Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה פאביה זה לא מספיק?

falou
שימו לב! השרשור הזה בן 5732 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם הייתי צריך לבחור בין פוקוס לפאביה, הייתי בוחר בפוקוס.

הייתה לי לאחרונה פאביה סטיישן (בנזין ידנית) ששימשה אותי שבועיים בהולנד.

היא עדיפה על האופל מריבה שהייתה לי קודם, אבל עדיין אם אני משווה את זה לפוקוס שיש לי בארץ, הפאביה נופלת מכל הבחינות, במיוחד הנאה מנהיגה, התנהגות כביש ורמת גימור (וההשוואה היא הוגנת כי מדובר בפאביה להשכרה מול פוקוס ליסינג).

הפער לטובת הפוקוס אף גובר כאשר לוקחים בחשבון שהוצעה לך פוקוס ידנית.

אני מניח שמדובר בפאביות מאוד שונות.

אבל לפני כן, קשה לי לדבר על "הנאה מנהיגה" כשזה קשור למכוניות 'רגילות' מודרניות. המכונית הרגילה האחרונה שיכולתי להתייחס אליה ממש כמהנה היתה 306 עם גיר רגיל. הביצועים של המכוניות הרגילות כיום פשוט לא מספיק טובים. זה נכון שביצועים זה לא הכל, אבל המנועים הרגילים כיום לא מחפים על המשקל ובכלל יש יותר מדי משקל, יותר מדי צמיגים ויותר מדי אחיזה במשפחתית הרגילה כדי להנות

וזה לא שנהניתי לנהוג בפאביה, היא פשוט היתה מתאימה מבחינה שימושית וטובה יותר מהממוצע מבחינת ביצועים. זה לא שהייתי לוקח אותה לנהיגה סתם ככה, בשביל הסבבה. לכן אני בכלל לא התייחסתי לנושא "ההנאה מנהיגה" אלא להתאמת הרכב לצרכים ובפחות כסף הפאביה התאימה. הביצועים הטובים היו בונוס בנוסף.

אם לחזור להתחלה, אחד הדברים שעשו את הפאביה היה המנוע. אין לי מושג איך היא בגירסאות הבנזין ואני לא יודע איך גירסת הסטיישן. אם הייתי צריך לבחור בין פאביה כמו שהיתה לי לפוקוס ידנית אני מניח שהייתי נוהג בשתיהן ומחליט אם הפוקוס עד כדי כך יותר מהנה לנהיגה בגירסה ידנית על מנת שזה יצדיק רכישה שלה על פני הפאביה. זאת בהנחה שאין עוד מכונית נהיגה בבית.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אין לי שום דבר נגד סקודה ופאביה בפרט חוץ מהמחיר הגבוהה עד מגוחך לרכב שהוא "האופציה הזולה יותר ל- VW" ושוק זועתי.

הפרשי המחיר באנגליה אכן משמעותיים יותר מאשר בארץ, אבל לא זו השאלה. השאלה היא מה הרכב שעונה טוב יותר על הצרכים במחיר נתון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממש מבין לאן הדיון הזה הולך.

אחד אומר "הייתי בחו"ל, שכרתי פאביה והיא מאוד התאימה לצרכי באותו רגע" ומתחילים להתווכח איתו על רלוונטיות הפאביה לשוק הישראלי בראי הדורות.

התאימה לך פאביה בחו"ל? סבבה. אז הכותרת הייתה צריכה להיות - המלצה לשכירת רכב בחו"ל ל-X אנשים".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממש מבין לאן הדיון הזה הולך.

אחד אומר "הייתי בחו"ל, שכרתי פאביה והיא מאוד התאימה לצרכי באותו רגע"

זה לא מה שכתבתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים אתה מציין מפורשות ש:

1. לא כתבת שאתה מליץ על סטיישן.

2. לא כתבת על אבזור ואחריות.

3. לא כתבת כלום נגד מנועי 1.6.

4. לא כתבת שגיר ידני היה נותן קצת חדווה לפאביה.

5. לא כתבת על הנאה מנהיגה.

6. לא כתבת על גרסאות הבנזין.

7. לא כתבת שהרכב התאים לצרכיך בחו"ל.

אז מה כן כתבת?

שלדעתך פאביה מתאימה לצרכיך האישיים יותר ממאזדה 3? שמע, זה מרתק!

או שגם את זה לא כתבת? :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הבנתי בדיוק מה הוא מנסה לומר.

למה לא לקנות בעצם רכב מיני דוגמאת הפאביה,עם מנוע דיזל,גיר רגיל להנות מצריכת דלק מעולה,מסטיישן,ומזמינות כח טובה.

במקום לקנות מאזדה 3.

זה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו סיטואציה יכולה משפחתומטית לכסות שהפאביה לא, ועוד בארץ קטנה כמו שלנו? אם אין לך יותר מילד אחד - אין בעיה לעשות הכל. יש מספיק מקום. שניים... יכול להיות חוסר בקיבולת מטען לצרכים חריגים (חופשה ארוכה באילת, לדוגמא).

בדיוק הסיטואציה שמצריכה תא מטען גדול.

נכון - פאביה סטיישן פותרת את הבעיה הזו.............

ואתה מומחה הרי בפסוכולוגיה ופסוכופטיה ואתה בטח יודע שהכל זה לפי מה שתפס בראש. בלי שום קשר האם זה נכון או לא.

אז אולי נתפס אצל מישהו שסקודה לא שומרת על המחיר שלה ביד שניה.

אצלי אישית נתפס שמוסכים של צ'מפיון הם סתם יקרנים וגם לא משהו מבחינת הגישה שלהם ועדיף לא להתקרב אליהם.

אצל מישהו אולי נתפס שפאביה זה רכב צר - וזה גם נכון. רק מזדה 3 גם לא מי יודע כמה רחבה............

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד - אני אישית נהנה מאוד לראות איך באירופה אנשים רוכשים רכב עירוני בדיוק לפי צרכים שלהם ובהתאם ליכולת כלכלית ורצון לסנוור את השכנים.

זה מביא לכך שרואים שם כמויות כאלו ענקיות של מכוניות קטנות וקטנטנות.

שם זה לא בושה להתנייד ב-106 ידנית 1100 סמ"ק עם מדבקות youth-stream מעפנות.

מה גם שאולי שם ברכבים כאלו יש גם רמות גימור יותר נורמאליות ולא מה שהיו מייבאים כאן עם דיפוני דלטות מקרטון ולוח שעונים עם מד מהירות בלבד שאפילו חברות השכרה לפעמים התביישו להציע ללקוח.

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה כן כתבת?

שמבחינה שימושית פאביה דיזל ידנית נותנת את כל מה שמשפחה קטנה צריכה ממכונית מבחינה שימושיות וביצועים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אירופה, אנגליה, שוכר רכב שהוא גם חובב הגה בעל טעם אירופאי.

עפר, אמרת הכל.:mm_yeah:

אכן רוב המכוניות האלו עדיפות ברוב התחומים על המשפחתיות הכה נערצות בארץ.

אבל מה לעשות, ככה זה הישראלים.

בגלל זה אנחנו גם לא רואים כאן כמעט סטיישנים.

שלמרות שזוהי הצורה המשפחתית הטובה והנכונה ביותר, ולא סדאן.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BURZUM ידידי, כבעלים של פביה וכשנוסע לא מעט ב-3 (ועוד ליסינג) - הפביה הרבה יותר נוחה ותא הנוסעים איכותי הרבה יותר.

אז נכון שהשוואה ביניהן לא הכי נכונה (יש להשוות בין ה-3 לאוקטביה).

אז נכון שהפביה מעט יקרה (לפחות בגרסאות האוט'/דיזל) ונכון שהאחריות שלה מעט קצרה יותר (בשנה)

מצד שני, גם בגרסאות הבנזין (ובעיקר בדיזל) היא ה-ר-ב-ה יותר חסכונית (ה-3 1.6 לא ממש חסכונית חביבי), נוחות הנסיעה טובה יותר, תא הנוסעים בנוי טוב יותר ואתה לא מרגיש המוני (ועכשיו תגיד - מוניות... אני מתכוון לפרטיות), אפילו תרגיש יחודי.

המזדה לא מכונית רעה, אבל אני לא מוצא בה שום דבר מיוחד ששווה את ההשקעה...

רק בארצנו קונים את המכוניות האלה בכמויות היסטריות - סע לאירופה ותראה (סליחה, אתה כמעט ולא תראה...).

איתן, השוואה שלך שגויה - את הפוקוס תשווה לאוקטביה, לא לפביה.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיבה לקנות פאביה כשיש לך רנו מגאן 2 .

תזמין רנו מגאן 2 גיר ידני ותרגיש כאילו אתה נוהג בבוגאטי ...

אחד הרכבים המוצלחים ביותר שנחתו כאן לדעתי .

נסעתי גם במזדה 3 - נכון אותו חביב אבל אין בו חוויה כלשהיא כנהג .

לאומת רנו מגאן 2 - אותו משפחתי שיש בו הרבה אלמנטים של אוטו ספורטיבי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5732 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...