Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בתכנון מסע נהיגה - גרמניה, אוסטריה, שוויץ, איטליה, צרפת - BMW M3

someone2
שימו לב! השרשור הזה בן 3706 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ציינת שיש לכם סמארטפון, אז הנה עוד משהו:

http://www.bimmerfest.com/news/560786/the-ultimate-drive-helps-with-trip-planning.-hit-the-fun-roads!/

Porsche 911 GT2

BMW 335i 2011

Mini Cooper JCW 2009 - GONE

BMW M3 2006 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם אתה מתכון להשתמש בסמארטפון לניווט הזהר - הסמארטפונים אוהבים AGPS. גם ספק הסלולר שלך אוהב, כיון שזה מכניס לו הרבה כסף.

מציע לכל לקרוא ולהפנים את השרשור הבא (ולסלוח ל-spectator על הציניות).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסלול שלך מצויין. כמה שאני מקנא בך... :D

אני יכול להתייחס רק לחלק האיטלקי-שוויצרי-גרמני, אז להלן התייחסותי:

1. דרך 13 בשוויץ יפה מאוד וכך גם 28 שהומלצה בטופ גיר, אבל לטעמי כביש 27 באיזור סנט מוריץ לוקח את הכתר. שווה לוותר על הנסיעה ב-28 העמוס יותר ולנסוע דרכו לסטלביו (ציינת נכון - לא יעד חובה. אני בכלל לא התלהבתי).

2. שים לב שיש למעשה שתי דרכי 13 בשוויץ - דרך אחת חדשה והשניה ישנה (כאשר החדשה היא כביש אגרה, כמו הרוב המוחלט של הכבישים השוויצרים, והישנה היא לא). מומלץ מאוד להצמד לדרך הישנה, במיוחד בקטע שליד הכפר San Bernardino. שם, איפה שהכביש החדש יקח אותך במנהרה משעממת (ובתשלום נוסף, כצפוי מהשוויצרים), הכביש הישן הוא למעשה מעבר הרים עתיק. הוא אמנם צר מאוד אך סלול היטב ושומם כמעט לחלוטין (רוב המכוניות בוחרות לנסוע בדרך הבטוחה למטה). הנופים עוצרי נשימה - במיוחד אם שפר מזלכם ואין ערפל שיסתיר את המראה מפסגות ההרים.

3. כביש SS241 באיטליה - בחירה מעולה! כביש מדהים, ריק ויפה. מכיוון שאתה עושה בדיוק את המסלול שלי (Bolzano באיטליה ל-Lienz באוסטריה) - אני ממליץ מאוד (מאוד!) עליו - תוכל למצוא מפה שלו כאן. בניתי אותו על סמך המלצות באתר Alpineroads, בהתחשב בזה שהיה לי רק יום אחד להקדיש לדולומיטים. מכל השהיה שלי באלפים, זה ללא ספק היה היום המהנה ביותר. הכבישים ברובם סלולים היטב ודי ריקים (אם אתה לא נוסע באוגוסט, ואתה לא) - והנופים מדהימים. אגב, Cortina d'Ampezzo היא עיר נחמדה, אבל לא בטוח שהייתי מתעכב בה יותר מדי.

4. האיזור של העיר פוזן וטירת נוישוונשטיין יפיפה ומשופע בכבישי נהיגה לא אופיניים לגרמניה. בזמנו ה-GPS של הרכב לקח אותי בדרכים מוזרות שמאוד נהנתי מהן - אני לא זוכר להגיד לך את מספרי הכבישים. בהחלט איזור מומלץ לתייר בו, למרות שהטירה עצמה קצת עמוסה, כצפוי.

בכל מה שקשור למלונות בדרך שלך שאני יכול להמליץ עליהם:

1. בפרבר ליד מינכן, נמצא מלון חביב מאוד בשם Stay2Munich, שמוכר בעיקר בקרב המקומיים. המלון חדש, נעים מאוד ומגיש ארוחות בוקר מצויינות (גם המסעדה למטה טובה מאוד). המחירים נמוכים מאוד ביחס למינכן עצמה - כ-60 אירו ללילה לחדר זוגי. רק קח בחשבון שחלק מהצוות מתקשה לדבר באנגלית.

2. בעיירה Nova Levante שעל כביש SS242 נמצא מלון Hotel Tyrol - מלון משפחתי שמגיש פיצה מצויינת ומציע אף הוא מחירים נמוכים. מומלץ.

3. בעיירה בת הרחוב האחד Birnbaum שליד Lienz, נמצא מלון קטן בשם Gasthof Zur Post (שם מאוד נפוץ למלונות באוסטריה ובגרמניה) - אותו מפעילה משפחה חביבה עם כלב גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציינת שיש לכם סמארטפון, אז הנה עוד משהו:

http://www.bimmerfest.com/news/560786/the-ultimate-drive-helps-with-trip-planning.-hit-the-fun-roads!/

נחמד מאוד! הורדתי.

אם אתה מתכון להשתמש בסמארטפון לניווט הזהר - הסמארטפונים אוהבים AGPS. גם ספק הסלולר שלך אוהב, כיון שזה מכניס לו הרבה כסף.

מציע לכל לקרוא ולהפנים את השרשור הבא (ולסלוח ל-spectator על הציניות).

אני אנטרל לחלוטין את האפשרות של גלישה בחו"ל. התוכנות שיש לי לא מצריכות AGPS.

המסלול שלך מצויין. כמה שאני מקנא בך... :D

אני יכול להתייחס רק לחלק האיטלקי-שוויצרי-גרמני, אז להלן התייחסותי:

1. דרך 13 בשוויץ יפה מאוד וכך גם 28 שהומלצה בטופ גיר, אבל לטעמי כביש 27 באיזור סנט מוריץ לוקח את הכתר. שווה לוותר על הנסיעה ב-28 העמוס יותר ולנסוע דרכו לסטלביו (ציינת נכון - לא יעד חובה. אני בכלל לא התלהבתי).

2. שים לב שיש למעשה שתי דרכי 13 בשוויץ - דרך אחת חדשה והשניה ישנה (כאשר החדשה היא כביש אגרה, כמו הרוב המוחלט של הכבישים השוויצרים, והישנה היא לא). מומלץ מאוד להצמד לדרך הישנה, במיוחד בקטע שליד הכפר San Bernardino. שם, איפה שהכביש החדש יקח אותך במנהרה משעממת (ובתשלום נוסף, כצפוי מהשוויצרים), הכביש הישן הוא למעשה מעבר הרים עתיק. הוא אמנם צר מאוד אך סלול היטב ושומם כמעט לחלוטין (רוב המכוניות בוחרות לנסוע בדרך הבטוחה למטה). הנופים עוצרי נשימה - במיוחד אם שפר מזלכם ואין ערפל שיסתיר את המראה מפסגות ההרים.

3. כביש SS241 באיטליה - בחירה מעולה! כביש מדהים, ריק ויפה. מכיוון שאתה עושה בדיוק את המסלול שלי (Bolzano באיטליה ל-Lienz באוסטריה) - אני ממליץ מאוד (מאוד!) עליו - תוכל למצוא מפה שלו כאן. בניתי אותו על סמך המלצות באתר Alpineroads, בהתחשב בזה שהיה לי רק יום אחד להקדיש לדולומיטים. מכל השהיה שלי באלפים, זה ללא ספק היה היום המהנה ביותר. הכבישים ברובם סלולים היטב ודי ריקים (אם אתה לא נוסע באוגוסט, ואתה לא) - והנופים מדהימים. אגב, Cortina d'Ampezzo היא עיר נחמדה, אבל לא בטוח שהייתי מתעכב בה יותר מדי.

4. האיזור של העיר פוזן וטירת נוישוונשטיין יפיפה ומשופע בכבישי נהיגה לא אופיניים לגרמניה. בזמנו ה-GPS של הרכב לקח אותי בדרכים מוזרות שמאוד נהנתי מהן - אני לא זוכר להגיד לך את מספרי הכבישים. בהחלט איזור מומלץ לתייר בו, למרות שהטירה עצמה קצת עמוסה, כצפוי.

בכל מה שקשור למלונות בדרך שלך שאני יכול להמליץ עליהם:

1. בפרבר ליד מינכן, נמצא מלון חביב מאוד בשם Stay2Munich, שמוכר בעיקר בקרב המקומיים. המלון חדש, נעים מאוד ומגיש ארוחות בוקר מצויינות (גם המסעדה למטה טובה מאוד). המחירים נמוכים מאוד ביחס למינכן עצמה - כ-60 אירו ללילה לחדר זוגי. רק קח בחשבון שחלק מהצוות מתקשה לדבר באנגלית.

2. בעיירה Nova Levante שעל כביש SS242 נמצא מלון Hotel Tyrol - מלון משפחתי שמגיש פיצה מצויינת ומציע אף הוא מחירים נמוכים. מומלץ.

3. בעיירה בת הרחוב האחד Birnbaum שליד Lienz, נמצא מלון קטן בשם Gasthof Zur Post (שם מאוד נפוץ למלונות באוסטריה ובגרמניה) - אותו מפעילה משפחה חביבה עם כלב גדול.

1. אנחנו לא חייבים ללכת ל-DAVOS. להפך, נראה לי שסט מוריץ יותר מעניינת, אם כי אני לא בטוח לגבי המחירים שם. תודה על העצה.

2. לגבי SAN BERNARDINO - אני מכיר את העניין, אנחנו כמובן נלך בדרך היותר "מעניינת" :)

3. את האמת הוספתי את הדרך לאחר חיפוש באינטרנט, וראיתי גם את המפה שלך מקודם. בנוסף להמלצות הרבות על הדולומיטי וההמלצה לעבור ב- GLOSSGLOKCNER באוסטריה, נראה לי שזה יצא ממש יפה.CORTINA היא רק בדרך, אנחנו רק מתכוונים לעצור לשינה.

אגב - יש המלצות לאיזה מסלול הליכה בטבע (שלא מצריך יממה שלמה)?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיהיה לך מסלול סופי, פרסם אותו בבקשה, ותן לנו סקירה אחרי שאתם חוזרים... תשאיר משהו לדורות הבאים (ול- European Delivery הבא בע"ה)

תהנו ותחזרו בשלום

Porsche 911 GT2

BMW 335i 2011

Mini Cooper JCW 2009 - GONE

BMW M3 2006 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיהיה לך מסלול סופי, פרסם אותו בבקשה, ותן לנו סקירה אחרי שאתם חוזרים... תשאיר משהו לדורות הבאים (ול- European Delivery הבא בע"ה)

תהנו ותחזרו בשלום

בהחלט :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) נסיעה לאזור FUSSEN בגבול בין גרמניה לאוסטריה - ארמון Neuschwanstein ו- Schlosse Hohenschwangau

2) נהיגה ב- GLOSSGLOKCNER ALPINE ROAD לפי המלצתכם

3) נהיגה בהרי ה- DOLOMITI ושהייה ב CORTINA D'AMPEZZO

תודה על הטיפים!!

יופי של מסלול - מאוד נופי. אתה תהנה מאוד, גם מהכבישים הסובבים.

גם הוספת ה-Neuschwanstein היא בחירה טובה, רק קחו בחשבון שעמוס שם לעייפה תמיד.

אחרי סימנתי V ליד ה-Grossglockner, בספטמבר הקרוב נסמן V ליד ה-Stelvio Pass / כבישי הדולמיטים.

עוד שבוע למנאייק (ה-טיול הגדול) :wink:

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3. אתה עובר בריביירה האיטלקית ליד SAN REMO. בסן רמו עד לפני כמה שנים היה סבב שנתי של ה WRC. הייתי פעמיים במירוץ בשנים 1999 ו-2000 והוא נערך בהרים מעל סאן רמו. תעשה קצת שיעורי בית ועשה את אותו מסלול. אתה כבר ממש שם, והכבישים מדהימים (אם היו מספיק טובים בשביל לארח סבב ב- WRC)

אני לנצח יתחרט על כך שלא הזדמן לי לטוס ולצפות בראלי הזה כשהיה בשיאו (סוף שנות ה-90', תחילת ה-2000).

חלום שכבר לא אזכה להגשים.

Thumbs up על כך שניצלת הזדמנות והיית שם.

Opel Astra K 2018 1.4T Enjoy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודע לזה, אבל בקשר ל-M3 המצב שונה, אני אפילו יודע כבר מה צבע האוטו (לבן עם גג קרבון :wink:), כך שאין מצב שייתנו אוטו אחר, כי האוטו מהווה קטגוריה בפני עצמה.

עוד טיפ - תמיד מומלץ להשכיר מתחנות מחוץ לנמל התעופה - זה יוצא לפעמים כ-20% פחות (לפחות לגבי ה-M3).

זה שהרכב מהווה קטג״ בפני עצמה לא מבטיח לך שתקבל אותו בוודאות-לי לדוגמה ניסו לדחוף 318 קבריולה שהזמנו z4 רכב מקטג״ אחרת רק אחרי שלחצנו עליהם הם שיחררו לנו z4 מסניף אחר בברלין.

צא מתוך נקודת הנחה שכל תרחיש אפשרי ויכול להיות מצב שהם ינסו לדחוף לך איזו 640 או cl500 בגלל זה צריך להתעקש ולא לוותר.

הגישה שאני ממליץ עליה זאת גישת ה-״לא מתפנה״ שמתגייסים נוטים לאמץ בבקו״מ.

אל תוותר על גרוסגלוקנר.

אם אתה בדרום צרפת אתה יכול לקפוץ ל-״קול דה טוריני״ האגדי.

שיהיה בהצלחה.

turboy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהרכב מהווה קטג״ בפני עצמה לא מבטיח לך שתקבל אותו בוודאות-לי לדוגמה ניסו לדחוף 318 קבריולה שהזמנו z4 רכב מקטג״ אחרת רק אחרי שלחצנו עליהם הם שיחררו לנו z4 מסניף אחר בברלין.

צא מתוך נקודת הנחה שכל תרחיש אפשרי ויכול להיות מצב שהם ינסו לדחוף לך איזו 640 או cl500 בגלל זה צריך להתעקש ולא לוותר.

הגישה שאני ממליץ עליה זאת גישת ה-״לא מתפנה״ שמתגייסים נוטים לאמץ בבקו״מ.

אל תוותר על גרוסגלוקנר.

אם אתה בדרום צרפת אתה יכול לקפוץ ל-״קול דה טוריני״ האגדי.

שיהיה בהצלחה.

לגבי האוטו, אני מקווה לטוב, אבל כמובן שלא נתפשר.. כל הטיול קשור באוטו, והפשרה היחידה תהיה M3 קבריו :wink:

לגבי COL DE TURINI, זה נמצא כבר במסלול מזמן :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שקיבלתי פירוט בפרטי הנה הערותיי:

כמה הערות כלליות:

- אמנם אתם נוהגים ברכב ספורטיבי אבל בלתי אפשרי לנהוג עליו כל היום במשך שבועיים רצופים, מה גם שאתם מוגבלים בקילומטרז'. לכן, מומלץ לקחת ספרי טיולים ולחפש המלצות על אתרים. בין האתרים למצוא כבישי נהיגה. כמובן שחלק מההמלצות מופיעות כאן.

- תזכרו שחלק מהנסיעות מנהלתיות או בפקקים לכן לפעמים כדאי להתרכז בדרך ולאו דווקא ברכב.

- שימו לב למהירות בשוויץ. כבר שמעתי על אנשים שקיבלו דו"ח של נהיגה במהירות קמ"ש אחד מעל המותר.

- לגבי GPS - יכול להיות שהרכב מגיע עם אחד. תשאלו בסיסקט. גם יכול להיות שהוא מכיל רק מפות של גרמניה.

לגבי המסלול עצמו:

- שים לב שהכביש של ה-grossglockner הוא 107 ולא 108 כפי שסימנת.

- לא זוכר איפה זה בדיוק, אני רק זוכר את מספר הכביש באוסטריה - 149. אם אתם באזור אז זה כביש שווה, הוא מתפתל יחד צמוד לנחל באינסוף פיתולים. מסתובבים שם גם הרבה אופנועים.

- מקורטינה לבולצנו אסור לפספס את כביש 48. בכלל, כדאי להתעכב באזור הזה יותר כי הנופים מדהימים והכבישים גם. רק סעו בזהירות כי חלקם צרים.

- אין ממש מה להתעכב במילנו, אלא אם כן אתם חובבי אופנה או רוצים לאסוף אותי :-)

- הכביש שעולה מניס הוא הכביש שממנו הכי תהנו בכל הטיול.

זהו. תבלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההערות!!

לגבי המסלול עצמו:

- שים לב שהכביש של ה-grossglockner הוא 107 ולא 108 כפי שסימנת..

לא שמתי לב לזה, טוב שהזכרת!

.

- לא זוכר איפה זה בדיוק, אני רק זוכר את מספר הכביש באוסטריה - 149. אם אתם באזור אז זה כביש שווה, הוא מתפתל יחד צמוד לנחל באינסוף פיתולים. מסתובבים שם גם הרבה אופנועים..

לא מצאתי את הכביש הזה. אשמח לדעת יותר פרטים.

- מקורטינה לבולצנו אסור לפספס את כביש 48. בכלל, כדאי להתעכב באזור הזה יותר כי הנופים מדהימים והכבישים גם. רק סעו בזהירות כי חלקם צרים..

בהחלט, הכביש נמצא בתוכנית.

- הכביש שעולה מניס הוא הכביש שממנו הכי תהנו בכל הטיול..

טוב לדעת, כי זה יצא במקרה ככה. האם הכבישים הספציפיים במפה הם בסדר, או כדאי שנשנה משהו?

חוץ מזה, בין NICE ל-ZERMATT בשוייץ אנחנו מתכננים תחנת עצירה עם לינה של לילה. חשבנו על CHAMONIX בגבול בין צרפת לאיטליה... אם יש לך המלצות יותר טובות לגבי איפה להישאר או אם יש משהו בדרך שכדאי לראות, אשמח לדעת, כי אני לא מכיר את האיזור שם בכלל.

תודה!

זהו. תבלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך חזרה, אני מתכוון לשהות יממה ב- שבשוויץ ZERMAT, ובדרך חזרה למינכן לעבור במספר PASSES מומלצים. ע"מ לא להיות לחוצים אנו מתכוונים לעשות זאת ביומיים, ולשהות לילה באזור AIROLO.

A

הנה המסלול המתוכננן: GOOGLE MAPS

האם לדעתכם זה הגיוני לעשות את המסלול הזה ביומיים? האם סדר המסלול מתאים או שיש מה לשפר?? האם יש עוד מקומות מומלצים באזור??

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

שלום רב,

אני אמור לסגור טיסות ורכבים בימים הקרובים

תחילת מאי

מה עדיף (מי שחווה טיול כזה כמובן) -

היער השחור או Grossglokcner

בתחילת מאי מזג האויר יאפשר נהיגה ספורטיבית (2 פורש 911) דעתכם ?

---

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר הערות:

קרא שוב את תגובותיו של ספריאל, הן לא רק מענינות. הן אחראיות ונכתבו מתוך נסיון.

אני מבין שזה טיול של פעם ב...אבל הוא מנסה להכיל יותר מדי מבחינת התפרסות על שטח ומבחינת"יותר מאותן דבר" שמביא לשובע בשלב כלשהו.

להתפרס גם מזרחה לאוסטריה וגם דרומה לניס? למה? כדי לסמן וי? מסלול נועד להנות, לא להתהדר בוי. אני יוצא מתוך הנחה שעוד תטייל באירופה , גם אם ברכב רגיל ולכן מציע להתמקד באזור מצומצם יותר ולהבא להתמקד באזורים אחרים במקום לרוץ לכל הכוונים. הייתי מוריד או מצמצם את אוסטריה או דרום צרפת. לאור השובע מנסיעת סתם ובגלל מגבלת הנסועה, הייתי יוצר מסלול שמצמצם את הדרכים המנהלתיות-"קטעי הקישור". אם אתה חייב אוסטריה, תוכל לנסוע בדרך סילברטה במקום גרוסגלוקנר. סטייה קטנה יותר משוויץ. בדרום צרפת, קצת מצפון לניס. הדרכים של קול דה וזובי וקול דה דלוייס יפות בהרבה מטוריני. בדרום צרפת יש גם את קניון ורדון, אך אתם פשוט מתפרסים כ"כ שזו תוספת מוגזמת כמו עוד דרכים שתפספס בצרפת, איטליה ועוד. כן, אני בעד מיקוד.

אני כן ממליץ על דרך הדולומיטינים מקורטינה במזרח לבולזנו במערב, אפשר עם הסתעפויות שלה.

גם מעברי ההרים שצוינו בין שויץ ואיטליה יפים ובשויץ הייתי מוסיף אזור די מצומצם ומרוכז של מעברים כמו: סוסטן פס, פורקה פס, גלטש ועוד אחד ששכחתי.

שאלת על טיולים קצרים ברגל, אכן צריך משהו שיאזן קצת נהיגה נהיגה נהיגה. אז, בסמוך לאזור המעברים שציינתי בשורה הקודמת ישנו קניון אארושלוכט- הליכה של פחות משעתיים על גשר עץ- או מתכת. בקניון. כ"כ באזור מפלי לאטרבונן וטרומלבך. אני תמיד מתבלב בניהם אך כמדומני השני בתוך ההר בתשל\ום והראשונים הם למעשה חלק משורה של כעשרה מפלים גבוהים שאתה רואה תוך הליכה נינוחה בשביל סלול שיוצא מלאוטרברונן. ליד מגרש החניה הגדול ובית העלמין הקטן.

תוכל ללון בלאוטרברונן או גרינדלוואלד. בנוסף, בקר בקצרה באינטרלאקן וסע לסיבוב תצפיות רגוע לאגמים, עדיף מהצד הצפוני שלהם.

מתוך הערים הגדולות- לוצרן לא כ"כ גדולה ודי חביבה גם אם לא חובה.

בניס, ללא מוזיאונים וללא ים אין מה לעשות יותר משעות ספורות: קצת ים, קצת סימטאות, קצת מולים ופירות ים, קצת קשיי חנייה. בקאן אין מה לעשות חוץ מנסיעה לאורך מלונות החוף ובהייה בהמוני פרארי, למבורגיני וכדומה. באגם מאז'ורה מענינת רק הגדה המערבית, אך אין מה לשהות שם יומיים. על השייט לאיים הייתי מוותר בשל בזבוז זמן: המתנה, שייט, המתנה לכניסה לאתר, המתנה, שייט. אפשר להכנס לוילה או שתיים במקום.

קרא שוב מה כתב ספריאל, צמצם התפרשות גאוגרפית, חפש יותר נקודות עניין באזור שכבר תהיה- כלומר טיול קצת יותר עמוק ופחות מתפרש ו..חפש איזון. דברים שאינם נהיגה....מוזיאון רכב, נניח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3706 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...