קסדה שלמה דווקא. גם קסדה ללא הגנה על הסנטר מקובלת בעולם ויש לה יתרונות של נוחיות.

חשוב יותר להעיף מן השוק את כל הקסדות שאינן תקניות. לאכוף את הרכיסה של הרצועה , איסור נסיעה ברגליים יחפות או בכפכפים , ולחנך, לחנך, לחנך את הרוכבים ברכיבה נכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע אבסורדי, עד שרואים כמה רוכבים לא סוגרים את הרצועה של הקסדה.

עצוב מאוד לראות רוכבי קטנועים בתוך העיר בעיקר, כאשר במקום להשתמש קסדה כמו שצריך ולסגור אותה עם הקליפסים, מניחים אותה על הראש כמו כובע מצחיה ופשוט רוכבים כך ברחבי העיר, זה שווה ערך כמו לרכב ללא קסדה בכלל.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצוב עוד יותר שאתם דוחפים את האף שלכם לחיים של כולם ומחליטים בישביל כולם מה לחבוש, מתי ואיך. זכותי לינסוע עם קסדה שבא לי וגם בלי אם אני ארצה, כמו בארצות הברית ובעוד לא מעט מקומות. רוצה להרגיש בטוח תיסע עם קסדה סגורה, באיזה זכות אתם תגידו לי מה לשים על הראש? מישהו מפורסם נהרג אז משנים לכל המדינה את החוק?!

3186_outlaw_bikers_hells_angels-4_04700300.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותם טענות נאמרו בזמנו עת החילו את חוק חובת חגורת הבטיחות.

האם היום אתה יכול בכלל על להכנס לרכב ולא לחגור את עצמך?!

עצם קיומן של מדינות המאפשרות רכיבה ללא קסדה אינו מהווה הצדקה לאי-חבישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחקרים מראים באופן חד משמעי שרמת ההגנה של הקסדה פרופורציונלית לשטח הכיסוי של הראש.

קסדה שלמה תהיה תמיד טובה מקסדה פתוחה.

המחקרים גם אומרים שהדבר החשוב ביותר הוא - לחבוש את הקסדה.

נשמע אבסורדי, עד שרואים כמה רוכבים לא סוגרים את הרצועה של הקסדה. זה מקביל לאי חבישת חגורה ברכב - רק נפוץ יותר.

לא צריך להמציא את הגלגל , ובמקרה זה את הקסדה.

התקן האירופי ECE 22.05 הוא התקן המקובל ב-50 מדינות בעולם.

התקן מציין שני סוגים עיקריים של קסדות:

קסדה עם הגנה על החלק התחתון של הפנים

קסדה ללא הגנה כזו.

אין בתקן זה כלל קסדה מסוג שאינו מכסה את האזניים.

לא צריך לחייב חבישת קסדה שלמה דווקא. גם קסדה ללא הגנה על הסנטר מקובלת בעולם ויש לה יתרונות של נוחיות.

חשוב יותר להעיף מן השוק את כל הקסדות שאינן תקניות. לאכוף את הרכיסה של הרצועה , איסור נסיעה ברגליים יחפות או בכפכפים , ולחנך, לחנך, לחנך את הרוכבים ברכיבה נכונה.

מה עם הרוכבים בויאטנם ? הם לא מחונכים ? כולם עם קסדה חצי ,במיליונים .

לאט לאט מוציאים את החשק לעלות על הקטנוע ,גם בגלל ביטוח וכעת גם קיץ לוהט עם קסדה מלאה .

מעניין למה נזכרתם אחרי 30 שנה ?

היה צריך את אבי כהן למשל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי קייצים רבים על דו"ג. מעולם לא חשבתי לצאת אל הדרך ללא קסדה מלאה, אפוד-מגן, מכנס ארוך ונעליים(בדר"כ 3/4).

היום ישנן קסדות עם אוורור, גופיה מקררת, החיים על דו"ג נהיו סבילים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל המתלהבים מן החקיקה בנושא בחלק ממדינות ארה"ב - גם שם הנושא שנוי במחלוקת והוא קשור לפרשנות לעקרונות החוקה.

זה לא המקום לדיון פילוסופי בענייני חברה וחוק.

כיצד היית נוהג אילו הקסדה הייתה בחירה אך חברת הביטוח הייתה גובה ממי שבוחר לנסוע ללא קסדה סכום כפול ומכופל לעומת מי שרוכב עם קסדה. היית עדיין בוחר חממש את "חירות הבחירה"?

התחלתי לרכב על דו-גלגלי כבגיל 16 אשר עדיין לא הייתה בארץ חובת חבישת קסדה.

מכיוון שהייתי צעיר וקל דעת - גם השתתפתי בהפגנות נגד "חוק הקסדה".

מגיל 20 ואילך רכבתי ברציפות על דו-גלגלים שונים, אופנועים כבדים, דו-שימושיים וקטנועים במשך עשרים שנה עם קסדה סגורה. מעולם לא רכבתי בסנדלים או כפכפים. חבשתי כפפות קיץ (נטולות אצבעות). אל תספרו לי על זיעה וחוסר נוחיות . תתיחסו לציוד הזה כאילו אתם יוצאים לקרב ללא קסדה ושכפ"ץ.

אל תשוו את ישראל למדינות עולם שלישי - אתם אולי רוצים לטייל בהן אבל לא להתאשפז שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצוב עוד יותר שאתם דוחפים את האף שלכם לחיים של כולם ומחליטים בישביל כולם מה לחבוש, מתי ואיך. זכותי לינסוע עם קסדה שבא לי וגם בלי אם אני ארצה, כמו בארצות הברית ובעוד לא מעט מקומות. רוצה להרגיש בטוח תיסע עם קסדה סגורה, באיזה זכות אתם תגידו לי מה לשים על הראש? מישהו מפורסם נהרג אז משנים לכל המדינה את החוק?!

זה לא התקרצצות רק על הקסדות .

יש עוד כמה עניינים שנציגינו מתקרצצים עלינו הרוכבים .

רבותי , תנו לחיות בשקט , בנוחיות ,לא רוצים חליפות מגן של אבירי הצלבנים .

יותר חשוב מזה ,תדאגו להורדת מחירי הביטוח כפי שהבטחתם ולא השכלתם לקיים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם חקיקה פטרנליסטית איננה פופולארית

אבל, תפקידה להגן על המדינה בפני אלו שעשויים ליפול לה לעוול.

אם תישאר נכה....מי יטפל בך...הקופה הציבורית.

לכן תפקידו של המחוקק ובצדק להגן על הקופה אבל גם על האזרחים

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשור למפורסם או שלא, המפורסם כנראה רכב עם קסדה שלא היתה סגורה כלל (על ידי הקליפסים) כך שזה לא כל כך משנה.

קסדה בתאונות שונות (מסויימות) יכולה להציל אדם ולשנות גורל של רוכב בין תאונה שתהפוך אותו לצמח ותשחית את פניו, לבין תאונה שבה הרוכב ישרוד את התאונה והקסדה תספוג את האנרגיה.

כן אתה צודק יש תאונות שבהם השתיקה יפה לתיאורים וגם קסדה לא תציל ממות.

אמנם זה עולה לרוכב בקצת יותר כסף אבל מה שווה כסף לעומת חיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קשור למפורסם או שלא, המפורסם כנראה רכב עם קסדה שלא היתה סגורה כלל (על ידי הקליפסים) כך שזה לא כל כך משנה.

קסדה בתאונות שונות (מסויימות) יכולה להציל אדם ולשנות גורל של רוכב בין תאונה שתהפוך אותו לצמח ותשחית את פניו, לבין תאונה שבה הרוכב ישרוד את התאונה והקסדה תספוג את האנרגיה.

כן אתה צודק יש תאונות שבהם השתיקה יפה לתיאורים וגם קסדה לא תציל ממות.

אמנם זה עולה לרוכב בקצת יותר כסף אבל מה שווה כסף לעומת חיים.

אם כך לפי דברייך כל הרכיבה עצמה היא טרוף.

למה להפריד את הטרוף הזה שהשתיקה יפה לו מהקסדה ?

אין כרית אויר .

אין הגנה לרגליים.

יש מפגש ישיר עם קירות.

מתחלקים על כל כתם סולר .

משונה שהקסדה ללא עטיפת פלדה ממוגנת בכריות אויר מספקת את האשלייה שלכם .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או במילים אחרות: קסדת חצי OUT.

הקרב הוא בין מינימום קסדת 3/4(איתן כבל) לבין קסדה מלאה בלבד(זאב בילסקי).

קרב של פופוליסטים שלא עבדו כשליחים בעיר ולא מסתובבים בשיא הלחות על קטנוע .

למה נזכרו רק כעת ?

למה לא מגינים גם על הטחול ?

כי שניהם ובמיוחד הדברן ממפלגת העבודה שאהוד זרק אותו הם פופוליסטים חסרי תקנה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4841 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...