Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופן החלפת נוזל בלמים בצ'מפיון - האם תקין?

yosefus
שימו לב! השרשור הזה בן 3980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אגב לחבר'ה שהחליפו..יש הבדל ביכולת העצירה של האוטו? בדקתי היסטוריית טיפולים ולעולם לא הוחלף באוטו נוזל בלמים .. האוטו a-3 2002 עם 156,000 קילומטר.

נוזל הבלמים סופח לחות דבר שמוריד את טמפ' הרתיחה שלו.

בחיי היום יום לא מרגישים בכך, בלימה מאומצת מאוד עלולה להביא את הנוזל לידי רתיחה ולאבדן בלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי- תודה על המידע.

יצא לי לעבור במסגרת ההנדסאים קורס בטיחות, יש לי מבחן ולכן למדתי אליו ורשום שם שהחוק אומר שאסור לבעל הרכב להתקרב לאיזור העובדה וחובה על המוסך להכין לו חדר המתנה.

למה זה מתבצע במוסכים של צ'מפיון ולא למשל אצל רון(או כל מוסך פרטי אחר)? כי במוסך עם מעל 25 עובדים חובה שיהיה מפקח בטיחות או משהו כזה.

אני לא בא להצדיק את צ'מפיון, פשוט ראיתי את זה אז אני מניח שהם לא נותנים לבעל הרכב להיות נוכח עקב החוק והמפקח שסביר להניח שיש שם כי רוב המוסכים שלהם זה מעל 25 עובדים(במוסך ג.ג.ג רעננה שאני קונה ממנו חלקים יש בסביבות ה20+ ליפטים).

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל הבלמים סופח לחות דבר שמוריד את טמפ' הרתיחה שלו.

בחיי היום יום לא מרגישים בכך, בלימה מאומצת מאוד עלולה להביא את הנוזל לידי רתיחה ולאבדן בלמים.

זה לא העיקר, הלחות גורמת לחלודה פנימית שמאיצה נזק לגומיות גביע במשאבות ואז יש נזילות, היתפסות חלקים ואיבודי לחץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק בגלל זה הייתי פעמיים בחיים בצ'מפיון, בפעם הראשונה לא הסכימו שאצא מחדר ההמתנה ובגלל שפחדתי שאיזה אדיוט יחליף לי נוזל בלמים בלי לעשות בלידינג למערכת לקחתי את הרכב במיידי.

בפעם השנייה, שיט, נדמה לי שהייתי שם רק פעם אחת:roll:

Para comer bien hay que saber manejar

"Dona Rosa"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

או.קיי יש לבצע ניקוז, אבל האם שאיבת המיכל ומילוי בנוזל חדש לא עושה את רוב העובדה וניתן להסתפק בזה מאחר ושם נמצא רוב השמן והוא סופח לחות מהשמן שנמצא בצנרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או.קיי יש לבצע ניקוז, אבל האם שאיבת המיכל ומילוי בנוזל חדש לא עושה את רוב העובדה וניתן להסתפק בזה מאחר ושם נמצא רוב השמן והוא סופח לחות מהשמן שנמצא בצנרת.

אין בדיוק הוא סופח לחות?

או קיי. הגבת להודעה מלפני יותר משנתיים.

כנראה שהסתדרו מאז.

הסתדרו, אבל השאלה שלו רלוונטית לדיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בדיוק הוא סופח לחות?

ממה שאני יודע כול דבר בטבע שואף להגיע לשיווי משקל, אותו דבר במע' הבלמים הנוזל שמצוי בצנרת כנראה עם יותר לחות מזה החדש שהוסיפו בכוסית ולכן בסוף לדעתי נוצר מצב שבו אחוז המים במ' הבלמים ישתווה כולמר אותו אחוז מים בשמן בנוזל כולו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר הוקפץ אז...

אני רוצה לבצע החלפת נוזל בלמים ברכב שלי.

לפי הכל אני ידגיש שאני עשיתי ניקוזים והחלפות וכו' בטנקים בעבר ועוסק בזה כיום כך שאני יודע לעבוד עם המערכת.

השאלה שלי היא איך בדיוק מתבצע ההליך ברכב? גולף 4 99' TDI

מה שהבנתי אני שואב את הנוזל הישן מהמיכל, ממלא חדש ומתחיל לנקז בצורה הבאה :

מישהו ברכב בונה לחץ ע"י פמפום דוושה, אני מתחיל מהנקודה הכי רחוקה לכיוון הכי קרובה, פותח את הפטמות ניקוז ומנקז את הנוזל הישן, עד שיוצא חדש.

באופן תאורטי אם כל הזמן יש נוזל במיכל לא אמור להיכנס אוויר.

שעשיתי ניקוזים עד עכשיו הייתי מנקז עד שיוצא זרם נקי של נוזל בלי אוויר ואז סוגר.

אם אני רואה שיוצא נוזל ישן ומתחיל לצאת נוזל חדש בלי אוויר וזרם חלק זאת אומרת שביצעתי נכון?

VW MK5 Golf 2.0TDI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...