Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחריי שנה ו-9 בפורטוגל עם רכב שכור הגיע הזמן לקנות רכב. אז למה זה כל כך קשה לי? 😊

erezarmo
שימו לב! השרשור הזה בן 1082 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 42 דקות, erezarmo כתב:

לגביי ה-AA - לא מצאתי מערכת כזו לבמוו 225XE. אתה מכיר כזו?

יש או קופסה, או שמחליפים את המסך קומפלט למסך אנדראויד - יש בEBAY ואמאזון וגם פשוט באינטרנט.

אבל אני רק שאלה, בשביל מה אתה צריך את ה-AA?

b47 - 140 kW (190 PS; 188 hp)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, llaavvii כתב:

מה עם הספורטג' (דיזל) יש כאלו גם 4X4...

להבנתי לא מוכרים כאן את הספורטאג' 4*4.

כמעט ואין רכבי 4*4 מלבד ג'יפים "אמיתיים" וטנדרים. במשומשות מצאתי את ה-X-Trail הזה - אבל הוא ענק ולא ברור למה הוא עדיף לי על האאוטלאנדר ההיברידי. https://www.standvirtual.com/anuncio/nissan-x-trail-1-6-dci-tekna-4x4-i-ID8OY7eN.html

אגב טנדרים - יש כאן איזה פתרון מיסויי מוזר שאפשר לקנות טנדר קבינה כפולה עם מושב אחד מאחור במקום 3 בהטבות מס מאוד משמעותיות. לא ברור לי אם זה רק לחברות או לא (המע"מ בבירור רק לחברות, אבל יש גם הנחה של אלפי יורו במיסי הקנייה של הרכב). למרות שמקנן בי איזה רון לפזול גם לקבוצה הזו של הרכבים - הם באמת גדולים ומגושמים ואני מנסה לעצור את עצמי :-)
בכל מקרה - זה עוד הבדל משמעותי מהשוק בארץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, f31 כתב:

יש או קופסה, או שמחליפים את המסך קומפלט למסך אנדראויד - יש בEBAY ואמאזון וגם פשוט באינטרנט.

אבל אני רק שאלה, בשביל מה אתה צריך את ה-AA?

המסך משמש לשליטה על הרבה ממערכות הרכב. זו לא רק מולטימדיה. אין עם זה בעייה?

ולגביי הצורך - קודם כל הניווט בגוגל מאפס איכותי בהרבה מכל מערכת ניווט של רכב. בבמוו הקודמת שנסעתי בה לא הופיע הכביש הכי חשוב של האיזור (כביש אגרה שנבנה בשנים האחרונות). ידוע לי שאפשר לעדכן, אבל הכל הרבה פחות מעודכן במערכות הניווט. גם שיטת חיפוש היעדים הרבה פחות טובה בד"כ ובבמוו ספציפית - גם הכנסת היעד לניווט ללא האפשרות להשתמש במסך מגע מעיקה במיוחד.
בנוסף השליטה בספוטיפיי או בתכנות מולטימדיה אחרות הרבה יותר נוחה כשהיא במערכת של הרכב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין עם זה בעיה, המחשב המקורי נשאר, כשמחזיקים כפתור כלשהוא(בכל מערכת מוגדר אחר) כמה שניות זה קופץ חזרה לתפריט ה"מקורי" של הרכב.

בבמוו הקודמת שנסעת? זאת משנת 2008 מההשוואה המוזרה בין פיאט 2020 אשר בכלל בקטגוריה שונה והבדל של 12 שנים ובערך 300 אלף קילומטר שהפרידו בינהן?

האם המפות היו מעודכנות? האם המפות הנכונות היו מותקנות? יש מזרח, מרכז, מערב אירופה ועוד כמה מפות מקומיות סטייל Benelux.

אם הרכב יובא מגרמניה, אז יש סיכוי טוב שהייתה לו מפה מפורטת של מרכז אירופה ומערב רק כבישים ראשיים או משהו בסגנון.

אם תשתמש בGoogle Maps, אז לא יופיעו לך למשל החיצי פניה ושמות הרחובות בלוח מחוונים, להכניס כתובת לרכב? אפשר הזנה קולית, אפשר להזין כתובת מהטלפון לרכב מרחוק.

המסך שמופיע ברכב הנ"ל זה דגם הכניסה, אין בו טאץ' ואאל"ט גם לא היה. במסך הגדול יש.

אם הזכרון שלי אינו מטעה אותי יש אפליקציית ספוטיפיי בחנות של במוו, אבל צריך לדעת לפני את דגם המחשב מולטימדיה ברכב(מגרסה מסויימת).

אני משתמש כל הזמן במערכת ניווט שמותקנת ברכב והתרגלתי, בהתחלה מתוך הרגל רציתי CarPlay אבל המחיר למחשב מולטימדיה חדש לא היה שווה את זה ולא רציתי לשים את הקופסה.

הדבר היחיד שחסר לי במערכת ניווט המקורית זה התראות על מכמונות מהירות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוכרים אצלכם את הדגם הזה במקרה? כי אם כן, לדעתי תקנה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, f31 כתב:

אין עם זה בעיה, המחשב המקורי נשאר, כשמחזיקים כפתור כלשהוא(בכל מערכת מוגדר אחר) כמה שניות זה קופץ חזרה לתפריט ה"מקורי" של הרכב.

בבמוו הקודמת שנסעת? זאת משנת 2008 מההשוואה המוזרה בין פיאט 2020 אשר בכלל בקטגוריה שונה והבדל של 12 שנים ובערך 300 אלף קילומטר שהפרידו בינהן?

האם המפות היו מעודכנות? האם המפות הנכונות היו מותקנות? יש מזרח, מרכז, מערב אירופה ועוד כמה מפות מקומיות סטייל Benelux.

אם הרכב יובא מגרמניה, אז יש סיכוי טוב שהייתה לו מפה מפורטת של מרכז אירופה ומערב רק כבישים ראשיים או משהו בסגנון.

אם תשתמש בGoogle Maps, אז לא יופיעו לך למשל החיצי פניה ושמות הרחובות בלוח מחוונים, להכניס כתובת לרכב? אפשר הזנה קולית, אפשר להזין כתובת מהטלפון לרכב מרחוק.

המסך שמופיע ברכב הנ"ל זה דגם הכניסה, אין בו טאץ' ואאל"ט גם לא היה. במסך הגדול יש.

אם הזכרון שלי אינו מטעה אותי יש אפליקציית ספוטיפיי בחנות של במוו, אבל צריך לדעת לפני את דגם המחשב מולטימדיה ברכב(מגרסה מסויימת).

אני משתמש כל הזמן במערכת ניווט שמותקנת ברכב והתרגלתי, בהתחלה מתוך הרגל רציתי CarPlay אבל המחיר למחשב מולטימדיה חדש לא היה שווה את זה ולא רציתי לשים את הקופסה.

הדבר היחיד שחסר לי במערכת ניווט המקורית זה התראות על מכמונות מהירות...

המכונית המדוברת היתה מ-2010 (הדגם החדש שיצא בשנה הזו).

אני מבין שהרבה חושבים שההשוואה הזוייה. מבחינתי ברגע ששני דברים עולים אותו דבר ומשרתים את אותה המטרה - ההשוואה סופר לגיטימית גם אם ההבדלים ביניהם דרמטיים. לכולנו יש הרבה צרכים מהרכב וכל רכב נותן מענה לקבוצה חלקית אחרת של הצרכים האלה.

אני מניח שבשביל אפליקציות כדוגמת ספוטיפיי צריך גם להוסיף קו סלולרי מיותר לרכב (או לפתוח הוט ספוט בכל פעם מהסלולרי).

אני יודע שביום שהרכב יוצא יש כמה יתרונות למערכת המקורית. הבעייה היא שחוץ מעדכו י המפה שהם הרבה יותר איטיים, הגם שאפשריים - כל המערכת לא מתעדכנת ומרגישה מיושנת אחריי זמן מסויים. קח רכב מ-2016 עם אנדרואיד אוטו ואחר עם מערכת מקורית ותבדוק מי מרגיש יותר מודרני.

בכל מקרה - האנדרטאיד אוטו בפני עצמו לא יהווה סיבת החלטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם להוסיף עוד התייחסות להשוואה ההיא - הדבר שהפתיע אותי היה שלא מצאתי אף נקודה לטובת הבמוו. כלומר באותו מחיר אתה מקבל רכב נחות מכל בחינה. לא היתה אף נקודה שבה הרגשתי שהוא עולה על הפיאט. כך שלדעתי אם לאדם יש סכום מסויים - לא משנה מה צרכיו או העדפותיו - עדיף לו לקנות פיאט 500X חדשה ולא BMW 520D בת 10.

אולי לאחרים זה מובן מאליו. אותי, כאמור, זה הפתיע. חשבתי שיהיו נקודות יתרון כלשהן גם לבמוו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, erezarmo כתב:

אני מניח שבשביל אפליקציות כדוגמת ספוטיפיי צריך גם להוסיף קו סלולרי מיותר לרכב (או לפתוח הוט ספוט בכל פעם מהסלולרי).

יש eSim מובנה, צריך אבל להזמין חבילה דרך BMW.

ואפשר להחליף את כל הHeadunit לאחד חדש יותר עם CarPlay ואם אני לא טועה AA הגיע רק בID7. בכל מקרה יש את האופציה של ה"קופסה".

AA וCarPlay תלויים במערכת הפעלה של הטלפון, כשהמערכת הפעלה של הטלפון מתעדכנת, גם מה שמופיע על המסך הרכב, אז כמובן שירגישו יותר חדשים.

לדעתי לא נכון להשוות מערכת מ2010 ואחת מ2020...

אולי הבמוו עולה כמו הפיאט כיום, אבל זה לא הופך את החלפים לזולים יותר(טיפולים).

עכשיו הרכישה ה"הגיונית" זה באמת לקנות פיאט 500X חדשה עם אחריות ולא במוו בת 10 שידע ימים טובים יותר וראתה הרבה בחייה, שהחלפים והטיפולים שלה יותר יקרים כמו גם הביטוח והאחזקה בכללי.

השאלה אם קונים רכב רק בשביל הסמל, נוחות או משהו אחר?

לפני 8 שעות, erezarmo כתב:

הדבר שהפתיע אותי היה שלא מצאתי אף נקודה לטובת הבמוו. כלומר באותו מחיר אתה מקבל רכב נחות מכל בחינה. לא היתה אף נקודה שבה הרגשתי שהוא עולה על הפיאט.

אולי תוכל לחלוק בחלק מהרשמים שלך והתובנות בהשוואה בין רכבים מקטגוריות, בלאי ותקופות שונות? זה פשוט מעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.5.2021 בשעה 17:24, erezarmo כתב:

ואם להוסיף עוד התייחסות להשוואה ההיא - הדבר שהפתיע אותי היה שלא מצאתי אף נקודה לטובת הבמוו. כלומר באותו מחיר אתה מקבל רכב נחות מכל בחינה. לא היתה אף נקודה שבה הרגשתי שהוא עולה על הפיאט. כך שלדעתי אם לאדם יש סכום מסויים - לא משנה מה צרכיו או העדפותיו - עדיף לו לקנות פיאט 500X חדשה ולא BMW 520D בת 10.

אולי לאחרים זה מובן מאליו. אותי, כאמור, זה הפתיע. חשבתי שיהיו נקודות יתרון כלשהן גם לבמוו.

בשנת 2010 הושק דגם חדש של סדרה 5. 

האם אתה מדבר על הדגם החדש או הישן ?.

עריכה אחרונה על ידי חולה רכב#1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1082 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...