Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתגוררים בעתלית ונוסעים לחיפה? בא לכם לשתף את מצב הפקקים ותנאי הדרך?

ohanaohad
שימו לב! השרשור הזה בן 1642 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן

כיום גרים בחיפה, חושבים על מעבר לעתלית .

כמובן השאלה היא האם מומלץ? איך האוכלוסיה? על מה להתמקד?

בהשוואה לחיפה, יש שם דירות חדשות מהקבלן מול הים להשכרה במחיר של דירה בת 40 שנה בחיפה.

מה מצב זיהום האוויר שם?

האם יש הטבות מסוימות? הטבות מס?

דבר שני והחשוב יותר,

כמה זמן באמת לוקח להגיע לחיפה בבקרים? נניח ניקח נקודות כמו הגעה לאוניברסיטה, הגעה לעיר התחתית? הגעה לקריות?

*מתכנון מסלול בוייז, מדובר על בין 15ל40 ד', עם הראשון אני יכול לחיות, עם האחרון אני נשאר לגור בחיפה.*

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה אתה גר היום?

לא מכיר את עתלית אבל מבחינת זיהום אויר כנראה שהיא עדיפה על הצד המזרחי של הכרמל (איפה אתה גר כיום?).

מבחינת תחבורה:

תביא בחשבון שסביב 8 בבוקר אזור פרויד\חורב יכול להיות עמוס. מאד. גם בשעות אחה"צ פרויד עמוס בעליה.

לעיר התחתית בבוקר לא צריכה להיות בעיה מיוחדת, וסביר מאד שהפתרון נמצא ברכבת (מעתלית למרכז - השמונה). אני נסע מדי פעם סביב 7:30 מפרויד לכיוון לין והעומס קל. אבל דרך העצמאות יכולה להיות עמוסה בשעות אחרות.

לקריות סע דרך 23, 14 ש"ח וחסכון אדיר של זמן. אני יוצא מהגרנד קניון סביב 7-7:30 והנסיעה לקריות עומדת על סביבות 15-18 דקות, לעכו 25-30 דקות (תלוי ברמזורים בכניסה לעיר). או ברכבת לקריית חיים או מוצקין או ללב המפרץ ומשם באוטובוס\מטרונית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד עתלית זה לא מספיק, תלוי בשכונה. בדיוק כמו שלכתוב חיפה לא אומר הרבה כי זה תלוי מאוד בשכונה.

בנוגע לשאלות שלך, זיהום אוויר לדעתי כמעט ואין בעתלית. הטבות מס אין.

בקיץ חם ולח, הרגשה אחרת לחלוטין מהשכונות על הכרמל.

בבקרים הפקק כלפי מעלה בפרויד מתחיל בערך בצומת של רמת אשכול, זה עניין של 5-7 דקות, זאת אומרת דלת לדלת עד לאוניברסיטה יקח לך בערך 20-25 דקות.

לעיר התחתית לא יודע לאמר, אבל נשמע שרכבת תתאים פה מאוד.

לגבי הקריות מעריך ש 35-40 דקות אם אין בעיה במנהרות.

לגבי האוכלוסיה בעתלית, מאוד תלוי בשכונה, אבל בגדול אפשר להגיד שאין בעיות מיוחדות או שכונות שלא היית עובר בהן בלילה.

קח בחשבון שאת רוב השירותים תקבל בחיפה, בעתלית אין הרבה.

אם יש ילדים זה שיקול חשוב.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי תודה למי שענה, SURFHIGH - מדובר באזור של הבנייה החדשה מול הים, נדמה לי שנקראת 'שאר העיר' או 'שכונת הרכס', אומר לך משהו? מישהו מכיר?

כפי שכתבתי, זוג, לא ציינתי ילדים כי אין כאלה בשלב זה. לכן בתי ספר\גנים עלולים להית רלוונטיים רק עוד מספר שנים.

SPERIAL , אנחנו מתוגוררים היום בצידה הצפוני של חיפה, מספר דק' נסיעה מהמפרץ\מחלף כביש 22. חשבנו כיוון של נאות פרס - המחיר פחות מתאים.

אני אחדד ואסביר, אופי העבודה שלי הוא בעיקר נסיעות קצרות בתוך העיר חיפה והקריות (נסיעה מלקוח ללקוח לדוגמא) עם רכבי הפרטי, ההגעה הראשונה היא סביב 8:30 בבוקר, כרגע המגורים בחיפה מאד נוחים לי כי היציאה לקריות\מנהרות היא ממש מספר דק' מביתי, יש לי מספר דק' נסיעה כמעט לכל אזור בחיפה.

וגם יחסית קרוב למקום עבודתי הקבוע אשר נמצא באזור עיר התחתית.

כך שהשאלה שלי איך מצב הפקקים בשעות האלו, אם אצטרך להגיע בשעות 8:30, מתי אצטרך לצאת והאם אפשר להסתמך על זמנים קבועים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכנס לגוגל מאפס ותראה בדיוק כמה זמן לוקח להגיע מעתלית לכל מקום בארץ, בכל שעה ביום.

בגדול, מעתלית ועד הכניסה הדרומית למנהרות הכרמל ייקח לך בשעות שציינת בין 15 ל-20 דקות. יש פקק ביציאה מעתלית לכיוון חיפה (כי יש שם רק נתיב אחד) ויש פקק בירידה מכביש 2 למנהרות הכרמל (כי יש שם רק נתיב אחד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרחבת המחלף בתכנון למיטב ידיעתי,

קישור לתוכנית:

http://apps.land.gov.il/IturTabotData/nispachim/haifa/3009246/38.pdf

עריכה אחרונה על ידי shellcase

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעלית אפשר להגיע לחיפה גם דרך 721. לא בדיוק נהיגה נוחה, ואין לי מושג איך זה מבחינת עומסי תנועה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לוקח הרבה יותר זמן, עוספיה פקוקה בטירוף בבוקר ובערב.

עריכה: בעצם יש מצב שלמי שצריך להגיע לאוניברסיטה זה יכול להיות יותר מהיר מנסיעה דרך פרויד.

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

721 מתחבר ל-672 מצפון לעוספיה. לא צריך לעבור בכפר. לא מכיר את העומסים באיזור האוניברסיטה בכיוון צפון בשעות הבוקר.

לגבי פרויד - כנראה שבבוקר עומסים מהרמזור של רמת אשכול או טיפה למטה מזה, שהם לא נוראים (אבל נדיר שאני עובר שם בשעות אלה. שעתה יציאה שלי מהבית מקודמת מאד). בשעות אחה"צ הפקק משתרך לעתים עד קסטרא, ויש חכמולוגים שמנסים לעקוף דרך השכונה, נתקעים ביציאה ממנה ומפריעים לתושבים לצאת ממנה, כיוון שהרמזור בפניה שמאלה מוולנברג קצר בעוד שלמי שעולה בפרויד רמזור ארוך מאד. בתנאים אלה עדיף לשלם למעבר במנהרה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...