Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום פעילות של שנה בתחום האודיו/סאונד איכותי SQ ברכב.

Dani Cohen
שימו לב! השרשור הזה בן 932 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עברה שנה מיום שהחלטתי לבנות מערכת אודיו/סאונד איכותי - SQ ברכב. שנה עם פעילות מאתגרת, לימוד של המון דברים חיוניים בתחום. הכרה עם מתקיני מערכות במיוחד עם מתקין מערכות יוסי אלפיין   עילית קאר אודיו, אותו אני מכנה  " יוסי האומן ואלוף ההתקנות " 🥰

( צריך לראות את העבודות שלו כדי להבין את הרמה הגבוהה ועבודות האומנות ) .

מערכת מקצועית עם צליל איכותי, חייבת לכלול בכל צד של הרכב מלפנים, 3 סוגי רמקולים, רמקול טוייטר לצלילים גבוהים. רמקול מידריינג' לצלילים VOCAL ציליים בתדר הבינוני ( מידה של הרמקול מ 2.5 אינץ' עד 4.25 אינץ' ) כאשר לדעתי ככל שממברנה של הרמקול יותר גדולה, כך מתקבל צליל יותר עמוק.  היות שברוב הרכבים אין מקום מוכן לרמקול מידריינג', עושים בנייה בקורות הקדמיות של הרכב, על מנת למקם את הרמקול.

רמקול מידבאס ( בדרך כלל נמצא בתחתית הדלתות ) רמקול זה אחראי לצלילים הנמוכים ( יש כאלה שמתחילים לנגן מ 55 HZ ) תלוי באיכות ויכולות הרמקול.

רמקולים מידבאס בדרך כלל בגודל של 6.5 אינץ' , קיימים גם רמקולים של 8 אינץ' ויותר ( בשפה שלנו מכנים אותם סט קומפוננט היות שהם נרכשים כזוגות נפרדים,

של רמקולים טוייטר ומידבאס לחוד, ולא כרמקולים משולבים יחד אחד בתוך השני, שנקראים קוקסיאלים

רמקול הסאבוופר שהוא מפיק את צלילי הבס הנמוכים ( מ 20 HZ ועד 60 HZ ) בדרך כלל ממוקם בתיבה בחלק האחורי של הרכב. הרמקול מותקן בתיבה אטומה או בתיבה עם פורט ( פתח ), אני מעדיף תיבה אטומה. וגודל של 12 אינץ' ויותר, אם יש מקום בתא המטען .

בשנה זאת הכרתי ולמדתי, שקיימים המון יצרנים/פירמות מעולות של רמקולים כמו : לגטיה, RS AUDIO, בנוסף גם AUDISON וכן  BRAX, כמובן MOREL,                    וכן פוקל  FOCAL.  זאת רשימה קטנה מעשרות פירמות/חברות רמקולים איכותיים ומקצועיים ביותר.

בשנים האחרונות נוסף מכשיר חדש למערכות אודיו/סאונד איכותי SQ, שנקרא DSP או מעבד צליל דיגיטאלי או פרוססור. מכשיר זה גורם לסוג של קסם, מאחר שהוא

גורם לכול הרמקולים ברכב להגיע בתזמון מדוייק לאוזניים שלנו ( רמקולים צד שמול ברכב רחוקים יותר מרמקולים בצד ימין שהם קרובים לנהג ). אותו האפקט קורה לרמקול סאבוופר שהוא נמצא בתא המטען או בחלק האחורי של הרכב, להגיע לשמשה הקדמית של הרכב יחד עם יתר הרמקולים. 

בכך, נוצר אפקט אקוסטי שנקרא " במה קדמית " , כל זה ע"י כוון מקצועי של המכשיר DSP, ולמעשה הנהג שומע הופעה של השיר על הדשבורד ושמשה הקדמית 

של הרכב. קייימים המון סוגי פירמות/ חברות שמייצרות את המכשירי המעבדים/פרוססורים/DSP, לי יצא לעבוד ולהשתמש עם HELIX ULTRA, גם עם מכשיר מעולה

RESOLUT דגם T וגם עם AUDISON, כאשר בחרתי להישאר עם RESOLUT דגם T ,  בשל תכונות המכשיר והצליל המיוחד שלו, שאני מאוד אוהב.

בתחום יחידת הראש - HU או הנגן, אני בחרתי להשתמש אם מכשיר אנדרואיד - T'EYES תואם מקור, עם יציאת צליל דיגיטאלי ואנלוגי, אגב החבר LANOSFORCE

שהוא אחראי תחום האודיו מולטימדיה בפורום זה, משתמש באחד הרכבים שלו במכשיר אנדרואיד דומה בשם : JOIYNG.

איכות הצליל מעולה ללא כל רעש אלטרנטור או רעש אחר, במיוחד בזכות כבל אופטי - TOSLINK שברכו זורם המידע בצורה דיגיטאלי למכשיר DSP.

בנוסף ולא פחות חשוב, פגשתי אנשים/חברים נהדרים, עם המון ידע ולב חפץ שמוכנים לתת עזרה ויעוץ,  עזרה והכוונה בבניית המערכת. חברים שהפכנו לידידי

נפש עבורי, כגון עומרי - KALMANGAR, אדי - LANOSFORCE, אריק - EXSOUND, יוסי אלפיין, יעקוב סנדור, אייל נחום, דניאל - קאר סיסטאם, יוני - YONIHAWKSS, ועוד הרבה חברים טובים. המפגשים שעורכים החברים תורמים המון לגיבוש החברים, לתחביב ולהווי  והאווירה הכיפית שיש בין החברים. בנוסף במפגשים אני לומד המון בתחום מהחברים, כולל מידע וידע על מגברים וכל ציוד חדש שנכנס לשימוש במערכות סטריאו SQ לרכב.

אני מציע לכל חבר הפורום או אורח בפורום, לבוא למפגשים ( 30.10.21 יש מפגש ), לקרוא את המאמרים המעולים שכתובים כאן בפורום, שהם ברמה גבוהה ביותר של האחראי התחום LANOSFORCE ויתר החברים שהוזכרו.

כן מציע לכל חבר חדש שרק רוצה לשפר את הסאונד/צליל ברכבו, לקרוא את כל המדריכים שאני כתבתי, בתקווה שאתם תוכלו ללמוד מהטעויות שלי, אשר עלו לי הרבה כסף !!

🥰 

20210724_195014.jpg

IMG_20210310_155310.jpg

20210701_224547.jpg

יוסי 2.jpg

רמקול עם כיסוי.jpg

IMG-20210326-WA0027.jpg

עריכה אחרונה על ידי Dani Cohen
הוספה ותיקון כתיב
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם מחדש אני נהנה לקרוא פוסטים שלך דני הכריש 

אכן יש לך מערכת מן השורה והרמות הגבוהות ועוד חברים מהפורום צריכים לשמוע ולהבין ב מה מדובר באמת חוויה מהנה

• אהבתי 1

גילוי נאות אני עובד בתחום האודיו לרכב . 
בעל עסק להתקנה ומכירת ציוד אודיו לרכב סאונד קלאב 

https://www.facebook.com/Soundclubgarage

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני אני שמח מאוד שאתה אוהב נהנה מהתחום, למדת הרבה והתרומה שלך גדולה מאוד לתחום ולחברה כאן.

אני מאחל לתחום שיצוצו עוד אנשים כמוך שלוקחים ברצינות את תחום הסטיראו לרכב ולא מזלזלים בשום פרט, התוצאות בסופו של דבר מדברות בעד עצמם מהמפגשון האחרון שנפגשנו ובכנות נהנתי  מכל רגע מלהקשיב למערכת שבניתה בזמן יחסית קצר ( לי בעבר לקח כמה שנים), יש עוד תיקונים קטנים לשלמות וזה באמת תיקונים קטנטנים ,אבל זה באמת ראוי להערכה איפה שאתה נמצא כרגע ביכולות המערכת ברכב ממש מוריד את הכובע ומאחל לך עוד שנים רבות ומהנות בתחום ובכלל.. בכל מה שאתה תורם.

• אהבתי 1

HU:Grunding GX3800 ,Amp Speakers :Ausidon.Vrx 4.300 SUB:Hertz es 300 old MidBass:Carwales CL6.5 3L MidRange:Carwales CL 3  Tweeter:  Carwales CL1+RIbbon amt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה דני יותר צעיר מכולם פה כוחות בלי סוף בן אדם סופר אנרגטי ושמח כיף שאתה איתנו.

אתה דבק מחבר בין כולם מעבר לתחביב.

בנוגע למערכת, תשאיר משהו לנכדים שרפת כבר איזה 100k שים ברקס אין לאיפה ללכת עוד מספיק עכשיו זה הרגע להנות מכל ההשקעה.

אין לזה סוף מי כמוני וכמוך יודעים 🙄

עריכה אחרונה על ידי kalmangar
  • אהבתי 1

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.9.2021 בשעה 23:44, Dani Cohen כתב:

עברה שנה מיום שהחלטתי לבנות מערכת אודיו/סאונד איכותי - SQ ברכב. שנה עם פעילות מאתגרת, לימוד של המון דברים חיוניים בתחום

נהניתי להקשיב למערכת ברכב במספר הזדמנויות בחודשים האחרונים,

יפה לראות שהיא היתה בתהליך של השתפרות.

אז ‏‎אם הצעירים חושבים שהכי חשוב להגיע לראש ההר. הזקנים כבר למדו שהרבה יותר חשובה הדרך,

והחכמים מבינים שמה שחשוב זו הנאה,

ובתחום הזה אתה בהחלט מנצח :)

עריכה אחרונה על ידי BEEKER
  • אהבתי 2

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, BEEKER כתב:

נהניתי להקשיב למערכת ברכב במספר הזדמנויות בחודשים האחרונים,

יפה לראות שהיא היתה בתהליך של השתפרות.

אז ‏‎אם הצעירים חושבים שהכי חשוב להגיע לראש ההר. הזקנים כבר למדו שהרבה יותר חשובה הדרך,

והחכמים מבינים שמה שחשוב זו הנאה,

ובתחום הזה אתה בהחלט מנצח :)

אכן אתה צודק, חבר יקר ומלומד BEEKER 🥰 אתה עזרתה לי המון להבין מה זה SQ, להבין איך צריכים לשמוע מערכת איכותית עם במה.

למדתי ממך איך להבין נתונים לגבי רמקולים ומגברים.

תודה לך שוב חבר יקר BEEKER על כל העזרה הרבה והחשובה שלך, שעזרה לי לבנות מערכת אודיו/סאונד איכותי ברכב.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 932 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...