Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה חברת הביטוח מנסה לשכנע אותי לתבוע את הפוליסה שלי כשאני לא אשם?

שימו לב! השרשור הזה בן 2997 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצטער, אני לא מבין. עד כמה שאני יודע, כאשר הרכב מוכרז כאובדן להלכה או אובדן מוחלט הרכב עובר לרשות חברת הביטוח, והמוטב או הניזוק מקבל את ערך הרכב. אף אחד לא אמור למכור את השרידים לאף אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

באובדן גמור הרכב הולך לפירוק

באובדן להלכה הוא נמכר לסוחייר

שאחרי מספר ימים / שבועות מוכר את הרכב כיד ראשונה מרופא נקי מתאונות, קילומטרג' נמוך.

בעל הרכב מקבל בשני המקרים את מחיר המחירון המשוקלל

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחדד את ישה...

באובדן להלכה במידה ותבעת צד ג׳ אז אתה מקבל את הכסף ב-2 פעימות.

מהסוייחר את ערך השרידים כפי שקבע השמאי (אתה לא מוכר רכב לשמאי).

ואז על ההפרש אתה תובע את חברת הביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נורא משונה לדעתי. מי שומר על אינטרס חברת הביטוח שהלקוח והשמאי לא יעשו קומבינה עם סוחר וימכרו בערך נמוך יותר?

מעבר לכך, גם בהנחיות משרד האוצר אין שום הבדל בין אובדן מוחלט לאובדן להלכה.

http://mof.gov.il/carinsurance/tviaprint.html

בשני המקרים הביטוח משלם את ערך הרכב ומקבל את השרידים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמסיס

ההבדל הוא מה עושים עם הרכב

במקרה הראשון,אובדן מוחלט , הולך לפירוק לחלקים.

במקרה השני אובדן להלכה , מתקנים ועולה חזרה על הכביש.

מבחינת המבוטח הוא מקבל בשני המקרים את ערך הרכב לפי מ חירון יצחק לוי משוקלל.

את הרכב באובדן להלכה, מוכרת חברת הביטוח באמצעות השמאי והסוייחירים שלה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצעה - תגיש תלונה למפקח על הביטוח על התנהלות חברת הביטוח.

מעבר לכך - תגיש תביעה לבימ"ש כנגד הנהגת הפוגעת וכנגד חברת הביטוח שלה (כלומר, כנגד הפוליסה שלה). בכתב התביעה תציין במפורש כי הנהגת מודה באשמה, וכי היא נמצאת בכתב האישום רק מסיבות פורמליות. תציין כי חברת הביטוח מתחמקת ממתן כיסוי לפוליסה (תמצא ניסוח יותר טוב) + תגלול בקצרה את ההתנהלות של חברת הביטוח.

תבקש פיצוי בסך של X שקלים (ההפרש שחברת הביטוח לא משלמת - לא עשיתי את החשבון) + פיצוי עונשי (מחברת הביטוח) בגין התנהלותה. (שופטים ממעטים לקבוע פיצויים עונשיים לחברות הביטוח. בד"כ נהוג לבקש פיצוי עונשי, מבלי לנקוב בסכום. אתה יכול לנסות, ולנקוב סכום הגיוני)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמסיס

ההבדל הוא מה עושים עם הרכב

במקרה הראשון,אובדן מוחלט , הולך לפירוק לחלקים.

במקרה השני אובדן להלכה , מתקנים ועולה חזרה על הכביש.

מבחינת המבוטח הוא מקבל בשני המקרים את ערך הרכב לפי מ חירון יצחק לוי משוקלל.

את הרכב באובדן להלכה, מוכרת חברת הביטוח באמצעות השמאי והסוייחירים שלה

אבל זו הבעיה, השמאי הפרטי שלו, שלא קשור כלל לחברת הביטוח מכר את הרכב לסוחר, בעוד לפי הכתוב חברת הביטוח היתה אמורה לקבל את הרכב לרשותה בתמורה לתשלום, ואז היא תמכור אותו למי שהיא רוצה, איך שהיא רוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש סאגה לא סגורה מול איילון עם המגאן הכסופה ז"ל, כל פעם דורשים מסמכים שונים ומשונים(כמו דו"ח שמאי מתאונה אחרת בכלל).

מספטמבר אני מחכה שישלמו לי, ומחכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפנית בעלילה: מסתבר שהנהגת הפוגעת מודה שפגעה בי, אך לא מוכנה להודות בגודל הנזק שנקבע על ידי השמאי.

מבחינתה זה אמור היה להיות נזק של גרוש ורבע, אמרתי לה שיש אנשים שלהחליט מה גודל הנזק זו העבודה שלהם, ושהיא לא יודעת איזה חלקים נפגעו מאחורי הטמבון, וכמובן שאפשר לראות שהתמונות בדוח השמאי תואמות את התמונות מיום התאונה ואין פה שום תרמית חס וחלילה. גם הסברתי לה שהנזק על מנת לקבוע אובדן הוא באחוזים משווי הרכב, והפונטו זצ"ל גם כך לא הייתה שווה הרבה כל כך.

לפי מה שאני מבין רק על זה הצד הנתבע מפיל את התביעה.

הביטוח כמובן כבר הציעו לי לתבוע את הפוליסה שלי ושהם יתבעו נזקים מהפוגעת.

אני לא מבין בכלל את האינטרס של הצד הנתבע, הרי אם יש הוכחות לאשמתה של הפוגעת אין להם סיכוי לצאת מזה בזול, ומה בכלל הפואנטה של הנהגת לדחות את התביעה על כך שסכום הנזק נראה לה לא נכון? היא תשלם השתתפות שונה? זה משפיע על משהו לשנים הבאות אם התביעה שעמדה נגדה הייתה על 10 אלף או 100 אלף שקל?

עריכה אחרונה על ידי matansab

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה.

אתה צודק מצד אחד, אך מצד שני יש הבדל מהותי בין מצב שאתה מתקן רכב בסכום מסוים שאתה יכול לשאת בו וממתין לתשלום מצד ג' לבין מצב שאתה פשוט בלי רכב.

גם אם צד ג' מודה, קבלת הכסף לוקחת זמן.

חברת הביטוח של צד ג' יכולה תמיד לדחות את התביעה שלך והדרך היחידה שלך להתמודד עם זה, זה רק בבית המשפט. (זכותה לנהל הליך גם אם כל הטענות שלה סתמיות). אתה יכול להתנגש ברכב באשמתך ולהגיד שאתה מכחיש ולא לאפשר לביטוח שלך לשלם לצד ג' ולהגיע לבית משפט, גם אם זה הכי ברור בעולם שאתה אשם.

הבעיה שבית משפט לוקח זמן... חצי שנה, שנה...

אז מה שמציעים לך, בגלל שצד ג' מתנהל בצורה הזו, ובגלל שזה לא איזה תיקון אלא אתה בלי רכב, בוא נפעיל את הפוליסה שלך ונשלם לך מידית.

לך תהיה זכות לתבוע את הפסד הנחת היעדר התביעות ל-3 שנים מצד ג' בבוא העת.

זה מרגיז, אבל זה פתרון פרקטי, בהתחשב בזה שאם צד ג' רוצה לדחות, הוא יכול ואף אחד לא יגיד לו כלום. אפשר ללכת למפקח על הביטוח וכו', אבל פחות פרקטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התביעה הזאת נמרחת בצורה שמעוררת חשד מוזר. אבל לא באמת נראה למישהו שאני אשאר בלי רכב לפרק זמן ארוך כל כך (כבר מעל ארבעה חודשים לתאונה) כבר קניתי רכב אחר בצמוד להחזרת הרכב החלופי.

אני מנסה לשוחח עם הגברת ולהסביר לה שחבל ללכת סתם עם הראש בקיר ולהגיע לבית משפט. אם לא תהיה ברירה נתבע את הפוליסה שלי כמו שהוצע על ידי הביטוח.

השאלה כרגע היא כזאת:

הבנתי שהפוליסה מתבטלת עם התביעה. הרי פוליסה נרכשת במחיר מסויים עבור שנה שלמה. האם תביעה יום אחרי תחילת הפוליסה כדין תביעה יום לפני תום הפוליסה?

אם כן, מה מונע ממני להמתין ליומה האחרון של הפוליסה ולהגיש את התביעה? רק העובדה שאשאר בלי כסף עד אז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגברת אין אותם שיקולים כמו שיש לחברת הביטוח כי חברת הביטוח משלמת לך את סכום הרכב והגברת רק השתתפות עצמית... אין לה אינטרס לכאן או לכאן.

וגם הסכום שאתה מבקש לתבוע זה סכום הרכב וזה כנראה לא במסגרת של תביעות קטנות ותאלץ לקחת עו"ד. (אלא אם כן 32700 שקל יספקו אותך). תנסה לשכנע אותה שלא ירצו לבטח אותה או שיציבו לה תעריפים גבוהים מאוד כמי שבעייתית ומגיעה לבית משפט במקום להתפשר כשצריך...

לא כל כך הבנתי את שאלתך האחרונה. הפוליסה שלך מכסה אותך עבור התקופה שנקבעה לה. לצורך העניין אם אתה מכוסה מ-01/07/2012 עד 01/07/2013, ובשנת 2016 אתה מבקש לתבוע על אירוע שהתרחש ב-28/12/2012, אז הפוליסה מכסה, כי האירוע התרחש תוך תקופת הכיסוי (בהנחה שאין התיישנות על התביעה).

השאלה אם אתה תובע את הביטוח של עצמך, או את שלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שיחות עם הפוגעת ועם סוכנות הביטוח שלה, אתמול סוף סוף סוף סוף נודע ש-"יש אישור תשלום".

כנראה שתביעת הפוליסה שלי כבר ירדה מהפרק.

היום התקשרה אלי נציגת הביטוח שמטפלת בי, ישר שאלה "איפה אתה כרגע?", עניתי שאני בעבודה, שאלה היכן אני עובד. הבנתי שמתכוונים לבוא להתארח ועשיתי את הקישור שכנראה רוצים לשלוח שמאי מטעמם כאן ועכשיו כדי לבדוק את הרכב, הזכרתי שוב לנציגה שהרכב הועבר לסוחר על ידי השמאי ושהכל כתוב בדו"ח, שעדיין אינני מבין אם מישהו קרא אותו חוץ ממני.

עדכונים בהמשך כשיהיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2997 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...