Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פולו 2011 טיפול 15,000 (25,000 ק"מ) - שאלה לגבי מוסך מורשה ואחריות

tzachn
שימו לב! השרשור הזה בן 3757 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

אני צריך להעביר את הרכב טיפול בימים הקרובים, אני כרגע על 25,000 וצריך טיפול גדול של 15,000.

הרכב שנת 2011 וכרגע עדיין באחריות של 3 שנים (עלה לכביש בדצמבר 2011), יש לי אפשרות לטפל בו בסיידון במחיר מוזל דרך מישהו שאני מכיר שמקושר שם טוב, אבל מבחינתי זה אומר להפסיד יום עבודה או לשרוף יום שישי שלם במוסך. אני עובד בתל אביב ומוסך רון נמצא ממש לידי, אני מאוד רוצה ללכת לטפל שם גם בגלל המחיר הזול יותר וגם בגלל חוסר הצורך להפסיד יום שלם.

כמה שאלות:

1. במידה ואני הולך לטפל אצל רון, שממה שהבנתי הוא מורשה משרד התחבורה, האם האחריות שלי מתבטלת?

2. אם רון מוצא תקלה מסויימת ברכב שבמסגרת האחריות, אני אמור לשלם על התיקון?

3. האם כדאי לוותר על העניין ולשלם עוד קצת כסף בשביל מוסך מורשה ולסיים את תקופת האחריות עם רקורד מושלם?

אשמח לתשובה מהירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכבי פולקסווגן יש שנתיים אחריות, אתה בטוח שיש לך 3 שנים?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לפי החוק החדש אתה יכול לטפל ברכב בכל מוסך מורשה משרד התחבורה, וכל עוד הטיפול והחלפים תואמים להנחיות היצרן הרי האחריות תקפה.

עד כאן בתאוריה. בפועל אתה עלול להתקל בקשיים ולהתאמץ קשות להוכיח את קיום התניות החוק.

2. אם מוסך שאינו מורשה יבואן,כמו רון, מוצא תקלה ותבקש ממנו לתקנה ברור שתשלם על התיקון. אם תיגש למוסך מורשה יבואן והתקלה תאושרר הרי עליהם לתקנה במסגרת האחריות בחינם/בהתאם לכתב האחריות.

3. כדאי למרות כל הסיבות שציינת לממש טיפולים בשלוש שנות האחריות במוסכי היבואן. עדיף להמנע מקשיים פוטנציאליים שיקרו אם בצ'מפיון לא יראו רצף טיפולים במוסכיהם.

מעבר לכך יש היבט נוסף.

אם תתקל בשנה הרביעית בבעייה ואתה מחוץ לאחריות הפורמלית ייתכן שתוכל להנות מ"אחריות רצון טוב"

של היבואן ,אך זאת בתנאי שתמיד טפלת במוסכיהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכבר כתבו כאן- אחריות לרכבי vag היא לשנתיים בלבד.

ההרחבה המוכרת היא 5 שנים לתיבות dsg7(במידה וברכבך יש כזאת). במידה ואתה לא באחריות- לדעתי אין מה להתלבט, מוסך רון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1

אם תתקל בשנה הרביעית בבעייה ואתה מחוץ לאחריות הפורמלית ייתכן שתוכל להנות מ"אחריות רצון טוב"

של היבואן ,אך זאת בתנאי שתמיד טפלת במוסכיהם.

אחריות של רצון טוב היא לשנה השלישית. עוד טיפול אחד במוסך היבואן לא יהפוך אותך לעני, אבל יכול לחסוך לך הרבה עגמת נפש אם תיתקל בבעיה בשנה הזו.

יש בת"א מוסך "פליקס", שגם הוא מורשה יבואן ויש עליו חוות דעת טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות, כשקניתי את הרכב נאמר לי שיש לי אחריות לשנה השלישית כרצון טוב של היבואן. אם אתם אומרים שעדיף לעשות את הטיפול האחרון במסגרת האחריות במוסך מורשה אני כבר אספוג את המכה ואשים את האוטו בפליקס שנמצא ליד העבודה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב צח,

אנו נשמח מאד לארח אותך במרכז שרות פליקס.

אנא התקשר 6522* מכל טלפון או פנה באמצעות האתר שלנו http://www.felix.co.il לקביעת פגישה עם יועץ שרות.

יום טוב,

אבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום אבי, התקשרתי הבוקר למוסך והופתעתי לגלות שאתם לא נותנים מחירים בטלפון.

עם כל הכבוד, זו קצת חוצפה, אני בנאדם עובד במשרה מלאה, אין לי זמן להגיע למוסך ולבלות זמן סתם בשביל לקבל הצעת מחיר. וגם עד ששכנעתי את היועץ לתת לי מחיר כלשהוא הוא זרק לי משהו בין 1100-1400 ש"ח. זה לא מקצועי...

אם אתם באמת רוצים שאגיע, תגיד לי בבקשה כמה יעלה לי בדיוק טיפול 15,000 ק"מ, כולל מע"מ ועבודה.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

את אותה פנייה בדיוק שלחת אלי בהודעה פרטית ואנו כבר מתכתבים בהודעות פרטיות...

בברכה,

אבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית בחרתי ברון עבור טיפול 30000 - נכנסתי בשעה 07:30 ביום שישי ויצאתי לדרכי בשעה 08:40 .

אם תבחר במוסך מורשה,תוודא שאתה מביא שמן איכותי מהבית ותעדכן את המוסך בזה.

השמן ששמים במוסכי היבואן עומד בתקן VW אך לרוב של פז או סונול ותשלם עליו מחיר של שמן שבאיכותו פי כמה יותר טוב.

נכנסתי לקנות טולדו חדשה - אשתי אמרה שזה אוטו של זקנים ->

ובאותה נשימה שאלה מזה הרכב היפה הזה ->

בסוף יצאתי עם לאון 1.2TSI MK3 !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון של מי? אני מכיר את מימוש האחריות הזו מגוף ראשון, ולכן אני טורח להגיב כאן.

מניסיון שלי- עם שני רכבים שונים ותקלות שונות-

פירוט חלקי-

אוקטביה דיזל- צינור גדישת טורבו שהתפוצץ, מדחס מזגן שהפסיק לעבוד.

סופרב דיזל- חיישן טורבו שהלך,מיסב גלגל ימני קדמי שהרעיש, טורבו שהלך(לטענת המוסך)- בעניין הטורבו בלבד נתנו הנחה 50 אחוז על הטורבו בלבד!!

בשני הרכבים רוב התקלות קרו בסביבות 120k ק"מ ולפני סוף 3 שנים.

ושלא נדבר בכלל על עניין ה-dsg, אפילו שמדובר ב-dsg6.:evil: :evil:

אציין ששני הרכבים טופלו אך ורק במוסכים מורשים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

את אותה פנייה בדיוק שלחת אלי בהודעה פרטית ואנו כבר מתכתבים בהודעות פרטיות...

בברכה,

אבי

אני וגם כמה מחברי הפורום (אני מאמין) רוצים לדעת מה קורה מעל דפי הפורום, ולא רק בהודעות פרטיות.

תמשיכו לעדכן.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3757 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...