Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגברת רמקולים (בזול?) - שאלות בסיסיות בתחום האודיו

RedLabel
שימו לב! השרשור הזה בן 935 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאור כמות שירשורי האודיו בזמן האחרון החלטתי לפתוח שרשור משלי, בתקווה שתוכלו לעשות לי קצת סדר בדברים.

לאחרונה קיבלתי מחבר סט רמקולים 2.1 של פיוניר, ללא מגבר (להבנתי נשרף):

20210925_152323.thumb.jpg.92f739896b73ae79e7af7da040708a4a.jpg

היות וכרגע השמע אצלי בסלון מגיע מהרמקולים הפנימיים של הטלויזיה (שהם על הפנים אפילו ביחס לרמקולים של טלויזיה) לקחתי את הרמקולים בתקווה שאוכל להגביר אותם בזול, כאשר גם איכות סבירה תהיה שיפור משמעותי מהמצב הקיים.

חשוב להדגיש שבזמן שאני אוהב ציוד איכותי (למרות שאני לא אודיופיל), המטרה היא להגיע לתוצאה סבירה במחיר נמוך (לא יותר מכמה מאות שקלים במקסימום), ואולי ללמוד קצת על הדרך.

לרמקולים וגם לסאב יש חיבורים רגילים של רמקולים, מהסוג הזה:

Wholesale 500pcs 2PIN PUSH Red and Black Spring Push Type Speaker Cable  wire Loudspeaker Audio Terminal Board Connector w209c|spring connector| connector boardconnector 2pin - AliExpress

אלו מדבקות המידע של הרמקולים:

20210925_152338.thumb.jpg.f3da1d36a48ec7a0e56ba940ac674d35.jpg20210925_152331.thumb.jpg.d73bdd4fb1703d4a1dfe17a69ab94bf9.jpg

ושל הסאב:

20210925_152418.thumb.jpg.2fdf2aead684cb6c546a43b81b5971e6.jpg

בהתחלה לא ידעתי שמדובר בסט 2.1 (לא ידעתי שקיים סאב) והזמנתי את המגבר הבא:

https://www.aliexpress.com/item/32821227987.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.600e4c4dTyufBh

לפי המפרט של המגבר, הוא צריך מתח כניסה של 15 וולט כדי להגביר רמקולים של 60 ואט ב 4 אוהם. אם אחבר לו ספק של 24 וולט, האם אני מסתכן בלהרוס את הרמקולים? האם המנעות מהגברה לווליום מקסימלי תמנע את זה או שחייבים להשתמש בספק אחר?

בכל מקרה, לאחר שהבנתי שקיים גם סאב התחלתי להסתכל על מגברי 2.1, אבל גם באלה שלפי המפרט הם 2.1 נראה שהיציאה לסאב לא מוגברת, האם אני צריך לשרשר מגבר נפרד לסאב? אם כן, איך אני יודע איזה מגבר לקנות? לא כתוב על הסאב מה ההספק שלו אלא רק התנגדות של 3 אוהם (חיפושים של המודל בגוגל לא הניבו מידע רלוונטי), וממה שקראתי מגבר חלש מדי יכול להתחמם בעצמו יותר מדי ולהישרף, אבל מגבר חזק מדי יכול להרוס את הסאב.

ושאלה אחרונה וכנראה טפשית, המדבקות על הרמקולים מזהירות מסכנת שריפה אם לא משתמשים במגבר המקורי של פיוניר, האם הם סתם מכסת"חים או שבאמת יש סכנה בשימוש במגברים זולים יותר?

תודה רבה מראש!

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם על הסאב וגם על הרמקולים יש רק חיבורי + ו -  (החיבורים על הרמקולים זהים לאלה שעל הסאב). מצ"ב כמה תמונות של הסאב בתקווה שזה עוזר:

20210925_161108.thumb.jpg.2405ed4604890431b16767fb3483a0f0.jpg

20210925_161058.thumb.jpg.ccc533af2b3889dfc819246385dfc5fd.jpg

20210925_161048.thumb.jpg.4a472869ba8ddb5e3fe21b6d28f07de7.jpg

עריכה אחרונה על ידי RedLabel

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, מהנתונים הרגילים שיצרנים מספקים לגבי רמקולים ומגברים, אי אפשר ללמוד כלום. הם מספקים נתונים נומינלים להתנגדות נתונה, והתנגדות של רמקול היא משתנה.

מכיוון שהסאב שלך לא מוגבר (הוא רמקול שמסנן את התדרים הגבוהים ומנגן רק את הנמוכים), צריך, למעשה, מגבר עם שלוש יציאות רמקולים. אולי יש, זו בטח לא חיה סטנדרטית מצויה (יש היום המון מגברים קטנים עם הגברה דיגיטאלית, מניח שאפשר למצוא הכל). אפשרות אחרת זה מגבר עם יציאה לשני רמקולים + יציאה לא מוגברת, ולשרשר לה הגברה ייעודית לסאב. יש כאלו.

השאלה היא, האם כדאי להשקיע בסט אפ הזה. סאב לא מוגבר זו בד״כ מכונת רעש וקופסת הסיבית הזו לא מבשרת טובות. אני מציע להשאיל מגבר קולנוע ביתי כלשהו, לחבר את הרמקולים (לכל מגבר קולנוע ביתי יש 5 יציאות) ולשמוע הסט אפ עם ובלי הסאב, ולהחליט. אם אתה רוצה אותו, חפש מגבר שיוכל להגביר גם אותו. 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר מניסיון אבל ראיתי שיש המון מגברי 2.1 בעלי:

https://www.aliexpress.com/item/1005001477791900.html

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה מקרן קול איכותי שעולה פחות מ 1000 שח ותקבל סאונד מצוין, לי יש של ימאהה 207 והוא מצוין

• אהבתי 1

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או רמקולים אל EDIFIER במחיר ממש זול.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, hwgeek כתב:

לא מכיר מניסיון אבל ראיתי שיש המון מגברי 2.1 בעלי:

ה-2 זו יציאה מוגברת

0.1 זו יציאה לא מוגברת, לסאב שיש לו הגברה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשום:MAX output power : 50W*2+100W

זה אמור ליהיות יציאה מוגברת גם לסאב לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 5 שעות, RedLabel כתב:

לפי המפרט של המגבר, הוא צריך מתח כניסה של 15 וולט כדי להגביר רמקולים של 60 ואט ב 4 אוהם. אם אחבר לו ספק של 24 וולט, האם אני מסתכן בלהרוס את הרמקולים?

אף אחד לא הגיב לזה?

אם תחבר 24 וולט כנראה לא תסכן את הרמקולים, כי המגבר יישרף קודם.

בכל מקרה אם כבר רכשת את המגבר הזה, הייתי מתחיל בלנסות לחבר רק את הקדמיים בלי הסאב (אחרי שדאגתי כמובן לשנאי מתאים! מוזר לי שהמגבר לא מגיע עם אחד כזה? בדרך כלל הם באים עם זה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שישרף, המגברים האלה עובדים טוב יותר ככל שהמתח עולה בטווח הנתמך:

image.thumb.png.c077524e2da28219496a88e9fcac9b40.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 דקות, hwgeek כתב:

לא חושב שישרף, המגברים האלה עובדים טוב יותר ככל שהמתח עולה בטווח הנתמך:

image.thumb.png.c077524e2da28219496a88e9fcac9b40.png

מוזר, לא ידעתי שt-amp יכול לעבוד בכמה מתחים שונים... הולך לעשות שיעורי בית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזכור רק עצה אחת חשובה, אל תשאיר את המגבר הזה בחשמל כשאתה לא משתמש בו. אלא אם בא לך לממש את הביטוח של הבית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שראיתי בשירשור הסאונד ליד שניפתח היום שאדיפייר הוציאו סידרה חדשה עם יציאה לSW- הייתי בודק את הכיוון הזה, להתחיל מרמקולים בכ400 שקל ואולי להוסיף לו בעתיד את הסאב שלו ב600 או אפילו סאב מיד שנייה בכ300 שקל.

אמור לתת שיפור מורגש באיכות הסאונד, גם לאחי המלצתי ליקנות את הרמקולים שלהם והוא מאוד מרוצה וגם אני אהבתי, אחלה איכות וסאונד למחיר.

https://www.wellcom.co.il/speakers-headphones/speakers?product_id=104703

https://www.wellcom.co.il/speakers-headphones/speakers?product_id=103519

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...