Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקשת חוות דעת על סיאט אטקה חדשה

מאיה2009
שימו לב! השרשור הזה בן 1856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איני בקיא יתר על המידה בקטגורית הג'יפונים אבל ברצוני לתקן כמה מהדברים שנכתבו כאן. ראשית החלפת מצתים מדי שנתיים מתבצעת רק במנועי TSI הישנים. במנועים החדשים מחליפים מדי ארבע שנים וזה טווח סביר. אגב ברכב של אשתי המוסך המורשה אמר לי לא להחליף את המצתים גם בטיפול ארבע שנים מאחר והנסועה נמוכה.

נעבור לגיר: לאטקה יש שלוש שנות אחריות. גם אם הולכים על סצנריו סופר קיצוני לפיו יש צורך בהחלפת מצמדים כל שנתיים אזי ההחלפה הראשונה תבוצע באחריות מלאה וההחלפה השניה (לאחר ארבע שנים לפי נבואות הזעם) בתשלום. גם אם נניח (מה שלא עומד במבחן המציאות) כי צ'מפיון לא תשתתף בעלות ואפילו לא בחלקה אזי מדובר בהחלפה שעלותה כ-3000-4000 ש"ח. לאחר ההחלפה האוטו יכול לנסוע עוד שנתיים עד לתיקון הבא. כלומר הגענו לשש שנים, בעלות של נאמר 4000 ש"ח, קרי פחות מ-700 ש"ח בשנה. לא על זה הייתי מפיל רכישה של אוטו נח שמוצא חן בעיני ומוצלח בכל אספקט אחר.

חשוב לשים לב כי ככלל הרכבים הכוללים מנוע TSI וגיר DSG מציעים תצרוכת דלק נמוכה מהמתחרות. עלות החלפת המצמדים מתקזזת בקלות מול צריכת הדלק העודפת ברוב המתחרות, ודי בהשגת נתון של ק"מ אחד לליטר יותר בסיאט מול המתחרות כדי לבטל לחלוטין את עלות המצמדים. כל מה שמעבר לכך (ומול שתיינית כמו הקוגה למשל שהוצעה פה) הוא חסכון נטו. אלו השיקולים שהנחו אותי ברכישת רכב עם גיר DSG. צריך גם לזכור כי חלק לא קטן מהמתחרות הנוספות שהוצעו פה כוללות אף הן גיר דו מצמדי. על זה של היונדאי קונה למשל יש דיווחים כי הוא מגיע להתחממות שדורשת לעצור מיידית את הנסיעה (ראו כאן: http://www.netcar.co.il/focus.php?ix=85). גם הגיר של רנו ניסאן ממש לא נקי מבעיות ועלות תיקונן גבוהה יותר.

מה שכן - בסיאט תמיד היו ותמיד יהיו מבצעים. לכן מוצע להמתין למודל 2019, וגם אם המחיר יהיה גבוה בכמה אלפי שקלים תקבלו הרבה יותר מכך במכירה.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הטוסון \ ספורטאז נוחים ??

לטעמי בהיצע הנוכחי הם האפשרות האחרונה בכל סדר עדיפות , רכבים מיושנים כאשר משווים אותם מול אלטרנטיבות מודרניות.

מעבר לזאת הטיפולים אינם כה זולים.

הצפת הרכבים היא מסיבה אחת פשוטה , ליסינג עם הנחות עמוקות , יתרון לחברות הליסינג, חסרון לצרכן הפרטי.

קודם כל לא אמרתי שהם נוחים, פשוט כי לא נהגתי בהם.

אמרתי שהמחירים שלהם נוחים.

מי שפתחה/פתח את הת'רד, ביקש עלויות אחזקה נמוכות ולכן לא המליצו לו כאן על הסיאט.

ידוע לי מאנשים שמחזיקים ברכבים האלו שעלויות הטיפולים הם כמו במשפחתית ממוצעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת את הג'יפונים של מאזדה?

לדעתי סיאט זה רכב שהכי פחות מתאים לזוג מבוגרים, זה בדיוק ההפך הגמור ממה שהם מחפשים. ספורטיבי, קשה, מראה צעיר, יקר בטיפולים, , גיר קופצני בעיר ופקקים, לא הכי איכותי מבפנים.

תבדקי מאזדה cx-5 , לא הכי זריז אבל די איכותי ונוח.

המזדה cx5 הרבה יותר יקרה ולפי מה ששמעתי קופצנית..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
המחיר מגלם הנחה של 10 אלף ₪, הנחה יפה שניתנה בעת האחרונה במסגרת סדרת מבצעים (מחיר רגיל על הכביש עם כל התוספות שפותחת השרשור ציינה הוא 149 אלף ₪).

נראה שמחיר ההנחה יהפוך למחיר קבוע בפועל במסגרת ״מבצע מתמשך״ כמו שקורה לא אחת אצל סיאט.

אפשרות נוספת היא הסיאט ארונה, היא תתאים יותר לזוג מבוגרים, היא קטנה יותר ונוחה יותר לתמרון, זולה יותר.

למרות שהגיר הוא אותו גיר כמו באטקה ואם הרכב נפסל בגלל הגיר אז גם הארונה תפסל.

לגבי הגיר מדובר בסופו של דבר בשיקול כספי, החלפת מצמדים עולה כ- 4,000 ₪ לפי מה שקראתי בפורום, לא נורא כל כך ובמקרה הרע כנראה תהיה החלפה כל 40,50 אלף ק״מ (יש גם את נושא התחממות הגיר אבל לגבי גיר ה- dsg קראתי על כך רק לגבי מקרה אחד של האטקה).

אבל אני יכול להבין פסילה של רכב עם הגיר הזה, למי שרוצה שקט נפשי.

אם הארונה לא תיפסל, אז חשוב לדעת אם יש גם הנחות על הארונה? שכן רכישת האטקה בהנחה הנ״ל לעומת הארונה ללא הנחה, יכולה להביא למצב שהעלות האמיתית של ירידת הערך תהיה דומה לגבי שניהם.

אתה מתכוון שכל 50 אלף ק"מ בסיאט אטקה מחליפים גיר??

והאם ידוע לך אם הרכב אוכל שמן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

בימים אלא אני מחליף מצמד ומשאבת מיים - באסה, גם זה קורה - לא פתרו לגמרי את בעיית המצמדים ב DSG7 DQ200? כנראה שלא.האם זה הגיוני - לא חושב שזו שאלה של היגיון, סטטיסטית זה אפשרי, לרכב בשנתון הזה, וואלה מביך

האם אפשר להיות רגוע לשנים הקרובות - אם החלפת מצמדים אז יש לך שקט לכמה עשרות אלפי ק"מ עד שהמחשב גיר יתפגר (או שלא)

או שזו תופעה שתחזור - כנראה, מתישהו...

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חשבתי לרכוש את האטקה אבל ציפיתי שהמצמדים יישחקו בתדירות גבוהה בתוואי ההררי עירוני שבו אני נוסע ולכן ירדתי מהרכב הזה.

למרות שכיום אפשר לרכוש אחריות שנה שלישית לסיאטים ואז התקלות האלו במקרה הספיציפי שלך שהן קרו לאחר שנתיים להבנתי אבל לפני שלוש שנים, היו מכוסות באחריות במקרה כמו שלך.

להבנתי התקלות הללו צפויות לחזור ברכב שלך באותו טווח הזמן דהיינו בעוד כשנתיים, שנתיים וחצי מאחר והרכיבים שהורכבו לך הם אותם הרכיבים (לא ידוע לי על רכיבים כאלו ששופרו בשנתיים, שנתיים וחצי האחרונות).

באופן כללי, כמה קילומטרים עבר הרכב שלך ומה תוואי הנסיעה שלך (אזור הררי/ מישורי, עירוני/ בינעירוני, פקוק/ לא פקוק).

כמה עלה החלפת המצמדים וכמה עלה משאבת המים?

האם תיקנת במוסך מורשה או לא?

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...