Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בחירת בית השקעות לקרן השתלמות

R'n'B
שימו לב! השרשור הזה בן 4052 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לפני מספר ימים דיברתי עם חבר על בחירה נכונה של בית השקעות לקרן השתלמות.

הוא המליץ לי לבחור בבית השקעות אלטשולר שחם או ילין לפידות שלהם יש תשואה הגבוהה יותר בהשוואה לבתי ההשקעות הוותיקים כמו מנורה, מגדל כלל וכו'.

אני מצד שני דווקא חושב ללכת על בית השקעות אשר דמי ניהול בו נמוכים יותר.

לצורך השוואה דמי ניהול ממוצעים באלטשולר שחם עומדים על 1% ועל תשואה של 8.87% בשלוש השנים האחרונות.

לאומת זאת דמי ניהול בבתי השקעות היותר ותיקים עבורי עומדים על 0.4% אבל עם תשואה נמוכה יותר העומדת על כ6% באותו מרווח הזמן.

ע"פ הנתונים הנ"ל מי יותר צודק ובאיזה בית השקעות הייתם בחורים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה חישוב של כמה מהאחוזים האלו נשארים לך בידיים, ותלך על הגבוה מביניהם.

לפי החישוב הזה אלטשולר זוכים כי אתה מקבל 7.87 אחוז בעוד שהתשואה מבין ההשקעות הקטן בלי דני הניהול היא רק 6%..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב - ביצועי העבר אינם מדד לביצועי העתיד.

חשוב לשים לב לגורמים קצת יותר משמעותיים כגון סטיית התקן של התיק.

תזכרו שככל השהקרן מרוויחה יותר, כך היא גם מסכנת יותר. אין ארוחות חינם בשוק ההון.

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד הערה בנוגע לדמי ניהול,

אין מה להסתמך על דמי הניהול שמופיעים בגמל נט. גם אם רשום שהממוצע הוא 1%, רוב הסיכויים שזה לא מה שתשלם. למשל אם תתחיל עם 0.8% מה שרשום לא רלוונטי. עליך להכין שיעורי בית ולפנות לכל בית השקעות בנפרד ולקבל הצעה. לאחר שיש לך כמה הצעות תבדוק מה היו התשואות ותעשה חשבון שוב.

לא הייתי מייחס לזה חשיבות כל כך גבוהה מכיוון שאפשר לנייד כל הזמן אז אם אתה לא מרוצה פשוט מניידים.

בנוסף בניודים גם מוזילים עלויות בד"כ.

VW GOLF V5 2001

HU: Alpine 9873E COMP: Morel Hybrid Ovation 6.5

AMP: Crunch PZI 175.4 SUB: IDQ 10In

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

לפני מספר ימים דיברתי עם חבר על בחירה נכונה של בית השקעות לקרן השתלמות.

הוא המליץ לי לבחור בבית השקעות אלטשולר שחם או ילין לפידות שלהם יש תשואה הגבוהה יותר בהשוואה לבתי ההשקעות הוותיקים כמו מנורה, מגדל כלל וכו'.

אני מצד שני דווקא חושב ללכת על בית השקעות אשר דמי ניהול בו נמוכים יותר.

לצורך השוואה דמי ניהול ממוצעים באלטשולר שחם עומדים על 1% ועל תשואה של 8.87% בשלוש השנים האחרונות.

לאומת זאת דמי ניהול בבתי השקעות היותר ותיקים עבורי עומדים על 0.4% אבל עם תשואה נמוכה יותר העומדת על כ6% באותו מרווח הזמן.

ע"פ הנתונים הנ"ל מי יותר צודק ובאיזה בית השקעות הייתם בחורים?

מה שנהוג היום ותחשוב אם זה מתאים לך ,

במקום לפחות קרן אחת אשר תפקיד בה את כל כספך במשך השנים .

כל שנה פותחים קרן חדשה (ומפסיקים להפקיד לקרן הישנה) וכך יוצא שהחל מהשנה ה 6 תקבל כל שנה סכום כסף נזיל שתוכל לעשות בו כרצונך (והכי טוב שלא לבזבז אותו אלא להמשיך להשקיע אותו כל עוד תכנון המיסוי הוא טוב).

בשיטה הזאת בחירת בית ההשקעות אינה ממש קשה ואינה חשובה (אתה מוותר על הסיכוי להרוויח הכי הרבה וגם על הסיכון של להרוויח הכי מעט).

New - Acura NSX 573BHP of Hybrid Awesomeness

Old - Cadillac CTS-V V8 6.2 562 BHP

Older Subaru legacy 3.6R AWD limited

Oldest - Volvo S60 AWD 240 BHP haldex 4X4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שנהוג היום ותחשוב אם זה מתאים לך ,

במקום לפחות קרן אחת אשר תפקיד בה את כל כספך במשך השנים .

כל שנה פותחים קרן חדשה (ומפסיקים להפקיד לקרן הישנה) וכך יוצא שהחל מהשנה ה 6 תקבל כל שנה סכום כסף נזיל שתוכל לעשות בו כרצונך (והכי טוב שלא לבזבז אותו אלא להמשיך להשקיע אותו כל עוד תכנון המיסוי הוא טוב).

בשיטה הזאת בחירת בית ההשקעות אינה ממש קשה ואינה חשובה (אתה מוותר על הסיכוי להרוויח הכי הרבה וגם על הסיכון של להרוויח הכי מעט).

לא שמעתי על זה בחיים והיות ועל כסף המצטבר בקרן יש רבית דרבית עדיף שהוא יהייה בקרן אחת גדולה ולא חמש קטנות.

לגבי הנזילות, הכסף הולך להיסגר ל18 שנה לפחות כך שאני לא מתכוון להשתשמ בו בעוד שש שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה מקבלים ריבית דריבית , גם עם הפסקת להפקיד זה צורך את הרווחים .

זה פשוט נועד לאפשר החל מהשנה השישית לקבל סכום כסף כל שנה.

לא לכל אחד זה מתאים , יש הרבה שכן.

New - Acura NSX 573BHP of Hybrid Awesomeness

Old - Cadillac CTS-V V8 6.2 562 BHP

Older Subaru legacy 3.6R AWD limited

Oldest - Volvo S60 AWD 240 BHP haldex 4X4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...