Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

(זרקו אותי מפורום מחשבון כיס)-או,איך מחשבים ממוצע תעודת בגרות?

oron70
שימו לב! השרשור הזה בן 5105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם זמני הגיע(25) וצריך להתחיל תואר ראשון.

היום פתחתי בפעם הראשונה את תעודת הבגרות שלי (מ-2003) :oops:

למדתי במגמת מחשבים,ולכן רוב היחידות שלי הן במקצועות המחשב.

לשאלתי:

אין לי סעיף בבגרות עם ציון במקצוע אזרחות,רק ידיעות העם והמדינה(היסטוריה).

האם זה הגיוני?כי אני זוכר שעשיתי בגרות באזרחות באיזור כיתה י'-יא'.

*איך אני מחשב את ממוצע הבגרות שלי הסופי(כולל הבונוסים).

ניסתי בכמה תוכנות לחישוב באינטרנט ולא מצאתי תשובה ודאית.יש למישהו תוכנה יותר "מקוצעית" מוכרת מטעם מוסדות לימודיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבת כבר איפה ללמוד?

לדעתי כל מוסד נותן משקל אחר לאותם מקצועות, למשל בטכניון לא נותנים אותו משקל לספרות כמו שנותנים באוניברסיטה.

אתה יכול לבדוק באתרים של מוסדות אקדמיים שרלוונטיים בשבילך.

זה למשל המחשבון של הטכניון.

למכירה המערכת שלי -Focal, Nakamichi, Xetec, Eclipse...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי סעיף בבגרות עם ציון במקצוע אזרחות,רק ידיעות העם והמדינה(היסטוריה).

גם לי יש את "הבעיה" הזאת. הבגרות שלי מ-2006 היא האחרונה שבה לימדו את הנושא "ידיעת העם והמדינה", שזה בעצם היסטוריה עם חלק קטן של אזרחות. מין bypass נחמד כזה בשביל לא להפיל על תלמידים את אזרחות בתור מקצוע בפני עצמו. ידיעת העם והמדינה כולל בו את היסטוריה ואזרחות (לפי מה שאני זוכר, 3-4 שאלות היסטוריה, ועוד שאלת אזרחות אחת בכל שאלון), הבעיה היא שרוב המחשבונים של מוסדות הלימוד לא מכירים את המקצוע הזה... :?

I Ride Because I Really Like Dessert

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנאמר - לכל מוסד יש שיטת שיקלול קצת שונה של בונוסים וממוצעי בגרות.

ההבדלים הם עד כדי נקודות רבות (לדוגמא לי בזמנו היה הבדל של 5-6 נקודות בין ת"א לבאר שבע ולטכניון , ד"א לדוגמא הבין תחומי משתמש לעומת זאת בשיטה כמעט זהה לת"א).

בגדול מאוד, אתה מוסיף את הבונוס לציון (אם יש - בעיקר מתמטיקה אנגלית , פיסיקה ב5 יחידות) כופל במס' היחידות ומחלק ב100.

ככה אתה סוכם את כל הציונים , ובסופו של דבר מחלק בסה"כ היחידות שלך.

בשלוף מבחינת בונוסים מה שאני זוכר הוא:

א. מתמטיקה 5 יחידות - 25 נקודות בונוס.

ב. פיסיקה 5 יחידות 25 נקודות בונוס

ג. אנגלית 5 יחידות כ20 נקודות בונוס

ד. מדעי מחשב 5 יחידות - משתנה בין 15 ל20 נקודות בונוס (לא זוכר בדיוק).

את החישוב הזה אתה עושה למה שנקרא יחידות בחינה (ולא יחידות לימוד כמו חנ"ג)

עזוב את הקטנוניות של המקצועות של היחידה אחת ואם הם נכללים פה או שם , או הכרחיים פה או שם - מה שהסברתי הוא הבגדול.

אני זוכר שבזמנו השתמשתי באתר של מידעת:

http://www.meidaat.co.il/mdt/info/homepage.asp

והוא היה לא רע , הספי קבלה לפעמים לא מדויקים ב100% , אבל זה כולל נתונים משנים קודמות ומחשבונים מדוייקים לממוצעים.

בהצלחה

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש את "הבעיה" הזאת. הבגרות שלי מ-2006 היא האחרונה שבה לימדו את הנושא "ידיעת העם והמדינה", שזה בעצם היסטוריה עם חלק קטן של אזרחות. מין bypass נחמד כזה בשביל לא להפיל על תלמידים את אזרחות בתור מקצוע בפני עצמו. ידיעת העם והמדינה כולל בו את היסטוריה ואזרחות (לפי מה שאני זוכר, 3-4 שאלות היסטוריה, ועוד שאלת אזרחות אחת בכל שאלון), הבעיה היא שרוב המחשבונים של מוסדות הלימוד לא מכירים את המקצוע הזה... :?

אתה מדבר על מתכונת מסויימת שהייתה קיימת מספר שנים וחזרה למתכונת רגילה של היסטוריה לחוד ואזרחות לחוד.

לפי מיטב זכרוני פעם אחרונה שבדקתי מול המזכירה של התיכון שלי כשהוצאתי את הבגרות היא קראה לזה "תולדות העם היהודי" וזה תחת סעיף תע"י.

Confidence In Motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם זמני הגיע וצריך להתחיל תואר ראשון.

משתתף בצערך. :lol:

ידע עם זה מקצוע שנלמד בדר"כ עם המגמות הראליות - כביכול מקצוע פחות הומני מפיצול של הסטוריה ואזרחות.

במקום להסתבך על ממוצע שחישבת במחשבון שלא סגור על עצמו - אני מציע פשוט להכנס לאתרים של המוסדות ולחשב בהם.

חשוב על כיוונים למוסדות המעניינים אותך והכנס את נתוניך שם - תוך כמה דקות תוכל לקבל תמונת מצב על נתוני וסיכויי הקבלה למקצועות שונים בכל מוסד.

בהצלחה!

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך את האתר הנ"ל:

http://portal.idc.ac.il/He/Main/admissions/undergraduate/Pages/calculator.aspx

כמו כן אם תעשה חיפוש בגוגל על "חישוב ממצוע בגרות" תקבל עוד אתרים מקבילים.

בהצלחה בלימודים.

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. מתמטיקה 5 יחידות - 25 נקודות בונוס.

ב. פיסיקה 5 יחידות 25 נקודות בונוס

ג. אנגלית 5 יחידות כ20 נקודות בונוס

ד. מדעי מחשב 5 יחידות - משתנה בין 15 ל20 נקודות בונוס (לא זוכר בדיוק).

אאל"ט הבונוס הוא באחוזים ולא בנקודות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מה שאני זוכר (והתקבלתי גם לתל אביב , גם לטכניון , גם לבאר שבע וגם לבין תחומי בכל מני שלבים בחיי) , זה השתנה אולי לאחרונה?

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...