Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה להחליף יחידה רצפתית ליחידה עילית במזגן מפוצל, ומתקשה למצוא בעל מקצוע שיסכים.

natco
שימו לב! השרשור הזה בן 2293 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מזגן תדיראן דגם "מנהטן" GX250 (שזה 2.5 כ"ס בעברית). ישן מאד. גז 22.

תו"כ שיפוץ החדר בו יושב הקשיש לעיל, נוצר ההכרח לסלק את היחידה הפנימית הרצפתית ולתלות במקומה יחידה עילית.

שתי היחידות היום מתפקדות באופן סביר (אם כי זולל חשמל יחסית למזגן מודרני, בוודאי).

אין תקציב במסגרת השיפוץ להחלפה למזגן חדש. יהיה בעוד שנה-שנתיים. צריך משהו שיעבוד טוב בינתיים.

להערכתי, עניין כזה לא צריך לעלות יותר מ-1000-1500 ש' גג.

1. למה כל טכנאי המזגנים ההגונים ששאלתי בורחים מזה כמו מאש? האם זה באמת אלתור משוקץ שלא יעבוד, כמו שהם טוענים?

2. מה הסיכוי שלי לבצע דבר כזה בעצמי? (אין לי כלים, ויש לי מעט מאד ידע במיזו"א)?

3. מישהו מכיר טכנאי הגון שיסכים לבצע במחירים לעיל?

להלן מדבקת הנתונים מהיחידה החיצונית:

img-20180120-wa0000.jpg

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1000-1500 ש"ח ?!

LOOOOOOOOL

רק המאייד יעלה סכום כזה - אם לא יותר, ואיפה העבודה ?

הצעתי -

עדיף שתקנה מזגן חדש *עכשיו* גם אם צריך לחלק אותו לתשלומים ותגמור עם זה תוך כדי שיפוץ, מאשר תשאיר את זה לאחר כך.

תשאיר את זה לאחר כך = לא תעשה = המזגן יתקלקל בזמן הכי לא טוב = שוב תחרב את כל הסלון\חדר = לא הרווחת כלום (רק בזבזת יותר חשמל ודחית את הקץ).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען הסר ספק - אני מדבר על יחידה משומשת. ממילא זה גז ישן- לא מייצרים כאלה חדשות (אני חושב?)

ב-1500 ש' יש כבר מזגנים שלמים (שתי היחידות) בגודל הזה ביד2.

גם תשלומים צריך לשלם. זה לא בתקציב השיפוץ הנוכחי, ולכן מזגן חדש לא ירכש.

מצד שני- המזגן הישן לא יכול להשאר בתכנון החדש.

מה קוראים אצלנו - פרובלמה :-P

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה להיכנס להרפתקאה של לעשות את זה לבד, יש קבוצה בשם "מזגנים - עשה זאת בעצמך" בפייסבוק שמעבירה הדרכות.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דינם של קומבינות ו"תלאים" בזמן שיפוץ - פרובלמה גדולה מאוחר יותר. חסכת עכשיו, תאכל "לקרדה" אחר כך.

יש דברים שלא מתפשרים עליהם - ויש דברים שעושים רק בשיפוץ (כי לאחר מכן יש אלפי סיבות למה לא לעשות).

לא תעשה עכשיו -> לא יקרה עוד הרבה זמן, אם בכלל.

תחליף עכשיו ותהנה מזה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקו - יותר זול מאשר להתחיל לחצוב בקיר בעוד שנתיים.

יש לי ניסיון דומה רע - לפני כמה שנים התקמתי על החלפת כמה מזגנים, עכשיו חלקם בקושי מתפקדים, ואחד החלפתי תוך גרימת נזק וכיעור (נותרה תעלה חיצונית).

כיון שכיום מזגן הוא הוצאה די קטנה ואת עלות ההתקנה תאלץ לשלם בכל מקרה - בצע את ההתקנה כעת. אפיחלו תחסוך עלות התקנה שניה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען הסר ספק - אני מדבר על יחידה משומשת. ממילא זה גז ישן- לא מייצרים כאלה חדשות (אני חושב?)

ב-1500 ש' יש כבר מזגנים שלמים (שתי היחידות) בגודל הזה ביד2.

גם תשלומים צריך לשלם. זה לא בתקציב השיפוץ הנוכחי, ולכן מזגן חדש לא ירכש.

מצד שני- המזגן הישן לא יכול להשאר בתכנון החדש.

מה קוראים אצלנו - פרובלמה :-P

אמנם אתה נשמע מאוד נחרץ, ועמידה בתקציב היא הכרחית - אבל אתה עומד לעשות טעות שלא עושים אותה.

בזמן שיפוץ, כשידוע שהמזגן תקול (ועוד כ''כ ישן), חד משמעית מחליפים כולל הטמנת צנרת וכו'.

נכון, גם תשלומים צריך לשלם - אבל ממילא זה מתוכנן לעוד שנתיים. אם מאוד לחוץ לך תנסה להשיג הלוואה עומדת מחבר או מבן משפחה לשנתיים האלה.

כמובן ש1500 כבר תכננת להוציא, אז ההלוואה קטנה יותר.

את מה שתחסוך בחשמל + בתחזוקה שוטפת בגלל ההחלפה של ישן בחדש גם תוכל להכניס לתחשיב.

בקיצור, תחליף.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החסכון יהיה יותר גדול, כיון שממילא צריך להזמין מתקין - ולהזמין אותו פעם נוספת בעוד שנתיים תהיה הוצאה מיותרת. וגם האסתטיקה. וגם ההנאה ממזגן חדש ותקין.

נתקו - כאעדריכל אני מניח שהאסתטיקה חשובה לך. ממילא אתה מתכוון להזמין מתקין, אז שלוף כעת עוד 1000 או 1500 דש"ח וסגור את העניין, אפילו תחסוך את הניקיונות שלאחר החציבה בעוד שנתיים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטכנאים בורחים כי יש סבירות לא מבוטלת שבעקבות ההחלפה היחידה החיצונית תפסיק לתפקד או בגלל שהמדחס ישבוק או בגלל שסתום משאבת החום או בגלל סתימה בצינור הקפילרי שיש ביחידה החיצונית.

בביתי או בדירות להשקעה/של הבנים בוצע כל סוג של אילתור מחיבור יחידות חיצוניות עתיקות למזגן עילי או רצפתי, פרוק מזגן, איכסונו והתקנתו מחדש במיקום אחר, הרכבת אינוורטרים מודרניים על צנרת של מזגנים ישנים וכך הלאה אבל הניסיון שלי כולל גם מדחס ששבק בגלל הזזת היחידה הפנימית למיקום אחר.

היות ואינך מתמצא עדיף שתתקין יחידה מודרנית. אם הדירה מבודדת סביר שתוכל להסתפק בהספק נמוך יותר ותחסוך כסף בשימוש.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ביצעתי משהו דומה. יש לי ביחידה במושב מזגן מאוד ישן של תדיראן ששבק בו המנוע של היחידה הפנימית, כמה לא חיפשתי, אין להשיג. גם 2.5 כ"ס והחלפתי את היחידה הפנימית בחדשה עלה 2K כולל עבודה ועובד כמו סוס עבודה מאז. צלם את היחידה הפנימית אני סקרן לראות אם זו אותה אחת

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנה החלפתי את המזגן בחדר השינה, כולל החלפת כל הצנרת במזגן מודרני בסיסי, דומני 1.25 או 1.5 כ"ס. העבודה היתה יחסית יקרה כיון שהמדחס הותקן על הגג והיחידה הפנימית בקומה הלפני אחרונה. הכל בכל עלה 3000 ש"ח. קרוב לוודאי שהחלפת היחידה הפנימית כעת והחלפת כל המערכת בעוד שנה שנתיים תעלה לפות"ש לפחות 1000-2000 ש"ח יותר - הרי מדובר בשתי עבודות התקנה . הריבית על הלואה בסכום כזה תהיה פחותה בהרבה, ההתקנה תהיה יותר אסתטית שכן הפיניש יבוצע אחריה, ולא יהיה צורך בניקוי הריסות פעם שניה. ההחלטה צריכה להיות קלה מאד.

אני חייב לומר שלפני 5 שנים הייתי במצב דומה, היום אני מצטער שלא החלפתי את כל המזגנים בעת השיפוץ אלא רק את חלקם.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"זול וזוגלובק שניהם מתחילים ב-ז', ובשני המקרים תקבל את הנקניקיה"

(חכמי הפורום)

אז חזרתי לעדכן.

מצאתי חאפר חביב מהשכונה, שהסכים לבצע את מה שרציתי תמורת 1200 שקלים.

אתמול בא החאפר. התקין. הלך. הכל עובד יופי. היחידה והשלט שלה במצב מעולה, וניכר ששמרו עליהם.

יושב לי בערב ומגגל את דגם המזגן (כדי למצוא הוראות הפעלה וכאלה, כמו כל הזקנים) - TADIRAN TQL 30H .

סבבה. יש הוראות. יש סרטונים.

יש גם כתבת תחקיר של ערוץ 10, ועוד פולו-אפס בכל האתרים המובילים, ואפילו התייחסות מצד היבואן.

מסתבר שהדגם הזה בדיוק נוטה להתלקח עצמונית, גם כשהוא כבוי, והיה ריקול ענק בנושא.

התקשרתי לחאפר. הוא לא זוכר כל-כך מאיפה הוא מכיר אותי.

ניתקתי את המזגן מהחשמל ובאתי לספר.

עכשיו הולך לכתוב 200 פעם "לא להתעלם מהעצות בפורום".

זהו. פרקתי.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלת חשבונית מהחאפר?

עריכה: נראה שתדיראן לקחו אחריות, הרם להם טלפון ותראה אם יבואו לטפל בבעיה.

עריכה אחרונה על ידי nitch

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזכיר לו מה זה חשבונית? :-(

ראיתי את זה. כמובן מתכוון להתקשר אליהם היום כשאתפנה. השאלה אם הם יקחו אחריות על מזגן שהותקן אחרי שהתפוצצה הפרשה. אני ממש לא אכעס עליהם אם יאמרו לי "פנה למתקין שלך, הוא לא היה אמור להתקין לך יחידה כזו". מבחינתם, הם יהיו צודקים. אין לי מושג מאיפה הנבלה הקריץ את השיקוץ הזה. זה מזגן שהיה צריך "לרדת מהכביש".

בכל מקרה-ממה שהצלחתי ללקט ברשת, הבעיה היא ביחידת הפיקוד במאייד. אני יודע שאפשר להחליף אותה DIY לאחת אוניברסלית (ראיתי שעולה כ-400-500 ש').

השאלה אם זה פותר את הבעיה באופן מוחלט, בדוק, וחתום. למרות הקמצנות הכרונית, אין לי שום כוונה לסכן את בני ביתי. מעדיף כבר לספוג את שכר הלימוד בסך 1500 שקל, ולהמשיך הלאה.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחק אותה מטומטם, עברת לבית והיחידה הייתה שם, אתה לא יודע אם טופלה. יש מצב אגב שהיא טופלה עוד אצל הבעלים הקודמים, לך תדע.

אם הוא לא יודע מה זה חשבונית, אתה יכול לציין בפניו שמס הכנסה יכול ללמד אותו ותשמח ליצור קשר ביניהם.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...