Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רדיאטור צלעות, יש טעם לקנות את היקרים?

vxlan

פוסטים מומלצים

לפני 47 דקות, דניאל1983 כתב:

כשחוזרים לבית קר

או! זו נקודה מעולה! וטכניקה מעולה - אבל היא הפלסטר.

הייתי ממליץ במיוחד למי שגר בבית / דירה משלו:

1. להשקיע באיטום איטום איטום! הבניה בישראל (במיוחד הישנה יותר) פרוצה לגמרי מבחינת רוח ובקירות אין מ״מ אחד של איטום.

2. לפחות פה - למדתי שיעור חשוב - לא נותנים לבית להתקרר מתחת לטמפו׳ מסוימת. למעשה למדתי את זה עוד בארץ עם הכלבים. לוקח המון זמן ואנרגיה לחמם את הבית חזרה , מלהשאיר אותו על טיפ׳ סבירה מראש (כשהבית אטום בצורה סבירה).

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אף פעם לא מכבה יותר מזגן / HVAC לגמרי - מן הסתם יש טרמוסטט כן ? אני לא מחמם / מקרר 24/7.

יש לי טמפ׳ מינימאלית (ומקסימאלית בקיץ) לפי הזמן ביום / אם אנחנו יוצאים מהבית.

יוצא דופן - זה רק כשנעים ואני מאוורר את הבית / משאיר חלונות פתוחים (כלומר רוב הקיץ אצלנו)

הרדיאטור משמש בחדר משרד שלי - כי אני יותר נודניק לגבי חום משאר המשפחה שלי - ואני מדליק אותו בבוקר ומכבה בערב.

שאר הזמן - כשאנחנו יוצאים מהבית / ישנים יש מינימום של 19 מעלות בבית (במקרה שלי - מערכת חכמה עם כמה חיישנים - אבל הבית דיי גדול במושגים ישראלים)

אם אנחנו ממשיכים את ההיגיון הזה עם ״שיט שיש רק בישראל״ - הדוד שלי (גז , נמצא במרתף במקום מבודד שזה חלק חשוב) - דלוק 24/7 עם תרמוסטט עליו - כי יותר זול, זמין ונעים שיש מים חמים כל הזמן. השיטה הישראלית של לשים את הדוד על הגג - מעולה לקיץ כשהם קרובים לקולטים - אבל נוראית לחורף עם מאבק מתמיד ב״האם הדלקת את הדוד״ , ״אל תשכח את הדוד פועל״, ״גמרת את המים״ ו״אני אתקלח עוד שעה שיתחממו המים״

חבר ששיפץ לא ממזמן עשה את אותו הדבר בארץ - וזה שדרוג ע צ ו ם באיכות חיים. (דוד בפנים , קולטים בחוץ - עם ברז בפנים שהוא סוגר בחורף)

עריכה אחרונה על ידי Liviur
  • אהבתי 2

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע, בארץ יש חוק שמחייב דוד שמש. אז זה מה שמותקן בכל בית.

אצלי החימום והמיזוג מופעלים לפי דרישה. מדובר ב-6 מזגנים נפרדים שמחממים/מצננים חדרים שונים, ורוב הזמן אין צורך ביותר מאחד או שניים, יש ימים בהם כלל לא מופעלים (חוץ מאשר בחדר של ההליכון בזמן אימון). אז להשאיר חימום לכל הדירה זה בזבוז אנרגיה וכסף עצום.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

אתה יודע, בארץ יש חוק שמחייב דוד שמש. אז זה מה שמותקן בכל בית.

פספסת את הנקודה בהודעה שלי - לא אמרתי אל תתקין דוד שמש - תתקין את הקולטים בחוץ - אבל את הדוד והברז לקולטים בפנים - ככה שהוא לא חשוף לצניחת טמפ׳ בחורף / לילה.

לפני 5 שעות, sperial כתב:

אצלי החימום והמיזוג מופעלים לפי דרישה. מדובר ב-6 מזגנים נפרדים שמחממים/מצננים חדרים שונים,

קודם כל - כל זה לא הנקודה בכלל אבל אם אתה רוצה להיכנס לזה:

אצלי זה 3 יחידות ״מרכזיות״ נפרדות - כל אחת עם תרמוסטט משלה

לכל יחידה מחוברים גם חיישנים נוספים לפי כמות החדרים שהיא אחראית עליה - ולכל יחידה יש תזמונים שונים, טמפ׳ שונות והיא מתעלמת מחיישנים מסוימים כשהחדרים ריקים.

ההבדל הוא שהכל אוטומטי (יודע מתי אנחנו בבית ומתי לא + אם יש משהו בחדרים + תוכנית עבודה לפי זמנים ביום - נפרדת לימי עבודה / לימודים ולסופ״ש / חגים).

אני אולי נוגע בתרמוסטט פעם בחודש ... וגם זה לא תמיד.

(תעיף מבט על Ecobee - יש לי 3 יחידות כאלו + 6 חיישנים מפוזרים בבית.

הנקודה היא - התרמוסטט יכול גם לכבות את המזגן כן ? פשוט יש לי סף טמפרטורה מינימאלי ומקסימלי שבו הם יכנסו - אז אין טעם לגעת.

אבל אני לא אתן לבית לצאת מהטווח הזה - כי להחזיר אותו לטמפרטורה הזו לוקח זמן + המון אנרגיה לרמה שזה או אותו מחיר כמו תמיד להשאיר אותו בטווח הזה או יותר יקר.

(קח בחשבון שאני נמצא באיזור עם כנראה הפרשי טמפרטורות משמעותית יותר רחבים מישראל - מגיע פה לפעמים למינוס 10 בחורף ולפעמים ל40 בקיץ)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי דוד השמש - לא יקרה. המבנה שבו המיכל נמצא במפלס גבוה מהקולטים מאפשר סחרור המים ללא משאבות אלא על הבסיס הפרשי צפיפות הנוסעים מהפרשי טמפרטורה. לכן המיכל יותקן תמיד מעל הקולטים.

לגבי המערכות שאתה מתאר בביתך: אם גודל הדירה שלי בערך כפול מהמקובל בישראל כנראה שהבית שלך מגמד אותה. התקנת תשתיות יקרות מאוד שאני כלל לא בטוח שישראלים רבים יסכימו לשלם תמורתן, וגם כמה בעלי מקצוע ישראליים מכירים אותן. בסופו של דבר התקנת הצנרת והחיווט מורכבים ויקרים, ולמעט מאוד ישראלים יש מרתף שבו אפשר למקם את המכונות, ורוב הישראלים מתגוררים בבתי דירות שבהם מערכות מרכזיות יהיו מסובכות, יקרות ושיצריכו תחזוקה מורכבת ויקרה בהתאם. וכמובן שיש משמעות לאקלים הישראלי היחסית ממוזג, למרות שבאזורי ההרים יש תקופות של קור משמעותי.

אגב, מה מקור האנרגיה של מערכות החימום/מיזוג שלך? לא לשכוח שהאנרגיה בארה״ב זולה מזו בישראל, ושהאמריקאים נוטים לבזבזנות (ע״ע הרכבים העצומים הנפוצים).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, sperial כתב:

לגבי דוד השמש - לא יקרה. המבנה שבו המיכל נמצא במפלס גבוה מהקולטים מאפשר סחרור המים ללא משאבות אלא על הבסיס הפרשי צפיפות הנוסעים מהפרשי טמפרטורה. לכן המיכל יותקן תמיד מעל הקולטים.

1. משאבה זה דבר דיי זול.

2. זה מסביר למה אצל חבר שלי הדוד בפנים והקולטים אכן בגובה נמוך מהדוד בצד של הגג.

אם גודל הדירה שלי בערך כפול מהמקובל בישראל כנראה שהבית שלך מגמד אותה

170 מ״ר + בערך 100 מ״ר מרתף (שלא נחשב לספירת מטראז׳ של הבית ... בדיוק כמו שסלון וחדר אוכל לא נחשבים לספירת חדרים פה.)

התקנת תשתיות יקרות מאוד שאני כלל לא בטוח שישראלים רבים יסכימו לשלם תמורתן

פספסת לגמרי - הנקודה המרכזית היא איטום איטום איטום - לא תשתיות מטורפות.

זה סה״כ 2 יחידות קירור של 3.5 ו5 כ״ס שצמוד אליהם חימום אוויר בגז (כי פה הטמפרטורות צונחות לרמה שחימום מזגן לא יעיל) + יחידת חימום נוספת על גז.

נשמע הרבה - אבל אם אתה מחלק את זה בגודל הבית - זה לא , ואם אתה מחליף את היחידות המשולבות רק במזגן מרכזי + איטום טוב (כי כאמור לא צריך ברוב הארץ יותר) - אתה שוב יורד למושגים של הארץ.

צנרת מזגן זה אכן כאב ראש היסטרי ויקר וצריך לחשוב על זה בבנית הבית / דירה. פה אני לגמרי מסכים.

לגבי המערכות שליטה - את התרמוסטטים החכמים בבית שלי אני התקנתי ... תעיף מבט על ההוראות של Ecobee או של נסט... זה מתלבש על המערכת בקרה המקורית. לשליטה יותר טובה אגב יש גם תריסים חכמים ברמת החדר. לא הגעתי לרמה הזו עדיין... אין מוצר עם אינטגרציה מספיק טובה בשוק ממה שבדקתי פעם אחרונה. (אני לא רוצה עוד ממשק ניהול).

אגב, מה מקור האנרגיה של מערכות החימום/מיזוג שלך?

גז. העלות האנרגטית אגב של גז וחשמל פה דיי דומות לזכרוני. אין יתרון משמעותי של אחד על השני. היתרון בגז מבחינתי זה שהצנרת תת קרקעית ואני באיזור עם עצים ענקיים. בחורף רציני עצים יכולים בקלות ליפול ולהוריד קווי מתח גבוהה (קרה לנו לפני 3 שנים - הייתי 5 ימים בלי חשמל. אבל היה גנרטור + העברתי כבל חשמל מיוחד לבית מאחורי שהיה לו חשמל בשביל הדברים המינימאליים) - ואז אחת היחידות חימום שלי יכולה לפעול ידנית (תרמוסטט פיאזואלקטרי) וכנ״ל החימום מים.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...