Jump to content

dorgo

 • הודעות

  103
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי dorgo

 1. אתה יכול לקנות סים prepaid מחברות התקשורת (כמו שתיירים עושים), לרוב יש למספר ולחבילה תוקף של חודש (או משהו כזה).
 2. dorgo

  במוו מול אלפא

  אני ממליץ על הבמוו. החיסרון הוא עלויות אחזקה וביטוח לא זולות. לטפל בבמוו במורשה זה מעט יותר יקר אבל יש הנחה לדגם וותיק. צריך לוודא שהרכב טופל כמו שצריך, שאין נזילות שמן ולא הזעות - במנוע המדובר N13 זה מצביע על צורך בטיפול ותיקון. בהשוואה לגולייטה איכות ההרכבה והחוצרים היא כמה רמות מעל (משטחים רכים ועמידים בשמש הישראלית), אין קרקושים ורעידות של מראות בכביש מהיר, הרכב שקט ומורגש שהוא בנוי טוב. ממליץ על הדגם עם 170 כס (אם אתה מוצא ידנית אז בכלל.. למרות שהתיבה האוטומטית מעולה). שים לב שהמחיר של הרכב משתנה בהתאם לתוספות וחבילת האיבזור (ממליץ לחפש רכב עם חבילת לאקשרי ולא ביזנס). מבחינת התנהגות, יש אנשים שיחלקו עליי אבל הרכב מתנהג מעולה (אני הגדלתי מידה ל17 וזה שיפר משמעותית), יציב בפניות, הגה מתקשר ואפשר לשחק עם הרכב כשרוצים. המנוע הספציפי עדין לשיפורים ולא הייתי ממליץ על זה.
 3. לרוב אלו מקומות די מבודדים, אני מכיר מספר מקרים שבהם זה נגמר על בלוקים אז הייתי ממליץ להימנע.
 4. הF30 באמת רכה ובכביש מהיר מעט גלי מגישים את זה טוב. הG30 מגיעה עם מתלים יותר קשים ומתנהגת יותר טוב מהדגם היוצא.
 5. במידה ואתה מחפש רכב שישמש אותך גם ביומיום וגם בסופי שבוע, אישית אני חושב שאם תרכוש 235/240 אתה תהנה ממש. תחפש קצת חומר בפורומים בחו״ל, הרוב שם מתחילים בהחלפה של המתלים ותוספת של LSD. השוני בין הדגמים לM2 בא לידי ביטוי גם בתוכנה, גיר, סרנים רחבים יותר (קדימה ואחורה), מתלים ודיסקים מעט יותר גדולים. אני לא יודע כמה היא נוחה בתור דיילי. קשה יותר למכור רכבים משופרים ולדעתי גם מעט בצדק (אבל זה כבר דיון אחר), במידה ואתה מחליט לקנות רכב משופר, ממליץ לך לבדוק אותו טוב ולוודא שטיפלו בו כראוי.
 6. לשלם מעל למחירון על רכב ש״מצדיק״ את זה (וזאת הגדרה רחבה) - מבחינתי זה מובן מאליו. לשלם את הפרמיה הזאת על רכבים שניראים סבירים - יכול להיות יותר קשה לבלוע את זה אבל צריך לקחת בחשבון את מה שקורה גם מסביב ולנסות לנצל הזדמנות כשרואים אותה. רובנו פה רואים דברים מסויימים כmast have שאנשים ״בחוץ״ לא יבינו אבל זה לא אומר שצריך להתפשר. יש הרבה כסף פנוי בחוץ ואנשים שלא החזיקו רכב שנים (או מעולם) רוכשים כעת רכבים ממגוון סיבות - צריך לקרוא את התמונת מצב ולהחליט איך לפעול. ההמלצה שלי היא להיות סבלני ולא להתפשר על הדברים שחשובים לך.
 7. כל 10 אלף קמ (או שנה, מה שמגיע קודם), עושים טיפול בסיסי שכולל שמן מנוע ופילטר. על הטיפול הבסיסי אתה מוסיף מה שצריך (פלאגים, מסננים נוספים וכו..). כבר ממזמן אין צורך להחליף פלאגים כל 10 אלף קמ.
 8. dorgo

  מים בפנסים

  כדאי שתכתוב באיזה רכב מדובר, במידה והחלפת נורה מתישהו, כדאי לבדוק שסגרת את כל המכסים כמו שצריך. תיקון אטימה של פנס זה לא קל ולרוב מומלץ להחליף.
 9. אתה צריך לראות איזה מידות וחתך מאושרים לך להרכבה. כמו שאמרו מעליי, לפעמים זה יכול לפגוע לך באיכות הנסיעה. במידה ואתה קונה, הייתי ממליץ לקנות רק מקורי (יד שניה של אותו קונצרן) ולהימנע מג'אנטים זולים. https://www.wheel-size.com/size/skoda/rapid/2018/
 10. אם יש לך מקיף שכולל ביטוח שמשות, אתה יכול לבדוק אם ניתן להפעיל אותו על זה. בכל מקרה, לדעתי כדאי לקחת את הסיכון ואולי גם להחליף שמשה אם צריך, מים יכולים לגרום לך לנזקים יותר חמורים מהמצב הנוכחי.
 11. לגבי הנושא של האחריות כדאי שתצלצל לקיה או למוסך ותשאל כדי להיות בטוח. לפי מה שאתה מתאר נשמע שהפרונט של הרכב קיבל מכה, יכול להיות סתם פלסטיקה שעשתה רעש או שגם המנוע או מכלול אחר קיבל מכה, כדאי להיות על הצד הבטוח וללכת לבדוק. הרמה של רכב על ליפט לבדיקה (בכל מוסך) לא מסירה אחריות. אני ממליץ לפנות למקום הקבוע שאתה מטפל בו (אלא אם אתה מחפש להחליף מוסך) לביצוע בדיקה. לאחר ההבנה של המצב (אם יש תקלה או אין) תוכל לדעת איך להמשיך. השיקול אם לגרור או לנהוג לשם הוא שלך בלבד, יש צורך לבדוק שאין נזילות (לפעמים יש כיסויים מתחת למנוע אז הנזילות לא יראו מתחת לרכב) ורעשים שלא היו לפני זה.
 12. לרוב לאנשים יש את המוסך שהם מטפלים בו קבוע ועליו הם סומכים ואליו הם גוררים. כשנתקלתי במצב שאני צריך לטפל ברכב שאני לא מכיר מוסך שמתמחה בו, חיפשתי פה בפורום ובאינטרנט וקראתי ביקורות ו״לקחתי את הסיכון״. במקרה שלי, המוסך שמצאתי הסתבר כ״לא מומחה״ לדגם. אבל כשהבעיה נפתרה כן קיבלתי החזר (והחלפה חזרה לרכיבים הישנים שהיו מורכבים) של כל מה שהוחלף בדרך לפתרון של הבעיה שהייתה (רעידות בעמידה בהילוך) - ואת זה סגרנו לפני תחילת העבודה (שנמשכה על פני מספר ביקורים).
 13. תברר טוב טוב עליות אחזקה וביטוחים, תלוי איפה אתה מטפל אבל כשאני התעניינתי הבנתי שלהחזיק את הברז או מיאטה זה הרבה יותר זול. בנוגע לכוח, כמו שניקו אמר, זה לא רכב שמעיף אותך ברגע למעקה (תלוי בסיטואציה כמובן) אבל מומלץ תמיד לקחת קורס נהיגה עם מדריך.
 14. לא ציינת תקציב אבל פולקסוואגן ידניות יש GTI (פולו או גולף). בנוגע לתיבת הילוכים אוטומטית, היא השתפרה עם השנים וההחלפה של המצמדים הפכה ליותר זולה. לנו במשפחה יש מספר רכבים של פולקסוואגן וסקודה כבר כמה שנים ויש הבדל ושיפור, ברכב האחרון (גולף 2019) אין בעיות בכלל (80 אלף קמ)
 15. "רזרבי" יש רק גלגל וגם זה כבר נעלם מהנוף. כמו שהבחור מעליי אמר, הכוונה הייתה שכשהמחוג מגיע ל0 אז עדיין יש לך כמה ליטרים לנסוע עליהם (לא בכל אוטו ואני לא ממליץ להסתמך על זה).
 16. אז הנה ההפרש שהוא מדבר עליו
 17. אני זוכר שקראתי משהו על זה שברוב המכוניות קו האפס הוא לא באמת אפס אלא יש עוד איזה 5 ליטרים בערך אחריו. זה קרה לי מספר פעמים עם מספר רכבים חוץ מברכב אמריקאי שהיה לנו, כשהמחוג הגיע לאפס המנוע היה נכבה.
 18. הדרישה ליותר מסמכים ותיעוד נובעת מהמצב שקיים היום בשוק - הרבה אנשים קונים את הרכב בהלוואה, יש הרבה ניסיונות רמייה (ק״מ, תאונות, טיפולים). במידה ואתה תעשה תאונה או יגנבו לך את הרכב אז יתחילו ״ההורדות״ מצב חברת הביטוח על גובה הפיצוי שתקבל. היסטוריית טיפולים זה משהו שמאז ומתמיד נהוג לבקש - יש שמבקשים את זה ויש שלא וזה בסדר גמור. מעבר לתמונת מצב מאוד כללית (שמלאה בכסת״חים), מכון בדיקה לא יכול לתת לך את הנתונים שכדאי שתקבל במוסך ולהיפך. עבור הרבה אנשים רכב זאת קניה לא קלה. כל הפרטים שהבחור ציין למעלה משפיעים באופן ישיר על ערך הרכב ופחות נוגעים למצב המכאני של הרכב ולחישוב הסיכוי שהוא קונה רכב שלא טופל שיצריך יישור קו.
 19. אתה יכול להיפגש איתה ולראות רישיון רכב. בנוגע לשיעבוד, השנה כשמכרתי את רכבי הסתבר לי שהבנק של הבעלים הקודם לא עדכן את רשם המשכונות שהשעבוד הוסר (4 שנים אחרי!) - קח בחשבון שזה יכול לקרות וזה כאב ראש לא קטן. אחרי הסרת השיעבוד, תוודא מול רשם המשכונות שהוא אכן הוסר (בתום השבועיים) ותצלם ותשמור עותקים של האסמכתאות הבנקאיות שמאשרות ומוכיחות שהוא הוסר.
 20. שטויות במיץ. באמת אין להם דברים יותר חשובים להתעסק בהם?!
 21. אני דווקא ממליץ על פתח תקווה, המחירים במוסכי מורשה יבואן השונים די זהים. מה שלא תחליט, קח בעדיפות מוסך שיש לו ציוד מתאים.
 22. יש רכבים שמגיעים עם ג׳אנטים מקוריים וברגי נעילה מהיצרן (vw לדוגמא), במוסך מרכזי/מורשה יבואן אמורים להיות סטים של בוקסות לנעילות השונות - הרי לא מפשפשים בתא מטען של כל רכב שמגיע לטיפול כדי להחליף רפידות או צלחות בלימה. תוכל לרכוש את המתאם דרכם (ככל הנראה בהזמנה) או לבקש שיסירו את ברגי הנעילה (אבל אז אתה מסתכן בגניבה שלהם). בנוגע לצמיגים, כבר אמרו פה הכל, אין צורך להוסיף. בהצלחה!
 23. ליטוש פנסים הוא בדרך כלל בחלק החיצוני, החלק הפנימי מצריך פתיחה של הפנס ולרוב זה לא מומלץ בגלל הקושי לחדש את האטימה.
 24. הטיפול הוא צביעה מחדש כמו שעשו כשהחליפו את המכסה. הייתי מתייעץ בפורום לגבי איש מקצוע איכותי כדי שדבר כזה לא יחזור על עצמו.
 25. שתי המכוניות מעולות ושונות, באודי הטיפולים יהיו מעט יקרים יותר, תברר גם את עלויות הביטוח של שני הרכבים. בנוגע לבעיות גיר של ה s1, מה שרלוונטי לתיבה הידנית זה הקלאץ׳, אני זוכר שהקלאץ׳ המקורי לא החזיק שם הרבה ושהרבה אנשים החליפו אותו לאפטרמרקט שעמיד להספקים גבוהים יותר.
×
×
 • תוכן חדש...