Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש פירוש לריג'קטים משמעות שולית בבדיקת הרכב מקל-אוטו

MrHicUp
שימו לב! השרשור הזה בן 5118 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הפיאט פנדה גיר רובוטי מודל 2007 95,000 ק"מ.

שלדת מרכב-תיקוני מרכב משמעות שולית: תיקוני מרכב וצבע, מעיכות שריטות בצבע+פגמים, נזק לפגושים=מצב פנימי:, חלקי פלסטיק פגומים, שמשות חלונות פגומים, בדוק/תקן מזגן.

שמשות חלונות פגומים? מה יכול להיות?

למה לשים לב בעצמי כשאני נכנס לרכב לבדיקה ויזואלית לפני שאקח אותו למכון בדיקת הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שיש להם משמעות נמוכה, אבל גם לבדוק מזגן או לתקן זה משמעות נמוכה כי זה לא מנוע גיר שאסי אבל לך תנהג ברכב עם מזגן לא תקין בעמק בית שאן בקיץ.... לכן רציתי קצת הכוונה למה לבקש/לבדוק ולשים לב כשאני בודק את הרכב ויזואלית לפני שאקח אותו לבדיקה במכון כי זאת הבדיקה של קל-אוטו ולא שלי. אלו הריג'קטים היחידים שהיו + בלאי צמיגים שלא רשמתי כי ברור שהם יוחלפו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק שלא חסר שמן..תריח אותו שאין ריח שרוף, תפתח את פקק מילוי שמן ותסתכל בפנים שתא נקי...תבדוק שאין נזילות וגם מתחת למנוע...תבדוק שרווח בין מכסה מנוע הוא רווח שווה ופנסים קדמיים דומים (כלומר, שלא יהיה כזה מצב שפנס מצד ימין חדשה ושמאל ישנה)...בסלון תבדוק שידית גיר והגה לא שחוקים (ידית גיר והגה שחוק סימן לקילומטרז' גבוה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי קצת קשה לדעת למה התכוונו ב"חלונות / שמשות לא תקינים". ייתכן שהמנגנון (חשמלי/מכאני) לא תקין (לא עולה או לא יורד), אולי יש שריטות על החלונות (?) אולי סדקים (נדיר), ואולי גומיות האטימה סביב החלונות אינן טובות (יבשות / לא אוטמות), אולי מדובר בפגם בייצור בכלל. התיאור יותר מדי כללי בשביל לדעת למה התכוון המשורר.

בדיקה ויזואלית של הרכב - לשים לב חיצונית, שהצבע הוא בגוון אחד (כשצובעים דלת/כנף לא תמיד התאמת הצבע יוצאת מושלמת), שאין מריחות צבע על גומיות החלונות והבקליות של הרכב (עוד סימן לצביעה עקב תאונה / משהו אחר...). בדיקה שאין חלודות במשקופים ובנקודות שבהן יכול להצטבר מים. שלמות הפנסים מקדימה ואחור, צמיגים זהים, לא יבשים ולא משופשפים יתר על המידה.

בפנים הרכב - תקינות מכוונים, איתות, מזגן פועל. אי קיום שריטות על הדש-בורד או חורים כתוצאה מהתקנות/הדבקות כלשהן.

שלמות כל המתגים והכפתורים (להפעיל מיזוג/חימום/חלונות/רדיו/אורות ולראות שתקין).

להניע את הרכב ולבדוק שאין רעשים מיוחדים, עד כמה שאתה יכול לאבחן.

אני מניח שיהיו עוד דברים ואחרים יוסיפו על דבריי.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן קראתי, רק רציתי התייחסות ספציפית למה שנרשם בבדיקה, קצת מדאיג אותי המזגן אני חושב שאני צריך לדרוש אישור של בדיקת תקינות/תיקון איפה שהם לא תקנו או בדקו את המזגן נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המזגן - מה שאתה יכול לעשות - זה לבקש להפעיל אותו, ולראות שמקרר, שהמפוח עובד במס' מהירויות, ושהתריס של

הכנסת אויר חיצוני נפתח ונסגר.

במידה ולא מקרר - הבעיה יכולה להיות חוסר בגז (שנגרמת מדליפה כלשהי) ובמקרים נדירים יותר גם המדחס עצמו.

אם קל אוטו מתקנים - בקש מהם אישור (חשבונית) שתוקן + אחריות על התיקון (שלא ייתא מצב שמילאו גז, ובסוף הסתבר שמדחס לא תקין...).

בכל מקרה - הייתי מכניס את הרכב לבדיקה מטעמי, במכון אחר (ולא קרוב לקל-אוטו) אם הייתי ממשיך בתהליך הקניה.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לוותר בשום אופן על בדיקה בטכנו ליין ליד מוסך "פטין" ואח"כ הערכת מחיר.

לא סתם אני ממליץ לך על המקום, ניסיון של שנים לא משקר.

אגב, כשאתה שם תחפש בחור בשם עימאד ותגיד לו ששלח אותך דודו, הוא כבר יתן לך יחס איכותי ביותר.

מומלץ גם לבצע שם את יישור הקו ההכרחי לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה!

מי עושה הערכת מחיר? זה במכון נותנים לי?

לגבי יישור קו, אני רואה את המושג הזה המון בפורום: מה בדיוק צריך לעשות ביישור קו?

עוד שאלה: מנסיונך או של אחרים האם חברות ההשכרה משתמשות בנוזל קירור לרכביהם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עדיין יהיו ליקויים שדורשים תיקון במוסך לאחר הבדיקה שלי בטכנוליין כמובן שאבקש הצעת מחיר בפטין ואבוא עם זה לקל אוטו כי הם צריכים לתת לי רכב נקי! אם לא אוריד להם במחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5118 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...