Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורת חום מנוע נדלקת לאחר ניקוי רדיאטור.

2fast4ever
שימו לב! השרשור הזה בן 6985 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא רק שאויר תופס נפח ומקום של המים

משאבת מים עלולה להיתקלקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היה לי מקרה דומה.

אחרי שהאוטו שלי עבר תאונה, בחזרה מהמוסך גם אצלי נידלקה הנורה של החום מנוע והתחילו לנזול מים מהמיכל.

אחרי בדיקה, ראיתי שהמאוורים פשוט לא עובדים.

אחרי פירוק,הרכבה,התלכלכות ועצבים ראיתי שהמגעים החשמליים לא יושבים טוב.

אחרי חיבור טוב ונכון הבעיה ניפתרה.

תבדוק אם אצלך זאת לא אותה הבעיה.

מקווה שעזרתי.

איגור, שהגיע לפורום לפני מוטי והדבר היחיד שהוא מנהל זה מלאי התרופות שלו:-) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי המאווררים כן עובדים רק לאחר נסיעה ממושכת.......בניגוד למנורות שנדלקות מהר מאוד,השאלה באיזה כמות של חוסר מים הבעיה באמת בגלל אויר.

sani

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שהגזמתי קצת עם הת'רד הזה אבל שאלה קטנה.

על איזה כמות +- של אויר במערכת מדובר?כמות רצינית או מספיק שיהיה 50 מיליליטר אויר והפעולה תהיה לקויה?

כשזה קרה אצלי , לאחר שניקיתי רדיאטור והחלפתי נוזל קירור (G12 כמובן),

נכנס שם בערך חצי ליטר של נוזל קירור , אם לא יותר.

זה מאוד תלוי ברכב.... אצלי לדוגמא אין בכלל ברגי ניקוז, אלא צריך לפתוח את מיכל העודפים ולהשאיר את הרכב מונע כמה דקות , ואז מבחינים שמפלס המים יורד, כלומר האוויר עוזב את המערכת ומפנה מקום.

נ.ב. ניקיתי רדיאטור כי בא לי ... אני אוהב שכל חלקי הרכב במצב אופטימלי....

אני לא חושב שיש סיבה לא לנקות.

אני חושב שטיפול מקדים מונע צרות בעתיד.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב. ניקיתי רדיאטור כי בא לי ... אני אוהב שכל חלקי הרכב במצב אופטימלי....

.

יאללה יאללה

תפסיק להתנצל

תודה שהאוטו שלך עושה יותר בעיות מצרפתיה וזהו...:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאללה יאללה

תפסיק להתנצל

תודה שהאוטו שלך עושה יותר בעיות מצרפתיה וזהו...:wink:

ההערה היתה עבור צביקה, שנראה כאילו ממש עצבן אותו שאנשים מטפלים בדברים כל עוד הם תקינים.

האמת שאני מחפש מה לעשות באוטו , ברכב הקודם שלי כל פעם הייתי צריך לסדר משהו אחר...:-P

עכשיו קצת משעמם. (מקווה שימשיך להיות)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההערה היתה עבור צביקה, שנראה כאילו ממש עצבן אותו שאנשים מטפלים בדברים כל עוד הם תקינים.

האמת שאני מחפש מה לעשות באוטו , ברכב הקודם שלי כל פעם הייתי צריך לסדר משהו אחר...:-P

עכשיו קצת משעמם. (מקווה שימשיך להיות)

אייל, ברכב ישן יש פתגם שאומר "אם עובד, לא נוגעים".

ב 205 המדוברת היו שארי שמן במים והבחור רצה לנקות את המערכת, לגיטימי.

הבעיה שיש כרגע יכולה לנבוע מ-2 גורמים:

1. יש הרבה אויר במערכת שלא מצליח לצאת כמו שצריך.

2. אטם ראש מנוע דפוק או סדק בבלוק גורמים למעבר לחץ למערכת הקירור - וכך היא מתמלאת מחדש כל פעם באויר (הגיוני ומציאותי).

ברכב שלך הניקוז אויר מתבצע בגלל שיש פטנט לניקוז אויר אוטומטי (חור בקוטר 1 מ"מ במסגרת הטרמוסטט,לא בבוכנה עצמה אלא בכיפה שלה מסביב, בחלק העליון **או** פטנט אחר לניקוז. יש גם פטנט עם כדורית מתכת שמאפשרת מעבר אויר כאשר אינה במגע עם מים), אצלי למשל יש חור בקוטר של כ-1 מ"מ. החור מאפשר לאויר לעבור ולמלא את חלל הטרמוסטט במים כמו שצריך.

חבר שלי עם 205 גם כן התחיל לסבול מבעיות בנושא לאחרונה, ולאחר שהחליף טרמוסטט ויוניט מאוורר וראה שהבעיה לא נפתרת, החזרנו את היוניט הקודם + הטרמוסטט, ביצענו שוב שטיפה לרדיאטור וקדחתי בכיפה של הטרמוסטט חור של 1-1.5 מ"מ בחלקו העליון, מאז הכל שב על מקומו בשלום.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שיש כרגע יכולה לנבוע מ-2 גורמים:

1. יש הרבה אויר במערכת שלא מצליח לצאת כמו שצריך.

2. אטם ראש מנוע דפוק או סדק בבלוק גורמים למעבר לחץ למערכת הקירור - וכך היא מתמלאת מחדש כל פעם באויר (הגיוני ומציאותי).

ברכב שלך הניקוז אויר מתבצע בגלל שיש פטנט לניקוז אויר אוטומטי (חור בקוטר 1 מ"מ במסגרת הטרמוסטט,לא בבוכנה עצמה אלא בכיפה שלה מסביב, בחלק העליון **או** פטנט אחר לניקוז. יש גם פטנט עם כדורית מתכת שמאפשרת מעבר אויר כאשר אינה במגע עם מים), אצלי למשל יש חור בקוטר של כ-1 מ"מ. החור מאפשר לאויר לעבור ולמלא את חלל הטרמוסטט במים כמו שצריך.

חבר שלי עם 205 גם כן התחיל לסבול מבעיות בנושא לאחרונה, ולאחר שהחליף טרמוסטט ויוניט מאוורר וראה שהבעיה לא נפתרת, החזרנו את היוניט הקודם + הטרמוסטט, ביצענו שוב שטיפה לרדיאטור וקדחתי בכיפה של הטרמוסטט חור של 1-1.5 מ"מ בחלקו העליון, מאז הכל שב על מקומו בשלום.

איציק

זהו התשובה והפתרון ההגיוני והמקצועי ביותר שהוצע עד כה בשרשור!

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק

מסכים.

במקרה הספציפי הזה באמת עדיף שלא לגעת, כי נראה שיש בעיה שיכולה להתחיל באטם ולהגמר בסדק בבלוק , אבל ברכב בו הכל תקין, לא יזיק לנקות את הרדיאטור יחד עם החלפת נוזל הקירור השגרתית.

במקרה שלו, אין לי ספק שניקוי רדיאטור לא יפתור לו שום בעיה, כי המים ימשיכו להגיע לשמן / השמן ימשיך להגיע למים , אם לא טופל מה שגרם לכך.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמן מגיעה למים....אכן התופעה ממשיכה גם לאחר ניקוי רדיאטור,אך עפי דיברי המוסכניק אין מים בשן!

מה שכן לפני שנה כשקניתי את האוטו אמרו לי בבדיקה שיש קצת קורוזיה מה שעלול ביום מן הימים להביא לסדק בבולק אבל זה לגיטימי לגבי כל הצרפתיות לכן לא יחסתי לזה חשיבות מירבית.האם יתכן שמדובר בסדק בבולק?!אם כן כיצד אם בכלל ניתן לפתור את הבעיה?

ד"א,אין עשן לבן מהאגזוז,והמנורות של חום מנוע לא נידלקות יחד עם כל המנורות ברגע סיבוב הסוויץ' עם זה משנה משהו.רק בנסיעה.

(מחר האוטו יכנס למוסך)

sani

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההיתי היום אצל הבחור שעשה את הניקוי רדיאטור,האויר מנוקז בצורה טובה.

אחרי הניקוי כאשר ההיתי מסובב את המפתח,ברגע שכל המנורות בלוח השעונים אמורות להדלק המנורה של השן והחום מנוע לא היו נידלקות,היום החשמלאי במקום גילה שמדובר בחוט רופף שמחובר ליוניט,הוחלף,אכן כל המנורות נידלקות רק עכשיו בזמן נסיעה המנורת חופ מנוע נידלקת הרבה יותר מהר!!!!הוא לא הצליח לעלות על הבעיה וקיצר את היוניט של הוונטות כך שיהיה רק מצב אחד לוונטות,בוא שניהם יעבדו יחד.

הוא אמר לי שיכול להיות שזה היוניט שנמצא ליד הטרמוסטט שגורם לכל הבעיות וצריך להחליפו,מה היוניט הזה?מה הוא עושה?למה הוא מחובר?אני לא יודע......

האם הבעיה יכולה להיות מיוניט באמת או שלהתחיל לחשוב על הראש מנוע?

למי שזוכר בעבר הייתה לי בעיה של שמן במיכל המים,לאחר ניקוי הרדיאטור הבעיה לא חזרה יותר!

sani

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

הרכב היה היום במוסך,ועפ"י דיברי בעל המוסך מדובר כנראה בפקונג ראש(כיוון מעט מאוד שמן במים שבוכיים לאחר ניקוי רדיאטור) או במקרה הכי גרוע כל הראש מנוע,ומה שאני לא רוצה לחשוב עליו בכלל....סדק בבלוק...

sani

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שהעמסתי קצת על הת'רד הזה,פשוט ההיתי חייב לתת עידכון נוסף (ואחרון,אני מקווה),וכמובן להודות לכל המשתתפים בוא.

אז ככה:

אחרי יומיים מתישים של עבודה על האוטו עלה המוסכניק על הבעיה,לא סדק בבלוק לא ראש ולא פאקונג!!! בסה"כ יוניט מאפן\טרמוסטט שעשה חיים קשים!שכנראה היה זה שקיצר,למה הוא התחיל לעבוד אחרי הניקוי רדיאטור,אין לי מוסג.....

אבל הדבר היחיד שעדיין מתריד אותי הם השרידי שמן שנשארו לי במיכל המים.....והאוטו לא מתחמם!כנראה סתם שרידים שנשארו מהניקוי ועכשיו צפים להם בנחת...

ד"א יש גם ליכלוכים לבנים כאלה במיכל המיים...שתו זה?

sani

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6985 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...