Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אין לחץ שמן - פורד מונדאו 94 , בעיית משאבת שמן.

tuval
שימו לב! השרשור הזה בן 6093 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבעיה היא לחץ שמן - וודאית - נבדק בכמה דרכים - והוא לא קיים - אפס לחץ .

היום פורק הקארטר וכשלב ראשון לפני פירוק המשאבה פורק השסתום פורק לחץ , וכאן נתקלתי בכמה דברים לא ברורים :

מצורפות תמונות - בראשונה : שסתום , קפיץ ,פקק המוברג - מה שלא ברור זה שבספר רשום שיש אטם (o ring) על השסתום

במציאות - אין שום אטם על השסתום - בתמונה מוקף באדום המיקום שבוא אני חושב שאמור להיות אטם - לא בטוח כיוון שאין תמונה של החלק בהיינס - מה אתם חושבים ? לאין נאלם האטם - אם בכלל היה ? בעיה שניה באותה התמונה זה שבספר היינס לפקק המוברג יש קצה בולט (בקטן בשחור לבן) - בפקק שלי אין כזו בליטה - מוקף בכחול , מה יכול להיות ?

בתמונה השניה רואים את האזור של השסתום ומשאבת השמן מלמטה - חיברתי צינור גומי לפתח השאיבה של המשאבה ונשפתי או שאפתי דרכו - ואוויר נכנס ויוצא חופשי דרך פתח שאיבת השמן , הגיוני ? בתמונה זו מסומן בירוק מאיפה יוצא האוויר כשאני נושף או שואף .

תמונה שלישית - פתח השסתום כשהוא מפורק .

x1.jpg

x2.jpg

x3.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם אני מבין נכון את פעולת מנגנון פורק הלחצים (צריך לראות את המקום שבו יושב השסתום), אז הסתימה העיקרית מתבצעת ע"י המשטח הקוני שבקדמת השסתום (מסביב לפין העגול שבקצה שלו), ושתי הגומיות זה אבטחה נוספת נגד זרימה קלה של שמן (מה שכנראה קרה אצלך כל הזמן - חלק קטן מהלחץ נפרק דרך האזור הנ"ל). הבליטה על הפקק מיועדת לתמוך בקצה של הקפיץ ולמקם אותו במרכז כל הזמן, ואצלך כנראה החליפו את הפקק הזה - מה שמביא אותי למחשבה שאתה לא הראשון שמתעסק עם השסתום הזה. תנסה למצוא את החלקים המקוריים של השסתום הזה (קפיץ, שסתום עם גומיות, פקק עם בליטה) ותרכיב במקום, יכול להיות שהבעיות של לחץ שמן ייפתרו, כי יש לך כרגע פריקה קבועה של שמן.

זה שהאויר יוצא ונכנס חופשי, זה תקין - לפי הצילום מהספר מקודם, המנגנון של המשאבה הוא רוטור משונן פנימי ורוטור חיצוני קונצנטרי עם תאים במרווח בין השיניים, או גיוון של המבנה הזה - וכל עוד אין מחוץ למבנה הזה שסתום חד-כיווני, האויר (וגם שמן) יעבור חופשי גם תוך כדי פעולת המנגנון (כמו במשאבת מים, אגב), רק שנוצרת זרימה מאוד חזקה לכיוון מסויים, כשהמנגנון פועל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מעניין הגומיות - שאין , יש מצב שמישהו - מתישהו הרכיב את השסתום הפוך ?

מצורפת תמונה - במצב 1 היה השסתום כאשר הוצאתי אותו , מצב 2 זה מה שאמור להיות - לפי מה שאתה רשמת ..

zzz1.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לדבר בלי לראות את האזור שבו הוא מורכב, ובלי להכיר את הרכב. אין את המידע הזה בהיינס?

לא סביר שהורכב הפוך, אבל מה שכתבת, משנה את חשיבות הגומיות באופן דרסטי. השסתום צריך במצב רפוי לסגור את כל פתח הפריקה. האם מעבר השמן (שבו נמצא פתח הפריקה) נמצא ממש צמוד לפקק, ואחרי הפקק בעומק של ה"שפיץ" של השסתום, נמצא צינור עגול בקוטר השסתום? אם כן, אז השסתום היה מורכב באופן נכון. אם מעבר השמן נמצא בעומק ועד אליו אתה רואה משהו שאמור לתמוך בקפיץ (כמו צינור רציף) - אז הוא הורכב הפוך.

בכל מקרה, אם הורכב נכון, הגומיות שעליו זה הדבר היחיד שעוצר את זרימת השמן במעבר הפריקה, וללא הגומיות, תמיד יזרום שם שמן - מצב לא בריא.

כמו כן, פקק עם בליטה אמור להחזיק את הקפיץ תחת לחץ מינימלי כלשהו. תבדוק אם בפקק שלך זה עדיין קורה, והשסתום לא רפוי בתא שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספר היינס לא מוסבר המבנה של השסתום ..

אני לא ממש זוכר את מבנה מוביל השסתום - אבל מחר באור יום אני אבדוק את מה שרשמת - ואחזור עם תשובות .

אני מתחיל לחשוב שהוא באמת הורכב הפוך בגלל שבחלק הפנימי של בית השסתום יש שקע - שכאילו מתאים לשפיץ של השסתום - רק שאצלי השפיץ היה כלפי חוץ - לכיוון השני , מצורפת תמונה (סימון אדום) לשקע שנראה לי מתאים ובגללו אני חושב שהשסתום היה הפוך .

za1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה את פרופורציות העומק, והשקע הזה יכול גם להיות מיועד לקיבוע הצד החופשי של הקפיץ של השסתום - תבדוק טוב את ההתאמה הנכונה! תזכור ששסתום צריך לנוע ע"י דחיפת לחץ שמן, תראה, מאיפה הלחץ הזה מגיע ולאן הוא נפרק. אם אתה מסתבך עם זה ולא עולים בפורום מומחי פורד שיכולים לעזור, שלח ה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי היום בכמה דרכים את משאבת השמן - וכנראה שהיא באמת לא מתפקדת בכלל .

בנוגע לשסתום - הפתחים שלו הם בתחילת מוביל השסתום וכנראה שהיה מורכב נכון , ומרות זאת ניסיתי לחבר אותו ב 2 הכיוונים ולהניע בלי קארטר כאשר לפתח היניקה של משאבת השמן מחוברת צינורית שמגיעה לכלי עם שמן - ולא היתה ב 2 האופציות שום שאיבה , גם לא של אויר - וגם מפתח הפילטר שמן אין שום יניקה או שאיבה - גם לא של אוויר , אז כנראה שמשאבת השמן לא מתפקדת בכלל ...

התחלתי עם פירוק המשאבה , הבורג של הפולי קראנק יצא - אבל הפולי עצמו לא רוצה לצאת , יש רעיונות למה ? מצורפת תמונה של הפולי .

xj5.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

ידידי.

לפני פירוק הראש הלחץ היה בסדר נכון?

כשפרקת את הראש לא פרקת את השסתום נכון?

אז למה אתה חושב שמישהו הרכיב את השסתום הפוך? אולי זאת פיית השיניים?

אם אין לך לחץ שמן בכלל,וזה התחילח מייד לאחר הרכבת הראש,אני הייתי מחפש אך ורק בראש!

אולי שכחת להרכיב איזה בורג? יתכן ובורח לחץ שמן מאחד הנדנדים או מגל הזיזים?

הבעיה שלך היא לא מהמשאבה או מהשסתום,השסתום בתמונה הורכב נכון,ולא אמור להיות שם או רינג(גם לא על פי היינס) האו רינג אמור להיות על הבורג.

אורן בן סימון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורן,

תרשה לי לחלוק עליך. הבנאדם, לפי התמונות, פירק פילטר שמן - והמשאבה ללא שום קושי צריכה לספק שמן לפילטר שמן כשהמנוע מסתובב, בלי קשר לראש מנוע או בכלל לשאר חלקי המנוע (ובלי קשר ללחץ שמן שלא יווצר במקרה כזה), זאת רק תעלה אחת. אם בסיבובי המנוע שלו השמן לא מגיע לפילטר - כנראה שהבעיה מתחילה לפני ראש המנוע.

(ואני לא מניח שבעקבות קפיצת טיימינג לא פורקו דברים נוספים מעבר לראש מנוע).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו שאגן השמן מפורק, בדוק כי המשמרת (משפך יניקת השמן מהעוקה) שלם ללא סדקים או שברים, כי אז המשאבה יונקת אויר ולא שמן, כי יותר קל לה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
בדקתי היום בכמה דרכים את משאבת השמן - וכנראה שהיא באמת לא מתפקדת בכלל .

בנוגע לשסתום - הפתחים שלו הם בתחילת מוביל השסתום וכנראה שהיה מורכב נכון , ומרות זאת ניסיתי לחבר אותו ב 2 הכיוונים ולהניע בלי קארטר כאשר לפתח היניקה של משאבת השמן מחוברת צינורית שמגיעה לכלי עם שמן - ולא היתה ב 2 האופציות שום שאיבה , גם לא של אויר - וגם מפתח הפילטר שמן אין שום יניקה או שאיבה - גם לא של אוויר , אז כנראה שמשאבת השמן לא מתפקדת בכלל ...

התחלתי עם פירוק המשאבה , הבורג של הפולי קראנק יצא - אבל הפולי עצמו לא רוצה לצאת , יש רעיונות למה ? מצורפת תמונה של הפולי .

אורן,

תרשה לי לחלוק עליך. הבנאדם, לפי התמונות, פירק פילטר שמן - והמשאבה ללא שום קושי צריכה לספק שמן לפילטר שמן כשהמנוע מסתובב, בלי קשר לראש מנוע או בכלל לשאר חלקי המנוע (ובלי קשר ללחץ שמן שלא יווצר במקרה כזה), זאת רק תעלה אחת. אם בסיבובי המנוע שלו השמן לא מגיע לפילטר - כנראה שהבעיה מתחילה לפני ראש המנוע.

(ואני לא מניח שבעקבות קפיצת טיימינג לא פורקו דברים נוספים מעבר לראש מנוע).

צודק,משום מה לא קראתי את ההודעה הזו(שלו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6093 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...