Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם המנוע צורך שמן בסל"ד גבוה? לאנטיס 97

ba323f
שימו לב! השרשור הזה בן 5857 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נכנסתי לאתר שנתת של "הראל" וחיפשתי את הנתונים לרכב שלי.

הנתונים שקיבלתי לרכב שלי (0-40, 5-40, 10-40) למרות שבספר הרכב שלי מצויין שמנים בצמיגות של 5-30 או 10-30 בלבד,

לכן אני לא סומך על האתר הזה. אני סומך על הנחיות היצרן ועל הנחיות יצרני השמנים המובילים כגון: קסטרול, ומובייל 1.

אתה מוזמן לעיין בהמלצותיהם. כולם אומרים את אותו הדבר.

מנוע החיפוש של קסטרול לשירותך

ואני עדיין מחכה לצילום של הספר רכב של פותח השרשור, יקיר.

כי אצלי בספר הרכב (שנמצא ממש מול עיניי כרגע) כתוב אחרת, ומסתבר שיצרני השמנים המובילים חושבים גם הם כמו היצרן (וכמוני).

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה צודק .. אבל ... אלה אתרים אמריקאים .

בדקתי בשני האתרים - והנתונים שם שונים מדרישת מזדה, וגם מיצובישי, בישראל .

לדוגמא - ארה"ב - מנועי 1.6 2.0 של מיצובישי - מומלץ 0-30 עד 10-30 .

בהוראות היצרן לישראל - מומלץ 5-40 עד 15-40 . ( ספר רכב + מוסכי החברה )

במאזדה בישראל - 5-40 עד 10-40 ( דגמים עד 2002 , הרשומים בהודעה הקודמת )

( מוסכי חברה + ספר רכב של לנטיס 1.8 + F 1.8 שנת 1996 + 626 שנת 1998 )

אפשר כי הנתונים שונים בשל מזג האויר .או דגמים שונים מהמנועים בישראל ..

אחרת אין לי הסבר הגיוני .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום חיפשתי את הספר ואני לא מוצא אותו, מחר אני יחפש שוב טוב יותר כניראה הוא בבלאגן בתא המטען.

במוסכים המורשים משתמשים בשמן 10-40 ו 5-30 מתוצרת MOTORCRAFT

גם אני לא מאמין באתרים של מוביל ושל קסטרול, אני מאמין במה שמשתמשים במוסכים המורשים ומה שאנשים בעלי ניסיון מציעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום חיפשתי את הספר ואני לא מוצא אותו, מחר אני יחפש שוב טוב יותר כניראה הוא בבלאגן בתא המטען.

גם אני לא מאמין באתרים של מוביל ושל קסטרול, אני מאמין במה שמשתמשים במוסכים המורשים ומה שאנשים בעלי ניסיון מציעים.

יקיר, לקונדסון יש מספיק ידע, אנא אל תזלזל בו (מה שגם אני מכיר אותו אישית קצת יותר ממך ואני יודע מה הוא שווה). בסה"כ הוא רוצה הוכחה. אני ניסיתי למצוא את הספר רכב שלי כדי לבדוק מה הצמיגות שהיבואן בזמנו פרסם אך גם ללא הצלחה, אני אנסה בשלב מאוחר יותר. אני רק 99% בטוח שהצמיגות היא 15W30 או 15W40, אבל זה מתייחס למנועי BP ללא מרימים הידראולים ואולי גם למנועים עם מרימים הידראולים (לא חושב שבזמנו היה שינוי).

בכל מקרה, המוסכים המורשים קיבלו רשות מהיבואן / יצרן להשתמש ב-10W40 במנועים אלו.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק .. אבל ... אלה אתרים אמריקאים .

בדקתי בשני האתרים - והנתונים שם שונים מדרישת מזדה, וגם מיצובישי, בישראל .

אפשר כי הנתונים שונים בשל מזג האויר .או דגמים שונים מהמנועים בישראל ..

אחרת אין לי הסבר הגיוני .

אייל .

יש אתרים שפשוט טועים, כמו שיש אנשים שמסתמכים על דעתם של "מומחים" שטועים.

קורה, טועים, טעינו. באתרים של החברות המובילות תומכים בהגדרות היצרן.

גם מוטי מיאטה בזמנו פרסם שאין שום הצדקה לעלות בצמיגות השמן או לרדת ממנה, האקלים הישראלי מתאים להגדרות היצרן.

אתה מקשיב לעצמך ?

אתה לא מאמין במובייל ובקסטרול... כי אתה פשוט מבין יותר מהם, נכון ?

במוסכים המורשים משתמשים ב- 5-30, ואתה בכלל ממליץ על שמן אחר (LM) הכי נחות,

בלי תוסף MOS ומנסה להצדיק את זה בטענות על מומחים.

מי המומחים האלו שמבינים יותר מהמומחים של מעבדות מובייל וקסטרול ביחד ?

בדיון על האלטרנטור יצאת ונטיל, אחרי שהוכחתי לך הגדרות ממחשב ניהול מנוע שמתחבר לשקע דיאגנוסטיקה של מאזדה.

ועדיין חשבת שאתה צודק.

אף אחד לא כתב שום דבר על רכב של מישהו אחר, יש לי טיפה יותר ניסון ממך על המנועים האלו,

אחרי כמה שנים טובות על שני רכבים בעלי מנוע 1.8 של מאזדה,

ובנוסף לזה חבר יקר שכבר 4 שנים מחזיק במנוע 1.8 V6 של MX3,

ועוד מועדון שלם של רודסטרים על אותו המנוע, חלק מהם על טורבו או סופרצ'רג'ר...

אבל כולם טועים ורק יקיר הקטן בן 19 יודע הכי טוב.

פעם הבאה שתזכיר את האוטו שלי אני אזכיר לך שאתה לא עבדת וקנית רכב מהכסף שלך.

תגיב לגופו של עניין, זה שאתה יורד לפסים אישיים רק מראה שאתה טועה.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבינו, המלצות היצרן הם המלצות בלבד ולא אוסרות על שימוש בצמיגות שמן אחרת. יש מנועים ספציפיים שדורשים צמיגות ספציפית בלבד או אוסרים צמיגות ספציפית בלי קשר למזג אויר וזה יהיה כמובן רשום בספרות היצרן שאותה רציתי לראות.

מעבר לאמור לעיל, תחום הצמיגות ניתן להתאמה עפ"י האקלים הסביבתי בין מועדי טיפול ולכן שימוש בצמיגות שונה מהמלצות היצרן ואשר מתאימה לאקלים לאותה תקופה של שימוש ובאין איסור מפורש לצמיגות ספציפית זו לא אמור לגרום לבעיה, בתנאי שרמת איכות השמן מתאימה.

אם למשהו יש את הוראות היצרן המדוייקות בנושא שמנים ממולצים הוא מוזמן לעלות אותה לפה וכך נסגור את הסוגיה אחת לתמיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך להערות של דניאל בל נשכח שהמלצות ייצרן הרכב גם הם תקפות לזמן מסויים, מעת לעת המלצות הייצרן משתנות לאותו סוג מנוע במיוחד במעבר לשימוש בשמן סינטטי בעשור האחרון.

לדוגמא הייצרן VAG ממליץ שימוש בשמן בדרגת צמיגות 5W40 כמעט לכול המנועים (בנזין) ולכול טווח הטמפ' הנורמלי (לא אלסקה או מדבר סהרה).

מצד שני היפנים החליטו לעבור לשמנים בעלי צמיגות יחסית מעוד נמוכה (גם למנועים ישנים) בהמלצות שלהם מטעמי חיסכון באנרגיה מה שלא תמיד הולך יד ביד עם שמירה על חיי המנוע.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאתה לא מכיר או שמעת זה לא אומר שזה לא קיים.

מעבר לשימוש בשמן סינטטי זו דוגמא טובה ? כמעט כול הייצרנים ממליצים לעבור לשימוש בשמן סינטטי גם לרכבים ישנים יחסית.

מעבר לשימוש בנוזל ATF סינטטי בתיבות אוטומטיות גם למפרע.

1. מצורפת דוגמא של הנחיית ייצרן למעבר לשימוש בשמן סינטטי 5W40 לרכבים החל משנת 1996 שפורסמה בשנת 1999.

כמו כן הייצרן כותב...

Engine oils have been further developed and improved

since your vehicle was manufactured. Volkswagen has also

developed a new oil quality standard that meets the needs

of the gasoline engine in your 1998–2006 Volkswagen.

Engine oil that met previous Volkswagen oil quality standards

may no longer be easy to find. This booklet will give you

important information about the right engine oil for your

1998–2006 gasoline powered Volkswagen and inform you

about the new Volkswagen oil quality standard that many

oil companies are using to certify their engine oils today.

You will probably find that engine oil which complies with

this new Volkswagen oil quality standard is more readily

available today than oil that complies with the Volkswagen

oil quality standards listed in the Owners Literature for

your Volkswagen.

2. מצורפת המלצת ייצרן למנוע BP שלא פותח האשכול.

1996-2000 TDI (Turbo Diesel) Volkswagen Vehicles Use of Synthetic Oil.pdf

1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, רק פולקסווגן ציינו את מה שברור לכולם וזה בטח עקב בעיות הבוצה שנתגלו אצליהם במנועים בעבר, מה גם ברור שלא ניתן היום להשיג שמנים ברמת איכות ישנה ורמת איכות גבוהה יותר של שמן מנוע מקובלת ואלמנטרית.

אני מכיר הרבה הנחיות יצרן ולעולם לא נתקלתי בהוראות אצל יצרן אחר בהנחיות כאלו שאגב, המסמך המצורף מציין שימוש בשמן ספציפי בתיקוני אחריות והמלצה כללית לשימוש בשמן סנטטי.

כמעט כול הייצרנים ממליצים לעבור לשימוש בשמן סינטטי גם לרכבים ישנים יחסית.

מאיפה הבאת את זה? חוץ מהמלצת פולקסווגן אתה מכיר עוד?

האם דף הנתונים של מאזדה שייך לדגמי רכב המשווקים שארה"ב? כי אלו לא צמיגויות נפוצות לארץ כלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

?

האם דף הנתונים של מאזדה שייך לדגמי רכב המשווקים שארה"ב? כי אלו לא צמיגויות נפוצות לארץ כלל.

אין לי מושג האם דף הנתונים שייך לדגמים המשווקים בארה"ב או קנדה או באירופה.

הדף נלקח מתוך ספר אחזקה שבו לא מצויין לאיזה מדינות ההמלצות תקפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספרות אחזקה חינמית מתוכנות שיתוף קבצים לא תמיד מכילות את כול המידע שאנו מחפשים.

אבל לאחר חיפוש נוסף מצאתי שהספרות מתייחסת לדגמים שמשווקים ב-USA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5857 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...