Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

AUDI A3 SEDAN 1.4 עם רמת גימור ATTRACTION

lidor578
שימו לב! השרשור הזה בן 1504 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי !

האמת שאני לא מחפש רכב , 

אבל חבר טוב שלי התקשר אליי וסיפר לי כבדרך אגב שסבא שלו מוכר רכב כמעט חדש.

מדובר בAUDI A3 מודל 2016 , סדאן (יותר יפה לדעתי) , מנוע 1400 , רמת גימור ATTRACTION (הכי בסיסית לדעתי)

הרכב עבר 12K קילומטר, נסעתי היום לראות את הרכב - הוא במצב חדש.

מלבד שריטות שבקושי רואים , אין שום סימן לשימוש ברכב.

הסבא נכה , ורוב הנסיעות היו בתוך העיר.

יש ספר טיפולים מלא , וטסט כמעט לשנה.

מחירון הרכב עם הנתונים הנ"ל הוא 119K , ובגלל הקרבה שלנו הוא בא לקראתי (כבר קנה רכב חדש) ומסכים למכור לי ב85K.

הרכב מהמם , ויש לי את הכסף (שוב..למרות שיש לי רכב מאזדה ואני לא באמת מחפש להחליף) אבל הנה ההתלבטות.

מדובר ברמת גימור בסיסית ביותר. אין גג נפתח , אין מפתח חכם כלל , אין מושבי עור , לא בקרת שיוט וכו.

מצד שני , זה רכב חדש לגמרי. ואני קונה אותו בהרבה פחות מהמחירון.

עוד משהו שמפריע - אין שום מערכות בטיחות מקוריות. שום דבר.

מה דעתכם ? עסקה משתלמת ? 

(מודע לכל הבעיות של גיר DGS)

תודה רבה !

לידור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי- אם אין צורך, אז למה להחליף? עם כל הכבוד לנתונים של הרכב, אם חשקה נפשך בלנסוע על אאודי אז אדרבה, אבל חוץ מזה לא רואה סיבה להחליף אם אין צורך.
מזכיר לי סיפור ישן על פיג׳ו 205 של אחי הגדול, היה מרוצה ממנה עד הגג, פגש יום אחד איזה חבר של בן דוד שרצה לקנות אותה במחירון, לאחר המכירה הוא לא הפסיק לשאול את עצמו ״למה לעזאזל מכרתי את הרכב?״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא חייב לקנות בתקופה זו ובכלל כעצה פיננסית לחיים - אל תקנה מה שלא צריך.

רכב זה הוצאה ולא מעבר. אם חשקה נפשך ברכב שורף כסף כמו אודי, יש דגמים יותר כיפים לחסוך אליהם ויצרניות יותר אמינות כמו לקסוס עם רכבים מדיהמים במחיר יד 2 שגם שומר ערך וגם אמין הרבה יותת. ודרך אגב כל מה שציינת שחסר בדגם זה רק יותר טוב כי כל אלו עולים הון לתקן. אם מלבד תיקוני תיבת הילוכים אתה יכול לטפל ברכב הזה בעצמך - לא הייתי שולל כי עלות החלפים הרגילים מאוד זולה וגם הטיפולים והנדסת האנוש נוחה לDIY. מצד שני, גם במאזדה שלך!

עריכה אחרונה על ידי יאני

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש היום עודף היצע בשוק הרכב. כמו שאתה שם לב, אין ביקוש בכלל. מחירון זה המלצה - אף אחד לא הולך לפי זה. גם אם תלך למגרש לעסקה כזאת או אחרת, יורידו לך מהמחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, יאני כתב:

אם אתה לא חייב לקנות בתקופה זו ובכלל כעצה פיננסית לחיים - אל תקנה מה שלא צריך.

רכב זה הוצאה ולא מעבר. אם חשקה נפשך ברכב שורף כסף כמו אודי, יש דגמים יותר כיפים לחסוך אליהם ויצרניות יותר אמינות כמו לקסוס עם רכבים מדיהמים במחיר יד 2 שגם שומר ערך וגם אמין הרבה יותת. ודרך אגב כל מה שציינת שחסר בדגם זה רק יותר טוב כי כל אלו עולים הון לתקן. אם מלבד תיקוני תיבת הילוכים אתה יכול לטפל ברכב הזה בעצמך - לא הייתי שולל כי עלות החלפים הרגילים מאוד זולה וגם הטיפולים והנדסת האנוש נוחה לDIY. מצד שני, גם במאזדה שלך!

האמת  ? סקרנת אותי.

תוכל בבקשה לפרט ? 

הרי לקנות רכב בכל כך הרבה כסף בשנת 2020 בלי שום מערכות בטיחות, לא תהיה טעות מצידי ?

ולמה עדיף ללא גג נפתח ? או בקרת שיוט ? פחות הצלחתי לרדת לסוף דעתך.

אני כן אוסיף ואומר - נכון שיש לי רכב . אך מדובר במאזדה 3 שנת 08 ככה שבקלות אוכל לתרום לאחותי. היא תשמח.

השאלה אם רכב "ערום" כמו זה , שווה 85k , ובערך 30k מתחת למחירון.

לזכותו יאמר- הוא יפיפייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מדבר על חלון בגג , לדעתי הוא ממש מיותר.

פרט פתיחה עם כניסה לרכב בקיץ לשתי דקות בכדי לעזור לקירור מהיר יותר של הרכב , ואולי כמה ערבים בסתיו ובאביב , אני לא מוצא שום שימוש לגג שכזה , לפחות לא ברכב שלי. 

אם אתה מדבר על גג נפתח לגמרי זה כבר משהו אחר , 

(ויש לי רכב אספנות לסופ"ש עם גג נפתח , בהחלט כיף לנסוע בו, רק שאני לא נוסע בו כרכב יומי , אלא כאמור רק בסופי שבוע לא גשומים. ) 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, lidor578 כתב:

האמת  ? סקרנת אותי.

תוכל בבקשה לפרט ? 

הרי לקנות רכב בכל כך הרבה כסף בשנת 2020 בלי שום מערכות בטיחות, לא תהיה טעות מצידי ?

ולמה עדיף ללא גג נפתח ? או בקרת שיוט ? פחות הצלחתי לרדת לסוף דעתך.

אני כן אוסיף ואומר - נכון שיש לי רכב . אך מדובר במאזדה 3 שנת 08 ככה שבקלות אוכל לתרום לאחותי. היא תשמח.

השאלה אם רכב "ערום" כמו זה , שווה 85k , ובערך 30k מתחת למחירון.

לזכותו יאמר- הוא יפיפייה.

לקנות רכב מתי שאתה לא צריך ואז לבחור גם את המותג בין הפחות אמינים היום עם הגיר הכי בעייתי בשוק (DQ200) ועם הכי פחות תוספות, זה לא החלטה פיננסית נכונה וגם לא החלטה מוטורית נכונה לרכב משפחתי, מלבד זה שהוא יפה ויש לו סמל של אודי.

הכסף שלך שבתקופה זו צריך להישאר בכיסים, או בבנק, או בפקדון, או במניות כאלה או השקעות כאלה או אחרות, חשוב יותר. זו דעתי. כפי שתראה לפי החתימה שלי החלפתי מיוזמתי רכב חדש בישן (שעבר במשפחה) ואותו אני ממשיך לתחזק אותו בעצמי ככל הניתן. אני נוההג ברכב ולא הרכב נוהג במקומי,  במיוחד שאני הנהג היחדי כמעט ואין לי ילדים בני עשרה שינהגו את עצמם לתחת של מכונית אחרת בגלל שלל הסחות דעת.

אם אתה לא חייב אל תקנה. רכב זו הוצאה, לא השקעה. המאזדה שלך תמשיך לשרת אותך נאמנה אם תקפיד לתחזק אותה ולא תתקמצן על גרושים בחלפים זולים או תמרחז זמן בין טיפולים וגם כמה תשקיע קצת מעבר כמו החלפות יזומות של נוזלי תיבת הילוכים וכדומה.אתה מוזמן לעשות שימוש בפורום הטכני ותלמד מה עושים מעבר כדי לשמר רכב לאורך זמן. יש מלא חברים שעושים זאת. הרכבים שלנו לא מתים, יש סיבה לכך. גם אם לא בעצמך תדע מה לבקש במוסך שאתה סומך עליו.

מעבר לשיקול הרגשי - אין סיבה פיננסית להחליף מאזדה כמו שלך באודי 2020 אם כל כך מעט שוני מהותי בחבילות האבזור הבטיחותית. לגבי הגג הנפתח - הוא עושה מלא בעיות ומאוד יקר לתיקון. לגבי שאר המכלולים רק תדע שכמה שהרכב יותר עם תוספות ושכלולים יש יותר תקלות. זה פשוט ככה. ירידת הערך שתהיה לך לאחר מכן ולאחר משבר הקורונה לרכב הזה תאכל לך את הכיס שזה כבר לא משנה שתיקח את הרכב ב 30 K פחות. הרכב הזה בפועל יעלה לך כמו רכב חדש עם התקלה הראשונה, בעוד המאזדה גם אם יתקלקל לך כל הגיר ותצטרך להחליפו זה לא יעלה לך כמו ירידת ערך של שנה אחת של האודי. ברגע שיפול לך האסימון בנושא הזה אתה תבין. אם לא תבין אתה תרגיש את זה בכיס טוב מאוד. ועוד לא הכנסנו את עלויות הביטוח הגבוהות של אודי לעומת המאזדה, הגניבות שלה, עלות החלפים הלא שגרתיים שלה. בקיצור...אם אתה לארג' והכיס עמוק ובא לך להתפנק - לך על זה. אם לא, שקול שנית!

עריכה אחרונה על ידי יאני
  • רעיון טוב! 1

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר זה מאד פשוט, כנס ליד 2 ותחפש רכב דומה בשנתון דומה.

אני אכשיו הסתכלתי (כרגע זה לא משנה אם זה סדן או לא) והמחירים הם בין 83K ל 125K.

אז זה לא משנה המחירון אם אני יכול בלי קומבינות לקנות רכב דומה במחיר של 85+-10K.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1504 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...