Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה לקנות ומתלבט בין ליסינג תפעולי/ליסינג פרטי/או קניה של רכב מ-2012

embedded
שימו לב! השרשור הזה בן 3605 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היה פה תחשיב עלויות לרכב יד 2 משנת 2012 מוגזם במידת מה הייתי אומר.

כשאני קניתי את ה-C4 שלי שהייתה בת 3 במשך 3 שנים היא רק עשתה טיפול 30,000 ורק אחרי זה התחילו התיקונים הנוספים. אז רכב שנת 2012 אמור לתת עוד 4 שנים של שקט וללא הוצאות לא צפויות.

כמובן שכול רכב לגופו ובטח גם יש משקל לשימוש/שמירה של הרכב אבל אפשר נראה לי להגיד שבנסיעה המדוברת אמור להיות לו לפחות 3 שנים של שקט עם הוצאות רגילות של טיפול תקופתי ולא יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני עדיין מתלבט בין ליסינג מהעבודה לבין ליסינג פרטי לבין קניית יד שנייה.

תעזרו לי לעשות סדר בדברים:

ליסינג מהעבודה

===========

יתרונות: דלק ללא הגבלה, רכב חדש, ראש שקט, פינוק

חסרונות: 3K מהנטו באופן קבוע (אני מברר עם השכר לגבי מספר מדוייק)

ליסינג פרטי

========

יתרונות: רכב חדש, הם נותנים טיפולים מתנה או משהו בסגנון?

חסרונות: הלוואה ועל כזאת משלמים ריבית (מישהו יכול לתת סדר גודל של תוספת תשלום בסוף התקופה?), דלק על חשבוני

מה לגבי ירידת ערך?

יד שנייה:

=========

יתרונות: מחיר

חסרונות: לא יודע מה עבר על האוטו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בליסינג פרטי אין טיפול מתנה אבל אתה כן יכול לרכוש (בתוספת תשלום) מן חבילת אחזקה שתכלול טיפולים שנתיים וביטוח דרך חברת הליסינג. מכיוון שמדובר ברכב חדש וכל תקלה שתצוץ בו תכוסה במסגרת האחריות, זה אומר הלכה למעשה שההתעסקות היחידה שלך עם אחזקת הרכב היא לנסוע למוסך ולזרוק שם את הרכב.

לגבי התשלום בליסינג פרטי - התשלום בסוף התקופה משתנה בהתאם לעסקה, יש כמה סוגים של עסקאות כאלו. היום קצת יותר נפוצה השיטה בה אתה משלם רק את ירידת הערך של הרכב במהלך התקופה שהוא אצלך, ואם אתה רוצה לקנות את הרכב בסוף התקופה אתה קונה אותו במחיר מחירון לוי יצחק מינוס 10-12 אחוז. יש גם עסקאות ליסינג פרטי אחרות, בהם מחיר אופצית הרכישה קבוע מראש ותלוי בכמה כסף שילמת במהלך התקופה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בליסינג פרטי אין טיפול מתנה אבל אתה כן יכול לרכוש (בתוספת תשלום) מן חבילת אחזקה שתכלול טיפולים שנתיים וביטוח דרך חברת הליסינג. מכיוון שמדובר ברכב חדש וכל תקלה שתצוץ בו תכוסה במסגרת האחריות, זה אומר הלכה למעשה שההתעסקות היחידה שלך עם אחזקת הרכב היא לנסוע למוסך ולזרוק שם את הרכב.

לגבי התשלום בליסינג פרטי - התשלום בסוף התקופה משתנה בהתאם לעסקה, יש כמה סוגים של עסקאות כאלו. היום קצת יותר נפוצה השיטה בה אתה משלם רק את ירידת הערך של הרכב במהלך התקופה שהוא אצלך, ואם אתה רוצה לקנות את הרכב בסוף התקופה אתה קונה אותו במחיר מחירון לוי יצחק מינוס 10-12 אחוז. יש גם עסקאות ליסינג פרטי אחרות, בהם מחיר אופצית הרכישה קבוע מראש ותלוי בכמה כסף שילמת במהלך התקופה.

מה גובה הריבית? כמה בערך אצטרך לשלם בסוף החוזה?

אם אני מבין נכון החסרון הגדול בשיטה הזו היא הריבית שאותה משלמים אבל בתמורה מקבלים רכב חדש עם שקט יחסי.

אני צודק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגביי רכישה של רכב שהיה בליסינג/השכרה מחברה גדולה ומוכרת בה תקבל היסטורית טיפולים מלאה?.

אגב לגביי האוונסיס, ראיתי ביד 2 כמה עם ק"מ נמוך ויד ראשונה, רשום במודעות שהן מטופלות בחברה.

לדעתי זה יכל להתאים לך, כדאי לבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגביי רכישה של רכב שהיה בליסינג/השכרה מחברה גדולה ומוכרת בה תקבל היסטורית טיפולים מלאה?.

אגב לגביי האוונסיס, ראיתי ביד 2 כמה עם ק"מ נמוך ויד ראשונה, רשום במודעות שהן מטופלות בחברה.

לדעתי זה יכל להתאים לך, כדאי לבדוק.

האוונסיס יכול להתאים מבחינת תא מטען?

אני מחפש גרסת סטיישן שאוכל להכניס בקלות 2 עגלות ועוד צעצועים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה גובה הריבית? כמה בערך אצטרך לשלם בסוף החוזה?

אם אני מבין נכון החסרון הגדול בשיטה הזו היא הריבית שאותה משלמים אבל בתמורה מקבלים רכב חדש עם שקט יחסי.

אני צודק?

החיסרון בשיטת הליסינג הפרטי הוא שבסוף, לעשות ליסינג פרטי בעצמך יעלה לך פחות. בנוסף גם היצע הדגמים שיש לך בליסינג פרטי מוגבל להיצע הדגמים שיש בחברת הליסינג. אין ממש גובה ריבית בעסקאות האלו כי זה שקשוקה שמערבבת את גובה הריבית עם ההנחה שחברת הליסינג מקבלת על רכב ספציפי עם הערכה של החברה לגבי ירידת הערך האמיתית של הרכב.

כמה בערך תצטרך לשלם בסוף החוזה? אם אתה הולך על השיטה הראשונה שציינתי את תצטרך לשלם את מחיר המחירון של הרכב מינוס 12 אחוז. כמה זה? בין 40 אלף ש"ח לרכב מיני קטן ל-800 אלף ש"ח לפורשה פאנאמרה טורבו. בהנחה ואתה הולך על רכב משפחתי סטנדרטי זה משהו בסביבות ה-60-70 אלף ש"ח. אבל אף אחד לא משלם את זה באמת, כל הרעיון של ליסינג פרטי כזה הוא שאתה זורק את הרכב לחברת הליסינג ומתחיל עסקה חדשה עם רכב חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להשוות את השיקול הכלכלי פה:

https://www.savetax.co.il/CarCostsCalculator.aspx

אני חפרתי על זה לא מעט - אולי יעזור לך:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?524089-%D7%A8%D7%9B%D7%91-7-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%AA-%D7%9C-30K-%D7%A7-quot-%D7%9E-%D7%91%D7%A9%D7%A0%D7%94-%D7%9C%D7%99%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%92-%D7%90%D7%95-%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%94-%D7%9E%D7%A9%D7%A0%D7%AA%D7%95%D7%9F-%D7%A1%D7%91%D7%99%D7%A8

נתונים מעט שונים אבל העיקרון זהה.

בקניה יד2 יש גורמים לא-כלכליים שאתה צריך לשקלל בהתאם לאופי והנטיות שלך.

לא לכולם מתאים להתחיל לפרסם מודעות, להתמקח עם קונים/מוכרים, לתזז בין מכוני בדיקה/מוסכים/בירור שיעבודים, להתעסק עם מוסכים על טסט/טיפולים/יד2 ולשרוף ימי עבודה, ביטוחים, תביעות/ירידת ערך במקרה של תאונה ועוד.

כמה זה שווה בכסף? זה כבר תלוי בך...

בליסינג תפעולי ממקום העבודה יש גם גילום שווי לצרכי מס והפסד של תנאים פנסיוניים מעבר להורדת הנטו.

בכל במחשבון לעיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די נוטה לקנות אוטו יד שנייה - שנת 2013

קראתי ביקורות ממש טובות על קיה סיד סטיישן 2013, נראה שקשה לקנות אחת כזו ממה שבדקתי ביד2.

למישהו יש את הרכב הזה ויכול לחוות דעה?

הבנתי שלקיה יש גם 7 שנות אחריות, מה האחריות הזו כוללת?

זה גם יכול להוות פקטור חשוב כי הרכב יהייה עדיין תחת אחריות.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

7 שנות אחריות כוללות מנוע, גיר ומכלולי הנעה. מותנת בטיפול במוסכים מורשים של קיה ולא רלוונטית לרכבים יוצאי ליסינג אלא רק ללקוחות פרטיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אני מתכנן לקנות אוטו בבעלות פרטית לא ליסינג.

איך המוסכים המורשים של קיה?

קיה סיד סטיישן 2013 הוא אוטו אמין? יש בעיות ידועות שכדאי לדעת לפני קנייה?

האוטו מומלץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לתת חוות דעת על כל מוסכי היבואן. בכל רשת תמצא מוסך שנותן משירות ומחירים טובים ויותר וכאלה שפחות. תמיד צריך לעשות השוואה וקבלת הצעת מחיר לפני שנכנסים לטיפול. כך למשל, במוסך מורשה של צ'מפיון מוטורס בב"ש טיפול קטן עולה קרוב ל 700 ש"ח (החלפת שמן+מסנן שמן) ובמוסך אחר 500 ש"ח, לאותו הרכב. גם אצל יבואן הונדה, למרות ששולחים לך SMS עם הצעת מחיר לטיפול, אני תמיד מבקש הנחה ומקבל וכמובן ההבדל בשירות מורגש בין המוסכים השונים (אני למשל מטפל בהונדה שלי במוסך "בני את מאיר" באשקלון ואני מאוד מרוצה).

אמינות מושפעת לא מעט מצורת התחזוקה של הרכב ובסגנון הנהיגה שלך, אם תתחזק את הרכב כראוי ותנהג בצורה רגילה ולא אגרסיבית מדי, יהיו תקלות פה ושם אבל בד"כ לא תקלות רציניות (אין מה לעשות, רכב זה כמו ילד כשאתה חוגג לו יום הולדת- ככל שעובר הזמן אתה מרים אותו יותר פעמים על הכיסא, ככה גם רכב שמתיישן- אתה בד"כ תעלה אותו יותר פעמים על הליפט במוסך :wink:).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזור 90-100 א' ש"ח אתה כבר יכול לקנות משפחתית חדשה בעיסקת 0 ק"מ דרך חברות הליסינג.

תן הצצה ב:

motodeal.co.il

motori.co.il

אפשר הסבר למחירים?

כישראלי טוב אני תמיד מחפש מאיפה מנסים לדפוק אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3605 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...