Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אין מים חמים ממערכת סולארית

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1426 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המחשבה הראשונה שלי היא סתימה בברך שבתמונה. יש קומה מתחתך?

עריכה: קראתי שוב את ההודעה הראשונה ואני רואה שאתה בקומה הראשונה, אז אני מבין שאין שכן מתחת.

האם יש ברז על הקו החוזר?

אזהרה בנושא, מכיוון שמדובר בצנרות פלדה (עם נטייה  לסתימות וקורוזיה) אני מציע לך להצטייד טוב לפני שתחליט לבצע את העבודה לבד. האם יש ברשותך סט קלובות מתאים? למרות שאולי ניתן להשיג מקטע מוכן עם תבריג בחנויות (יצא לי לקנות מקטע ישר מוכן).  אני מניח שתוכל להחליף חלק מהמקטע לצנרת פלסטיק אבל אני לא יודע כמה זה פשוט.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי לעשות ריסט להודעה הראשונה, זו דירה אחרת. כל מה שלפני ההודעה של היום לא קיים. icon_smile.gif.b1eda5b7cba44759db7bd8e18120d216.gif

יש קומה מתחת, תקין אצלם. יש ברז על הקו החוזר, פתוח.

אם צריך לפרק את הברך הזו, כמובן שלא אעשה לבד. זה צינור משותף של המערכת הסולרית, צריך לסגור את המים החמים לכל הבניין ואם התיקון יתעקב, אני אהיה במצב לא נעים.

השאל אם זה לא אוויר במחליף חום של הדוד ואיך אפשר לבדוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם בוצעו עבודות על המערכת בבית לאחרונה? אני הייתי חושד יותר בכיוון של סתימה. לגבי האוויר אמור להיות בגג מיכל התפשטות ונקודות ניקוז אוויר ו\או משחרר אוויר לדעתי, ויש גם אפשרות לנקז אוויר מהמשאבת סחרור ע"י פתיחת בורג. האם על הדוד עצמו מותקן משחרר אוויר? אפשר אולי לנסות לפתוח מעט את החיבור בדוד של הקולט כדי לראות אם משתרר אוויר או נוזלים מים, ובעצם לנקז אוויר משם.

שאלתי לגבי ברז בצינור החוזר כדי להציע אולי לסגור אותו , ואז לנתק את החיבור שאחרי הברז של הברך ולראות אם ישנה זרימה, ובכלל שני ברזים מאפשרים לך ניתוק של המערכת הפרטית שלך לצורך הבדיקות.

בכל מקרה ההצעות האלו הן הצעות שנראות לי הגיוניות בהתאם להבנה שלי של המערכת, ולא מסתמכות על ניסיון במערכות האלו.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק כדי להבהיר את הכוונה שלי מצאתי תמונה ברשת של שסתום אוויר, אם לא מותקן תוכל לפתוח את החיבור מעט ולנקז אוויר באופן ידני.

ניתן גם לראות שני ברזים שמאפשרים את ניתוק המערכת מהצרכן.

http://www.abone.co.il/wp-content/uploads/2015/07/20180507_11229252.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברזים בכניסה וביציאה למחליף חום של הדוד ישנם, לא מבין איך הם יכולים לעזור. שסתום ניקוז אוויר אין.

אנסה באמת לשחרר מעט את אחד הצינורות, מעניין איזה לחץ יש שם.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה, הם יכולים לעזור בזה שאם תראה שאין זרימה ניתן יהיה לסגור את שני הברזים, ולנתק לגמרי את צינור ההזנה. כשהצינור מנותק תוכל לפתוח את ברז ההזנה ולראות אם בכלל יש זרימה. שים לב לאביזר שאחרי ברז ההזנה (שסתום חד כיווני?) אולי הוא סתום, בעזרת סגירת שני הברזים תוכל לבצע את הפירוק עם איבוד מים מינימלי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, שכחתי מזה, אז יש סיכוי לסתימה לפני הברז. עדיין ניתוק יאפשר לך להעריך את הספיקה של המים. אם תראה שאין זרימה, תדע שיש לשייך את התקלה לקו המזין ולא למחליף חום לדוגמא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • 4 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 18.5.2020 בשעה 19:06, innvision כתב:

אשמח אם תעדכן כאשר תפתרו את התקלה.

הגיע אינסטלטור מטעם וועד הבית. טיפל במשהו במערכת שעל הגג, אומרים שניקה פילטרים. לא ראיתי בעצמי.

לא נגע בדוד ובצנרת שבתוך הדירה אבל כעת הצנרת בכניסה וביציאה למחליף חום של הדוד כולל הפיצול שבתמונה בהודעה מספר 30, חמה. זאת אומרת המערכת עובדת.

איך במצב הקודם היו מים חמים לחלק מהשכנים, אין לי מושג.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...