Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שדרוג בלמים לאחר החלפת צמיגים ב 106XS

שימו לב! השרשור הזה בן 6223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

החלפתי לפני שבוע את הצמיגים ברכב מ 165/65 ל 185/55, שניהם בקוטר 14". (יוקוהמה A539, יופי של צמיגים!)

שמתי לב לירידה בעוצמת הבלימה, מאחר והיום אני צריך ללחוץ יותר בחוזקה על דוושת הבלם כדי לעצור את הרכב, ולי זה נראה גם די הגיוני לאור הצמיגים הרחבים יותר.

הבלמים אצלי ברכב, דיסקים מקדימה ובלמי-תוף מאחורה במצב טוב, הוחלפו לחדשים לפני 8 חודשים.

האם כדאי לשקול החלפת דיסקים קדמיים לדיסקים גדולים יותר? האם אפשרי? מה לגבי התופים מאחורה, יש טעם לחשוב על החלפה/שיפור כלשהו?

אשמח לקבל עצות מנסיון.

אגב, תענוג היה להחליף צמיגים, האוטו מרגיש טוב יותר, הפידבק מההגה הרבה יותר מורגש ובכלל זה שיפר לי את הביטחון ברכב. גם האחיזה בפניות מרגישה טוב יותר, למרות שזה כנראה יותר פסיכולוגי מאשר פיזיקלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לצמיגים תתחדש אחלה מידה,אחלה צמיג.

נעבור לברקסים עם אתה לא מרוצה מהבלימה תעבור לברלינגו אחלה בלימה יחסית להשקעה.

ניכנס בלי הרבה בעיות בגנט 14 ולא צריך יותר מבלימה כזאת על 106.

בקשר לסרן אחורי אין טעם לגעת בהם עושה מספיק את העבודה תעשה רק טיפול וזהו..

המכירים זה הולך ככה.קילפר 400 שקל,רפידות ודיסקים מקורי 450.בקשר להרכבה כל מוסך יעשה לך את זה בלי בעיה.

מיכאל

:twisted:מי שלא גודש לא נוסע :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להעיד רק מנסיוני עם 205 GTI ולא 106 (אעפ"י שאני מאמין שזה דומה) שהחלפה לדיסקים אחוריים חוללה פלאים ביכולת הבלימה של האוטו!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להעיד רק מנסיוני עם 205 GTI ולא 106 (אעפ"י שאני מאמין שזה דומה) שהחלפה לדיסקים אחוריים חוללה פלאים ביכולת הבלימה של האוטו!

מצדיק אותך ב100 אחוז

אבל בתור התחלה הסרן הקידמי הרבה יותר חשוב...

סרן טוף אחורי מתפקד לא רע בכלל ב106

:twisted:מי שלא גודש לא נוסע :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפה של סרן דיסק זה 2 בעיות..

א. לך תמצא סרן

ב. הוא יקר

ג. גם אם מצאת סרן תצטרך סרן מרכב שעבר תאונה מקדימה ולא מאחורה כדי להיות בטוח שהוא לא התעוות

לא קל..

תחפש קליפר של ברלינגו, אני לא בטוח איך הוא נכנס בג'אנט ברזל של הXS אבל גם בג'אנט של הראלי צריך להוריד לו חלק מהאוזן (לא ממש בעייה) על מנת שהוא יכנס והבלימה שלך תתחזק מאוד(סה"כ רוב הבלימה מתבססת על הסרן הקדמי).

דבר נוסף הוא שהמשאבת בלם שאמנם נראית זהה לגמרי אבל מומלץ להביא משאבה מוגדלת וחזקה יותר כי אחרת אתה לא כ"כ מנצל את הקליפר.

אבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

החלפתי לפני שבוע את הצמיגים ברכב מ 165/65 ל 185/55, שניהם בקוטר 14". (יוקוהמה A539, יופי של צמיגים!)

שמתי לב לירידה בעוצמת הבלימה, מאחר והיום אני צריך ללחוץ יותר בחוזקה על דוושת הבלם כדי לעצור את הרכב, ולי זה נראה גם די הגיוני לאור הצמיגים הרחבים יותר.

הבלמים אצלי ברכב, דיסקים מקדימה ובלמי-תוף מאחורה במצב טוב, הוחלפו לחדשים לפני 8 חודשים.

האם כדאי לשקול החלפת דיסקים קדמיים לדיסקים גדולים יותר? האם אפשרי? מה לגבי התופים מאחורה, יש טעם לחשוב על החלפה/שיפור כלשהו?

אשמח לקבל עצות מנסיון.

אגב, תענוג היה להחליף צמיגים, האוטו מרגיש טוב יותר, הפידבק מההגה הרבה יותר מורגש ובכלל זה שיפר לי את הביטחון ברכב. גם האחיזה בפניות מרגישה טוב יותר, למרות שזה כנראה יותר פסיכולוגי מאשר פיזיקלי.

תשמע, הייתי בנעליים שלך,

לגבי ברלינגו - לא יודע לא ניסיתי, פיתרון הרבה יותר זול וללא צורך בהחלפת צילינדר מרכזי הוא הרכבת קליפרים של ZX או כל רכב עם 247 מאורר, יעלה זול יותר וייתן תוצאה טובה.

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני היחידי שמוצא את העובדה שהעלאת מידת הצמיגים גרמה לירידה ביכולות הבלימה?

דווקא הייתה צריך לדווח על ההיפך המוחלט

או שאני מפספס משהו בסיסי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

החלפתי לפני שבוע את הצמיגים ברכב מ 165/65 ל 185/55, שניהם בקוטר 14". (יוקוהמה A539, יופי של צמיגים!ממש לא)

שמתי לב לירידה בעוצמת הבלימה.מה??? , מאחר והיום אני צריך ללחוץ יותר בחוזקה על דוושת הבלם כדי לעצור את הרכב, ולי זה נראה גם די לא הגיוני לאור הצמיגים הרחבים יותר.

האם כדאי לשקול החלפת דיסקים קדמיים לדיסקים גדולים יותר? האם אפשרי? מה לגבי התופים מאחורה, יש טעם לחשוב על החלפה/שיפור כלשהו? תקנה כבר רכב ספורטיבי!!!

אשמח לקבל עצות מנסיון.-הרמן???

שמת צמיג סביר ויותר רחב עם TW יותר נמוך.

בטח שהרכב אוחז יותר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניה לפני שאתה רץ לדחוף ברקסים של סמיטריילר לתוך ה106 שלך...

לפני יותר משנה שיניתי מידת צמיגים ב205 שלי. עליתי מ165/70/13 ל 185/60/14 ובימים שאחרי ההחלפה הרגשתי ירידה באיכות הבלימה - דומה מאוד למה שאתה מתאר.

לא שהרכב לא עצר, אבל הנשיכה הראשונית של הבלמים נעלמה והכל הרגיש "רופס". חשבתי שככה זה אמור להיות, התחלתי לחשוב על שדרוגים ובלאגנים.

ואז ניגשתי למכונאי הקבוע שלי כדי לאבחן תקלה אחרת, והוא זיהה בעיה באחד הקאליפרים. מיד נשלחו זוג החברים לשיפוץ וכשהורכבו מחדש - הפתעה - הבלימה חזרה לקדמותה, נושכת ועצבנית כמו שאני אוהב.

מה אני מנסה להגיד? קודם תוודא שכל מערכת הבלימה שלך תקינה, אחר כך תחשוב על שדרוגים.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

blue-r

1) יפה לך לצעוק, אם אתה מכיר צמיג איכותי יותר במידה הזו אני אשמח לשמוע עליו, חפרתי אצל הרבה יבואנים ולא מצאתי משהו איכותי יותר שיש מלאי ממנו בארץ ולא צמיגים שהתייבשו שנתיים על מדף מעופש.

2) אם זה נראה לך לא הגיוני? אשריך, קצת פיזיקה תסביר לך שחוק האינרציה עובד עדיין במציאות ולא מצאו לו פיתרון, מאחר והכביש מפעיל על הגלגלים כח שגורם להם לשאוף ולהמשיך במהירות קבועה.

3) תן לי 20,000 שקל ואני אקנה אחלה קליאו ספורט.

הרמן - תודה על התשובה במועילה, אני אתייעץ עם ניצן, נראה מה הוא אומר, אני סומך עליו בכל מה שנוגע לסיטרואן8)

צביקה - תודה על העצה, בקרוב מאוד טיפול 10K ואז נבדוק גם את הקליפרים, אני מקווה שאתה בכ"ז טועה והכל תקין :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

blue-r

1) יפה לך לצעוק, אם אתה מכיר צמיג איכותי יותר במידה הזו אני אשמח לשמוע עליו, חפרתי אצל הרבה יבואנים ולא מצאתי משהו איכותי יותר שיש מלאי ממנו בארץ ולא צמיגים שהתייבשו שנתיים על מדף מעופש.

A539 הוא לא ספורטיבי. זה שהוא הרע במיעוטו זה עדיין לא סיבה לשבח אותו.

2) אם זה נראה לך לא הגיוני? אשריך, קצת פיזיקה תסביר לך שחוק האינרציה עובד עדיין במציאות ולא מצאו לו פיתרון, מאחר והכביש מפעיל על הגלגלים כח שגורם להם לשאוף ולהמשיך במהירות קבועה.

פיזיקה? מה לי ולפיזיקה? אה כן... הנדסה אזרחית...

3) תן לי 20,000 שקל ואני אקנה אחלה קליאו ספורט.

קח הלוואה.

או שלא - ואז תשתמש ברכב שלך לשימושו ולא לשימוש ספורטיבי.

אם הרמן ירצה הוא יכול להסביר לך מה קורה לשילדה רגילה של רכב בנהיגה ספורטיבית מידי עם רכיבים ספורטיביים.

ואני לא צועק..

אני נותן חוות דעת שלי עם הניסיון המועט שיש לי.

שורה תחתונה- הכסף שלך ותעשה בו מה שאתה רוצה.

בהצלחה.

1 2 3 4 5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין על מה המהומה. (לדעתי כתב גדול בא לסמל צעקה, אחרת למה לכתוב בפונט שאפשר לראות מ10 מטרים? אמנם יש לי משקפיים אבל אני מצליח לקרוא גם כתב רגיל יפה מאוד)

לא טענתי שהוא צמיג ספורטיבי, טענתי שהוא צמיג לא רע ביחס למחיר שלו ולהיעדר אופציות אחרות טובות.

לגבי כסף, על תיכנס לי לכיס בבקשה, אני לא מחפש ספורטיביות בכל מחיר, אני מנסה לקחת את הXS שלי ולהינות ממנה עד כמה שניתן במגבלות הקיימות.

לא זו המהות של הפורום הזה? לא להציע לי "לקנות רכב ספורטיבי" במקום לנסות לשפר את שלי?

ולא, אין לי כוונה לסיים בהתהפכות כמו הרמן, תודה, אני עוד חושב שאני זהיר מספיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב ,

לספור עד 10 ולהרגע .

אחרת אני אקרא לשמר . נכון , הוא לא בא עם מנעול , אבל יש לו לום ביד . או שזה לא לום... :shock:

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...