Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבדלים בין בראבו/ה 97-2000

ebari
שימו לב! השרשור הזה בן 7061 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברשותי בראבו 97 ולאחי בראבה 2000.

שניהן גיר רגיל, 1600.

שמתי לב שרכבו חסכוני בצורה משמעותית משלי וכי תא המנוע נראה קצת שונה.

שאלתי - האם יש הבדלים בין המנועים/גיר וכו' בין השנתונים ואם ההבדלים קיימים גם בין בראבו 97 לברבו 00.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי בראבו 97 ולאחי בראבה 2000.

שניהן גיר רגיל, 1600.

שמתי לב שרכבו חסכוני בצורה משמעותית משלי וכי תא המנוע נראה קצת שונה.

שאלתי - האם יש הבדלים בין המנועים/גיר וכו' בין השנתונים ואם ההבדלים קיימים גם בין בראבו 97 לברבו 00.

תודה.

לדעתי כן (בגלל השנתון) בגלל שהרכב יותר חדיש הוא כמובן ושמשתמש בטכנולוגיה יותר חדישה, כנראה והמנוע יותר נקי (חיסכון בדלק)

ועוד משהו , חבר שלי טוען עד כמה שהרכב ישן יותר הוא צורך יותר דלק וההפך (כלל שהרכב חדש יות הוא צורך פחות דלק)

תקנו אותי אם אני טועה

Suzuki Jimny

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זה גם מה שהגיון שלי אומר.

רציתי לקבל גם תשובה מרפי לין (לא חלילה ששלך נחשבת פחותה בעיניי - ממש לא!!!) שמתמצא מאוד ברכבים אלו ולציין גם האם זה הבדל שניתן למצוא גם בבראבו 2000 (או החל מאיזו שנה השינוי)...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול חברך צודק.

בשנים באחרונות חלה התפתחות מאוד גדולה בטכנולוגיות הרכב. כל המערכות מחזור גזים, גיאומטריה משתנה, הזרקות מסילה, מחשבי ניהול מנוע... הכל תורם לחיסכון בדלק ולמזעור פגיעה באיכות הסביבה (חרוז).

עוד נתון שמאשר תופעה זו הוא שמנועים ישנים סובלים מבלאי גדול יותר עקב עייפות החומר וכו'. לדוגמה רכב משנת 95 שעשה 15 ק"מ לליטר בימי נעוריו, היום סביר להניח שהוא עושה 11 ק"מ לליטר. למה? בדיוק בגלל הבלאי והעייפות.

אז מאוד יכול להיות שרכב משנת 97 צורך יותר דלק מרכב שנת 2000, ולאו דווקא בגלל מנוע שונה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוהי גישה מוטעית לחשוב שכ-ל המנועים החדשים חסכוניים יותר.

דבר ראשון, עם התקדמות השנים נכון שרוב המכוניות נהיות יותר חסכוניות וכשיש כמה דורות לאותו רכב המנועים החדשים יותר חסכוניים יותר, אבל גם יכול להיות שהמנועים החדשים יצרכו יותר דלק על חשבון ביצועים עדיפים בהרבה. זה במקרה של דורות שונים של מנועים ברכב זהה.

אך אם המנועים זהים לחלוטין - בהחלט סביר שהצעיר יותר יצרוך פחות. וזה מכיוון שעם הזמן נשחקים טיפה מכלולי המנוע ולכן נצרך יותר דלק. כמובן שהכל תלוי במידת השמירה על הרכב!

אבל, ממש לא נכון לחשוב שהרכב יותר חדש בשלוש שנים -> הוא משתמש בטכנולוגיה חדשה יותר ומתקדמת יותר -> המנוע יותר נקי -> הוא חוסך יותר דלק.

מכיוון שבשלוש שנים יצרנים לא תמיד מעדכנים את פס הייצור ויכול להיות שהמנוע זהה לחלוטין וכך אי אפשר להסיק כלל שהוא משתמש בטכנולוגיה מתקדמת יותר.

ebari, אין לי מושג לגבי המקרה שלך (דווקא לדעתי - מכיוון שתא המנוע שונה יכול להיות שהמנוע שונה), אבל אני רק מסביר שבשלוש שנים לא תמיד יש שינויים במנועים.

בברכת שבת שלום,

שחף בן צבי.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...מכיוון שבשלוש שנים יצרנים לא תמיד מעדכנים את פס הייצור ויכול להיות שהמנוע זהה לחלוטין וכך אי אפשר להסיק כלל שהוא משתמש בטכנולוגיה מתקדמת יותר.

ebari, אין לי מושג לגבי המקרה שלך (דווקא לדעתי - מכיוון שתא המנוע שונה יכול להיות שהמנוע שונה), אבל אני רק מסביר שבשלוש שנים לא תמיד יש שינויים במנועים.

בברכת שבת שלום,

שחף בן צבי.

בדיוק ההתלבטות שלי - מצד אחד, אני כן רואה שתא המנוע קצת שונה ומצד שני שואל את עצמי האם חברה תעשה שינוי בפס ייצור בתקופה של שלוש שנים או משהו בסגנון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק ברישיונות רכב את דגם המנוע בכל רכב,

וערוך חיפוש בהתאם בגוגל.

ספר לנו על הממצאים.

שבת שלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני הבראבו/ה משנת 97 היה עם מנוע 1.6 95 כ"ס ובשנת 2000 עם 105 כ"ס.

כמו כן שונה מחשב נהול המנוע עם חבוריו החשמליים והוא גם מפעיל את מאורר הרדיאטור ולא יוניט חום שהיתה בתחתית הרדיאטור בדגמים הישנים.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני הבראבו/ה משנת 97 היה עם מנוע 1.6 95 כ"ס ובשנת 2000 עם 105 כ"ס.

כמו כן שונה מחשב נהול המנוע עם חבוריו החשמליים והוא גם מפעיל את מאורר הרדיאטור ולא יוניט חום שהיתה בתחתית הרדיאטור בדגמים הישנים.

בברכה - רפי לין :-)[/quote

בראבו 97 עם 105 כ"ס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר כשקניתי את הבראבו 96 שלי לפני 6 שנים שמתי לב שצריכת הדלק גבוהה , עוד כשהיא היתה יחסית חדשה .

ביררתי קצת ותשובה שחזרה בנושא היתה להחליף את חיישן הלמדא גם אם המוסך אומר שלא צריך , זה אמור להיות חיישן שיושב במערכת הפליטה וכאשר הוא מתקלקל/מת המחשב גורם למנוע להשתמש בתערובת דלק עשירה מדי גם אם אין צורך בכך מה שמוביל לתצרוכת גבוהה ( לא החלפתי אותו ולכן אני לא יכול להגיד אם זה יעזור ) .

נא ליישר קו עם כללי החתימה. ------------------ יישרתי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7061 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...