Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש המלצה לרכב פרקטי, חסכוני וספורטיבי (וגם התייעצות בנוגע לתקציב נכון):

JMG
שימו לב! השרשור הזה בן 4993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, אולי הנושא עדיין טיפה מוקדם בשבילי אבל אני רוצה להתחיל לגשש כדי לקבל מושג מה בדיוק אני מחפש.

קצת רקע:

כיום אני מתנייד על רנו מגאן, שנת 97, 1.6 ידנית. הרכב הוא יד ראשונה (מהסוכנות), ונמצא בבעלות המשפחה 13 שנה (מתוכן בבעלותי ב6-7 שנים האחרונות).

האוטו מטופל במוסך מורשה מיומו הראשון ועד היום, ובעקרון אני מאוד מבסוט עליו. הוא יחסית דיי חזק ולא מרגיש לי עצל מדי, וגם בתחום החסכון - אני עושה איתו 1/16-17 בנסיעות בינעירוניות בנסיעות רגועות.

כיום האוטו עם 351 אלף קילומטר על המונה (יד ראשונה, כן?), ואני מניח שבשלב כלשהו אצטרך להחליף אותו.

בנושא התקציב - אני אצטרך להתייעץ איתכם, מפני שאני לא ממש סגור על איזה תקציב אני אוכל להרשות לעצמי.

אני גר עם בת זוג, ומחפש דירה כרגע (בחיפה), וצפוי להרוויח כ6 אלף שקל בחודש (נכנס לקבע בחודש הבא). כלומר מחישוב זריז, אוכל להוציא משהו כמו 1500-2000 שקל על האוטו בחודש (וגם זה מאוד בלחץ).

הדרישות שלי מהרכב הן כאלה:

1. בטיחותי כמה שיותר (לא בא לי על הפחונים הקוריאניים, וכנראה גם הונדות לא באות בחשבון).

2. 5 דלתות בלבד (לא סדאן ולא קופה - כי אני צריך את הפרקטיות והאפשרות לקפל כסאות אחוריים להובלת חפצים גדולים מדי פעם).

3. חסכוני כמה שניתן.

4. אחד שלא קורע את הכיס בטיפולים שוטפים.

5. ידני - בלבד!

6. רכב יחסית חדש - עדיף מ2003 ומעלה (אבל אם יש אקזמפלר ממש ייחודי אפשר להתפשר קצת אחורה).

6. והנה מגיע הפאנצ' - אני מחפש רכב ספורטיבי. או לפחות בעל זיקה לספורטיביות.

אני לא חושב שאני הולך ממש להתחרות איתו בג'ימקאנות יותר מדי, אבל אני ממש רוצה רכב שיודע להתנהג מעולה בפניות, ואני רוצה רכב שלא ירד מה140-150 כ"ס. כזה שאני לא אתבעס ממנו אם אני אחליט לעקוף מישהו בעליה קשה בכרמל.

עכשיו... אם אני לוקח בחשבון שאין לי מזומן להתחיל ממנו, וההוצאה תהפוך להוצאה שוטפת בצורת מימון/הלוואה מהבנק, האם נראה לכם ש50 אלף זה תקציב הגיוני לרכב עם דרישות כמו שלי?

חשבתי על כיוונים אפשריים כמו לאון טורבו, גולף 2 ליטר, אודי A3 1.8 טורבו ודומיהן...

אבל על הלאון טורבו קצת לכלכו לי בזמן האחרון (תקלות רבות וטיפולים יקרים בטירוף), והA3 לא נראה לי תידחס לי בתקציב (לפחות לא משנת 2000 ומעלה), אולי רק הגולף...

איביזה קופרה - אמרו לי שמבחינת ביצועים היא סבבה, אבל מבחינת התנהגות הלאון עולה עליה בהרבה.

בקיצור אני קצת מבולבל מכל העסק, ומנסה להתאפס על איזשהו כיוון מוגדר ומשם להמשיך.

אשמח להמלצות מפורטות כמה שניתן!

והתייחסות גם מבחינת המלצות לתקציב הגיוני (שאמור לקחת בחשבון הוצאות דירה עם בת זוג, קניות, תחזוקה לרכב והוצאות על החזר הלוואת הרכב).

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה רכב שלא יקרע אותך במוסכים אבל מסתכל על קונצרן VAG ?

משהו כאן לא מסתדר לי בהגיון.

כמו כן, לגולף מנוע 2.0 אין 140-150 כ"ס וגם לא משהו שקרוב לשם, למיטב זכרוני, בתקציב שלך ידחס שנת 2002-2004 עם המנוע 8שסתומים המיושן והזללן.

תתאפס על עצמך, חסכוני וחדיש זה פיאט פנדה, אבל זה חלש.

קצת קשה להנות מכל העולמות יחד.

כמו כן, בנאדם שבא מרכב אמרקאי שאוכל 1:4 יגדיר רכב יפני אוטמט שאוכל 1:10 כחסכוני, בשבילי רכב שאוכל 1:10 הוא זללן קטן ורכב שאוכל 1:16 זה חסכוני.

לגבי החזר המימון, הכל תלוי לכמה שנים תפרוס אותו.

אני אישית לא ממליצ לקחת מימון לרכב ישן, אבל אם לקחת בלית ברירה, עדיף לסגור את זה כמה שיותר מהר ולא לפרוס את זה לטווח הארוך, היות והרכב מתיישן ומאבד את ערכו עם הזמן, עד שתסיים לשלם כבר תרצה להחליף את הרכב וככה אתה נמצא בתוך מערבולת אין סופית.

תחשוב על זה :)

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה היחידה שאני מסתכל על הגרמני, זה כי ירידת הערך שלו יחסית חזקה לרכבים אחרים, מה שמאפשר למצוא רכב חזק יחסית ולא יקר יחסית. והם היחידים שמציעים הספקים וביצועים כמו שאני מחפש בתצורה כמו שאני מחפש (5 דלתות).

ברור לי שקשה להנות מכל העולמות, לכן מה שאני מנסה להשיג זה את הפשרה הטובה ביותר.

לגבי נושא המימון - עדיין לא לקחתי לא מימון ולא הלוואה... כמו שציינתי אני בשלב הראשון של הגישוש לצורך הבנה של מה באמת אני מחפש ובאיזה תקציב.

אני לא מחפש רכב לשנה שנתיים - אלא משהו שיספיק לי ל5-8 שנים הבאות. לכן נושא השכירות פחות חשוב לי. אבל האמינות לאורך זמן - חשובה לי מאוד.

בעקרון - אם יש משהו ממש שווה בתצורת 4 דלתות אשקול את העניין, אבל אחרי המגאן, מאוד קשה לי לחשוב על רכב בתצורת סדאן. (הנוחות של להוריד כסאות אחוריים כדי להעביר איזה שולחן ארוך זה משהו שיחסית דיי חשוב לי שיהיה כאופציה זמינה).

מעבר למילים כמו "תתעשת" או "תתאפס על עצמך", אשמח להצעות לרכבים שיכולים למלא לפחות חלק ניכר מהדרישות שלי ואני דיי משוכנע שקיימים כאלה ועם קצת נחישות ניתן לאתר משהו כזה.

כמו שאמרתי מהתחלה - אני מנסה להיעזר בכם על מנת "להתעשת" ו"להתאפס" ולהגיע לרכב כלשהו שימלא את צרכיי בצורה המיטבית.

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה קופרה תשיג ב50K?

מקסימום איביזה טורבו מודל 01.

אני במקומך מחפש לאון/איביזה טורבו במצב טוב.

הרכב אמין יחסית, חזק, קל לשיפור ולא חייבים לטפל במוסך מורשה.

אם לא בא לך מוגדש, אתה יכול ללכת לכיוון של אלפא 147/156 2.0.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם משכורתך היא 6k ואין לך סכום משמעותי ראשוני לקניית הרכב,עצתי היא נסה למצוא משהו בסיסי פשוט אמין ופרקטי,

רכבים בעלי אופי ספורטיווי,צורכים יותר דלק,ביטוחים יותר יקרים,ובעלי עבר מפוקפק יותר.(או שמא מדובר ברכב מאוד שמור ועל כך תאלץ לשלם פריומיום)ולרב גם יקרים יותר לחזוקה שוטפת במוסך,שלא נדבר על הפתעות שצצות להן.

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חישוב זריז למה מה שאתה מבקש בלתי אפשרי.

דלק בחודש בממוצע שני מיכלים? 600-700 שקל בחודש?

ביטוח חובה ומקיף? לרכבים האלה המחירים אסטרונומיים. שמעתי מחבר שהמחיר לאיביזה הוא 8K תחלק ל12 זה עוד 600-700?

שאמשיך?

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח(איביזה 20VT) נהג צעיר שילמתי 4700 מקיף+חובה,כיום מעל 24 4100 ש"ח.

הביטוח אסטרונומי רק אם אתה נהג חדש.

כל עוד אתה מתרחק ממוסכים מורשים(ובאמת שאין מה לחפש שם כשיש אחלה אלטרנטיבות דוגמת מוסך רון,איציק וכו') האחזקה תהיה סבירה לחלוטין.

מניסיון של 3 שנים ו-3 חודשים.

turboy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה שאנשים כאן דיי ננעלו על העניין שאני רוצה VAG. וזה לאו דווקא נכון. (אם כי אני פוזל כבר כמה שנים על הלאון טורבו).

כיום אני מתנייד על רכב צרפתי, ולמעט המחלות הקטנות בתחום החשמל (מנורה לא נדלקת/כפתור חלון לא עובד וכו'), אני מאוד מבסוט על האוטו.

מה שגם עושה לי את היום, זה כשבעליות קשות, אני עוקף חצי מדינת ישראל בעלת מזדה 3 אוטומט, שצעירות מהמגאן ב5-10 שנים ועדיין טוחנות הרבה יותר דלק ובכל מקרה לא זזות.

כמו שאמרתי, אין לי יומרות גדולות להיכנס לג'ימקאנות ולתחרויות (למרות שהיה יכול להיות נחמד אם היה לי כסף מיותר בצד),

כל מה שאני מחפש זה רכב נהיגה כיפי ולא "כבד" מדי מבחינת התנהגות. שכיף לעלות איתו את הפיתולים של כרמל.

מכיוון שאני עובר לשרת בתל אביב, אומר שאני לא אשתמש כמעט ברכב, אלא אסע ברכבות למרבית הנסיעות היומיומיות שלי. לכן את שאר הזמן שאני כן נוסע - אני רוצה אוטו שיהיה לי כיף לנהוג עליו, וגם מהר אם אני ארצה.

ההגבלה של 140-150 כ"ס נועדה לתת אומדן של מה אני מחפש, אבל אני יודע שיש לא מעט רכבים שמגיעים לביצועים מאוד נאים גם עם 120-130 כ"ס.

פשוט ממש לא בא לי שוב רכב משפחתי אפור, עם 90-100 כ"ס שבעצם אני לא ארגיש איתו שום הבדל מבחינת שדרוג צורת נהיגה.

בקיצור, אני לא מחפש שתגידו לי שזה לא אפשרי (כי אני בעצמי יודע שזה רעיון די יומרני ובזבזני), אני מחפש שתעזרו לי למצוא את הפשרה הטובה ביותר.

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...