Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוטר נתן לאמא שלי דוח - הסיפור המלא

פאז
שימו לב! השרשור הזה בן 5633 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשבועיים היו אצלנו בבית הספר "הרצאות" של צחי אורי (יועץ במשרד התחבורה) אחד הדברים שהוא אמר, שמותר לנהוג עם אוזניה באוזן ימין בלבד.

במקרה של תאונת צד, ואוזניה בצד ששמאול...טוב תנחשו לבד מה יקרה.

בקשר למשפט. go for it כ"כ הרבה שנים עם עבר נקי , ודו"ח שנוי במחלוקת, השופט ירחם. היה לא מזמן קשיש שהיה לו עבר נקי של 40 ומשהו שנים על הכביש, קיבל דו"ח על זה שלא היה לו טסט לרכב.במשפט טען שהעברה נעשתה בשוגג, וציין את עברו הנקי. השופט זיכה אותו.

אם אתה לא יודע לנהוג על 100 כ"ס, לא יעזרו לך 500.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפי מיטב זכרוני, לא.

אני לא מבין את כל שיטות ההתחכמות האלו. יש לכם רכב? מהי הוצאה חד פעמית של כמה מאות בודדים של שקלים בשביל השקט הנפשי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אני זוכר שקראתי איפשהו שזה כן חוקי, כל עוד לא מחזיקים את המכשיר ביד. חוץ מזה זו לא תמיד השקעה חד פעמית כי יש אנשים שלא נוהגים על רכב קבוע ויש אנשים שמחליפים פלאפון כל חודש. לי אישית ברכב של העבודה (אנחנו עובדים עם רכבים שכורים) יש דבר כזה שנדבק לשמשה ומחזיק את הטלפון, מטען שמתחבר למצת, ואוזניית בלוטות'. זה בדיוק כמו דיבורית רק ב3 חלקים :) נוח מאד וניתן להעברה בקלות מרכב לרכב.

נ.ב החוק של אוזן ימין חדש לי, אני שמאלי באוזניים. רציני, אני לא מסוגל לדבר בטלפון באוזן ימין, זו שריטה מוזרה שלי. ולא הצלחתי לנחש לבד למה זה מזיק בצד שמאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוני,

לא מכיר שום חוק/תקנה/נוהל שמתיר אוזניה באוזן שמאל או ימין.

מי שכל כך בטוח בעצמו שיש תקנה שכזאת, מוטב שירשום את מס' הסעיף הרלוונטי.

אנשים לפעמים רושמים מס' סעיף שאין כל קשר בינו לבין המציאות.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

מישהו יכול סופסוף ובאופן וודאי לומר אם מותר או אסור לדבר עם אוזניה אחת באוזן בזמן נהיגה?

פשוט כל הדיונים בכל מקום לגבי אוזניה בזמן נהיגה נגמרים ב10 אנשים שלא בטוחים ועוד 1 שבטוח שמותר ועוד 1 שבטוח שאסור לנהוג עם אוזניה אחת אפילו ולא משנה באיזה אוזן.

ולמי שאמר שמה הבעיה להתקין פשוט דיבורית קבועה ברכב, אתה צודק אבל לא במקרה כמו שלי ושל רבים אחרים שמחליפים לצורך עבודה כל כמה דקות לרכב אחר ולכן אפילו להדביק לשמשה מחזיק לפלאפון או דיבורית אחרת ניידת יכולה להפוך לטרחה וגם למי שלא מתעצל לעשות את זה, סיכוי סביר שזה יישכח מהר מאוד באחד הרכבים, בדיוק כמו שקורה לי עם דיסקים שאני מכין ומנגן אותם ברכבים הללו.

אז מישהו באמת יכול להגיד לי איפה אני יכול למצוא תשובה לגבי חוקיות האוזנייה? ומה יש לשוטר לומר על זה? ואם כן מקבלים דו"ח האם גם הוא על אותו סעיף של דיבור בפלאפון בזמן נהיגה או עונש קל יותר?

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משפטנים ושאר חברי הפורום שמגבים בפס"דים וחוקים, לפחות תהיו יסודיים באיך שאתם עונים

העניין נדון בבית המשפט העליון, ושם על דרך הפרשנות נקבע כי על המחוקק לאסור במפורש אוזנייות ביחיד וכי האיסור אינו חל על נהיגה עם אוזנייה אחת.

מתוך הפס"ד:

(3) הנוסח הקיים של תקנה 169 לתקנות ניתן לשני פירושים סבירים: האחד – איסור על הצמדת שתי אוזניות לשתי אוזניים, והשני איסור גם על הצמדת אוזנייה אחת לאוזן אחת. במצב דברים זה, מן הדין להעדיף את הפירוש המקל עם הנאשם, ובמקרה דנא, יהיה זה הפירוש המצמצם את האיסור להצמדת שתי אוזניות לשתי האוזניים. אם מבקש המחוקק לאסור גם על שימוש באוזנייה אחת, עליו ליתן לכך ביטוי ברור בלשון התקנה, וזו – כתקנה הקובעת אחריות קפידה – חייבת להיות בהירה וחד-משמעית (143ג – ד).

אולי דרך המרכז לגביית קנסות ניתן לפנות ולבקש את ביטול הקנס

כמו כן ניתן לשקול אפשרות להישפט אך לעשות זאת בעזרתו של עורך דין שיודע מה הוא עושה ולא ליצנים למיניהם

כל משפטני הפורום העצלנים יצטרכו לפתוח את הנבו ולחפש את מספר ההליך

נ.ב

פותח האשכול, פנה בפרטי ותקבל את מספר ההליך בכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שראגמן, זה בדיוק מה שאמרתי בתחילת השרשור (רק שאני השתמשתי ב"פדאור" ולא בנבו ;)).

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוסח התקנה (169) לאחר השינוי שאושר בוועדת הכלכלה ביום 16-10-2007:

לא ינהג אדם רכב ולא ילך עובר דרך בכביש כשלאוזניו צמודים טלפון נייד או אוזניה המחוברת לטלפון נייד או למכשיר אחר להשמעת צלילים או קולות למעט אוזניה המחוברת למכשיר שמיעה רפואי.

התיקון בדבר החובה להחזיק טלפון בעריסה וכו' נוגע למורי נהיגה בלבד:

חוק לתיקון פקודת התעבורה (מס' 81), התשס"ח-2007

*

תיקון סעיף 16

1.

בפקודת התעבורה[1], בסעיף 16, האמור בו יסומן "(א)" ואחריו יבוא:

"(ב) מי שבידו רישיון להוראת נהיגה לא ישתמש, בשעת הוראת נהיגה, בטלפון קבוע או נייד, אלא באמצעות דיבורית; בסעיף זה –

"דיבורית" – התקן המאפשר שימוש בטלפון בלא אחיזה בו, ובלבד שאם ההתקן מצוי בטלפון, הטלפון יונח ברכב באופן יציב המונע את נפילתו;

"טלפון" – מכשיר המיועד לתקשורת שיש בו לחצנים לחיוג."

* התקבל בכנסת ביום ט' בטבת התשס"ח (18 בדצמבר 2007); הצעת החוק ודברי הסבר פורסמו בהצעות חוק – הכנסת 150, מיום י"ב בסיון התשס"ז (29 במאי 2007), עמ' 172.

[1] דיני מדינת ישראל, נוסח חדש 7, עמ' 173; ס"ח התשס"ז, עמ' 430.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 דברים שמצויים בתקנות אלו (תקנה 20 מתוך דברי ההסבר) (ותקנה 21 מתוך הצעת החוק):

"תקנה 20: מוצע לקבוע מפורשות, כי האיסור על עובר דרך להאזין באוזניות לטלפון נייד או מכשיר המשמיע צלילים, כגון רדיו, דיסקמן, 3MP וכו' – חל גם בשימוש באוזניה אחת בלבד. הנוסח הנוכחי ניתן לפירוש המתיר שימוש באוזניה אחת בלבד ועל כן איננו מאפשר העמדה לדין במצב זה – ראו רע"פ לוי נ. מ"י (פד"י נ"ג (4) 140)."

תחילה 21. תחילתן של תקנות אלה 45 ימים מיום פרסומן.

מדובר ככל הנראה בהצעה לקביעת תקנות, שגם אם תתקבל תוקפה של התקנה הוא 45 מיום הפרסום

מספר התיקון לא מופיע בראש הדף כי ההצעה ככל הנראה לא אושרה וזאת כנראה הסיבה שבגינה היא לא מפיעה בתקנות התעבורה המתוקנות

נ.ב

סחטיין על מציאת ההצעה

נ.נ.ב

הפס"ד שמצויין בדברי ההסבר הוא גם הפס"ד שהזכרתי קודם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שגם בקובץ תקנות התעבורה שיש לי מופיע הנוסח הישן, אבל חשבתי שלאור העובדה שהדיון בכנסת נערך לפני למעלה משנה - אז כבר סיימו עם הפרסום הפורמלי, עם הקוראים הסליחה.

אגב, למי שחפץ להשתעשע מעט, וליהנות מחוכמתם השופעת של נציגי הציבור - מוצע לקרוא את פרוטוקול הישיבה שדנה בנושא,

חלם זה כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"טלפון" – מכשיר המיועד לתקשורת שיש בו לחצנים לחיוג
עכשיו, אם אנחנו מנסים להתחכם, למצוא פרצות בחוק, ולחסוך כסף, IPHONE לא עונה על ההגדרה של טלפון.

מה זה אומר?

עריכה:

מתוך השרשור הקודם (רב תודות לשמר),

איפה כתוב שהם כן חייבים להיות בולטים? - לא כתוב.

האם אי בליטתו פוסלת אותו מלהיות לחצן? - לא פוסלת.

אני חושב שמעצם שמו ניתן להבין ש"לחצן" הוא "לחיץ". מסך מגע אינו לחיץ, ובטח לא הMultituch.

הלחצן לא חייב לבלוט, אבל הוא כן חייב להיות לחצן.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5633 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...