Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוק מכירת רכב משומש - האם הסתרת תקלה שלא טופלה היא עבירה?

שימו לב! השרשור הזה בן 3367 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היתה לי אתמול תקרית בעת ניסיון לרכוש רכב מחברת הטרייד-אין של לובינסקי. בדקה ה- 90 התברר לי שמתדפיס הטיפולים שנמסר לי במשרדם הושמטו כל הטיפולים בהם הוחלפו חלקים ברכב. איש המכירות אמר לי "לאוטו לא היו בעיות, הוא עבר רק טיפולים תקופתיים", ונתן לי את התדפיס שהפיק לאחר ששיחק עם המחשב כמה דקות. בפרט, התברר שימים ספורים לפני שהטרייד-אין קנה את הרכב, הוא היה במוסך עקב תלונה של הלקוח, שבחר במודע לא לתקן את התקלה אלא "לשים פלסטר". הטרייד-אין שייך ליבואן, ומכאן שידוע לו היטב על הסיפור - הן במעמד קנית הרכב והן בניסיון למכור לי אותו.

אני מחזיק בתדפיס "המבושל" וכן בצילום של הטיפולים המופיעים במחשב המוסך (השגתי אותם עם קצת קשרים) והושמטו.

והשאלה: לפי נוסח החוק המלא היה חייב הטרייד-אין לדווח על "פגיעות קודמות". האם הסתרת הפגמים המכניים הם עבירה על חוק זה?

אם לא, האם מדובר בעבירה על כללי "גילוי נאות" או חוק אחר?

זה חשוב, כי לפי כללי הטרייד-אין הם זכאים להשאיר לעצמם 500 ש"ח שלי לאחר שלכאורה אני ביטלתי את העסקה "מסיבה כלשהי". חוצמזה, שרפתי עליהם יומיים עבודה בסיפור הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה רוצה?

את הכסף? פיצוי?

קודם כל תפנה בכתב באופן מסודר עם צילומים של כל העדויות ותבקש.

לא יתנו...

יש פייסבוק, YNET בתי משפט...

מדהים כמה כולם מושחתים במדינה, ר"מ, נשיא, שרים, משטרה.. רפובליקת בננות. לפעמים אני חושב שאחמניג'ד רק היה עושה לנו טובה.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו הונאה. מחובתך לפרסם את הפרטים, שכל באי הפורום יבינו עם מי יש להם עסק כשהם הולכים לרכוש רכב במיטב כספם.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל בחוק ,בין מידע לבין פגיעות!!

מידע יכול לספק לך המוסך המטפל, פגיעות אמור לספק לך הסוחר ככל שהוא יודע על כך.

לכן הטכניקה הנכונה היא לבקש מבעל הרכב שיוציא לך את כל המידע שיש לו על הרכב, שם כבר תראה את כל ההיסטוריה.

מה שאותו פקיד עשה זו רמאות לשמה כאשר הוציא לך ממחשבי היבואן רק קטעים נבחרים ולא את כל ההיסטוריה .

הייתי מדיין לו את הצורה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכאורה יש כאן עבירה על חוק מכירת רכב משומש (זכאות למידע וגילוי נאות), תשס"ח - 2008.

http://www.consumers.org.il/files/files/madrih-car/hok-car.pdf

החוק מתייחס גם למסירת מידע חלקי או מוטעה, ואינו מתייחס רק לתקלות אלא להיסטוריה של הטיפולים ברכב ולכל מידע הנמצא בידי הסוחר או חברת ביטוח לגבי הרכב.

השאלה היא מה אתה רוצה להשיג: פיצוי, חשיפה, הוקעה, נקמה (כולם ביחד או כל אחד לחוד)?

אפשר לפנות בתלונה למשטרה, למשרד הכלכלה [הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן], או ישירות ללובינסקי טרייד.

האם אפשרו לך לבטל את העסקה ללא תשלום?

האם התלוננת על פעולת איש המכירות בפני מנהליו? אם כן , מה הייתה תגובתם?

עריכה אחרונה על ידי COMMANDER
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זו חובתך האזרחית לחשוף איש המכירות הנכלולי. לרובנו אין קשרים במוסך והיינו קונים חתול בשק.

לא יודע מה אומר החוק אבל השכל הישר אומר שזה מעשה שלא יעשה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המפקד

אתה מתבלבל

בחוק יש4 גורמים

לקוח, מוסך, מבטח ועוסק.

הוא היה אצל עוסק ולא אצל מוסך או מבטח.

ואותו עוסק התיימר להוציא לו מידע גם כמוסך וכאן כשל!!

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקשרתי לשירות הלקוחות שלשום, והם לא חזרו אליי. אז התקשרתי שוב, והתברר שהם בחרו להפנות אליי את אותו מנהל עליו התלוננתי. הוא לא התקשר אליי בכלל, אבל מסר את טענתו לפיה ״הוצגה בפני הסטוריה מלאה של הרכב״. הבהרתי להם שאני מתקדם עם הנושא ויש להם שהות לחזור אליי ולהסביר האם זו מעידה מקומית. לא שאלתי ישירות על החזרת הפיקדון כי אני מחכה עדיין שיחזור אליי מישהו בכיר.

בינתיים התברר לי עוד משהו מעניין - דיברתי עם הבעלים הקודם של הרכב, והוא אמר שלובינסקי לקחו את הרכב לבדיקה מקיפה כאשר הם קנו אותו ממנו ולא ויתרו לו על שום פגם שמצאו, ומכאן שיש להם במערכת גם סיכום בדיקה מטעמם, הם מודעים היטב למצב הרכב, אך הם לא טרחו לציין זאת או להציג את הממצאים. כשאני מוכר רכב אני מראה כל מה שעבר עליו וכל בדיקה שמישהו ביצע בו, אבל ניכר שהם מתנהלים אחרת.

אעדכן אחרי שיחזרו אליי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה,

"המפקד אינו מתבלבל - הוא בוחן את כל האפשרויות.":wink:

העוסק במקרה זה הוא שלוח של היבואן ויש לו גישה מלאה להיסטורית הטיפולים של הרכב, ולפיכך באחריותו לספק את המידע שעלול להשפיע על העסקה.

לא התכוונתי לאמור שיש לו אחריות למידע על העבר הביטוחי של הרכב, אם כי במקרה של לובינסקי, יכול להיות שהוא גם המבטח (לוביט).

העיקר: הסתרה חלקית של נתונים היא לכאורה עבירה על חוק מכירת רכב משומש.

הסוכן ש"ערך" את ההיסטוריה ביצע עבירה אתית אשר לא הגיעה (לדעתי) לכדי עבירה פלילית מכיוון שהעסקה לא התבצעה.

במקרה זה גם לא ידוע האם הנתונים שסוננו היו מעידים על פגם מהותי ברכב, אבל ההצהרה שניתנה בע"פ (רק טיפולים תקופתיים) סותרת לכאורה את העובדות.

eyalzo, לובינסקי לא חייבים להציג לך את הבדיקות שערכו לרכב כאשר קיבלו אותו מן הבעלים הקודם. במסגרת הכנת הרכב למכירה הם נוהגים לתקן בו תקלות קוסמטיות ולהחליף רכיבים בלויים. גילוי נאות: רכשתי מלובינסקי שני כלי רכב משומשים ולא מצאתי כל דופי בהתנהגותם. קיבלתי תדפיס של הטיפולים ובו מידע על תיקון תקלה והחלפת רכיב. גם האחריות שקיבלתי כובדה במלואה.

אני מקווה שזו מעידה של אותו סוכן ולא מדיניות של לובינסקי טרייד. בכל מקרה הייתי מצפה לתגובה עניינית שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזרתם לי מאד!

ההערות פה, שהעוסק במקרה זה מתיימר להיות גם המוסך, זה קטע מעניין. אז יש לי שתי נקודות:

1. באתר של לובינסקי טרייד הם מכריזים "הסטורית טיפולים מלאה".

2. בתדפיס שהוציאו לי כתוב "כרטיס מעקב מכונית" ומופיע "מוסך שרודר" בפינה.

אלו בוודאות שני ניסיונות ליצור אשליה שזה כל מה שקרה לרכב, ומכאן שזו עבירה בלי קשר לשאלה האם חובתם להראות היסטוריה מלאה.

דרך אגב, מנהל הסניף התקשר אליי והודה בפה מלא שהם הציגו לי רק טיפולים שגרתיים, וטען שהוא מחוייב להציג רק פגיעות. אני מתקדם לאיסוף תיעוד מנפגעים נוספים. תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3367 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...