Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיע שוב זמני להתחדש, או התחלתי לגדוש בT5

אייל
שימו לב! השרשור הזה בן 1344 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה על העדכון ומזל טוב!

אהבתי ממש את הצבע של הרכב שלך, ייחודי ממש בנוף ה50 גוונים של אפור ששולט בכבישי ארצנו.
מעבר לזה הרכב נראה כמו חבילה נהדרת, יהיה מעניין לנסות לתפוס אחת כזאת בעוד כמה שנים כשהמחירים ירדו :)

בנוגע לנורות, שותף לתסכול שלך, גם ברכב שלי במקור היו נורות הלוגן, וזה בניגוד להרבה A1 אחרות שנהנות מפנסי קסנון מקוריים... ניסיתי לחפש גם ונראה שההסבה אפשרית אבל לא פשוטה.
בסופו של דבר מה שעשיתי זה לרכוש נורות LED איכותיות, השיפור בעוצמת התאורה זה כמו יום ולילה והאלימה של הנורות נחתכת בגובה של הנורות המקוריות, ככה שהן לא מסנוורות (בדקתי את זה מספר פעמים ובמספר החודשים שהנורות מותקנות ברכב לא קיבלתי הבהוב אחד).
בכל מקרה ממליץ בחום למי שמחפש שיפור בעוצמת התאורה ועל הדרך שיפור במראה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 3 שעות, אייל כתב:

ביום יום שזו נסיעה משולבת עם רגל כבדה על הדוושה זה מגרד את ה1:9 מלמטה. 

(ביום הטיול בהרי ירושלים שאת תמונתו פרסמתי, למרות שקרעתי את הרכב, במצב ספורט רוב הזמן השגתי צריכה זהה לנסיעה משולבת רגילה)

רמז דק לסגנון הנהיגה במוד 'נסיעה משולבת רגילה'...😏

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הכחשתי... :-)

לפני 3 שעות, shakedi כתב:

תודה על העדכון ומזל טוב!

אהבתי ממש את הצבע של הרכב שלך, ייחודי ממש בנוף ה50 גוונים של אפור ששולט בכבישי ארצנו.
מעבר לזה הרכב נראה כמו חבילה נהדרת, יהיה מעניין לנסות לתפוס אחת כזאת בעוד כמה שנים כשהמחירים ירדו :)

בנוגע לנורות, שותף לתסכול שלך, גם ברכב שלי במקור היו נורות הלוגן, וזה בניגוד להרבה A1 אחרות שנהנות מפנסי קסנון מקוריים... ניסיתי לחפש גם ונראה שההסבה אפשרית אבל לא פשוטה.
בסופו של דבר מה שעשיתי זה לרכוש נורות LED איכותיות, השיפור בעוצמת התאורה זה כמו יום ולילה והאלימה של הנורות נחתכת בגובה של הנורות המקוריות, ככה שהן לא מסנוורות (בדקתי את זה מספר פעמים ובמספר החודשים שהנורות מותקנות ברכב לא קיבלתי הבהוב אחד).
בכל מקרה ממליץ בחום למי שמחפש שיפור בעוצמת התאורה ועל הדרך שיפור במראה.

תודה על המזל"ט

יש לינק לנורות טורבו לד (אני מניח) מומלצות בגוון לבן ? 

אני קצת חושש לשים בשל ההתחממות שלהן שעלולה לגרום לנזק לפנס או לצמות חשמל.

יש כל מיני קיטים של אוסרם בעלי אקפרס שמרגישים זולים מדי (~40 דולר)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שישר רצתי לתת לך תגובה לגבי העגלה ובכלל שכחתי לאמר לך מזל טוב! 

המון שעות שינה! כמה שיותר! אבל לא על הכביש. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, אייל כתב:

לא הכחשתי... :-)

תודה על המזל"ט

יש לינק לנורות טורבו לד (אני מניח) מומלצות בגוון לבן ? 

אני קצת חושש לשים בשל ההתחממות שלהן שעלולה לגרום לנזק לפנס או לצמות חשמל.

יש כל מיני קיטים של אוסרם בעלי אקפרס שמרגישים זולים מדי (~40 דולר)

אני קראתי הזמנו הרבה על נורות הלד התואמות והזמנתי כביכול את הכי טוב שיש מהזולות (סביבות ה30-40 דולר) והנורות האלו בכנות לא שוות הרבה בהתחלה הן מאירות אולי כמו הלוגן זול של ה25 ש"ח ואחרי שהן מתחממות הן נהיות הרבה יותר גרוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע ללדים. מהנסיון שלי עם שני רכבים שונים ושני דגמים שונים של נורות השיפור משמעותי מאוד, ואומנם הנסיון שלי איתם קצר יחסית (חודשיים שלושה) אבל אין שום דעיכה גם כשהנורה מתחממת, אחרי נסיעה של שעה פלוס פלוס  
עקרונית לדים לא דועכים, והדיודה עצמה אמורה להחזיק מאות רבות של שעות, מעבר לזה היתרון בלדים כטכנולוגיה זה שהם צורכים זרם נמוך, ושבניגוד לקסנון שצריך להתחמם כדי להגיע לעוצמת תאורה מקסימלית לדים עובדים ישר ב-100%. 

כאמור יש לי ניסיון עם שתי  נורות שונות:
פיליפס fanless שהוזמנו מאליאקספרס (נראות כמו מוצר אותנטי של פיליפס), אם אתה מודאג מהחום שפולטות נורות ה״טורבו״ לד הנורות האלה עשויות לקרוץ לך מכיוון שיש להן מוביל חום פסיבי. החסרון היחסי זה שהן יותר חלשות (עדיין נותנות שיפור ביחס להלוגן המקורי).
הנורות האלה מותקנות על סיטרואן לC3 מהצורה הקודמת, לא הדליקו שם שום אזהרה של נורה שרופה ונותנות גוון לבן ויפה.

הנורות השניות שיש לי נסיון איתן הן של חברת Katana, נראה לי שאפשר להשיג אותן רק דרך אמאזון. כמו שניתן לראות הנורות האלה בעלות קירור אקטיבי (מה שנקרא טורבו לד). נכון לכרגע לא היו שום בעיות של התחממות, נזק מהחום וכיו״ב.
עוצמת התאורה שלהן חזקה בהרבה מהנורות לד של פיליפס, וגם פה גוון התאורה לבן ונראה מקורי.

תוכל לקרוא על הנורות האלה בכל מני פורומים ואתרים שמתמכים בנורות לדים והן נחשבות מומלצות מאוד! אצלי ברכב - אאודי A1 הן מותקנות בלי מתאם Canbus ולא מדליקות נורת אזהרה.
כן שווה לציין זה שכשהמנוע כבוי, לדוגמה ברמזור אם שוכחים לכבות את הסטראט סטופ יכולים לשמוע המהום שמגיע ממאוורר הנורה, בעיני לא נורא.

בכל מקרה תוכל למצוא מידע על נורות נוספות באתר הבא - https://www.bulbfacts.com/led-kits/chart

שים לב שהנורות של Katna מדורגות כאופציה הטובה ביותר בתקציב נמוך.

עוד פרט ששווה לדעת בנושא ההתחממות זה שנורות לד בגדול פולטות פחות חום מהלוגן, תוכל לראות באתר למעלה שנורת הלוגן של אוסרם פועלת ב-70 מעלות בערך בעוד נורת לד (לצורך העניין של Katana) פועלת ב-35 מעלות.

דבר אחרון זה שגוון התאורה של רוב נורות הלד בשוק הוא 6000K בעוד נורות קסנון לרוב מגיעות בגוון חמים יותר של 5000K, ככה שאם אתה רגיל לגוון תאורה של קסנון יכול להיות שהאור מנורות הלד יראה לך טיפה כחלחל אבל אבסולוטית 6000K נחשב לבן (נקרא גם snow white)

מקווה שעזרתי :)

עריכה אחרונה על ידי shakedi
  • רעיון טוב! 2
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

אישית יש לי ספק בנורות לד סיניות מיצרנים גנריים מבחנים רבים מראים שהתכנון שלהם לא 100% ובקרת האיכות גם לא מושלמת 

בזמנו קניתי נורות שהיו המון הבטחות לגביהן של novsight בפועל הביצוע מאוד בינוני.

כרגע בין כול המבחנים והחקירות שראיתי (וראיתי המון) מצאתי נורות לד שעל פניו נראות איכותיות.

הן לא בהירות בהרבה בהשוואה לנורות הלוגן טובות. אם לשים אותם ליד osram night breaker laser על פי המדידות הן נותנות סה"כ +30% תאורה אבל עולות פי שניים.

זה לינק לנורות אני אישית בעצמי כרגע מתלבט אם לקנות את הosram night breaker laser או את הלד של פיליפס

US $49.95  50%OFF | Philips Ultinon Essential LED H4 H7 H8 H11 H16 HB3 HB4 H1R2 9003 9005 9006 9012 12V UEX2 6000K Auto Headlight Fog Lamps (Twin)
https://a.aliexpress.com/_dXcXqUU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע להזמנה מאמאזון אי אפשר להיות בטוחים שזה לא יתפס במכס... בהיבט הזה דווקא יותר בטוח להזמין מאליאקספרס מהנסיון שלי.

בנוגע לעוצמת ההארה הפיליפס פחות בהירות מה-katana שלפי מה שאני יודע זמינות רק באמאזון.
בכל מקרה אין הרבה סיכון בהזמנה מאמאזון, גם אם זה נתפס אמאזון יזכו אותך מהנסיון שלי.

VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאמאזון זה נופל במכס.

כל מה שכתוב עליו auto/automotive/headlight/hid/xenon וביטויים בסגנון, נופל במכס.

כיום, בביקורות GTR Lighting Ultra 2 נחשב הדגם המוביל בעולם הטורבולד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלכתי לחקור קצת על הנורות שהוצעו פו ולהלן הממצאים.

GTR LIGHTNING ULTRA וגם KATANA נראה לי כמו תרגיל שיווקי למכירה של מותגי מדבקה של נורות לד סיניות גנריות (אמנם טובות אבל עדיין).

האתרים שעוסקים בסקירות נורות לד ומשבחים אותם מסיבה כלשהי סוקרים רק נורות לד של מותגי מדבקה אמריקאים מקומיים שניתן להשיג ממספר מצומצם של חנויות או לא ניתן להשיג בכלל ולא מצאתי באתרים שלהם שום סקירה לנורות לד נפוצות שנמכרות באייבי ואליאקספרס בכמויות (NOVSIGHT , NIGHTEYE) או נורות לד ממותגים מובילים (OSRAM, PHILIPS) בנוסף כול האריזה והמבנה מאוד דומה לנורות סיניות ג'נריות.

לפי איך שזה נראה לי הם זיהו הזדמנות בחוסר ידע יצרו שלל מותגי מדבקה מקומיים השוו אותם לעצמם ויצרו לעצמם מונופול.

אבל זאת לגמרי תאוריית קונספירציה מטורללת שלי שאתם מוזמנים לא להסכים איתה.

מה באמת מעניין אותי איפו @shkedi ראית בחינה של הנורות של פיליפס מול הנורות של KATANA? אני גם אשמח להסתכל על הסקירה.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Gavrik

יכול להיות ששווה לפתוח דיון מקביל כדי לא לחטוף לאייל את השרשור. 

לא ראיתי סקירה שמשווה ספציפית את שני הדגמים, מה שכתבתי מבוסס על נסיון אישי עם שני רכבים, אחד שלי ואחד של בת זוגתי, על שלי התקנתי את הנורות של Katana וברכב השני מותקנות הנורות של Philips. 

אני מודע לכך שלא מדובר בהשוואה ישירה, כי שני הרכבים שונים אבל עדיין אין ספק שיש הבדל משמעותי בעוצמת התאורה בין שתי האופציות.

אני מאמין שאתה צודק, ואכן Katana הוא סוג של מותג מדבקה, מצד שני המוצר עצמו איכותי, חיתוך האלומה מצויין, גוון התאורה לבן ולא כחול מצועצע, איכות ההרכבה, סוג הכבל והגודל של הנורה הם ברמה גבוהה ובסופו של דבר זה מה שמשנה.

כמו שאמרתי הנורות של Katana נסקרו באתרים רציניים כמו פה - https://www.bulbfacts.com/led-kits/chart/ ויצאו מומלצות גם מול מתחרים מחברות מוכרות. 

VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמפריע לי, אבל ממליץ להעתיק את הדיון בטורבו לד לדיון נפרד לשם התיעוד והרחבת הדיון. 

אני עדיין לא הגעתי להחלטה מה לקנות ולא הזמנתי כלום בשל הקורונה שדיי חסמה את רוב האופציות (חוץ מסין).

לא כ"כ מסתדר לי שיש כ"כ הרבה דגמים של פיליפס בשוק וכולם יותר זולים מ NO NAME סיני ונותנים ביצועים מופחתים,

כנראה סוג של זיוף או פיתוח של הסניף הסיני המקומי.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1344 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...