Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אישור סיום העסקה במקום עבודה ישן וקרן פנסיה

DareDevil

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

כל כמה חודשים אני מקבל הודעה מקרן הפנסיה שלי הודות כך שהמעסיק הקודם שלי לא עדכן או לא שילם על חודשים שכביכול לא עבדתי בהם וצריך להפקיד כסף. יש גם מצב שהוא לא הפקיד בסיום העסקה )פיצויים ועוד כמה שקלים(. 

קיצור לאחרונה קיבלתי מייל ומסרון והחלטתי לטפל בבעיה.

הבעיה המנהל או הבעל בית שבזמנו הציג את עצמו ככה, פתאום אחרי ששאלתי אותו אם הוא היה הבעל בית, אמר שהוא לא והוא כבר לא עובד או בעסק הזה בכלל ושולח אותי לרשת המזון שהוא לקח ממנה זכיינות.

פניתי למספר הטלפון וגם התקשרתי למספר שמופיע בדון אנד כו [האתר הזה עם הפרטים העיסקיים של כל הח.פ. למיניהם]. והוא לא ענה גם לא למסרון וגם לא לשיחה.

שלחתי גם לרואת חשבון אבל גם היא לא כל כך עוזרת, אם כי שלחתי רק לפני כמה דקות.

אז יש מצב שאקבל תשובה מחר..

אני מנסה לסגור את הקצוות ומנסה לפתור את זה כי נראה לי מוזר לקבל הודעות כאלה כל הזמן.

אני התפטרתי, אחרי בערך 3 חודשים. מה אפשר לעשות? איך פותרים את זה והאם אפשר לשלוח למייל של סיומי העסקה בקרן פנסיה, מכתב התפטרות שלי וזה יגמור את העניין, או שללכת על כל הקופה ולהתחיל לפעול לגבי חוסר הפקדות וכדומה מול הגורם המקצועי ברשות המתאימה?

לא מספיק משעמם לי בשביל לשלוח מכתבים אבל אם לא יענו לי, כנראה שזה מה שאני אעשה. אבל מקווה שיש פה מישהו מבין יותר טוב ממני בנושא הזה ויכול לכוון למשהו קליל.

תודה מראש,

DD

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם מחשבה - אולי לשלוח להם טופס 106 של מעסיק זה ?  יש שם פירוט חודשי עבודה.

אם לא שמרת טופס 106, אפשר לבדוק באזור אישי באתר רשות המיסים/ מס הכנסה.  למיטב ידיעתי אמור להיות שם עותק. אולי יש גם הודעה על סיום העסקה (סיכוי קלוש).

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אני אנסה את זה.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כ"כ הבנתי מה אתה צריך, אבל בשביל חברות הביטוח לרוב דוח היסטורית מעסיקים מהביטוח לאומי יכול להוות חלופה לאישור סיום העסקה.

• אהבתי 1

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר המעסיק ומספר תיק הניכויים מופיעים על תלוש השכר. אולי רואת החשבון תוכל לזהות את המעסיק לפיהם, ואז לא יוכל להתחמק מחובותיו.

לגבי התשלום לקרן הפנסיה - יש כל מיני ניואנסים, ואפילו יום אחד קדימה או אחורה בהעסקה יכול לעשות את ההבדל.

אני מקווה מאוד ששמרת את כל מסמכי העבודה, כי הגישה לאתר המעסיק (או נותן שירותי תלוש השכר) נחסם ביום עזיבתך את העבודה.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

כי הגישה לאתר המעסיק (או נותן שירותי תלוש השכר) נחסם ביום עזיבתך את העבודה.

את זה למדתי בדרך מיקרית עם מעסיק אחר. מאז אני דואג לשמור את כל המסמכים שהם מביאים לי.

לפני 5 דקות, `Infinity כתב:

לא כ"כ הבנתי מה אתה צריך, אבל בשביל חברות הביטוח לרוב דוח היסטורית מעסיקים מהביטוח לאומי יכול להוות חלופה לאישור סיום העסקה.

עבדתי במקום עבודה במשך 3 חודשים -> התפטרתי -> חשבתי שקיבלתי את כל מה שאני צריך מבחינת קרן הפנסיה -> מקבל מספר הודעות מקרן הפנסיה אודות חוסר בהפקדות -> מתעלם מהם אבל עדיין מנסה לפנות לקרן הפנסיה ומקבל מהם שזה תקין -> שנה אחרי מקבל עוד פעם (עכשיו) הודעות על חוסר הפקדות בחודשים שלא עבדתי בכלל בוודאות -> מחליט לפעול בנושא -> מפרסם בפורום שרשור (;

אנסה גם את דוח היסטוריית מעסיקים תודה (: 

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך סוכן ביטוח ?

מי שטיפל בכל נושא הביטוח הפנסיוני כשעבדת שם..

תתחיל בלדבר איתו, שיבדוק מה קורה עם הביטוח ויתן לך תמונת מצב עדכנית.

לא מעט קרה לי שהייתי מקבל הודעות על איחור בהפקדה או שכספים חסרים, לפעמים זה דרש טיפול ולרוב זה היה פשוט לא מעודכן.

אם אין, תצטרך להבין ולנתח מה היה, מה חסר ולהבין למי לפנות.

מה שנשמע לי חשוב יותר מהכסף עצמו (כי זאת תקופה מאוד קצרה), זה שמירה על הוותק ועל הקופה פעילה, אם אתה לא רואה שזה נפתר, במידת הצורך הייתי שוקל להפריש את הכספים האלו בעצמי, רק כדי לדאוג לוותק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, phpclub כתב:

יש לך סוכן ביטוח ?

מי שטיפל בכל נושא הביטוח הפנסיוני כשעבדת שם..

תתחיל בלדבר איתו, שיבדוק מה קורה עם הביטוח ויתן לך תמונת מצב עדכנית.

לא מעט קרה לי שהייתי מקבל הודעות על איחור בהפקדה או שכספים חסרים, לפעמים זה דרש טיפול ולרוב זה היה פשוט לא מעודכן.

אם אין, תצטרך להבין ולנתח מה היה, מה חסר ולהבין למי לפנות.

מה שנשמע לי חשוב יותר מהכסף עצמו (כי זאת תקופה מאוד קצרה), זה שמירה על הוותק ועל הקופה פעילה, אם אתה לא רואה שזה נפתר, במידת הצורך הייתי שוקל להפריש את הכספים האלו בעצמי, רק כדי לדאוג לוותק.

אני אבדוק את הכיוון הזה. תודה

לפני 11 שעות, TomerLL כתב:

אם אני מבין נכון קבלת הודעה שלא הפקידו כסף לפנסיה על חודשים שכבר לא עבדת בהם? 

כן

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואז נכנס הניואנס של מתי וכמה היו צריכים להעביר, כי התפטרת מוקדם. מצריך ייעוץ מקצועי לפי נתונים מדוייקים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, sperial כתב:

מצריך ייעוץ מקצועי לפי נתונים מדוייקים.

של מי?

מעדכן כי המעסיק עם המספר שהופיע בhttps://www.dunsguide.co.il

מה שמוביל ישירות לכך שאני יודע טוב מאוד לשחוט שמות של אתרים.

הסכים לשלוח אליי אישור סיום העסקה, ביקש את הפרטים מתי הועסקתי וכו'. (הוא לא נראה לי הבנאדם שירדוף אחריי בשביל לתת לי כזה אישור)

סיכמנו שאשלח אליו את הפרטים אבל בגלל ש @phpclub נתן פה כיוון מעניין שבהחלט צריך לבדוק. אחכה טיפה ואנצל את הסופ"ש לבדוק לעומק מי הסוכן ואיך פונים אליו.

תודה על כל מקרה למי שענה מקווה לפתור את הבעיה בהקדם.

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתונים מדוייקים של תאריך תחילת העבודה, תאריך סיום העבודה, התשלומים שמופיעים בתלושי השכר והתשלומים שעברו במציאות (לפי דוחות קרן הפנסיה). יתקנו אותי המומחים, אבל דומני שההבדל בין העסקה של 89 יום להעסקה של 91 יום יכול להיות גדול מאוד םא זה אכן הזמן שמחייב את המעסיק להתחיל להעביר כספים לקרן.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי. אם היתה לו קרן פנסיה פעילה בתחילת העבודה אצל המעסיק, לאחר שלושה חודשים יש לשלם כולל רטרו. אם לא היתה פעילה רק לאחר שישה חודשים. 

יש מצב שגם במעבר שנה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אם עבד פחות מ-3 חודשים - האם המעסיק חייב לשלם? כי אם לא אז ההבדל של יום או יומיים יכול להיות ההבדל בין אפס למאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...