Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לפני רכישת קיה ריו ידנית חדשה בעסקת טרייד אין - מבקש הדרכה

ITS
שימו לב! השרשור הזה בן 4196 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום המבורך!

כמו שאומרת הכותרת, לאחר נסיעת מבחן, חשקה נפשי בקיה ריו ישנית 1.2 LX חדשה שעכשיו מוצעת במבצע של 76,666 ש"ח.

אציין שזו הפעם הראשונה שאני קונה רכב חדש לחלוטין מסוכנות היבואן.

הייתי בסוכנות הראשית בתל אביב והתעניינתי לגבי ביצוע עסקת טרייד-אין כנגד הרכב הנוכחי שלי:

מאזדה דמיו אוטו' GLX שנת 2001 (אחלה אוטו, אגב)

201,000 ק"מ

יד 3 (הכל פרטי),

ללא תאונות,

האוטו שמור מאוד (מטופלת במוסך מורשה בלבד, יש את כל הקבלות) פלוס:

גלגלים חדשים,

רדיאטור חדש,

אחרי 2 טיפולים גדולים - אחד מהם טיפול 180K כמובן שכולל החלפת רצועת טיימינג

חלונות כהים, רדיו-דיסק Pioneer.

הייתי שמח לדעת כמה לדעתכם האוטו הזה יהיה שווה בעסקת טרייד אין שכזו?

הציעו לי הצעה שאני לא מרוצה ממנה (וגם זו "בכפוף לבדיקה") כרגע והייתי שמח לחוות דעת ועצה בעניין. :roll:

מלבד זאת לא הציעו שום הטבה או הנחה.

בהנחה שאצליח להוציא מהם מחיר יותר טוב על המאזדה (בכל זאת תיכף נגמרת לה שנת 2012...), למה כדאי לי לשים לב בעסקת טרייד אין שכזו?

יש כמובן אגרת רישוי נוספת של 1160 ש"ח + 550 ש"ח על מיגון נוסף (אימובילייזר כלשהו, בהתקנה מקומית כמובן) שבסוכנות טענו שהוא MUST בכל סוכנויות הביטוח - ז"א שורה תחתונה האוטו על הכביש ב 78,310 ש"ח.

חוץ מזה היית מאוד שמח למידע נוסף:

1. האם נכון שכדאי לגשת לסוכנות רכב (רשמית של היבואן, כמובן) שאינה מרכזית כדי לקבל תנאים טובים יותר? ז"א האם אנשי המכירות בתל אביב לדוגמא פחות גמישים באופן כללי והאם יש למישהו כאן שרכש רכב בקיה המלצה על סוכנות ספציפית כזו ויכול לשתף רשמים מחווית הקנייה שלו (סוכנויות הרלוונטיות בשבילי הן בפתח תקווה, חולון או ראשל"צ).

2. טיפולים לרכב - האם מישהו יכול להמליץ על מוסך מורשה קיה לטיפולים ברכב - בהתבסס על נסיון אישי שלו?

3. מבחינת ביטוח - האם אכן הנציג צדק בכך שאמר שחובה להוסיף את המיגון הנוסף בהתקנה מקומית ("קודנית" אם אני לא טועה)? האם מישהו שרכש את הריו הצליח לעשות ביטוח ללא הקודנית ורק עם מיגון של האימובלייזר המובנה המקורי בלבד? ובכלל אשמח להמלצה על ביטוח חובה+מקיף במחיר טוב לנהג מעל גיל 30 עם היסטוריה ביטוחית "נקייה".

4. אשמח לכל מידע נוסף והתרשמות כללית על הרכב מחברי פורום ששבבעלותם ריו שכזו או שמכירים את האוטו מקרוב.

המון תודות! :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשוק הפרטי כנראה שתקבל על המאזדה סביב ה16 אלף ש"ח, וכנראה שזה ייקח לך הרבה זמן למכור.

אני מניחה שבסוכנות הציעו לך משהו שקרוב (מלמטה) לעשרת אלפים ש"ח הנחה?

בשביל סכום כסף כזה עדיף לך לקחת הלוואה מהבנק, לקנות את הריו, ולמכור את המאזדה בעצמך. ללא טרייד אין תוכל אולי לקבל הטבות אחרות בקנייה, ועל הדמיו לא תפסיד.

על שאר השאלות אין לי ידע לענות.

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לפני רכישת הרכב הנ"ל,

לגבי הטרייד אין, גם אני הגעתי לשם עם רכב, להם (בניגוד למס' סוכניות רכב אחרות) אין מחלקת טרייד אין עצמאית, אלא הן משתמשות בחברות טרייד אין שמשלמים מזומן עבור הרכב שלך לחברת קיה, ובעצם קיה עצמה מקבלת את הכסף במזומן ללא סבסוד כלשהו מצידם. הרכב שלי היה שווה 23 אלף שקל והציעו לי 10-12 אלף. בסופו של דבר מכרתי את הרכב לאחר כחודש ב-17 אלף שקל. לכן אני לא יודע אם יש משמעות היכן ובאיזה סניף אתה מבצע את הרכישה

לגבי הקנייה של הרכב ותוספות, אני מתכוון לרכוש את הרכב ללא מימון, ומי שרוכש את הרכב ללא מימון, מקבל קודנית, איבולייזר ומרימי שמשות חינם. בנוסף אני מנסה להוציא מהם (ומאמין שאצליח) חיישני רוורס.

איך התרשמת מהנסיעת מבחן ברכב? אני מאמין שתחילת השבוע אני אגיע לסוכנות כדי לבצע את הרכישה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Mika_P תודה.

אורן,

בסך הכל התרשמתי מאוד לטובה מהאוטו גם מהנסיעת מבחן וגם ממה שקראתי עליו מסביב באינטרנט ואני טיפוס די יסודי בכל מה שמגיע לבדיקת "מוצרים" לפני קנייה.

גם I20 והפיאסטה הן אופציות מעולות בעיני, אבל משהו בלוק ובתחושה של הריו יותר אהבתי.

לגבי הטרייד אין, אני לא יודע איך הם בדיוק מחשבים את זה ודווקא בסוכנות בתל אביב יש להם נציג מיוחד לזה שאחראי על טרייד אין, אבל כבר קיבלתי על האוטו הצעות של 16K וגם 18K בטרייד אין אצל יבואנים אחרים ולכן אני לא מתכוון להתפשר על 13K שזה פחות או יותר מה שהציעו לי.

אם אתה מממן עצמאית, לדעתי, לפי הרושם שקיבלתי, תוכל להשיג עוד הנחה מעבר להטבות שרשמת כאן (אימובילייזר,קודן,מרימי שמשות,חיישני רוורס).

אגב,

החיישני רוורס והאימובילייזר באים עם הריו במחיר מחירון לא? אני חושב שרק מרימי השמשות והקודן אינם כלולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורן,

האם בדקת מול חברת ביטוח אם הקודן מחויב במציאות באמת כפי שאומרים הנציגים?

אשמח אם עוד חברי פורום אחרים יוכלו להתייחס ולתת מידע לגבי השאלות האחרות שרשמתי בפתיחת השרשור :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רכשתי לפני כשבועיים את הריו הידנית בסוכנות בת"א.

מאד אהבתי את השירות שקיבלתי מהסוכנות, ומהרכב עצמו (ביחס למאזדה 2 שהיתה לי מקודם), אני באופן אישי ובלי קשר לקיה - מעדיף למכור לבד ולא לבצע טרייד אין.

לגבי הקודנית, תבדוק אצל הסוכן ביטוח שלך או בחברות הביטוח - זה לא חובה, קיבלתי הצעה לביטוח ללא קודנית, אבל אם כבר אתה מקבל קודנית - חשוב לבדוק איזה סוג של קודנית אתה חייב מבחינת הביטוח, יש כל מיני סוגים (עלוקה/כספת וכו').

שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שילמתי את המחיר של המבצע - 76600 על הרכב, והוספתי תשלום על אגרת רישוי (1160).

בזמני היתה הצעה של מסלול מזומן שכלל קודן ומרימי שמשות ללא תשלום נוסף - לא יודע מה המבצע כיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק מה תנאי הרכישה בסוכנות בפתח תקווה. הם יכולים לצ'פר אותך בטיפול חינם אולי יוסיפו התקנות כדי להתחרות בסוכנות בתל אביב. אני משער שלא ירדו ממחיר המבצע. המחיר שמקבלים בעיסקות טרייד אין נמוך משמעותית ממחיר השוק כי הדילר צריך להרוויח מן העיסקה. אם יש לרכב שלך ביקוש מכור אותו בעצמך. זכור שהשוק כיום נוטה לצד הקונים ומדובר ברכב ישן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לך לשים מודעה ב-YAD2 על הרכב שלך ולמכור לראשון שמתקשר.

סביר להניח שהראשון יהיה סוחר שיגיד לך 13-16K אני ובא ולוקח...אז אם הוא בחלק התחתון של הסקאלה, תנסה להעלות אותו. אם הוא בחלק העליון, תמכור.

אח"כ תהייה חופשי לעשות מה שבא לך עם הכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Mika_P תודה.

אורן,

בסך הכל התרשמתי מאוד לטובה מהאוטו גם מהנסיעת מבחן וגם ממה שקראתי עליו מסביב באינטרנט ואני טיפוס די יסודי בכל מה שמגיע לבדיקת "מוצרים" לפני קנייה.

גם I20 והפיאסטה הן אופציות מעולות בעיני, אבל משהו בלוק ובתחושה של הריו יותר אהבתי.

לגבי הטרייד אין, אני לא יודע איך הם בדיוק מחשבים את זה ודווקא בסוכנות בתל אביב יש להם נציג מיוחד לזה שאחראי על טרייד אין, אבל כבר קיבלתי על האוטו הצעות של 16K וגם 18K בטרייד אין אצל יבואנים אחרים ולכן אני לא מתכוון להתפשר על 13K שזה פחות או יותר מה שהציעו לי.

אם אתה מממן עצמאית, לדעתי, לפי הרושם שקיבלתי, תוכל להשיג עוד הנחה מעבר להטבות שרשמת כאן (אימובילייזר,קודן,מרימי שמשות,חיישני רוורס).

אגב,

החיישני רוורס והאימובילייזר באים עם הריו במחיר מחירון לא? אני חושב שרק מרימי השמשות והקודן אינם כלולים.

לפי איזה רושם הגעת למסקנה הזאת? :) כי גם לגבי החישני רוורס עשו לו פרצוף של "צריך להתאמץ"..

החיישני רוורס לא מגיעים עם הגיעו במחיר מחירון, זה בטוח.

מי שלא לוקח מימון, לפי הניירת שלהם, מקבלים מרימי שמשות וקודנית או איימבולייזר (לא בטוח איזה מבניהם)

ואגב, לדוגמא ביונדאי (כשהתעניינתי בI20), נתנו לי על הרכב 17K עם בדיקה או 14K ללא בדיקה - הרבה יותר פייר!

קיה ופורד נתנו 12K ולא מעבר.

אורן,

האם בדקת מול חברת ביטוח אם הקודן מחויב במציאות באמת כפי שאומרים הנציגים?

לא, טרם קניתי את הרכב.. אז עדיין לא ביררתי את זה.

שילמתי את המחיר של המבצע - 76600 על הרכב, והוספתי תשלום על אגרת רישוי (1160).

בזמני היתה הצעה של מסלול מזומן שכלל קודן ומרימי שמשות ללא תשלום נוסף - לא יודע מה המבצע כיום.

זו עדיין ההצעה.

crazyj - איך ההתרשמות שלך לאחר שבועיים עם הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז לאחר שביצעתי את ההזמנה היום, אוכל לתת לך את המידע ממקור ראשון.

רכשתי את הרכב ב76,600 + 1160 אגרת רישוי. תשלום במזומן.

קיבלתי במתנה: מרימי שמשות, חיישני רוורס, וקודנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, בהחלט תהנה מהרכב.

כשתקבל את הרכב - תעבור עליו היטב ותבדוק שהכל תקין מבחינת הצבע (שאין גרגירי אבק דבוקים בצבע, כפי שקרה לי).

איזה צבע הזמנת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, בהחלט תהנה מהרכב.

כשתקבל את הרכב - תעבור עליו היטב ותבדוק שהכל תקין מבחינת הצבע (שאין גרגירי אבק דבוקים בצבע, כפי שקרה לי).

איזה צבע הזמנת?

ראיתי את המודעה שלך לגבי הגרגיר אבק. תוכל להעלות תמונה כדי שאני אצליח להבין על מה מדובר? כי האמת שניסיתי ולא הצלחתי לדעת על מה מדובר.

לגבי הצבע, אני בחרתי בצבע אפור גרפיטי, ואתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4196 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...